Aktuality

85 let Letiště Václava Havla Praha

Vydáno 12. 12. 2022 | Letuška.cz Redakce
Letuška ve spolupráci s Letištěm Václava Havla Praha radí a informuje

On-line směnárna

Letiště Praha

V prvním čtvrtletí příštího roku Letiště Praha vyhlásí koncesní řízení na provozování směnárenských služeb a bankomatů. Zásadním zlepšením služby bude požadavek na výraznější/efektivní zastropování kurzových marží. Nyní letiště cestujícím doporučuje on-line objednávky měny dopředu za výhodnějších podmínek a možnosti storna do tří hodin od nákupu.

Restaurace Runway

Letiště Praha

Moderní samoobslužná Restaurace Runway vítá cestující v letištním designu. V denní nabídce je pestrý výběr z více než deseti kvalitních jídel české i mezinárodní kuchyně, dětské menu pro nejmenší strávníky nebo svačiny AeroSnack na cestu do letadla. Restaurace nabízí také bohatou nabídku domácích zákusků a kávu. Posnídat v Restauraci Runway je možné od 6:00 do 10:00.

Restaurace Runway se nachází na Terminálu 1 ve veřejné části v prvním patře příletové haly, ale také v tranzitní části, kam vedou ukazatele FOOD COURT. Ve veřejné části je možné si od dubna do října vychutnat jídlo s výhledem na letadla z venkovní terasy.

Letiště Praha letos připravilo po klienty letuska.cz speciální slevou akci v Restauraci Runway, která se nachází přímo na Terminálu 1 pražského sletiště a nabízí bohatou nabídku jídel i drobného občerstvení za velmi příznivé ceny. Například hlavní jídlo v rámci poledního či večerního menu pořídíte v Restauraci Runway od 150 Kč na osobu. K dispozici jsou cestujícím také chutné snídaně. K využití 20% slevy na veškerý sortiment Restaurace Runway zákazníky opravňuje voucher s unikátním QR kódem. Voucher mohou získat všichni zákazníci, kteří si u letuska.cz pořídí zájezd, studijní či jiný pobyt v zahraničí či zkrátka jenom samostatnou letenku. Platnost kupónu je až do konce roku 2023 a je možné jej uplatnit i zpětně, tedy například kdykoliv po návratu ze zahraniční cesty. Kupón není potřeba tisknout, stačí při platbě v Restauraci Runway předložit QR kód stažený v mobilním telefonu. Kupón je přenosný, je tedy možné jej postoupit rodinným příslušníkům či známým, kteří mají cestu na letiště či vyloženě někam letí. Restauraci Runway naleznete v odletové hale Terminálu 1 nebo v neveřejné části Terminálu 1, za pasovou kontrolou, v 1. patře u prstu B.

AeroParking

Letiště Praha

Ať už míříte na delší dovolenou, prodloužený víkend nebo jen přivítat své příbuzné, Letiště Praha nabízí celou řadu možností, jak zaparkovat přímo u letištních terminálů. Je zde také možnost dopravit se na Letiště Václava Havla Praha pomocí hromadné městské dopravy či taxislužbou.

Pokud vezete nebo vyzvedáváte své blízké

Možnost expresního stání je na parkovištích P1 EXPRESS a P2 EXPRESS, která jsou určena zejména pro krátké zastavení. Vjezd na expresní parkoviště, které slouží pro rychle vystoupení před odletem či nastoupení do auta po příletu, je jednou denně na dobu 15 minut zdarma. Po uplynutí této doby je parkování zpoplatněno 100 Kč / 30 minut.

Potřebuji se na letišti zdržet

K tomu je nejvhodnější venkovní hodinové parkoviště PB ECONOMY u Terminálu 2 nebo stání v krytém parkovacím domě PC COMFORT před Terminálem 1. Hodina parkování stojí 80 korun. Platí se před odjezdem v automatu. Platba je možná v hotovosti i platební kartou. Tato varianta je ideální zejména pro ty, kdo jedou na letiště a nevědí, jak dlouho se zdrží.

