Tiskové zprávy

Aktualizováno 15. 11. 2016

28. 10. 2014 Češi létají stále častěji první třídou, i na kratší vzdálenosti

DOC –  Průměrná cena letenek v prvním půlroce 2014 mírně klesala, vyplývá z pololetního srovnání údajů portálu Letuška.cz. „Češi létají levněji i ve vyšších cestovních třídách, zejména do Asie a Spojených Států. Kromě toho využívají stále častěji leteckou přepravu i do méně vzdálených destinací, kam dříve jezdili autem nebo vlakem. Jde především o sezónní Chorvatsko a celoročně o celou západní a severní Evropu,“ říká ředitel portálu Josef Trejbal.

18. 10. 2014 Češi utrácejí za letenky čím dál víc, lety kupují pomocí mobilních aplikací

DOC –  Portál Letuška.cz hlásí za první pololetí 2014 zajímavé zvýšení obratu. Výrazný podíl na tom má spuštění nové mobilní aplikace pro rezervaci a nákup letenek chytrými mobilními telefony. „Češi letos utratili 939 milionů korun, což je o 100 milionů více než za stejné období loňského roku a o 360 milionů více než v roce 2010. Z celkových výsledků víme, že aplikace se letos stala významným tahounem našeho růstu. Za čtyři měsíce od jejího spuštění jsme dosáhli neočekávaného počtu stažení i nákupů cestovních služeb,“ prozrazuje ředitel portálu Josef Trejbal.

6. 10. 2014 České firmy oživují zájem o služební cesty leteckou dopravou. Mezi top destinace patří stále Moskva

DOC –  Zájem českých firem o leteckou obchodní turistiku postupně narůstá, vyplývá z meziročního srovnání údajů portálu Letuška.cz. „I přes současnou politickou krizi prodáváme nejvíce letů do Moskvy, dále následuje Brusel, Paříž a Amsterodam. Každý rok si kupuje letenky do těchto destinací v průměru 9 tisíc pasažérů, kteří vyrazí na služební cestu. Po propadech v letech 2011 a 2012 vnímáme mírné oživení, počet prodaných letenek stoupá meziročně zhruba o 5 %. Firmy pak průměrně utratí za leteckou dopravu do zmíněných měst každoročně 91 milionů korun,“ srovnává ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal údaje za roky 2010 až 2013. „Služební cesty tvoří každým rokem zhruba 37 % z celého našeho obratu, který jen za loňský rok činil 2,04 miliardy korun,“ dodává Trejbal. 

9. 9. 2014 Konec monopolu na letecké linky z Prahy do Moskvy, letenky mohou být levnější

Rusko a Česká republika se po letech dohodly na liberalizaci jedné z nejvýznamnějších evropských leteckých linek z Prahy do Moskvy. „Zatímco nyní České aerolinie a ruský Aeroflot operují každý 28 letů týdně, na jaře 2015 se otevře možnost pro dalšího dopravce z každé strany v rozsahu do 7 linek týdně. Zájem o linku by mohly mít ruské přepravní společnosti Transaero nebo Siberian a český Travel Service. Je to dobrá zpráva pro všechny cestující. Příchod nového konkurenčního dopravce by mohl přinést postupné snižování cen letenek. I když zájem o tyto lety vinou současné krize poklesl, na jaře by se situace mohla zlepšit a vést k nárůstu osobní přepravy. Let z Prahy do Moskvy navíc trvá jen necelé tři hodiny,“ říká Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz

2. 7. 2014 Aerolinky v létě lákají nové zákazníky na slevy v business třídě

DOC –  Aerolinky hledají nové cestující do business a first class. Během letních speciálních akcí proto snižují rozdíly mezi cenami letenek ekonomických a vyšších tříd. Chtějí tak zaplnit prázdná místa v letadle, ale i získat nové stálé zákazníky. Do pohodlných sedaček by tak měli usednout hlavně lidi cestující za dovolenou. Právě během letních měsíců totiž méně létají byznysmani, na dopravce přitom dál dopadá pokračující ekonomická stagnace.

6. 6. 2014 Ceny letenek do Turecka poletí dolů, přichází nový low cost

DOC –  Od léta 2014 se budou moci cestující dopravit do Tureckého Istanbulu ještě levněji, než tomu bylo doposud. Do českého letového řádu vstupuje od 19. června druhá nejsilnější turecká aerolinie. „Pegasus airline bude létat třikrát týdně přímo z Prahy do arabské části Istanbulu. Cena zpáteční letenky stojí necelých 3 900 korun,“ řekl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz, která letenky začala prodávat jako první.

