Novinky

Vydáno 13. 10. 2011

19.7.2012 Zítra začíná Ramadan

Od zítřka začíná Ramadan, což znamená omezení v nejen turistickém provozu v arabských zemích. Ramadan zavazuje během dne nejíst a nepít. Oboje je povolené až po západu slunce. Dokument Emirates informující o doporučeních a změnách v dubajských programech - anglicky zde

19.7.2012 Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra a Nouakchott.

Letecká společnost Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra (Ghana) a Nouakchott (Mauritánie). Rovněž přibylo 16 nových destinací v USA díky code-sharové spolupráci s AA. Rezervovat letenky můžete již dnes na Letuska.cz.

18.7.2012 letecká společnost Brussels Airlines otevírá novou destinaci v Africe.

Od zimního letového  řádu bude Brussels Airlines létat do Mombasy. Mombasa je po Nairobi již druhá destinace v Keni. Jedná se o turistické přímořské letovisko s nádhernými písečnými pláženi a výbornou hotelovou infrastrukturou. Počínaje 2. listopadem bude Brussels Airlines létat do Mombasy každý pátek, zpět pak v pátek večer a do Bruselu se vrátí letadlo v sobotu ráno. Cestující putující za safari mohou kombinovat let do Mombasy s návratem z Nairobi anebo naopak. Rezervace letenek můžete učinit již dnes na Letuska.cz.

13.7.2012 Výhercem prestižní ceny Skytrax World Airline Awards se stala podruhé za sebou Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways se stala podruhé za sebou výhercem prestižní ceny v letecké dopravě Skytrax World Airline Awards. Qatar Airways dále vyhrála v kategoriích Nejlepší letecká společnost na Středním východě (po sedmé za sebou) a v kategorii Nejlepší letecký personál na Blízkém východě. Ceny se předávaly tento týden na výstavě Farnborough Air Show. Hodnocení se zúčastnilo více než 18 miliónů cestujícíh z více než 100 zemí světa. Letuska.cz pro Vás má samozřejmě také letenky od nejlepší letecké společnosti. Rezervace můžete provádět ZDE!

12.7.2012 Letecká společnost Iberia bude hradit zvýšené letištní poplatky ze svého!

Letecká společnost Iberia zareagovala na zvyšování letištních poplatků po svém. Všem zákazníkům, kteří si koupili letenky operované společností Iberia před 1. červencem, bude hradit zvýšené letištní poplatky. "I když teď nejsme v lehké finanční situaci, zdá se nám tento krok jako jediný možný ve vztahu k našim klientům", prohlásil ředitel společnosti Rafael Sánchez-Lozano.

11.7.2012 US Airways dosáhli nového rekordu!

US Airways má za sebou vůbec nejlepší březen! Dosáhli nových rekordů a umístili se na 1. místě v příletech na čas i v manipulaci se zavazadly. Navíc byli oceněni DOT (Department of Transportation) a co je důležitější, i svými zákazníky. Pokud potřebujete kvalitní spojení mezi Bostonem, New Yorkem a Washingtonem DC, není lepší volba. Rezervovat letenky si můžete na ZDE! nebo na tel.: 841 133 266

4.7.2012 Letecké společnosti Lan Airlines a TAM Airlines se spojili a vytvořili LATAM Airlines Group.

Spojením dvou leteckých společností zaměřených na spoje v jižní Americe vznikla aliance, která by měla zajisti profesionálnější servis jak běžným cestujícím, tak komerčním subjektům. V současnosti letecké společnosti vlastní síť spojení do více než 150 měst ve 22 zemích, hlavně v jižní Americe. Všechny výhody, které letecké společnosti nabízejí v současnosti budou platit i po spojení v LATAM Airlines Group. Letenky si můžete rezervovat ZDE!

3.7.2012 Letecká společnost Condor bude od listopadu létat pravidelně 2x týdně do jižní Afriky

Od 3. listopadu bude letecká společnost Condor létat pravidelně do jižní Afriky. Spojení Frankfurt - Kapské město bude operováno v úterý a v sobotu a zpět ve středu a neděli. Na tyto lety budou nasazeny výborně vybavená letadla Boeing 767 - 300. Letecká společnost Condor také rozšíří svou působnost také do Rio de Janeira v Brazílii, Rangunu v Myanmaru, Siam Repu v Kambodže a Kapverdy.

29.6.2012 Cestovní doklady v letecké dopravě do Chorvatska!

v souvislosti s případem neodbavení českých klientů na pražském letišti při letu do Chorvatska se společností Travel Servis si Vás dovolujeme upozornit, že dle vyjádření MZV ČR jsou cesty do Chorvatska přes vnitřní hranici Schengenu možné s občanským průkazem (např. autem nebo autobusem), cesty přes vnější hranici Schengenu z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.

