Novinky

Aktualizováno 11. 9. 2019

19.7.2012 Zítra začíná Ramadan

Od zítřka začíná Ramadan, což znamená omezení v nejen turistickém provozu v arabských zemích. Ramadan zavazuje během dne nejíst a nepít. Oboje je povolené až po západu slunce. Dokument Emirates informující o doporučeních a změnách v dubajských programech - anglicky zde

19.7.2012 Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra a Nouakchott.

Letecká společnost Iberia zahájila provoz do nových destinací Accra (Ghana) a Nouakchott (Mauritánie). Rovněž přibylo 16 nových destinací v USA díky code-sharové spolupráci s AA. Rezervovat letenky můžete již dnes na Letuska.cz.

18.7.2012 letecká společnost Brussels Airlines otevírá novou destinaci v Africe.

Od zimního letového  řádu bude Brussels Airlines létat do Mombasy. Mombasa je po Nairobi již druhá destinace v Keni. Jedná se o turistické přímořské letovisko s nádhernými písečnými pláženi a výbornou hotelovou infrastrukturou. Počínaje 2. listopadem bude Brussels Airlines létat do Mombasy každý pátek, zpět pak v pátek večer a do Bruselu se vrátí letadlo v sobotu ráno. Cestující putující za safari mohou kombinovat let do Mombasy s návratem z Nairobi anebo naopak. Rezervace letenek můžete učinit již dnes na Letuska.cz.

13.7.2012 Výhercem prestižní ceny Skytrax World Airline Awards se stala podruhé za sebou Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways se stala podruhé za sebou výhercem prestižní ceny v letecké dopravě Skytrax World Airline Awards. Qatar Airways dále vyhrála v kategoriích Nejlepší letecká společnost na Středním východě (po sedmé za sebou) a v kategorii Nejlepší letecký personál na Blízkém východě. Ceny se předávaly tento týden na výstavě Farnborough Air Show. Hodnocení se zúčastnilo více než 18 miliónů cestujícíh z více než 100 zemí světa. Letuska.cz pro Vás má samozřejmě také letenky od nejlepší letecké společnosti. Rezervace můžete provádět ZDE!

12.7.2012 Letecká společnost Iberia bude hradit zvýšené letištní poplatky ze svého!

Letecká společnost Iberia zareagovala na zvyšování letištních poplatků po svém. Všem zákazníkům, kteří si koupili letenky operované společností Iberia před 1. červencem, bude hradit zvýšené letištní poplatky. "I když teď nejsme v lehké finanční situaci, zdá se nám tento krok jako jediný možný ve vztahu k našim klientům", prohlásil ředitel společnosti Rafael Sánchez-Lozano.

11.7.2012 US Airways dosáhli nového rekordu!

US Airways má za sebou vůbec nejlepší březen! Dosáhli nových rekordů a umístili se na 1. místě v příletech na čas i v manipulaci se zavazadly. Navíc byli oceněni DOT (Department of Transportation) a co je důležitější, i svými zákazníky. Pokud potřebujete kvalitní spojení mezi Bostonem, New Yorkem a Washingtonem DC, není lepší volba. Rezervovat letenky si můžete na ZDE! nebo na tel.: 841 133 266

4.7.2012 Letecké společnosti Lan Airlines a TAM Airlines se spojili a vytvořili LATAM Airlines Group.

Spojením dvou leteckých společností zaměřených na spoje v jižní Americe vznikla aliance, která by měla zajisti profesionálnější servis jak běžným cestujícím, tak komerčním subjektům. V současnosti letecké společnosti vlastní síť spojení do více než 150 měst ve 22 zemích, hlavně v jižní Americe. Všechny výhody, které letecké společnosti nabízejí v současnosti budou platit i po spojení v LATAM Airlines Group. Letenky si můžete rezervovat ZDE!

3.7.2012 Letecká společnost Condor bude od listopadu létat pravidelně 2x týdně do jižní Afriky

Od 3. listopadu bude letecká společnost Condor létat pravidelně do jižní Afriky. Spojení Frankfurt - Kapské město bude operováno v úterý a v sobotu a zpět ve středu a neděli. Na tyto lety budou nasazeny výborně vybavená letadla Boeing 767 - 300. Letecká společnost Condor také rozšíří svou působnost také do Rio de Janeira v Brazílii, Rangunu v Myanmaru, Siam Repu v Kambodže a Kapverdy.

29.6.2012 Cestovní doklady v letecké dopravě do Chorvatska!

v souvislosti s případem neodbavení českých klientů na pražském letišti při letu do Chorvatska se společností Travel Servis si Vás dovolujeme upozornit, že dle vyjádření MZV ČR jsou cesty do Chorvatska přes vnitřní hranici Schengenu možné s občanským průkazem (např. autem nebo autobusem), cesty přes vnější hranici Schengenu z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.

