Boeing Ryanairu měl potíže, prudké klesání piloti zvládli na poslední chvíli

Aktualizováno 11. 9. 2019

"Závažná porucha při letu s Ryanair," potvrdili vyšetřovatelé

Ten den mohl být pro cestující, kteří letěli z Manchesteru do Memmingenu, osudový. Boeing 737 společnosti Ryanair se v září 2012 dostal nad Německem do obtíží. V letadle nízkonákladového přepravce sedělo v tu chvíli 141 lidí. Uvedl to na začátku prosince server Novinky.cz na svém webu. "Zhruba sedm kilometrů před přistáním se stroj začal propadat rychlostí téměř tisíc metrů za minutu," oznámil internetový portál. Pilotům se podařilo prudké klesání včas zvládnout.

Německý úřad pro letecké nehody v Braunschweigu incident potvrdil. "Při letu se vyskytla závažná porucha. Případ vyšetřujeme," uvedli úředníci.

 

Ten den mohl být pro cestující, kteří letěli z Manchesteru do Memmingenu, osudový. Boeing 737 irské společnosti Ryanair se v září 2012 dostal při letu nad Německem do obtíží. Uvedl to na začátku prosince server Novinky.cz. "Zhruba sedm kilometrů před přistáním se stroj začal propadat rychlostí téměř tisíc metrů za minutu," oznámil internetový portál. Pilotům se podařilo prudké klesání včas zvládnout.