Sekretariát ACK ČR kontaktoval pasové a vízové oddělení letiště Ruzyně, kde bylo jasně sděleno, že při letecké dopravě je jako cestovní doklad akceptován na letištích v ČR POUZE cestovní pas!

Občanský průkaz obecně není podle českých zákonů cestovním dokladem umožňujícím cestování do zemí mimo EU. Některé státy, jmenovitě Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie a Srbsko, umožňují občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem.

Cesty do těchto zemí přes vnitřní hranici Schengenu pouze s občanským průkazem (např. autem nebo autobusem) jsou možné, ale na vlastní riziko. Cesty přes vnější hranici Schengenu z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.

26.6.2012 SriLankan Airlines zavedla nové "flat-bed" sedadlo v business třídě z Evropy do Colomba

Letecká společnost SriLankan airlines zavedla nové "flat-bed" sedadlo v buseness třídě na trase z Evropy do Colomba. Vyzkoušejte nejpřátelštější palubní personál v Asii na palubě letadla Airbus 330. Rezervace jsou možné na www.letuska.cz

25.6.2012 Letecká společnost Emirates zavádí novou linku do Erbilu!

Od 12.8.2012 bude letecká společnost Emirates létat do Erbilu v Iráku. Letenky si můžete již dnes objednat na www.letuska.cz

21.6.2012 České aerolinie zavádějí novou frekvenci na lince do Ostravy, plně nahradí výpadek provozu Job Airu

Novou, tzv. nocující frekvenci zavádějí České aerolinie na pravidelné lince Praha – Ostrava. Nové spojení bude z Prahy odlétat v pozdních večerních hodinách, na zpáteční cestu z Ostravy se pak vydá na druhý den brzo ráno. Nová frekvence Českých aerolinií do Ostravy plně nahradí lety společnosti Job Air – Central Connect Airlines, která tento týden nečekaně přerušila svůj provoz. Sedačková kapacita na lince Praha – Ostrava tak zůstane zachována v původní úrovni.

18.6.2012 Dopravce Job Air - Central Connect Airlines ukončil činnost

Letecká společnost Job Air - Central Connect Airlines přerušila nečekaně ve večerních hodinách provoz všech svých pravidelných linek. Linky ve spolupráci s ČSA nebudou ohroženy, ČSA najdou pro své cestující alternativní spojení u jiných leteckých společností nebo má možnost cestující letenku vrátit. O dalším průběhu Vás budeme informovat.

12.6.2012 Delta Air Lines ruší na zimní sezónu přímou linku Praha - New York

Z důvodu vysokých cen leteckého paliva a výkyvů v poptávce cestujících snižuje společnost Delta Air Lines kapacitu na trans-atlantických letech pro zimní sezónu 2012. Jako součást těchto opatření bude na zimní sezónu dočasně zrušena i přímá linka New York (JFK) – Praha. Poslední přímý let na trase New York (JFK) – Praha se uskuteční 17. listopadu 2012, poslední přímý let na trase Praha – New York (JFK) se pak uskuteční 18. listopadu 2012. Znovuobnovení provozu na této trase se plánuje na 30. března 2013. Cestující, kterých se toto zrušení dotkne, budou přesměrováni na lety partnerských společností Air France a KLM. Cestující mají rovněž možnostzažádat o refund letenky.

11.6.2012 Ural Airlines zahajují let Praha - Nižnij Novgorod každou sobotu!

Letecká společnost Ural Airlines začala operovat let Praha - Nižnij Novgorod každou sobotu. Na let bude nasazen Airbus A320 s 12 pohodlnými místy v business třídě a 144 v ekonomické třídě. Rezervace můžete provádět na www.letuska.cz

7.6.2012 České aerolinie přidávají do letového řádu Reykjavík

Letový řád Českých aerolinií je ode dneška bohatší o další destinaci – o islandské hlavní město Reykjavík. Pravidelnou linku z Prahy do Reykjavíku začnou od 20. června operovat HOLIDAYS Czech Airlines ve spolupráci s Iceland Express. Linka do Reykjavíku bude z Prahy odlétat v 11:15 s příletem na Letiště Keflavík v 13:15 místního času. Z Islandu je odlet naplánovaný na 4:30 s příletem do Prahy v 10:15. Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá 4 hodiny. Letenky na přímé lety z Prahy do Reykjavíku lze od dnešního dne pořídit na www.letuska.cz

 

6.6.2012 Asiana odstartovala modernizaci svých webů

Portál specializovaný na prodej letenek, víz a cestovního pojištění Superletuška.cz dostal novou grafiku, systém i rychlost. Jeho provozovatel, Asiana, touto statisícovou investicí tak chce získat více zákazníků. Společnost Asiana odstartovala modernizaci i face lift svých webů. Superletuška.cz byla v nové podobě spuštěna tento týden. „Superletuška.cz má nyní graficky moderní stránky, které jsou přehlednější. Kladli jsme důraz na zlepšení ergonomie i sladění s korporátní identitou,“ řekl Jan Marek, marketingový manažer společnosti Asiana.

