Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Linda Lokočová a Saskia Litvinová

Vydáno 22. 6. 2021 | Lokočová Linda
O své dojmy z pobytu v Istanbulu se s Letuškou podělila Linda Lokočová a Saskia Litvinová

Proč Istanbul

Istanbul

Saskia – Poprvé a naposledy jsem byla v Istanbulu jako malá s rodiči na pár hodin. Toužila jsem již delší dobu poznat město na dvou kontinentech. Proto jsem neváhala a nabídku na společnou cestu okamžitě přijala.

Linda – Město jsem poprvé ochutnala loni na jaře v rámci prohlídky TourIstanbul, kterou organizovaly Turkish Airlines. Okamžitě mě okouzlilo a věděla jsem, že se chci určitě vrátit a věnovat mu alespoň pár dní.

Před cestou

Istanbul

Linda – Musela jsem vyplnit vstupní formulář do Turecka a zajít na PCR test. Vybrala jsem místo, kde berou vzorky z krku. Výsledek byl ještě ten den večer. Vytiskla jsem si verzi v českém i anglickém jazyce. Navíc jsem si vygenerovala výsledek testu v novém formátu od EU.

Saskia – Absolvovala jsem již několik testů, ale tento, do krku, byl nejlepší. Vyplnila jsem příjezdový formulář, ale nestihla vygenerovat test v novém formátu EU, tak jsem s sebou měla jen ten od laboratoře.

Samotný let

Istanbul

Saskia – Let jsem absolvovala jen s kabelkou, do které jsem na poslední chvíli vměstnala notebook, který jsem musela vyndat z odbaveného zavazadla. Vůbec mi nedošlo, že ho musím mít celou dobu u sebe. Jinak vše proběhlo rychle. Na palubě jsem dostala drink, džus a velmi dobré jídlo. Sotva jsem se rozkoukala, už letadlo přistávalo

Linda – Přímé spojení s Turkish Airlines je velmi pohodlné. Přestože je let plánovaný na 3 hodiny, již za 2 a půl se otvíraly dveře a vystupovalo se. Servis na palubě, i samotný let, proběhl v naprosté pohodě. Užívala jsem si pohledy z okna, dokud byla viditelnost. Letadlo přistálo v 11 hodin večer.

Po příletu