Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Saskia Litvinová

Vydáno 22. 2. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu v Dubaji se s Letuškou podělila Saskia Litvinová

Před odletem

Dubaj

Před odletem do Dubaje je třeba si zajistit PCR test s negativním výsledkem, ne starší 72 hodin. Já jsem zvolila „Drive In” test v Praze na Výstavišti a do cca 20 hodin jsem obdržela výsledek. Na testech je třeba si vyžádat přímo „Cestovatelský test”, který vám bude zaslán jak na vaše telefonní číslo, tak i na e-mail. Před odletem je třeba test vytisknout a při odbavování společně s pasem předložit.

Na Letišti v Praze

Dubaj

Letenku jsem měla koupenou v turistické třídě, ale na pražském letišti jsem se zeptala, zdali je volno v třídě Business. Měla jsem štěstí, místo tam bylo. Za příplatek mě tedy upgradovali do vyšší třídy a musím říct, že to byl zážitek, za který jsem moc vděčná a dlouho na něj budu vzpomínat.

Let s Emirates

Dubaj

Letěla jsem s leteckým dopravcem Emirates, který momentálně nabízí změnu termínu letenek zadarmo, což se v současné době vyplatí.

Vítejte v Dubaji

Dubaj

Po příletu do Dubaje vám na letišti udělají bezplatně další test. Než obdržíte výsledek, musíte čekat v izolaci ve svém hotelu (či jiném ubytování, které jste si zvolili). Výsledek testu vám přijde do 48 hodin. Mně přišel během 15 hodin. Pokud je výsledek negativní, můžete jít ven a začít si užívat své dovolené.

Global Village

Dubaj

V Dubaji se nachází mnoho různých aktivit a atrakcí. Dnes se podíváme do Global Village, v překladu Globální Vesnice, což je multikulturní areál o rozloze 1.6 milionu metrů čtverečních, kde najdete jídlo a produkty od více než 70 světových kultur. Vstup do areálu je 15 AED, což je v přepočtu něco málo přes 80 Kč.

Global Village můžete navštívit každý rok mezi říjnem a dubnem. V létě je moc velké vedro na to, aby mohl Global Village běžně fungovat. Otevírací doba je od 16:00 do 1:00, nicméně je opravdu těžké se na všechno podívat a všechno ochutnat během jednoho dne. Letos jsem byla v Global Village podruhé a rozhodně ne naposledy. Určitě je tam ještě plno věcí, které jsem neviděla.

Jídlo v Global Village

Dubaj

Co se jídla týče, určitě doporučuji ochutnat thajské mušle s máslem, které najdete ve „Floating Market” – plovoucí trh.

Global Village je vhodný jak pro děti, tak i dospělé. Každý si tam najde to své. Děti u vstupu dostanou pásku se svým jménem a telefonním číslem svých rodičů, takže i kdyby se stalo, že se vám dítě ztratí, určitě jej za pomoci místní ochranky brzy hned najdete.

Rouška se momentálně musí nosit v celém areálu. Výjimkou je, když jíte nebo pijete. Dále je areál nekuřácký, kromě několika míst vyhrazených přímo pro kuřáky.

Safari park

Dubaj

Jedna z možností je udělat si výlet do dubajského Safari parku, kde uvidíte plno druhů zvířat z celého světa. Na rozdíl od jiných zoologických zahrad tu zvířata nejsou v klecích, ale ve výběhu, kolem kterého je zábradlí.

Za příplatek a včasnou rezervaci si můžete sednout na autobus, který vám zajistí pořádný Safari zážitek s volně pohybující se zvěří. Já jsem ale zrovna měla smůlu, protože lístky na autobus byly už dlouho dopředu vyprodané.

Největší zážitek, který jsem si ze Safari parku odnesla, bylo krmení žiraf. V automatu jsem si za pár drobných koupila mrkev a salát, kterými jsem žirafy pohostila.

Tip na nákupy

Dubaj

Nakupovat v Dubaji se dá ledakde. Já jsem si tu oblíbila zejména obchod Brands For Less, ve kterém najdete světově známé značky za velmi nízké ceny. Je to v podstatě outletový obchod s oblečením, botami a doplňky, domácími potřeby či hračky pro děti. Najdete zde značky jako třeba Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Michael Kors, Supreme, Kipling, Bebe, Armani a mnoho dalších, a to za ceny o více než polovinu nižší než kdekoliv v Čechách.

Rada na místní SIM kartu

Dubaj

Pokud jedete do Dubaje a chcete být stále připojeni k internetu, doporučuji pořídit si SIM kartu od místní společnosti DU. Za přibližně 600 Kč jsem si pořídila SIM kartu s 6 GB, 30 minutami volání a neomezeným voláním na jedno místní číslo. Obchody DU najdete v každém obchodním centru. Důležité je si vzít s sebou svůj cestovní pas, jinak vám SIM kartu nevystaví.