 

5.6.2012 TAP Portugal dnes zahajuje přímé lety z Berlína do Lisabonu.

Rádi bychom Vás informovali, že letecká společnost TAP Portugal dnes zahajuje přímé lety z Berlína do Lisabonu. Tyto přímé lety (doba letu do Lisabonu 3 hodiny) budou během letních prázdnin provozovány 5x týdně. TAP zahajuje provoz z letiště Berlín – Schönefeld (SXF). Toto letiště se nachází poblíž dálnice, která vede od českých hranic, je zde rovněž zastávka všech vlaků EC Praha – Ústí nad Labem – Děčín – Berlín.Doba jízdy od české hranice je 2 hodiny (oblast Ústí nad Labem, Liberec). Rezervaci můžete udělat ZDE!


24.5.2012  Spolupráce Letuska.cz s nadačního fondu Fragilis

Spolupráce s nadačním fondem Fragilis přináší své ovoce. Letuška podpořila čáskou 50 tis. Kč projekt Surya v podobě sluneční školy v Kargyaku. Za prosředky budou nakoupeny učební pomůcky, zimní ubytování a doprava dobrovolných učitelů po zamrzlé řece, zimní nákup a doprava zásob jídla a vybavení nezbytného k provozu školy. Údržba školy a doprava vody do školy od 1.1.2012 do 1.5.2012. A zimní dětský den pro Kargyak a okolní vesnice. Dalším 50 tis. Kč putuje do občanského sdružení APLA pomáhající dětem a lidem s autismem.

 

22.5.2012 Dnes ukončil činnost švédský letecký dopravce City Airlines

S politováním Vám oznamujeme, že dnes ukončil činnost švédský letecký dopravce City Airlines. Letenky vystavené na doklady SK 117 je možné převystavit na jakýkoliv jiný let operovaný SK, KF nebo WF. V případě, že spoje cestujícím nevyhovují, je možné nabídnout refundaci letenky přes systém, nebo přes BSP link. Změny na jiné dopravce NEJSOU možné.

4.5.2012  China Airlines začíná létat trasu Taipei - Soul!

Počínaje 30.4.2012 letecká společnost China Airlines zahájila lety mezi Taipei a Soulem. Na začátku bude létat tuto trasu 3x týdně a v plánu má po zkušebním provozu další posílení. Rezervovat letenky si můžete zde.

4.5.2012  Krach Cimber Sterling!

Dnes ukončil činnost dánský letecký dopravce Cimber Sterling. Pokud máte zakoupenou letenku s tímto dopravcem a nevíte jak nyní postupovat, určitě se obraťte na naše operátory na tel. 841 133 266, kteří Vám se vším rádi pomohou. Vaše Letuska.cz

2.5.2012  Povinné pasy pro děti!

Rodiče pozor! Od 26. 6. 2012 musí mít každé dítě vlastní cestovní pas. Pokud se svými ratolestmi chystáte do zahraničí, nezapomeňte si včas pas zajistit. Nechat vše na poslední chvíli může zkomplikovat odjezd na letní dovolenou. Podrobnosti najdete zde: dětský pas

 

29.4.2012  Skupinové rezervace na Letušce

Chystáte se na cestu ve skupině? Nechte si od připravit individální kalkulaci za nejlepší cenu!

 

14.4.2012  Berlín se chystá přestěhovat dvě letiště během jedné noci

V Berlíně se chystá největší logistická operace posledních let. Obě současná letiště v německé metropoli, Tegel a Schönefeld, se budou muset během jedné noci přestěhovat na nové mezinárodní letiště Willyho Brandta, které zahájí provoz na začátku června. Už nyní proto probíhají přípravy na tuto „noc nocí“, jak termín z 2. na 3. června nazývá německý tisk.


29.3.2012  Refundace letenek zkrachovalého dopravce Malev

Dle informací IATA probíhá další kolo v refundačním řízení po zkrachovalém dopravci Malev. V následujících 4-6 týdnech budou prověřovány nároku na odškodnění a další procedury s pověřeným likvidátorem společnosti.

 

28.3.2012  V červenci přímé spojení metrem na letiště Lisabon

Během července se chystá otevření stanice metra přímo na hlavním lisabonském letišti. Je to dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí pohodlí a nechystají se využít vozy taxi.