6. 6. 2014 Vymáhat náhradu při zpoždění letadla se vyplatí!

DOC –  Vyžadovat náhradu za zpožděný let je možné až dva roky zpětně. S reklamací se mohou klienti leteckých společností obrátit buď na specializovanou firmu (např. Click2Claim) nebo přímo na prodejce, u kterého letenku zakoupili. Pobočky těchto firem jsou i na letišti Václava Havla – poškození tedy mohou své požadavky na náhradu vznést ihned po návratu z cest.

3. 4. 2014 Letuška.cz prodala nejvíce letenek ČSA

DOC –  České aerolinie vyhlásily vítěze soutěže Sirius 2013. Letos mezi osmi desítkami společností sdružených IATA získala prvenství společnost Asiana, která provozuje portál Letuška.cz, druhým oceněným byla Student Agency a na třetím příčce se umístil Orbix.

28. 3. 2014 Letuška.cz spustila jako první akreditovaná IATA agentura vlastní mobilní aplikaci

DOC –  Portál Letuška.cz spustil jako první IATA akreditovaný prodejce letenek u nás vlastní aplikaci pro rezervaci a nákup letenek chytrými mobilními telefony. Díky tomu lze prostřednictvím telefonu on-line vyhledávat v nabídce světového rezervačního systému letenek, který obsahuje téměř sto procent civilních letů, ale také učinit skutečnou rezervaci přímo v distribučním systému nebo si letenku rovnou koupit. „To znamená, že v okamžiku, kdy proběhne platba letenky mobilem, můžete okamžitě odletět. A to můžete stát třeba již v hale letiště,“ řekl Rostislav Litvin z Letušky.cz, který vývoj aplikace koordinoval.

24. 3. 2014 Od června bude létat jediný přímý spoj Praha – Kanada

DOC –  Po dlouhé době opět odstartuje z Letiště Václava Havla přímý letecký spoj do Kanady. Linka bude od 25. června létat pravidelně jednou týdně v každém směru s mezipřistáním v Montrealu a posléze bude pokračovat do Toronta. Spojení bude provozovat kanadská letecká společnost Air Translat velkokapacitním letounem Airbus A330.

14. 3. 2014 Asiana loni utržila přes dvě miliardy, rostla nejvíce z letenkářů

DOC –  Společnost Asiana, která provozuje portál Letuška.cz, Study.cz či Viza.cz, ohlásila předběžné hospodářské výsledky za loňský rok. Podle nich její obrat dosáhl celkových tržeb 2,04 mld. korun, což je o 16 procent více, než tomu bylo v roce 2012. Největší podíle na tržbách Asiany má prodej letenek, který činil 94 procent z obratu a oproti roku 2012 se zvýšil o 21 procent.

26. 2. 2014 Letuška.cz pošesté v řadě nejlepší IATA agenturou

DOC –  Portál Letuška.cz již pošesté v řadě za sebou zvítězil v kategorii Nejlepší prodejce letenek v nejvýznamnější anketě oboru cestovního ruchu TTG TRAVEL AWARDS. Zároveň byla paní Šárka Litvinová, spolumajitelka společnosti Asiana, jenž portál provozuje, uvedena do Síně slávy TTG Awards.

21. 2. 2014 Hitem letošních dovolených bude Chorvatsko a exotika

DOC –  Obava z nízkého kurzu koruny a tím i zdražení letošních dovolených, rozvířila zájem o zájezdy a letenky. Totiž kdo nakoupí s předstihem, ušetří 15 i více procent z ceny. Podle počtu prodaných zájezdů a letenek bude letošním hitem Chorvatsko a Itálie, z exotiky se Češi podívají do Thajska či Vietnamu.

17. 2. 2014 Situace na Ukrajině cestující neodrazuje

DOC –  Neklidná vnitropolitická situace na Ukrajině nijak negativně neovlivnila cestování do tamějších zemí. Podle čerstvého vyjádření národní letecké společnosti Ukraine International Airlines jsou na Kyjevském letišti veškeré mezinárodní i vnitrostátní letecké linky provozovány dle letového řádu.

14. 1. 2014 OH v Soči zlákaly více než tisícovku Čechů, letenky ještě jsou

DOC –  Zimní olympijské hry v Soči Čechy zlákaly, více než tisícovka se jich vypraví sledovat sportovní klání přímo na místo. Cestovní kanceláře již hlásí vyprodání zájezdů se vstupenkami, jedinou šancí je tak ještě zakoupit vstupenku na místě a zvolit si dopravu na místo mimo organizaci cestovek. Letuška potvrzuje, že i přes velký zájem místa na palubách letadel mířících do Soči ještě ke koupi jsou.

