Víza: 234 703 187
Po–Pá 8–18 hod
Zájezdy: 841 111 117
Po–Pá 8–18 hod
Letenky: 841 133 266
Denně 6–20 hod

Eurovíkend / Mallorca

Mallorca, eurovíkend na ostrově

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů a současně největší ostrov Španělska. Jméno pochází z latiny a znamená velký ostrov. Tím menším je myšlena sousední Minorca. Nejslavnější časy zažívala Mallorca pod nadvládou Římanů, ale hlavně ve chvíli, kdy se dostala do područí Kordóbského kalifátu. Na ostrově dodnes najdete pozůstatky arabského a severoafrického vlivu.

Kdy se na eurovíkendy na Mallorcu vydat?

Doporučujeme 19. ledna, kdy se slaví Revetlla de Sant Sebastià. Mallorčané zapalují ohně, grilují, zpívají a tančí. To vše na počest patrona Mallorcy. Sa Rua v únoru je karnevalový průvod skrz město. 23. června je Sant Joan, kdy lidé oslavují příchod léta oblečení do masek ďábla. A nakonec ve městech Port de Sóller a Pollença se pravidelně odehrávají napodobeniny bitev, díky kterým zvítězili Mallorčané nad Maury.

Výlety na Mallorce

A pokud Vás to na pláži přestane bavit, vydejte se na výlet. Pohoří Serra de Tramuntana nabízí úchvatné výhledy, horské túry, háje plné pomerančovníků a olivovníků, nebo nádherné vesničky Valldemossa a Deià. Nebo se vydejte stařičkým vlakem do Palma to Sóller. Kromě krásného městečka, zažijete jízdu nádhernou krajinou.

11 věcí, bez kterých by eurovíkend na Mallorcenebyl kompletní

1. Vydechněte úžasem. Gotická katedrála v hlavním městě a zvláště její okna patří k nejobdivovanějším stavbám na ostrově.

2. Vykoupejte se. Ve starých maorských lázních Banys Àrabs se budete cítit jako emírové.

3. Navštivte královský palác. Palau de l'Almudaina obývali původně arabští vládci, potom se sem přesunuli mallorští králové.

4. Dejte si nohy nahoru. Mallorca je proslavená nádhernými patii – oázami klidu ve vnitrobloku domů. Najděte si jedno a odpočiňte si od hluku na ulicích.

5. Objevte sílu španělského umění. V Museu d'Art Espanyol Contemporani najdete díla umělců jako je Picasso, Miró nebo Dalí.

6. Vydejte se na výlet do historie. Museu de Mallorca Vás provede historií ostrova a jeho zvyky.

7. Protančete noc. Nejvíce barů najdete kolem ulice Avinguda Gabriel Roca. K nejvyhlášenějším patří Pachá and Titos.

8. Ochutnejte místní speciality. Hlavně kolem ulic Passeig des Born and the Avinguda d'Antoni Maura najdete vyhlášené bary a restaurace, kde můžete ochutnat tapas, paellu, nebo sangrii.

9. Vykoupejte se. Nejznámější pláže jsou Es , Formentor , Cala Deià nebo S'Arenal.

10. Jděte plachtit. Mallorca hostí jedny z nejslavnějších regat na světě jako je Copa del Rey nebo Trofeo SAR Princesa Sofía.

11. Vydejte se na trhy. Santa Maria, Alcúdia a Sa Pobla jsou v neděli ráno, Sineu ve středu.

 

Eurovíkendy můžete objednávat online nebo na některé z našich poboček.