 

26.3.2012  Generální stávka ve Španělsku 29. 3. - rušení letů Iberia

Z důvodu generální stávky bude zrušeno větší množství mezinárodních i vnitrostátní letů. Přesné informace naleznete na www.iberia.com Pokud v této době plánujete cestu z/do nebo po Španělsku, počítejte s komplikacemi.

 

23.3.2012  TAP Portugal v Lisabonu pouze na terminálu 1

Od 20. 3. 2012 koncetruje TAP Portugal všechny své lety (mezinárodní i vnitrostátní) na terminál 1 lisabonského letiště. Usnadní to a zrychlí přestupy při všech možných kombinacích letů.

 

14.3.2012  CCA - Czech Connec Airlines - insolvence

Pokud máte pohledávku za CCA, je třeba ji neprodleně přihlásit do insolvenčního řízení. Postup a formuláře na www.justice.cz.

 

14.3.2012  Smartwings zavádí 13 nových linek z Ostravy

Ostrava – Paříž bude provozována 2x týdně (Čt, Ne).

Během letního letového řádu nabídne SmartWings cestujícím z Ostravy kromě Paříže také přímá letecká spojení do:

Antálie (2x týdně), Burgas (3x týdně), Split (1x týdně), Rhodos (2x týdně), Kréta (3x týdně, Heraklion, Chania), Kos (1x týdně), Lefkada (Preveza, 1x týdně), Lesbos (Mytilini, 1x týdně), Soluň (1x týdně), Mallorca (Palma de Mallorca, 1x týdně), Larnaka (1x týdně)

 

9.3.2012  Emirates - uzavírání odbavovacíh přepážek 60 min před odletem

V novém letovém řádu tj. od 25. 3. 2012 budou odbavovací přepážky na letech Emirates na letišti Praha Ruzyně uzavírány již 60 min. před odletem. Otevřené budou 3 hodiny před odletem.

 

17.2.2012  LOT zahajuje přímé lety do Pekingu

Polský dopravce LOT zahajuje od 29. 5. 2012 přímé lety Varšava - Peking. V budoucnu plánuje na tomto spoji nasazení letadla Boeing 787 Dreamliner. V prodeji od konce února.

9.2.2012 Asiana získala prvenství v prestižní anketě TTG TRAVEL AWARDS 2012

Nejvýznamnější anketu oboru cestovního ruchu TTG TRAVEL AWARDS letos již poněkolikáté suverénně vyhrála společnost Asiana, provozovatel portálu Letuška.cz.

6.2.2012 Refundace neproletěných letenek společnosti Malev!

Žádáme tímto zákazníky, kteří mají zakoupené letenky na zrušené lety letecké společnosti Malev, aby kontaktovali naši společnost na tel. čísle: 234 704 901 nebo emailu: info@asiana.cz, kde jim bude oznámen další postup. Letecká společnost Malev přislíbila vyřešení takových žádostí o refundace, které budou podány nejpozději do 2. 3. 2012.


3.2.2012 Letecká společnost Malev neoperuje!

Aktualizováno 15:00

Všechna letadla letecké společnosti Malev zůstala dnes na letišti v Budapešti. Nyní probíhá tisková konference v Budapešti, centrála Malevu zatím neposkytla bližší informace o dané situaci. cestující se mohou obracet na call centrum společnosti Malev na tel. čísle: +36 1802 1111 nebo na email: malev@malev.com. O aktuálním dění Vás budeme informovat.

Tisková zpráva k situaci v Malevu - stáhnout zde

 

 

29.09.2011 Letuška.cz získala nejvíce ocenění za svá internetová řešení na IEA 2011!

Na letošním galavečeru předávání cen Internet Effectiveness Awards Letuška.cz excelovala a získala nejvíce prvních míst. V kategoriích Spotřební zboží a služby a Nejlepší užití online prodeje získala Letuška.cz první místo za novou generaci rezervačního systému Symphony pro on-line rezervace letenek a návazných cestovních služeb a hotelů. "Unikátní rezervační systém simuluje chování lidského letenkového operátora při vyhledávání, oceňování a vystavování letenek. Díky tomu již není nutné využívat lidského letenkového operátora a uživatel je sám schopen zakoupit si letenku a souběžné služby," vysvětluje Josef Trejbal, ředitel Letušky. "Díky zjednodušenému systému jsme zvýšili on-line prodej o 30%, což reprezentuje dodatečný obrat 180-200mil. Kč ročně. Plná automatizace systému při současné produkci nahrazuje 20 vysoce kvalifikovaných lidských operátorů, což znamená výraznou úsporu v milionech Kč," doplňuje Josef Trejbal z Letušky. Třetí první místo získala Letuška za své komplexní řešení pro online platby v kategorii Business to business. To umožňuje rozšíření působnosti e-shopu po celé Evropě a zároveň umožňuje uskutečnit úhrady i za doplňkové a vzájemně provázané služby a produkty. Platby lze provádět přes internetová bankovnictví všech bank a také přes světové konsolidátory plateb (RSB WorldPay, Global Payments Europe, Dinners International) a dalších externích platebních bran (Amanda, Private24, VUB, Sporopay aj.). "Původně měla statisícová investice předpokládanou návratnost přes rok. Náklady se však vrátili za 5 dní," říká Josef Trejbal z Letušky. Díky novému systému se Letušce snížil počet podvodných plateb o 95%. Po zavedení systému vzrostl počet platebních transakcí o 41% (18 000 nových objednávek ročně) a celkový obrat se zvýšil o 32%.. Navíc plná automatizace při současné produkci nahrazuje 20 vysoce kvalifikovaných lidských operátorů (roční úspora 12 - 15 milionů Kč). Platební centrum letušky pomáhá eliminitovat počet podvodných plateb přes zneužití kreditní karty a zajišťuje jejich maximální bezpečnost i za použití 3D Secure technologie.

