Osvětlená stezka v Royal Botanic Gardens London

Vydáno 25. 11. 2013

Vánoční tip na výlet v Londýně: Adventně rozzářená Kew Gardens

Plánujete strávit adventní čas v některé z evropských metropolí? Pořídili jste si letenky do Londýna a těšíte se na předvánočně naladěný Londýn? Udělejte si výlet do botanické zahrady, i v podzimním kabátě nabízí neobyčejný zážitek.  Ale doporučujeme zvolit pro návštěvu spíš hodiny po setmění. Královská botanická zahrada Royal Botanic Gardens připravila od konce listopadu zajímavý program. V období od 28. listopadu 2013 do 4. ledna 2014 se koná Christmas at Kew a Iluminated Trail. Jindy do tmy ponořená zahrada se po setmění rozzáří tisíci světel a světelné instalace britských umělců vytvoří nevšední vizuální podívanou. Vzácné stromy i stezky se představí jinak – ve svátečním světle. 


Foto: Kew Gardens

Organizátoři chtějí potěšit nejen děti, ale podívanou doporučují i dospělým. Vždyť v době adventu mají všichni náladu se projít, rozjímat, potěšit se s přáteli. Pracovníci zahrady připravili také další program – můžete děti povozit na historickém kolotoči, koupit si vánoční cukrovinky nebo drobné dárky. Zahradu můžete jinak navštívit každý den od 9.30 hodin.  

Kdy se koná Christmas at Kew:

Od 28. listopadu 2013 do 4. ledna 2014. Od 16.30 do 22 hodin. Bližší informace o tom, kdy je stezka otevřena, najdete na webu Royal Botanic Gardens. Zavřeno je 24. a 25. prosince.

Co ještě navštívit v botanické zahradě:

Vánoční vesnička Christmas village – otevřeno je ve stejném čase jako osvětlená stezka, vstup je zdarma. Odkaz na bližší informace.

Jak se dostat do Kew Gardens:

Metrem na Kew Gardens Station ve třetí zóně. Informace o parkování najdete na webu.


Foto: Kew Gardens

Vstupné:

Dospělí 12.50 liber.
Děti (5–16 let) 8 liber. Děti do 5 let zdarma.
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti od 5 do 16 let) 38 liber.

Plánujete strávit adventní čas v některé z evropských metropolí? Pořídili jste si letenky do Londýna a těšíte se na předvánočně naladěný Londýn? Udělejte si výlet do botanické zahrady, i v podzimním kabátě nabízí neobyčejný zážitek.  Ale doporučujeme zvolit pro návštěvu spíš hodiny po setmění. Královská botanická zahrada Royal Botanic Gardens připravila od konce listopadu zajímavý program.