Letím na prodloužený víkend nebo dovolenou

Na delší čas je ideální vozidlo zaparkovat v krytých parkovacích domech PA SMART, PD HOLIDAY nebo PC COMFORT. Nabízíme také prémiové parkování PC PREMIUM, kde jsou k dispozici XXL místa a zvýšený dohled ostrahy. S on-line rezervací, kterou je nutné provést nejpozději tři hodiny před příjezdem, je místo garantované, ale navíc je možné ušetřit až 50 procent. Rezervace je možná na www.AeroParking.cz.

AeroRooms

Letiště Praha

Nocleh přímo na letišti. Ať už nemůžete dospat, nebo naopak máte po příletu dlouho cestu domů. Pak je tu právě služba AeroRooms. Letiště nabízí dva typy ubytování – pro cestující před odletem, kteří ještě nejsou odbaveni – s přístupem z veřejné části terminálu a pro cestující, kteří jsou již odbaveni – s přístupem v tranzitní části terminálu za pasovou kontrolou.

Balení zavazadel

Letiště Praha

Od června je na letišti opět k dispozici služba balení zavazadel. Můžete využít stanoviště baličů v odletových halách obou terminálů. Službu zajišťuje výherce proběhlého koncesního řízení, společnost Safe Bag Czech Republic.

Salonky a VIP Service Club Continental

Letiště Praha

Oáza klidu v jinak rušném terminálu a také soukromí a pohodlí před odletem. To vše pro vás nabízí letištní salonek FastTrack Lounge pod značkou Letiště Praha, který najdete ve veřejné části na druhém terminálu. Návštěva v salonku je včetně občerstvení a průchodu přes samostatnou bezpečnostní kontrolu.

Salonek Erste Premier Lounge je určen cestujícím do zemí v rámci schengenského prostoru z Terminálu 2. Salonek Mastercard Lounge je pak pro cestující do zemí mimo schengenský prostor z Terminálu 1. V rámci Terminálu 1 najdete také VIP Service Club Continental. Ten nabízí okamžité odbavení, cestování bez stresu a čekání na přepážkách v pohodlí salonku před odletem nebo příletem vašeho letadla.

Letiště pro malé cestovatele

Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha je na příjezd malých cestovatelů výborně připraveno. Cestující s dětmi zde najdou dvě plně vybavené místnosti pro rodiče s dětmi a několik hracích koutků či minikoutků. Zde jsou k dispozici hračky pro děti různého věku, nejrůznější prolézačky a klouzačky. Dále letiště nabízí celkem 64 přebalovacích pultů, kterými je vybavena většina dámských i pánských toalet. Pražské letiště poskytuje k zapůjčení také dětské kočárky typu golf pro cestu s dítětem do odletové čekárny a dále ke vstupu do letadla. Kočárek je možné bezplatně půjčit a u vchodu do letadla zase odevzdat.

Nový obchod na letišti

Letiště Praha

Future is Local. Název nového obchodu na Letišti Václava Havla Praha, který se zaměřuje na podporu téměř třiceti českých a slovenských značek. Veškeré nabízené lokální zboží se vyrábí z kvalitního materiálu, udržitelným způsobem a s ohledem na životní prostředí. Těmto aspektům odpovídá také samotný koncept a konstrukce obchodu, který najdete přímo na Terminálu 2. Obchod Future si Local zastupuje nejen zavedené firmy s dlouholetou tradicí, ale také začínající drobné výrobce a zahrnuje i produkty z chráněné dílny. Můžete zde vybírat módu, přírodní kosmetiku či dárkové předměty od značek jako Klara Rott, KAMA, Studio Malíská, Havlíkova přírodní apotéka, chráněná dílna Chrpa, ABRAKA, Reparáda a další.

    Jak rezervovat letenky 

    Letuška
    • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
    • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
    • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.