Víza: 234 703 187
Po–Pá 8–18 hod
Zájezdy: 841 111 117
Po–Pá 8–18 hod
Letenky: 841 133 266
Denně 6–20 hod

Eurovíkend / Zakynthos

Odleťte na Zakynthos

Zakythos, nejslunnější řecký ostrov je ideální destinací na relaxační eurovíkendy. Prožijte jedinečnou dovolenou na místě, které podle legend obývali bohové, a vládl zde Odysseus. Díky poměrně hornatému povrchu nabízí nejen opalování se na písčitých plážích, ale i horské túry.

Potápění s tuleni

Pláže jsou většinou písčité, nebo písčité s oblázky. Nejznámějšími jsou Argassi, Alykes, Alykanas, Banana, Gerakas, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Navagio a Tsilivi a Planos. Vy strávíte eurovíkend na Zakythosu poblíž Tsilivi ale rozhodně se vydejte i na ty ostatní. U většiny z nich najdete širokou nabídku potápěčských kurzů, abyste se mohli vydat do moře a prohlédnout si tak ohrožené karety obrovské nebo středomořské tuleně v jejich přirozeném prostředí.

Kdy se na eurovíkendy na Zakynthosu vydat?

Vydejte se na eurovíkend na Zakythos v době jednoho z festivalů. Karneval je pestrou přehlídkou tanečníků a masek. Velikonoce jsou, na druhou stranu, spirituálním průvodem skrz město. Svátek panny Marie 15. srpna je záminkou k oslavám po celém ostrově. Nebo Oslavy vína, které probíhají na přelomu srpna a září, Vám umožní ochutnat lokální vinařskou produkci.

10 věcí, bez kterých by eurovíkend na ostrově Zakythos nebyl kompletní

1. Pozorujte mořské želvy. Na pláži Laganas kladou ohrožené karety obrovské každý rok vajíčka a jedná se tak o chráněnou rezervaci. Přibalte si na eurovíkendy šnorchl a želvy tak možná uvidíte i přímo v moři. V informačním centru Earth, Sea and Sky poblíž pláže Gerakas se můžete dozvědět o želvách víc, nebo si zakoupit pohlednici a podpořit tak tyto jedinečné živočichy.

2. Dejte si kávu. Řekové jsou vyhlášení svojí slabostí pro posedávání v kavárničkách. Kávu pijí silnou a sladkou a připomíná našeho Turka. Náš tip na eurovíkendy: Ke kávě přikusujte glika, velmi sladké zákusky připomínající baklavu.

3. Pomodlete se. Řekové jsou velmi zbožní a zažít na Zakythosu třeba Velikonoce je jeden z nezapomenutelných zážitků. Po celý rok najdete po ostrově rozeseté církevní odkazy a stavby. V Maherado je kostel s ikonou černé Madony, do Marines zase údajně přinesla křesťanství samotná Máří Magdaléna.

4. Pozorujte východ slunce na Shiza. Od vesničky Kampi vystoupejte na vrchol kopce Shiza. Odměnou za výstup Vám bude magický východ slunce, který hraje všemi barvami. Cestou dolů se zastavte u památníku obětem občanské války a v zachovalých katakombách.

5. Potápějte se. Vyhlášenou destinací je Modrá jeskyně, která je díky azurovému moři rájem potápěčů z celého světa. Potápěčské kurzy si můžete udělat na místech po celém ostrově.

6. Vydejte se na procházku. Zakythos nabízí tak pohodové procházky i složité lezení. Nejvyšší hora Vrachionas má 756 m.n.m.

7. Založte si herbář. Najdete tu jasmíny, ibišky a orchideje. Vydejte se na eurovíkend na Zakynthos a pochopíte, proč se mu přezdívá Ostrov květů.

8. Objevte vrak pirátské lodi. Na pláži Navagio se budete cítit jako ve filmu Piráti z Karibiku.

9. Pozorujte tuleně. Na Zakythosu kromě karety obrovské najdete i populaci tuleňů středomořských.

10. Nakupte si suvenýry. V hlavním městě Zakynthosu, na náměstí Dionysios Solomos najdete živý trh, kde můžete kromě suvenýrů nakoupit čerstvé ryby, nebo tradiční sladkosti.

 

Eurovíkendy můžete objednávat online nebo na některé z našich poboček.