7. 1. 2014 Ceny letenek zřejmě porostou, kdo koupí letenky nyní, ušetří

DOC –  Průměrná cena letenky se dle portálu Letuška.cz zvýšila z předloňských 11 080 na 11 150 korun. Pro letošek však prodejci předpokládají další zvýšení cen až o 10 % následkem oslabení koruny, které se pravděpodobně promítne v palivových příplatcích. Rada pro nákup levnějších letenek pro tento rok je jednoduchá: Nakupujte letenky nyní za staré ceny, nebo je nakupujte vždy s velkým předstihem.

8. 10. 2013 Na portálu Letuška.cz si nově lze pronajmout auto

DOC –  Portál Letuška.cz, který je lídrem v prodeji letenek a cestovních služeb u nás, spustil zbrusu novou nabídku. Jedná se o pronájem více než 6 tisíc vozů od desítky prověřených půjčoven aut po celé České republice. Do budoucna plánuje Letuška.cz svou službu rozšířit i o pronájem aut v zahraničí.

20. 9. 2013 KLM odstartovala slevy podzimních letů, možná se přidají další

DOC –  Letecká společnost KLM dnes odstartovala 40 procentní slevy na letenky do celého světa. Zakoupit se tak dají výrazně levnější exotické destinace i zámoří celkem do 20 míst. Slevové akce pořádají aerolinie v tomto čase pravidelně, podzim je totiž na cestování méně frekventovaný.

20. 9. 2013 Čeští turisté v zahraničí: Jeden naboural do slona, druhý byl okraden opicí

DOC –  Pojem cestovního pojištění zní jako jedna veliká nuda. Nemusí to tak být. Portál Letuška.cz a ERV Evropská pojišťovna zveřejnily případy pojištění českých klientů na zahraničních cestách z letošního léta. Ne všechny jsou úsměvné a dopadnou dobře, ale ty vtipné však rozhodně stojí za to.

17. 9. 2013 Letuška.cz míří na bulharský trh

DOC –  Společnost Asiana, která vlastní portál Letuška.cz, dnes začala prodávat letenky v i Bulharsku. Jde po Slovensku a Gruzii v pořadí o třetí zahraniční expanzi v uplynulých dvou letech, kterou prodejce učinil. „Bulharský trh prodejem letenek není nasycen jako u nás a vidíme tam jasný potenciál růstu našeho byznysu,“ řekl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

22. 8. 2013 Asiana a Letuška.cz zvýšily letos obrat

DOC –  I přes stagnující trh s prodejem letenek se portálu Letuška.cz velmi dobře daří. Od ledna do června tento portál prodal 84.819 letenek, což je o více než 11 tisíc více, než tomu bylo ve stejném období loni. Podle výsledků prodeje na portálu Letuška.cz vyplývá, že průměrná cena letenky se zvýšila z 10.830 korun na 11.060 korun. Nejvíce se létalo do Paříže a Moskvy, díky znovu zavedené pravidelné lince pak je viditelný nárůst cest do New Yorku.

24. 6. 2013 Asiana oslavila 20. narozeniny

DOC – Cestovní agentura Asiana, která provozuje mimo jiné i portál Letuška.cz, ve středu oslavila 20. výročí od svého založení. Na zahradní slavnosti v hotelu Crowne Plaza Praha se ve středu 19. 6. 2013 sešlo bezmála sto zaměstnanců této firmy a na dvě stě významných obchodních partnerů například z leteckých společností Turkish Airlines, Air France, Aeroflot, Korean Air a mnohých dalších aerolinií aktivně působících na českém trhu.

24. 5. 2013 U KLM zaplatí lidé od poloviny května poplatek za první zavazadlo

DOC – Jedna z největších světových aerolinek přichystala pro cestující zásadní změnu. KLM zpoplatní od poloviny května přepravu již prvního zavazadla, tedy službu, která až doposud byla zdarma. „Přeprava prvního zavazadla bude stát 15EUR v případě předplacené služby. Jestliže však cestující zavazadlo ohlásí až na letišti, bude činit poplatek 30 eur,“ uvedl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Poplatky by se však neměly týkat cestujících s věrnostními kartami nebo cestujících ve třídě Business class.

24. 5. 2013 Trendy 2013: mladí lidé cestují často a daleko

DOC – Češi letos vydají za cestování průměrně stejnou částku, jako tomu bylo loni. Střední generace je věrná Řecku a Chorvatsku, mladí cestují často do Vietnamu. Novým trendem je cestování po vlastní ose do Istanbulu či Petersburgu.

