Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Saskia Litvinová

Vydáno 1. 10. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu v Barceloně se s Letuškou podělila Saskia Litvinová

Narozeninová Barcelona

Barcelona

Naplánovat narozeninové překvapení na prodloužený víkend do Barcelony soukromým letadlem se mi podařilo utajit do poslední chvíle. Využila jsem nabídky od Letušky a vyzkoušela na vlastní kůži, jaké to je cestovat privátně. A navíc jsem tím udělala radost někomu blízkému.

Jak objednat soukromý let

Barcelona

Soukromý let je možné poptat přes e-mail privatejets@letuska.cz. Dostanete na výběr několik možností a vyberete si tu, která je pro vás zrovna nejvhodnější.

Terminál 3

Barcelona

Od příjezdu na pražský terminál 3, určený pro soukromá letadla, jsme na letišti strávili necelých 20 minut. Už před vchodem do haly nás přivítal letištní personál. Poté jsme absolvovali bezpečnostní kontrolu, prošli k letadlu a „voilà”, už letíte. Ještě před odletem nás samozřejmě u letadla přivítal pilot, se kterým jsme měli možnost prohodit pár slov. Ochotně nám ukázal, jak co v letadle funguje. Nejvíce mě zaujalo, jak krátký byl proces odbavování, který při letu z běžného terminálu někdy trvá i hodiny.

Servis na palubě

Barcelona

V předem určené skříňce bylo uskladněné jídlo a pití, kterým jsme se během letu mohli sami pohostit. Dále se v letadle nacházel velmi malinkatý záchod, který může být, zvláště pro muže, místy nepohodlný - v celém letadle je totiž téměř nemožné se plně postavit, musí se v něm chodit pokrčeně a výjimkou není ani toaleta.

Pocity z letadla

Barcelona

Let byl samozřejmě jedinečný a všeobecně velmi komfortní. Měla jsem radost, že jsem takové možnosti využila. Je snadné si připadat výjimečně.

Ubytování

Barcelona

Po příletu do španělské Girony jsme si na letišti půjčili malé skromné autíčko a vyrazili do hotelu AC Hotel Sant Cugag, který se nachází jen pár minut od Barcelony, kde jsme byli ubytovaní po zbytek víkendu. Součástí ubytování byla snídaně pro dvě osoby.

Gastronomie

Barcelona

Protože se Barcelona nachází