Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Karel Sládek

Vydáno 23. 2. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu v Tanzanii se s Letuškou podělil Karel Sládek

Příprava na cestu

Tanzanie

Letošní pánská jízda byla na poslední chvíli změněna na jednu z mála otevřených destinací. Vedoucí skupiny nahlásil, kdy mám být s kufrem na letišti, že letíme do Tanzanie. Před odletem jsme absolvovali očkování na tyfus a žlutou zimnici. Z předchozích cest jsme měli již všechny žloutenky za sebou. V dobré víře jsme preventivně brali antimalarika. Ty jsme brali ještě 5 dní po návratu do Čech. Cestou tam jsme se vyhnuli testu před vstupem do letadla.

Cestování v letadle

Tanzanie

Let s Emirates do Dubaje byl úplně plný, tak z 95 %. Z Dubaje jsme vyrazili s flydubai. Nejprve letadlo zastavilo v Zanzibaru, kde vystoupili skoro úplně všichni, kromě 6 cestujících. Následně jsme letěli do Dar es Salaamu, kde jsme si koupili letenku místní letecké společnosti do Arushy a absolvovali další mezipřistání v Zanzibaru, než jsme se dostali do cílové destinace. Zpět už to bylo snadné, s flydubai do Dubaje a z Dubaje do Prahy s Emirates. Při posledním segmentu nám byla nabídnuta možnost, že za doplatek 14 000 můžeme letět ve třídě byznys.  

Arusha

Tanzanie

Druhé největší město v Tanzanii. První procházka městem byla večer, a přestože nejmenší člen výpravy má 180 cm, měli jsme v úzkých uličkách docela nepříjemné pocity. Arusha je výchozím městem pro cesty na Kilimandžáro, Safari a další aktivity. My navštívili cestou Hot Springs – teplé prameny.

Med od Masajky

Tanzanie

Když se plánovalo, přišly nám 4 dny v Safari málo. Už první den jsem měl pocit, že je to celkem dost. Že 2 dny mohly stačit. Vstávat každé ráno v 6, rychle se nasnídat, zabalit, vyrazit a strávit 10 hodin v autě, nebylo až tak pohodlné. Nejsem velký fanda jízdy v autě. Uvítal jsem každé zpestření, co nás cestou potkalo – návštěva masajské vesnice. Masajky stojí okolo silnic a prodávají med. Souzněl jsem a podpořil. Mám rád med.

Národní parky

Tanzanie

Navštívili jsme jich několik. Národní park Tarangire. Národní park Serengeti. Oblast Ngorongoro. Pro milovníky divokých zvířat určitě úžasné. Ale mně osobně nebylo dobře, až po návratu do Čech jsem se dozvěděl, že to mohla být ta antimalarika. Jen jeden člen naší výpravy byl po jejich konzumaci úplně v pohodě. Jinak každý „něco“ málo měl.

Safari