22. 5. 2013 Létání s dětmi a zvířaty – jakou mají slevu?

DOC – Je již několikaletým trendem, že na dovolenou mnozí raději létají, než by sedli do auta. Platí to jak pro rodiny s malými dětmi, tak i pro majitele domácích zvířat, kteří sebou berou své miláčky.  Za jakých podmínek lze malé děti přepravovat a co je nutné splnit, abyste mohli vzít do letadla své domácí mazlíčky?

21. 5. 2013 Portál Letuška.cz zaznamenal kybernetický útok

DOC – Přední prodejce letenek v Česku byl terčem kybernetického útoku. Portál Letuška.cz byl na téměř hodinu vyřazen z provozu. Pokračuje tak řada ataků na on-line fungování významných českých firem ze stran hackerů.

14. 5. 2013 Dubaj může překvapit: luxusní pláže, lyžování i levné nákupy

DOC – Ač je hlavní město Spojených arabských amirátů, Dubaj, synonymem pro přepych a nepřeberné množství technických vymožeností, jenž nelze vidět jinde na světě, nejde ani tak o nákladnou dovolenou. Ta totiž může vyjít i levněji, než tamější luxusní pláže, hotely a nezapomenutelné zážitky napovídají.

10. 5. 2013 Letos se prodává méně letenek, Velikonoce byly ale rekordní

DOC – Za první tři měsíce letošního roku se prodalo o téměř čtyři procenta méně klasických letenek, než tomu bylo ve stejném období loni. Ukazují to čerstvá čísla mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA. Z údajů portálu Letuška.cz však vyplývá, že oproti loňsku se více prodávají dražší letenky. Trend se promítl i do průměrné ceny letenek, která se pohybuje okolo 11 100 Kč.

19. 4. 2013 Asiana je nejlepším partnerem ČSA

DOC – Další velký úspěch pro Asianu a Letušku! České aerolinie vyhlásily vítěze soutěže Partner 2012. Letos mezi osmi desítkami společností získala prvenství firma Asiana, která provozuje portál Letuska.cz.

4. 5. 2013 Od dubna lidé létají z Prahy už do 130 destinací. Letový řád posílil

DOC – Od 2. dubna posílil letový řád. Znamená to četnější letecké spoje jak do turisticky často navštěvovaných destinací, tak i příležitosti k poznání méně obvyklých míst. Pravidelně se tak cestující dostanou bez přestupu z Prahy do New Yorku, Nice, Soulu a dalších měst. Letiště Václava Havla odbaví kolem 10 milionů cestujících ročně a přistává zde na padesát leteckých společností celého světa. Z Prahy se lze dostat do 130 destinací.

21. 2. 2013 Jediný přímý let z Prahy do New Yorku? Opět od května

DOC – Společnost Delta Air Lines obnoví od 25. května přímou linku mezi Prahou a New Yorkem. „Spoje poletí jednou denně do New Yorku a zpět,“ sdělil Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Spoj byl zrušen 18. listopadu a měl být obnoven na konci března. Nakonec Delta Air Lines vrátí přímou linku do letového řádu až právě v květnu.

4. 2. 2013 Sky team Awards zná své vítěze. A Letuska.cz je mezi nejlepšími

DOC – Ceny pro vítěze Sky Team Awards za rok 2012 převzaly 31. 1. 2013 v hotelu Hoffmeister společnosti Student Agency, Asiana a Orbix. Asiana se stala již tradičně Sky teamem oceňovaným prodejcem letenek. Jedná se již o čtvrté umístění mezi vítězi. Loni, stejně jako v roce 2011, se tato agentura umístila na druhé pozici. „Každý rok se nám daří zvyšovat prodej i zlepšovat servis pro zákazníky. Jsme rádi, že jsou nám klienti věrní a vážíme si i dalšího ocenění Sky teamu. Máme motivaci tvrdě pracovat dál,“ řekl Josef Trejbal, ředitel společnosti Asiana, který cenu na slavnostním večeru převzal. Sky team tvoří společnosti Aeroflot, Aerolíneas Argentinas, Aeromexico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern, China southern, ČSA, Delta Air Lines, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Middle East Airlines, Saudia, Tarom, Vietnam Airlines, Xiamen Air.