23.09.2011 Singapore Airlines nasazuje na linku Frankfurt-Singapur a Frankfurt-New York Airbus A380!

Počínaje 16. lednem 2012 budou Singapore Airlines operovat denní přímý let z Frankfurtu do New Yorku novým Airbusem A380 a od 17. ledna také let z Frankfurtu do Singapuru. Nové Airbusy nahradí Boeingy 747-400. Kapacita sedadel se navýší o 25%. Airbus A380 nabízí 12 exkluzivních suit, 60 business class sedadel, nejširších ve své třídě, s šířkou 86 cm, a 399 sedadel v economy class. Všichni uživatelé budou moci užít unikátní palubní zábavní systém Krisworld, s jeho 1000 různými možnostmi zábavy, na obrazovce s úhlopříčkou nejméně 27 cm, a to dokonce i v economy class. Třešničkou na dortu je možnost ochutnat světovou kuchyni navrženou špičkovými šéfkuchaři."Je skvělé, že další aerolinka zařadila do provozu tento moderní a velmi bezpečný letoun Airbus A380. Je to opravdu veliký zážitek s tímto letadlem letět a mít možnost využít jeho pohodlí a vybavenost" říká Josef Trejbal, ředitel Letuska.cz.

12.09.2011 Prodej business class výrazně roste, ekonomice navzdory!

Letenky do business class přestávají být doménou nejvýše postavených manažerů. Cestovní komfort a pracovní zázemí je vyžadováno stále větším množstvím zákazníků. A to krizi navzdory. Zatímco obchodníci s obavami po celý rok sledují stav ekonomiky, prodejům letenek se nezvykle daří. "Jen za první pololetí roku 2011 se u nás výrazně zvýšil prodej letenek v premium třídách. Meziročně stoupl o 43 procent, což je téměř dvojnásobek ve srovnání s prodejem letek do ekonomických tříd, který vykazuje meziroční nárůst kolem 25 procent," říká Josef Trejbal, ředitel serveru Letuška.cz. Do prémium třídy se řadí i první třída a business class. "Podíl business třídy tvoří naprostou většinu z prodaných letenek dražšího typu," dodává Trejbal. Průměrná cena letenky v business class se pohybuje kolem 47 tisíc Kč. Co je business class: Business class nabízí větší a oddělená sedadla, pracovní prostor s připojením k síti, velký výběr TV programů, zábavy a samozřejmostí je i kvalitní gastronomie. Ke komfortu přispívá také možnost převozu většího počtu zavazadel. Překvapivou informací je, že vysoký růst prodeje business letenek není zcela záležitostí pracovních cest, ale postupně přibývá i požadavků na komfortní přesun na dovolené. O tom svědčí i nejčastěji prodávané destinace v segmentu. Na prvních místech totiž vévodí Dubai, New York, Seychelly nebo Bangkok. Tyto destinace nejsou v tuzemsku právě nejčastěji voleným místem pro uzavírání zásadních obchodních kontraktů.

01.09.2011 Letuška.cz Vás doveze na letiště zadarmo

Letuška.cz Vás doveze na letiště zadarmo

Nemáte se jak dopravit na letiště v den svého odletu? Pokud nevlastníte auto, nebo Vám přijde zbytečné utrácet za benzín a ještě platit parkování u letiště, můžete při zakoupení letenky na Letuška.cz využít novou službu. Jedině Letuška.cz vám umožní dostat se na letiště vlakem Českých drah zcela zdarma z kteréhokoliv místa v České republice.

