Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Jakub Kahoun

Vydáno 5. 5. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu na Tenerife se s Letuškou podělil Jakub Kahoun

Proč Tenerife

Tenerife

Rok nechodíme do školy, sedíme za počítačem, sem tam se s kámoši potkáme ve městě, ale i tak je to fakt nuda. Takže nápad mamči, že na týden prázdnin by to chtělo asi někam odjet, byl super. Hledali jsme kam, aby to bylo vůbec možné bez karantény. A aby tam bylo dobré počasí a mohli jsme trávit čas venku. A hlavní zadání našich bylo, abychom se nenapojili na Wi-Fi. Moc destinací ještě dostupných není, ale Tenerife se zdálo OK a hlavně přímý let z Prahy. Přidali se ještě 3 kamarádi a začali jsme plánovat cestu. Všichni jsme museli mít negativní PCR test, takže do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo nakonec pojede a kdo ne. Naštěstí hotel má flexibilní storno poplatky. Do druhého dne jsme měli všichni výsledky a mohli jsme vyrazit, všichni negativní.

Před cestou

Tenerife

Rezervaci letenek jsme udělali on-line přes portál Letuška. Smartwings z Prahy létají 2x týdně. Na letišti jsme ještě na poslední chvilku vyplnili on-line příjezdové formuláře pro vstup na Tenerife. QR kód jsme uložili do mobilu a mohli jsme letět.

Samotný let

Tenerife

Museli jsme mít respirátor během celého letu, ale my v podstatě celý let něco jedli a pili, takže pohoda. Let trval 5 hodin. A proto, že jsme přistáli v rozumnou dobu, jsme stihli se ještě ten samý den vykoupat v oceánu.

Ubytování

Tenerife

Po přistání už na nás všechny (celkem nás letělo 7) čekal minibus, který nás odvezl do rezortu. Cesta z letiště trvala pohodových 30 minut. Dostali jsme upgrade do posledního patra hotelu The Ritz Carlton se super výhledem. Z jedné strany oceán a z druhé strany sopka El Teide. Hotel je na útesu, takže na pláž je to docela kus, hlavně zpátky to vyšplhat, ale v rezortu pro lenochy jezdí elektrický vláček. Už nám sice není 5 let, ale i tak to bylo super.

Něco pro rodiče

Tenerife

The Ritz Carlton se nachází na jednom z nejlepších golfových hřišť ve Španělsku. Něco pro taťku. V hotelu je možnost masáží a několik bazénu. Jeden je pouze pro dospělé, takže to bylo zase něco pro mamku, když už nás měla dost.

Gastronomie v hotelu

Tenerife

Je tu několik restaurací, dokonce i bufetové snídaně, sice trošku upravené kvůli hygienickým pravidlům, ale výběr skvělý. Všechny  restaurace byly otevřené do 10 hodin večer, a pak už jsme se neměli pohybovat venku, ale po hotelu to bylo OK. Sice jsme museli chodit v roušce, ale na pláži a u b