15. 1. 2013 Letenky Rossiya Airlines nyní vystaví Letuska.cz

DOC – Letuska.cz od úterý 15. ledna 2013 vystavuje letenky Rossiya Airlines a od tohoto data přebírá obchodní zastoupení. Prostřednictvím Letušky si můžete vyřídit skupinové rezervace i poplatky za nadváhu. Veškeré další informace poskytují operátoři na telefonních číslech  220 11 33 88, 234 70 49 51 či faxem 234 70 49 02 nebo e-mailem na info@letuska.cz

14. 1. 2013 Stovky Čechů neodletí, Aerosvit Airlines v Praze končí

DOC - Ukrajinské aerolinky Aerosvit se dostaly do finančních problémů, zruší kvůli tomu pravidelný spoj z Kyjeva do Prahy. O své peníze tak nečekaně mohou přijít až stovky klientů. Alternativu je možné najít přes Letuska.cz.

29. 11. 2012 Tabletenky – letenku můžete koupit i přes mobil

DOC - Chcete zjistit ceny letenek jednoduše na mobilu? Pokud máte operační systém IOS, tedy iPod a iPhone, můžete se do toho pustit! Pro svůj tablet a telefon Apple si můžete bezplatně stáhnout aplikaci pro vyhledávání letenek na AppStore. Tabletenky jsou prvním on-line vyhledávačem pro mobily v Česku a na Slovensku.

9.10.2012  Cena ropy zahýbala zájmem o létání

DOC - Akreditovaní prodejci letenek IATA v Česku utržili za tři uplynulé kvartály 7,7 miliardy korun. To je oproti stejnému období loni o 5,67 procent více. Samotné zářijové prodeje však vykazují opačnou tendenci, totiž za devátý měsíc letošního roku se prodali letenky za 866 milionů korun, což znamená meziroční pokles v porovnání s loňským zářím o 5,32 procenta. 

 

18.9.2012  LOT od ledna nasadí nový Boieng 787 Dreamliner

DOC - Od ledna budou mít Češi možnost vyzkoušet komfort zbrusu nového letounu Boeing 787 – Dreamliner. Ohlásila to minulý týden polská letecká společnost LOT, která první let novinkou z rodiny Boeingu vypraví 16. ledna příštího roku a to na lince do Chicaga.

 

10.9.2012  V létě se utratilo za letenky více, nejdražší letenka stála 520 tisíc korun

DOC - Průměrná cena letenky meziročně vzrostla z 9 920 na 10 480 korun. V létě se létalo do Paříže i Splitu, nejdražší prodané letenky byly na svatební cestu kolem světa, které novomanžele stály 1 040 000 korun. 

 

13.8.2012    KLM posílí svoje spoje z Prahy do Amsterodamu  

Nizozemská aerolinka KLM posílí od konce října své spoje z  Amsterodamu do Prahy a zpět. Přituhuje tak v konkurenčním boji, její nový spoj bude odlétat jen 10 minut před odletem linky ČSA

 

6.6.2012  Asiana odstartovala modernizaci svých webů

DOC - Portál specializovaný na prodej letenek, víz a cestovního pojištění Superletuška.cz dostal novou grafiku, systém i rychlost. Jeho provozovatel, Asiana, touto statisícovou investicí tak chce získat více zákazníků. Společnost Asiana odstartovala modernizaci i face lift svých webů. Superletuška.cz byla v nové podobě spuštěna tento týden. „Superletuška.cz má nyní graficky moderní stránky, které jsou přehlednější. Kladli jsme důraz na zlepšení ergonomie i sladění s korporátní identitou,“ řekl Jan Marek, marketingový manažer společnosti Asiana.

 

1.6.2012  Létání s dětmi a zvířaty

DOC - Chystáte se na letošní dovolenou jednoduše letadlem bez únavného mnohahodinového trmácení v autě nebo autobuse, ale bojíte se, jak to s rodinou zvládnete? Věřte, že obavy nejsou na místě. Létání pohodlně zvládnou nejen vaše děti ale dokonce i domácí mazlíčci, stačí jen, když se na něj dopředu připravíte.

 

29.5.2012  Vízovou povinnost svěřte odborníkům

DOC - Pokud si víza zařizujete sami, může celý proces trvat i dva měsíce. Jde o poměrně složitý administrativní proces, který se požadavky liší stát od státu. Obrátíte-li se však na odborníky, kteří se vyřizováním víz zabývají, ušetříte si kolotoč pochůzek po úřadech, lopocení s formuláři a navíc máte skutečnou jistotu, že neuděláte žádnou procesní chybu, která by vám vysněnou cestu zhatila.

