Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Linda Lokočová

Vydáno 21. 9. 2021 | Lokočová Linda
O své dojmy z pobytu na Rhodosu se s Letuškou podělila Linda Lokočová

Proč Rhodos

Rhodos

V Řecku jsem nikdy nebyla. Spousta přátel o Řecku vášnivě hovořilo. Dostala jsem ty nejlepší reference na Rhodos. Projela jsem Google, abych měla představu, co mě tam asi tak čeká. Stáhla jsem si aplikaci od řecké vlády do mobilu, kde se mohu prokázat vstupním formulářem, a také aplikaci zaměřenou na turismus na Rhodosu.

Před cestou

Rhodos

Letenky i ubytování jsem si pořídila asi tak týden před odletem. Dlouho jsem zvažovala, zda mi 4 dny pobytu stojí za 5 dní karantény. Ale nakonec jsem se rozhodla, že určitě ano, objednala jsem se na test a doufala, že bude situace na semaforu stále stejná. Využila jsem zajímavých cen pro ranní odlet a velmi pozdní zpáteční od společnosti Smartwings.  

Samotná cesta

Rhodos

Díky velmi brzkému rannímu odletu jsem raději na letiště vyrazila nočním autobusem s dostatečným předstihem. Hala byla poloprázdná. Vyzvednutí palubní vstupenky proběhlo rychle, protože jsem měla jen příruční zavazadlo a malou kabelku na pas a doklady. Paní za přepážkou pouze zkontrolovala, zda mám příjezdový formulář pro Řecko a negativní výsledek testu. Letadlo bylo zaplněné tak ze 2/3. Měla jsem štěstí, moje řada byla celá pro mě. Udělala jsem si pohodlí a většinu cesty proležela s klapkami na očích a sluchátkách v uších.

Doprava do hotelu

Rhodos

Rozhodla jsem se ještě v Praze, že do hotelu pojedu MHD. Našla jsem si správný směr, řidiči řekla, kam chci jet (zastávky se jmenují po nejbližším hotelu) a za 3 eura si našla místo k sezení. Zapnula jsem navigaci a doufala, že jakmile se budu blížit k hotelu, stihnu včas vystoupit. Po několika minutách jízdy dorazil revizor a chtěl vidět lístek. Zeptal se, kam až jedu, zda mám správně zakoupeno. Když už jsem byla 400 m od de