Pokud si plánujete v září koupit letenky na dovolenou či prodloužený víkend a zároveň řešíte otázku přepravy na letiště Praha Ruzyně, můžete využít akci, kterou nabízí Letuška.cz, jeden z největších prodejců letenek u nás. Právě zde bude v měsíci září platit výhoda, kterou nenabízí žádný jiný bookingový portál. Spolu se zakoupenou letenkou budete mít možnost využít dopravu odkudkoli v České republice na letiště Ruzyně vlakem Českých drah zcela zdarma. Cena letenky s výhodnou dopravou je stejná, jako byste letenku kupovali jinde, ale máte záruku dopravy až na letiště bez nákladů navíc. Při koupi letenky na serveru Letuška.cz si zároveň rezervujete spoj ČD, kterým se dopravíte na Hlavní nádraží, odkud Vás podle jízdního řádu zdarma doveze na letiště autobus Airport Expres. Spojení Letušky.cz a Českých drah je ojedinělou příležitostí pro všechny cestovatele, kteří nechtějí řešit parkování na letišti nebo na půli cesty a vyhledávat další spojení. Využijte novou službu Letušky.cz. Dostaňte se komfortně na letiště a navíc bez dalších nákladů. Více informací zde

12.08.2011 Thajsko zrušilo Čechům víza!

Do jedné z nejpopulárnějších exotických destinací již Češi nepotřebují vízum. Bezvízový styk platí pro cesty do třiceti dnů a při vstupu do země přes mezinárodní letiště. Turisté tak ušetří zhruba 700 korun. Turistická víza pro občany České republiky ruší Thajsko od 11. srpna. Při vstupu do země přes pozemní hraniční přechody či přístavy z Malajsie, Kambodže, Laosu a Myanmaru bude bezvízový pobyt povolený jen na 15 dnů. V případě jiných druhů cest bude nadále vízum potřeba.

05.08.2011 České aerolinie otevřou třetí linku z Karlových Varů, bude do Samary

Počet destinací přímo dosažitelných z Letiště Karlovy Vary se díky nové pravidelné lince Českých aerolinií rozšíří o ruskou Samaru. České aerolinie zahájí její provoz na začátku listopadu. Společnost bude z Karlových Varů do Samary létat každou středu ve večerních hodinách nejnovějšími letadly typu Airbus A319. Prodej letenek byl zahájen již tento týden. Rezervace můžete provést na LETUSKA.cz

03.08.2011 British Airways se v Londýně přesune!

LETUSKA.cz by Vás ráda informovala, že v rámci letiště Londýn Heathrow se od 30. října 2011 přeunou všechny lety společnosti British Airways z/do Prahy, Budapešti, Varšavy, Bukurešti a larnaky z Terminálu 5 na Terminál 3! Terminál 3 byl nově zrekonstruován a tak doufáme, že přinese veškerý komfort, který zákazník očekává.

02.08.2011 Tisíce Čechů varuje na dovolené před nebezpečím Drozd

Je středa, 2. února 2011. V Egyptě již týden zuří demonstrace za odstoupení prezidenta Husního Mubaraka. Na káhirském náměstí Tahrír se střílí. V nepřehledné a potenciálně nebezpečné situaci se ocitají tisíce turistů včetně českých. Některým z našich ale v mobilu pípne spásná esemeska: "K opuštění Egypta lze využít slovenský speciál 3. 2. let Bratislava-Káhira-Hurghada-Bratislava. V případě zájmu kontaktujte okamžitě číslo +20123989674." Lidé, kteří se před odjezdem zaregistrovali v rámci Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, najednou poznali, jak udělali dobře. "Aktuálně je v systému registrováno 1393 cestovatelů, kteří míří do 130 zemí. Nejvíce registrací je od lidí mířících do Egypta, Turecka, Tuniska, USA, Gruzie, Japonska, Řecka, Indonésie a do Saúdské Arábie," sdělil Právu mluvčí MZV Vít Kolář.

19.07.2011 Letušky reprezentovaly na šachovém turnaji v Pardubicích.

Již po čtvrtě reprezentoval tým LETUŠEK naší společnost na největším šachovém turnaji v ČR - PARDUBICE OPEN. Za družstvo tentokrát bojovaly šachistky: A. Bálková, L. Kozlová, A. Černoušková, O. Litvinová, A. Kormoutová a M. Kovářová. Přejeme mnoho úspěchů i v dalších turnajích!

15.07.2011 Společnost Korean Air nasadí v srpnu na trasu Praha - Soul nový Boeing 747.

Společnost Korean Air nasadí v srpnu na trasu Praha - Soul nový Boeing 747. Kapacita se zvýší ze současných 261 pasažérů na 335 pasažérů! Neváhejte a rezervujet si letenky na LETUSKA.cz

14.07.2011 Nové spojení do Tel Avivu

Letecká společnost Travel Service získala přepravních práva k provozování pravidelné letecké dopravy mezi Prahou a Tel Avivem (Izrael). Společnost Travel Service je připravena operovat pravidelnou linku Praha - Tel Aviv až 2x denně letounem nové generace Boeing 737-800. Tento moderní letoun se sedačkovou kapacitou 189 míst má vynikající ekonomicko-provozní parametry a poskytuje cestujícím žádaný komfort. Provoz bude zahájen 30. 10. 2011 a letenky si můžete rezervovat již dnes na LETUSKA.cz.