 

25.5.2012  Letenky na olympiádu mizí

DOC - Jedním z největších taháků letních dovolených jsou chystané Olympijské hry v Londýně, jejichž oficiální zahájení proběhne 26. 7. 2012. Ukazuje to například prudký vzestup prodeje letenek do Londýna v tomto termínu. „Již v předstihu jsme zaznamenali velký zájem o skupinové rezervace letenek. Do dneška jsme v daném termínu vystavili letenky do Londýna přibližně za 4 miliony korun,“ potvrdil Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

 

21.5.2012  Hokejisté přiletí v pondělí po čtvrté hodině na Ruzyň. Víme, co budou jíst i kolik váží jejich výstroj!

DOC - „Čeští hokejisté odlétají z Helsinek v pondělí přesně v 10 hodin a těsně po 11 hodině je mohou fanoušci přivítat na Ruzyňském letišti v Praze,“ řekla Karin Urbanová z portálu Letuška.cz, která hokejové reprezentaci letecké přepravy zajišťuje.

 

17.5.2012 Letos v létě se bude létat do Chorvatska i Číny

DOC - Češi se nebojí cestovat a vydají na cestování letos průměrně stejnou částku, jako tomu bylo loni. Střední generace je věrná Řecku, Chorvatsku a Egyptu, mladí cestují po vlastní ose do zemí jako je Čína, Austrálie nebo Vietnam.

 

2.5.2012 Povinné dětské pasy pro cesty do zahraničí

DOC - Od 26. 6. 2012 musí mít každé dítě vlastní cestovní pas. Pokud se svými ratolestmi chystáte do zahraničí, nezapomeňte si včas pas zajistit. Nechat vše na poslední chvíli může zkomplikovat odjezd na letní dovolenou.

 

14.3.2012 Trendy - Letenku si kupují lidé i dvě hodiny před odletem

Celé znění zprávy - Češi více než kdy jindy letos kupují letenky na poslední chvíli. Průměrná doba nákupu letenky před odletem je nyní 21 dní a ta se neustále krátí. Loni byla kupříkladu pořizovací doba v průměru až o týden delší.

 

5.2.2012 Asiana získala prvenství v prestižní anketě TTG TRAVEL AWARDS 2012

PDF / DOC - Nejvýznamnější anketu oboru cestovního ruchu TTG TRAVEL AWARDS letos již poněkolikáté suverénně vyhrála společnost Asiana, provozovatel portálu Letuška.cz.

 

19.1.2012 Letuška.cz loni poprvé dosáhla obratu přes 1,5 miliardy korun

PDF / DOC - Portálu Letuška.cz, kterou vlastní a provozuje společnost Asiana, loni poprvé v historii vzrostl obrat na 1,56 miliardy korun. To je o 17,5 % více než v roce 2010.

 

12.12.2011 Asiana uplatňuje škodu za nekalé praktiky na autobusové lince Praha-Brno!

V roce 2008 společnost ASIANA podala prostřednictvím advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík podnět Úřadu pro hospodářskou soutěž ve věci zneužití dominantního postavení firmy Student Agency při provozování autobusové dopravy na lince Praha-Brno. V létě 2011 nabylo právní moci rozhodnutí ÚOHS o tom, že  ze strany konkurenta  ASIANY došlo k porušení hospodářské soutěže a firmě Student Agency byla udělena pokuta ve výši 5 miliónu korun.

V důsledku nekalosoutěžních praktik ze strany  tohoto konkurenta společnost ASIANA utrpěla škodu ve výši minimálně 21 miliónu korun, kterou nyní uplatňuje u soudu žalobou podanou prostřednictvím advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík.

 

17.10.2011 Letuška.cz inovuje - Nový web a modernější logo

PDF / DOC - Letuška.cz o víkendu představila nové logo a spustila nový web s přehlednější grafikou. Přichází také s širokou nabídkou služeb na klíč.

 

01.09.2011 Letuška.cz Vás doveze na letiště zadarmo

PDF / DOC - Letuška.cz Vás doveze na letiště vlakem zadarmo odkudkoliv z České republiky
 

 

07.07.2011 Letuska.cz, jednička v prodeji letenek v ČR, spojila své síly s nadačním fondem Fragilis

PDF / DOC - Letuska.cz, jednička v prodeji letenek v ČR, spojila své síly s nadačním fondem Fragilis
 

 

13.04.2011 Provozovatel rezervačního systému letenek v ČR, společnost AMADEUS, ocenila CK Asiana.

PDF / DOC - Provozovatel nejrozšířenějšího rezervačního systému letenek v ČR, společnost AMADEUS, ocenila na slavnostním večeru CK Asiana
 

 