Sekretariát ACK ČR kontaktoval pasové a vízové oddělení letiště Ruzyně, kde bylo jasně sděleno, že při letecké dopravě je jako cestovní doklad akceptován na letištích v ČR POUZE cestovní pas!

Občanský průkaz obecně není podle českých zákonů cestovním dokladem umožňujícím cestování do zemí mimo EU. Některé státy, jmenovitě Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie a Srbsko, umožňují občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem.

Cesty do těchto zemí přes vnitřní hranici Schengenu pouze s občanským průkazem (např. autem nebo autobusem) jsou možné, ale na vlastní riziko. Cesty přes vnější hranici Schengenu z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.

26.6.2012 SriLankan Airlines zavedla nové "flat-bed" sedadlo v business třídě z Evropy do Colomba

Letecká společnost SriLankan airlines zavedla nové "flat-bed" sedadlo v buseness třídě na trase z Evropy do Colomba. Vyzkoušejte nejpřátelštější palubní personál v Asii na palubě letadla Airbus 330. Rezervace jsou možné na www.letuska.cz

25.6.2012 Letecká společnost Emirates zavádí novou linku do Erbilu!

Od 12.8.2012 bude letecká společnost Emirates létat do Erbilu v Iráku. Letenky si můžete již dnes objednat na www.letuska.cz

21.6.2012 České aerolinie zavádějí novou frekvenci na lince do Ostravy, plně nahradí výpadek provozu Job Airu

Novou, tzv. nocující frekvenci zavádějí České aerolinie na pravidelné lince Praha – Ostrava. Nové spojení bude z Prahy odlétat v pozdních večerních hodinách, na zpáteční cestu z Ostravy se pak vydá na druhý den brzo ráno. Nová frekvence Českých aerolinií do Ostravy plně nahradí lety společnosti Job Air – Central Connect Airlines, která tento týden nečekaně přerušila svůj provoz. Sedačková kapacita na lince Praha – Ostrava tak zůstane zachována v původní úrovni.

18.6.2012 Dopravce Job Air - Central Connect Airlines ukončil činnost

Letecká společnost Job Air - Central Connect Airlines přerušila nečekaně ve večerních hodinách provoz všech svých pravidelných linek. Linky ve spolupráci s ČSA nebudou ohroženy, ČSA najdou pro své cestující alternativní spojení u jiných leteckých společností nebo má možnost cestující letenku vrátit. O dalším průběhu Vás budeme informovat.

12.6.2012 Delta Air Lines ruší na zimní sezónu přímou linku Praha - New York

Z důvodu vysokých cen leteckého paliva a výkyvů v poptávce cestujících snižuje společnost Delta Air Lines kapacitu na trans-atlantických letech pro zimní sezónu 2012. Jako součást těchto opatření bude na zimní sezónu dočasně zrušena i přímá linka New York (JFK) – Praha. Poslední přímý let na trase New York (JFK) – Praha se uskuteční 17. listopadu 2012, poslední přímý let na trase Praha – New York (JFK) se pak uskuteční 18. listopadu 2012. Znovuobnovení provozu na této trase se plánuje na 30. března 2013. Cestující, kterých se toto zrušení dotkne, budou přesměrováni na lety partnerských společností Air France a KLM. Cestující mají rovněž možnostzažádat o refund letenky.

11.6.2012 Ural Airlines zahajují let Praha - Nižnij Novgorod každou sobotu!

Letecká společnost Ural Airlines začala operovat let Praha - Nižnij Novgorod každou sobotu. Na let bude nasazen Airbus A320 s 12 pohodlnými místy v business třídě a 144 v ekonomické třídě. Rezervace můžete provádět na www.letuska.cz

7.6.2012 České aerolinie přidávají do letového řádu Reykjavík

Letový řád Českých aerolinií je ode dneška bohatší o další destinaci – o islandské hlavní město Reykjavík. Pravidelnou linku z Prahy do Reykjavíku začnou od 20. června operovat HOLIDAYS Czech Airlines ve spolupráci s Iceland Express. Linka do Reykjavíku bude z Prahy odlétat v 11:15 s příletem na Letiště Keflavík v 13:15 místního času. Z Islandu je odlet naplánovaný na 4:30 s příletem do Prahy v 10:15. Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá 4 hodiny. Letenky na přímé lety z Prahy do Reykjavíku lze od dnešního dne pořídit na www.letuska.cz

 

6.6.2012 Asiana odstartovala modernizaci svých webů

Portál specializovaný na prodej letenek, v