12.07.2011 Spojení s Francií se zlepší, do Marseille budou lety i přes zimu

Air France posilují svůj podíl na českém trhu. Od října zavádějí novou linku mezi Prahou a Marseille. Letadla do druhého největšího francouzského města budou létat zatím dvakrát týdně, ve středu a v sobotu. Praha se stala jedním z třinácti měst, kam začínají Air France přímo z Marseille létat. Zpáteční letenky začínají na 2 889 korunách. Rezervovat letenky si můžete na LETUSKA.cz

11.07.2011 Praha koncem července přijde o přímá spojení do Brna a Bratislavy!

Společnost Central Connect Airlines - Job Air od 25. července ruší všechny lety mezi Prahou a Brnem. Cestující z jihu Moravy tak přijdou o spojení s přestupem na Ruzyni a budou muset létat buď z vídeňského letiště, nebo do Prahy dojíždět.

ČSA ruší linku mezi Prahou a Bratislavou.

Změna souvisí s předchozím zavedením přímých linek Českých aerolinií mezi Bratislavou a důležitými evropskými destinacemi. Po zavedení výhodnějších přímých letů a v návaznosti na aktuální vývoj poptávky bude ukončen provoz mezi Prahou a Bratislavou. Poslední linka Českých aeroliní mezi Prahou a Bratislavou operuje dne 31. července 2011.

11.07.2011 Komplikace letecké dopravy nad Argentinou v důsledku sopečného prachu.

Komplikace letecké dopravy v důsledku vulkanického prachu ze sopky Peyehue nad Argentinou a okolními státy stále pokračují. Proto doporučujeme sledovat stránky letecké společnosti Aerolíneas Argentinas, www.aerolineas.com.ar, kde jsou informace neustále aktualizovány a naleznete zde přehled opožděných a zrušených letů AR.

04.07.2011 LETUSKA.cz dává životu smysl!

LETUSKA.cz, jednička v prodeji letenek v ČR, spojila své síly s nadačním fondem Fragilis! Jde o unikátní spojení, které v oblasti prodeje letenek nemá v ČR žádné další napodobitele a jsme rádi, že jsme průkopníky této dobročinné akce, která pomůže mnoha dětem na celém světě! Spolupráce s nadačním fondem Fragilis bude kromě finančního obnosu také pokrývat dobrovolnické akce z řad zaměstnanců. LETUSKA.cz přispěje na nadační fond 5 Kč z každé prodané letenky a jakožto lídr na trhu letenek v ČR bude tato pomoct velmi důležitou součástí podpory různých projektů v tuzemsku i po celém světě. Tento unikátní projekt byl založen odborníky, kteří si jsou vědomi nedostatečné finanční podpory neziskových organizací ze strany státu. Především v této krizí postižené době jsme založení fondu, získávání financí a jejich přerozdělování profesionálním organizacím cítili jako svoji povinnost. Pracovníci fondu, jakožto i správní rada, revizní orgán a externí spolupracovníci pracují bez nároku na honorář. Více informací zde

22.06.2011 Již zítra zahájí ČSA první přímé lety do šesti významných evropských destinací!

Již zítra zahájí České aerolinie historicky první přímé lety z bratislavského Letiště M. R. Štefánika do šesti významných evropských destinací. První letadlo odstartuje ve čtvrtek 23. června v 7:20 ráno do Amsterdamu. V průběhu odbavení na let bude v odletové hale probíhat Festival jídla. Jako host se mimo jiné v sobotu objeví velvyslanec Kypru na Slovensku, jeho Excelence Marios Kountourides. Na Amsterdam postupně navážou lety Českých aerolinií do Paříže a Říma, o den později do Bruselu a v sobotu 25. června budou vypraveny první lety do Barcelony a Larnaky. Rezervovat letenky můžete na portále LETUSKA.cz