16.02.2011 Společnost Asiana spol. s r.o. získala prvenství v TTG TRAVEL AWARDS 2011

PDF / DOC - Společnost Asiana spol. s r.o. získala prvenství v TTG TRAVEL AWARDS 2011
 

 

21.01.2011 Společnost ASIANA se stala nejúspěšnějším prodejcem letenek skupiny Sky team za rok 2010.

PDF / DOC - Společnost ASIANA se stala nejúspěšnějším prodejcem letenek skupiny Sky team za rok 2010

 

24.11.2010 ÚOHS uložil pokutu společnosti STUDENT AGENCY, s.r.o. za porušení zákona

PDF / DOC - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu společnosti STUDENT AGENCY, s.r.o. za porušení zákona.
 

 

03.11.2010 Společnost ASIANA vítá rozhodnutí ÚONZ

Společnost ASIANA vítá rozhodnutí ÚONZ ve věci zneužití dominantního postavení v provozování autobusové přepravy ze strany konkurence.
 

 

08.10.2010 LETUŠKA + ECP 

Největší prodejce letenek v ČR společnost ASIANA, která provozuje úspěšný internetový portál LETUŠKA.CZ, spojila síly s Evropskou cestovní pojišťovnou a nabízí zcela nový produkt - cestovního pojištění pro případ krachu leteckého dopravce.
 

 

14.07.2010 Nová Letuška.cz se osvědčila a láme rekordy v prodejích

Za červen 2010 zvýšila firma Asiana, spol. s r.o. svůj prodej letenek o 35%, za 1. polovinu roku 2010 o 15% oproti roku loňskému, přičemž celý trh stagnuje.
 

 

14.04.2010 Asiana prodala nejvíce letenek ČSA

Nejlepším prodejcem letenek Českých aerolinií za rok 2009 je společnost Asiana. ASIANA navazuje na nedávné ocenění Nejlepší IATA agentura TTG 2010. Ocenění převzala včera na slavnostním večeru výkonná ředitelka společnosti PhDr Šárka Litvínová.

 

 

05.02.2010 Asiana se stala nejlepší IATA agenturou

Cestovní agentura Asiana obhájila svoji pozici jedničky na trhu letenek v ankete TTG Travel Awards 2010.
 

 

14.12.2009 Klienti společnosti Asiana podpořili nadaci Terezy Maxové

Společnost ASIANA se před rokem zavázala zhodnotit každou prodanou letenku ve prospěch nadace Terezy Maxové. Každý náš klient tak bezděčně přispěl na dobru věc automaticky a bez přemýšlení.
 

 

02.10.2009 ASIANA se vrací na linku Praha – Brno s akční cenou 50,-Kč

Ve čtvrtek, 08.10.2009, v 8:00 vyjíždějí zlaté autobusy společnosti Asiana Transport na trasu Praha - Brno. Základní jízdné na lince Praha - Brno je standardních 200,- Kč ale v rámci akce "Podzim s Letuškou!" si klienti mohou zakoupit jízdenku již za 50,-Kč.
 

 

30.09.2009 Sleva 10% letenek pro držitele Star Letuška Club karet

Cestovní agentura Asiana a portál Letuska.cz nabízí speciální ceny letenek pro držitele kreditní karty Star Letuška Club. Tuto kreditní kartu nabízí Asiana a portál Letuška.cz společně s Diners Club
 

 

09.09.2009 Snížení ceny za zajištění kanadského víza.

Společnost Asiana snižuje cenu za zajištění kanadského víza v souvislosti blížících se ZOH 2010, které se konají ve Vancouveru
 

 

01.07.2009 Nová pobočka v Brně

Cestovní a dopravní agentura ASIANA, provozovatel portálu Letuška.cz, otevřela novou pobočku v centru Brna. Po Praze, Karlových Varech a Zlínu se tak Brno stalo čtvrtým městem, v němž klienti najdou kompletní cestovní služby Asiany.
 

 

26.05.2009 Skvělé ceny letenek pro držitele karty Star Letuška Club

Cestovní agentura Asiana a portál Letuska.cz nabízí speciální ceny letenek pro držitele kreditní karty Star Letuška Club. Tuto kreditní kartu nabízí Asiana a portál Letuška.cz společně s Diners Club Czech.
 

 

23.04.2009 Star Letuška Club – žhavá novinka na trhu cestovních služeb

Cestovní agentura ASIANA, provozovatel portálu Letuska.cz, dnes představila vlastní kreditní kartu a věrnostní program pro zákazníky, který je novinkou na českém trhu cestovních služeb. Jako první cestovní agentura v ČR uvedla ASIANA na trh věrnostní program Star Letuška Club, který ve spolupráci s Diners Club Czech nabízí klientům zvýhodněnou kreditní kartu s řadou nadstandardních cestovních výhod.
 

