Víza: 234 703 187
Po–Pá 8–18 hod
Zájezdy: 841 111 117
Po–Pá 8–18 hod
Letenky: 841 133 266
Denně 6–20 hod

Eurovíkend / Paříž

Romantická Paříž

Paříž, hlavní město Francie, získala jméno po keltském kmenu Parisiů, který ji 250 let př. n. l. založil. Od té doby v Seině uplynulo mnoho vody a z Paříže se stala jedna z největších a nejdůležitějších metropolí na světě. Mezi 16. a 19. stoletím neexistovalo na světě město, které by bylo větší. Velikost ale neznamená, že byste v Paříži nenašli úzké uličky a skrytá zákoutí. Až do poloviny 19. století, než vznikla první mapa města, museli turisté vylézt na kopec, aby si udělali představu kde co přibližně je. Ztratila se tu i Marie Antoinetta, když se pokusila uprchnout před bouřící revolucí.

Kulturní eurovíkendy

Paříž, přestože je považována za nejromantičtější město na světě, není ideální destinací na eurovíkendy jenom pro milence. Najdete tu více než 70 muzeí, přičemž to nejnavštěvovanější, Louvre, přivítá za rok 5 milionů návštěvníků. Což je nic ve srovnání s Disneylandem, který navštíví 13 milionů lidí.

Hlavní město haute couture

Paříž je také považována za hlavní město módy. Najdete tu butiky všech známých návrhářů, každoročně se tu odehrává největší evropský Fashion Week. Své sídlo tu mají módní domy jako je Dior, nebo Louis Vuitton.

Paříž sportovní

Hlavní město Francie je také cílem cyklistické Tour de France, dějištěm French Open na kurtech Roland Garros. Už dvakrát se tu odehrávaly olympijské hry, neměli byste vynechat zápas fotbalu nebo rugby.

10 věcí, bez kterých by eurovíkend v Paříži nebyl kompletní

1. Vydechněte úžasem. To, že je Eiffelovka povinná zastávka při cestě do Paříže, je jasné. Zkuste to, ale trochu jinak a vydejte se k ní po setmění. Každou hodinu se na 5 minut rozsvítí více než 20 tisíc žárovek a vy budete mít pocit, že jste se ocitli v nebi.

2. Ztraťte se v Louvre. Mohli byste strávit celý eurovíkend v Paříži a pobýt jenom v Louvre. Nabízí totiž 35 tisíc uměleckých děl, včetně Mony Lisy.

3. Nakupujte. Kde jinde než v centru módy?! Vy si zajděte do jednoho z concept stores – třeba do Colette. Na jednom místě objevíte oblečení, knihy i vybavení do bytu, často v limitovaných edicích.

4. Navštivte impérium mrtvých. Les Catacombes pojaly více než 6 000 mrtvol. Vznikly jako reakce na nedostatek místa na pařížských hřbitovech v době krvavé revoluce v 18. století. Abyste zahlédli kosti Robespierra, budete muset sestoupit 20 metrů pod zem. Náš tip na eurovíkendy: na hřbitově Cimetière du Père-Lachaise zase najdete ostatky Molièra nebo zpěváka Morrisona.

5. Přiberte aspoň tři kila. O Francouzskách se sice říká, že netloustnou, ale byla by škoda držet se zpět. Až uvidíte sladké barevné makronky, nebo máslové croissanty, vaše předsevzetí půjdou stranou.

6. Vydejte se do muzea. Centre Pompidou je uměleckým dílem samo o sobě. Výtvor Renza Piana a Richarda Rogerse je domovem toho nejskvělejšího moderního umění, kina i knihkupectví. Náš tip na eurovíkendy: Musée du Quai Branly hostí sbírky tradičního umění z celého světa, včetně Oceánie.

7. Vydejte se do arabských lázní. Krásná budova Hammam de la Grande Mosquée z 20. let nabízí relaxační odpoledne v páře, následované peelingem z máty.

8. Buďte intelektuální. Procházku po stopách literátů začněte na hřbitově Cimetière du Montparnasse, kde jsou pohřbeni Jean-Paul Sartre nebo Baudelaire. Poté se vydejte do St-Germain-des-Prés, kde najdete maličké kavárny s jejich následovníky a spoustu knihkupectví. Náš tip na eurovíkendy: nádherné Cinémathèque Française od Franka Gehryho je centrem současného francouzského filmu. Najdete tu muzeum, knihkupectví a možná narazíte na besedu s nějakých z francouzských režisérů.

9. Obdivujte moderní architekturu. Architekt Le Corbusier postavil Villa La Roche v roce 1923 pro švýcarského sběratele umění. Ve vile samotné jsou k nahlédnutí jeho futuristické vize i uskutečněné projekty.

10. Nechte se pozvat na tajnou večeři. Lunch in the Loft nebo Hidden Kitchen pravidelně pořádají večeře, jejichž místo i menu se dozvíte na poslední chvíli. Náš tip na eurovíkendy: vynechejte dezert a zastavte se v Berthillon, vyhlášené zmrzlinárně otevřené už od roku 1954.

 

Eurovíkendy můžete objednávat online nebo na některé z našich poboček.