10.06.2011 Stávka odborových svazů

Vážené dámy a pánové, v souvislosti se stávkou ve veřejné dopravě, kterou na čtvrtek 16.6.2011 chystá Koalice dopravních odborových svazů, Letiště Praha bude odbavovat všechny přílety a odlety dle plánovaného letového řádu. Upozorňujeme cestující na možné komplikace při cestě na/z letiště, a proto doporučujeme cestujícím, aby si vyhradili více času na dopravu. Letiště Praha zajistí kyvadlovou autobusovou dopravu pro cestující. Autobusy označené logem Letiště Praha budou odjíždět z Prahy ze stanice Metra A Dejvická, z autobusové zastávky 119 a ze stanice Metra B Zličín, z autobusové zastávky 100. K dopravě z letiště budou autobusy přistaveny na výstupní stanici autobusů linky 119 před Parkingem C. První autobus vyjede ze stanic metra Dejvická a Zličín ve čtvrtek, 16.6.2011 ve 3:20 ráno. Do autobusu mohou nastoupit cestující s platnou vytištěnou letenkou na odlet v tento den nebo zaměstnanci s ID kartou vydanou Letištěm Praha.

24.05.2011 Letecká společnost AeroSvit Airlines zahajuje nové lety do Honkongu a Ho Či Minova Města!

Letecká společnost AeroSvit Airlines zahajuje od zimního letového řádu 2011/12 provoz do dvou nových destinací : Hongkongu (HKG) a Ho Či Minova Města (Saigonu, SGN). Ceny začínají od 10.588 CZK total u HKG respektive 11.272 CZK u SGN. Kompletní informaci o cenách a letovém řádu našich dvou nových linek naleznete na LETUSKA.cz

19.05.2011 ČSA zavádí nové příme linky z Bratislavy

Letecká společnost ČSA zavádí nové přímé linky z Bratislavy. Od 23. června bude létat nově do Paříže, Říma, Bruselu, Amsterdamu, Barcelony a Larnacy. Přímé lety si můžete rezervovat již dnes na LETUSKA.cz

19.04.2011 Letecká společnost Czech Connect Airlines zavádí nové přímé lety do Ženevy!

Letecká společnost Czech Connect Airlines zavádí nové přímé lety do Ženevy! Od 2. června 2011 bude létat 4x týdně z Prahy do švýcarské Ženevy. Lety si již nyní můžete objednat na LETUSKA.cz.

15.04.2011 Letecká společnost ČSA zavádí nová přímá spojení z Prahy

Letecká společnost ČSA zavádí nová přímá spojení z Prahy do atraktivních destinací. Doněck (od 24. 4. 2011), Lvov (od 27. 4. 2011),

Poprad (od 1. 5. 2011), Bordeaux (od 29. 5 . 2011), Charkow (od 3. 6. 2011), Baku (od 6. 6. 2011). Tak neváhejte a rezervujte si na LETUSKA.cz.

13.04.2011 Provozovatel rezervačního systému letenek v ČR společnost AMADEUS ocenil CK Asiana

Provozovatel nejrozšířenějšího rezervačního systému letenek v ČR, společnost AMADEUS, ocenila na slavnostním večeru CK Asiana jako "Nejproduktivnější CK v ČR" a online vyhledávač LETUŠKA.CZ jako "Nejproduktivnější online rezervační systém v ČR". "Za úspěchem stojí zejména neustálá společná práce na vývoji našeho internetového vyhledávače Letuška.cz, který tak oslovuje stále více zákazníků", řekl Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti

22.02.2011 Zastoupení Airmeti.sk na Slovensku

Dnes 22. 2. 2011 bylo otevřeno zastoupení naší společnosti na Slovensku firmou Mithrades a. s. na adrese, Obchodní centrum Aupark - nová část, Einsteinova 18, Bratislava, 85101. "Zákazníci našeho portálu Airmeti.sk, který nabízí levné letenky a zájezdy do celého světa, mají nově možnost využít všech služeb našeho autorizovaného prodejce v Bratislavě." říká Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti Asiana.

14.02.2011 Společnost Asiana spol. s r.o. získala prvenství v TTG TRAVEL AWARDS 2011.

Odborníci v cestovním ruchu dali svůj hlas v kategorii "Nejlepší IATA agentura v ČR za rok 2010" právě Asianě. "Získání tohoto prestižního ocenění je pro nás velká čest a motivace do další práce", řekl na slavnostním večeru, který se konal 12.2. v krásných prostorách hotelu Best Western Kampa, Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti.

08.02.2011 Letecká společnost Ural Airlines bude létat z Karlových Varů!

Nová linka bude spojovat Karlovy Vary a Jekatěrinburg a její start se plánuje na 22. 3. 2011! Všechny lety budou samozřejmě možné zarezervovat na stránkách LETUSKA.cz

 

 

 

 

 

 

 

19.7.2012 Zítra začíná RamadanOd zítřka začíná Ramadan, což znamená omezení v nejen turistickém provozu v arabských zemích. Ramadan zavazuje během dne nejíst a nepít. Oboje je povolené až po západu slunce. Dokument Emirates informující o doporučeních a změnách v dubajských programech - anglicky zde