 

27.03.2009 ASIANA opět nejúspěšnějším prodejcem letenek ČSA

Cestovní a dopravní agentura ASIANA se opět stala nejúspěšnějším prodejcem letenek Českých aerolinií. Cenu SIRIUS 2008 převzal na slavnostním večeru obchodní ředitel Josef Trejbal.
 

 

10.03.2009 Letuska.cz nabízí platbu letenek přes superCASH

Cestovní a dopravní agentura Asiana zavádí platební nástroj superCASH na portálu Letuska.cz.
 

 

12.02.2009 ASIANA zlevňuje jízdné

Cestovní a dopravní agentura Asiana zlevňuje od 8. března jízdenky na lince Karlovy Vary – Praha.
 

 

09.02.2009 ASIANA – nejlepší IATA agentura v anketě TTG 2009

Cestovní a dopravní agentura ASIANA obsadila první místo v žebříčku odborného časopisu TTG Czech Republic v kategorii Nejlepší IATA agentura.
 

 

23.01.2009 Asiana mezi nejlepšími prodejci letenek SKY TEAMU

Cestovní agentura ASIANA se umístila mezi třemi nejlepšími prodejci letenek aliance SKY TEAM. Praha, 23. ledna 2009 – Na slavnostním večeru převzali zástupci cestovní agentury Asiana prestižní ocenění aliance leteckých dopravců SKY TEAM. Asiana se tak po loňském prvenství umístila opět mezi nejlepšími cestovními agenturami v prodeji letenek.
 

 

16.12.2008 Megabus.cz – spokojený zákazník i dopravce

Noví dopravci a nové destinace v ČR i zahraničí přibyli na portálu Megabus.cz. Na tomto stále oblíbenějším portálu si může cestující jízdenku zarezervovat a zaplatit online. Veškeré rezervace, platby může provádět bez omezení 24 hodin denně, z pohodlí domova, kanceláře nebo oblíbeného místa, které nabízí wifi připojení.
 

 

04.12.2008 Do USA bez víz

Cestovní a dopravní agentura ASIANA zařadila od prvního dne bezvízového styku se Spojenými státy do své nabídky povolení ke vstupu do USA k letence zdarma. V této souvislosti také rozšířila předvánoční nabídku levných letenek do New Yorku i ostatních destinací severoamerického kontinentu. Tyto nabídky navýšily zároveň se zrušením víz prodej letenek v říjnu a listopadu o 28% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
 

 

04.11.2008 Letuška vás dopraví i na golf

Ode dneška mohou klienti portálu Letuška.cz létat také za golfem. Umožní to spolupráce s týmem profesionálních trenérů společnosti GOLF & COUNTRY CLUB HODKOVIČKY, a.s., kteří zájemce doprovodí do atraktivních destinací tohoto sportu.
 

 

16.10.2008 Asiana v anketě Deloitte Fast 50 - 2008

Společnost ASIANA byla vyhlášena jako jedna z nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě.
 

 

16.10.2008 IDOS.cz a Superletuska.cz – jízdenka nebo letenka? Žádný problém!

Ode dneška mohou uživatelé portálu IDOS.cz vyhledat letecké spojení kamkoli do světa. Díky propojení s portálem Superletuska.cz mohou vyhledávat, rezervovat a zaplatit letenky na svém oblíbeném portálu IDOS.cz.
 

 

15.10.2008 Asiana rezervuje pro dobrou věc

Cestovní a dopravní agentura ASIANA přispívá do projektu Galileo ČR/SR s názvem "Rezervujte pro dobrou věc". Z každé rezervace letenky nebo ubytování přes portál Superletuška.cz daruje jednu korunu Nadaci Terezy Maxové.
 

 

23.09.2008 Společnost Asiana nabízí nízkonákladové jízdenky od 1,-Kč.

Cestovní a dopravní agentura ASIANA zavedla pro své autobusové linky jako první v České republice prodej nízkonákladových jízdenek. Provoz byl zahájen v úterý 23.9.2008.
 

 

 

19. 4. 2013 Asiana je nejlepším partnerem ČSADOC – Další velký úspěch pro Asianu a Letušku! České aerolinie vyhlásily vítěze soutěže Partner 2012. Letos mezi osmi desítkami společností získala prvenství firma Asiana, která provozuje portál Letuska.cz.