Novinky

Vydáno 13. 10. 2011

19.7.2012 Zítra začíná Ramadan

Od zítřka začíná Ramadan, což znamená omezení v nejen turistickém provozu v arabských zemích. Ramadan zavazuje během dne nejíst a nepít. Oboje je povolené až po západu slunce. Dokument Emirates informující o doporučeních a změnách v dubajských programech - anglicky zde

19.7.2012 Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra a Nouakchott.

Letecká společnost Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra (Ghana) a Nouakchott (Mauritánie). Rovněž přibylo 16 nových destinací v USA díky code-sharové spolupráci s AA. Rezervovat letenky můžete již dnes na Letuska.cz.

18.7.2012 letecká společnost Brussels Airlines otevírá novou destinaci v Africe.

Od zimního letového  řádu bude Brussels Airlines létat do Mombasy. Mombasa je po Nairobi již druhá destinace v Keni. Jedná se o turistické přímořské letovisko s nádhernými písečnými pláženi a výbornou hotelovou infrastrukturou. Počínaje 2. listopadem bude Brussels Airlines létat do Mombasy každý pátek, zpět pak v pátek večer a do Bruselu se vrátí letadlo v sobotu ráno. Cestující putující za safari mohou kombinovat let do Mombasy s návratem z Nairobi anebo naopak. Rezervace letenek můžete učinit již dnes na Letuska.cz.

13.7.2012 Výhercem prestižní ceny Skytrax World Airline Awards se stala podruhé za sebou Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways se stala podruhé za sebou výhercem prestižní ceny v letecké dopravě Skytrax World Airline Awards. Qatar Airways dále vyhrála v kategoriích Nejlepší letecká společnost na Středním východě (po sedmé za sebou) a v kategorii Nejlepší letecký personál na Blízkém východě. Ceny se předávaly tento týden na výstavě Farnborough Air Show. Hodnocení se zúčastnilo více než 18 miliónů cestujícíh z více než 100 zemí světa. Letuska.cz pro Vás má samozřejmě také letenky od nejlepší letecké společnosti. Rezervace můžete provádět ZDE!

12.7.2012 Letecká společnost Iberia bude hradit zvýšené letištní poplatky ze svého!

Letecká společnost Iberia zareagovala na zvyšování letištních poplatků po svém. Všem zákazníkům, kteří si koupili letenky operované společností Iberia před 1. červencem, bude hradit zvýšené letištní poplatky. "I když teď nejsme v lehké finanční situaci, zdá se nám tento krok jako jediný možný ve vztahu k našim klientům", prohlásil ředitel společnosti Rafael Sánchez-Lozano.

11.7.2012 US Airways dosáhli nového rekordu!

US Airways má za sebou vůbec nejlepší březen! Dosáhli nových rekordů a umístili se na 1. místě v příletech na čas i v manipulaci se zavazadly. Navíc byli oceněni DOT (Department of Transportation) a co je důležitější, i svými zákazníky. Pokud potřebujete kvalitní spojení mezi Bostonem, New Yorkem a Washingtonem DC, není lepší volba. Rezervovat letenky si můžete na ZDE! nebo na tel.: 841 133 266

4.7.2012 Letecké společnosti Lan Airlines a TAM Airlines se spojili a vytvořili LATAM Airlines Group.

Spojením dvou leteckých společností zaměřených na spoje v jižní Americe vznikla aliance, která by měla zajisti profesionálnější servis jak běžným cestujícím, tak komerčním subjektům. V současnosti letecké společnosti vlastní síť spojení do více než 150 měst ve 22 zemích, hlavně v jižní Americe. Všechny výhody, které letecké společnosti nabízejí v současnosti budou platit i po spojení v LATAM Airlines Group. Letenky si můžete rezervovat ZDE!

3.7.2012 Letecká společnost Condor bude od listopadu létat pravidelně 2x týdně do jižní Afriky

Od 3. listopadu bude letecká společnost Condor létat pravidelně do jižní Afriky. Spojení Frankfurt - Kapské město bude operováno v úterý a v sobotu a zpět ve středu a neděli. Na tyto lety budou nasazeny výborně vybavená letadla Boeing 767 - 300. Letecká společnost Condor také rozšíří svou působnost také do Rio de Janeira v Brazílii, Rangunu v Myanmaru, Siam Repu v Kambodže a Kapverdy.

29.6.2012 Cestovní doklady v letecké dopravě do Chorvatska!

v souvislosti s případem neodbavení českých klientů na pražském letišti při letu do Chorvatska se společností Travel Servis si Vás dovolujeme upozornit, že dle vyjádření MZV ČR jsou cesty do Chorvatska přes vnitřní hranici Schengenu možné s občanským průkazem (např. autem nebo autobusem), cesty přes vnější hranici Schengenu z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.

Sekretariát ACK ČR kontaktoval pasové a vízové oddělení letiště Ruzyně, kde bylo jasně sděleno, že při letecké dopravě je jako cestovní doklad akceptován na letištích v ČR POUZE