Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Viktor Dvořák

Vydáno 16. 5. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu na Madeiře se s Letuškou podělil Viktor Dvořák

Proč Madeira

Madeira

Když jsme se s partnerkou poměrně narychlo rozhodovali, kam vycestujeme začátkem května, měli jsme na výběr z několika málo možností. Vyslechli jsme nadšená doporučení několika přátel, kteří Madeiru poznali, a bylo rozhodnuto. Letenky s TAP Air Portugal jsme koupili od Letušky.

Tranzit v Lisabonu

Madeira

Letět jsme museli s přestupem v Lisabonu, protože přímých letů bylo v té době ještě naprosté minimum. Sedmi či osmihodinové čekání na letišti se ale ukázalo velmi dobře snesitelné. V noci jsme si, stejně jako nemnoho ostatních cestujících, našli místo, kde jsme se mohli natáhnout. I při zpáteční cestě jsme zůstali na letišti. Nebyli jsme si totiž zcela jistí, zda bychom nespadli do karantény, kdybychom vyšli z letiště, a informace o tom se rozcházely.

Covid byrokracie

Madeira

Ještě před odletem na Madeiru jsme se museli zaregistrovat na madeirasafe.com a přiložit elektronické potvrzení negativního testu na COVID-19. Obdrželi jsme QR kód, který jsme ukázali hned po příletu na ostrov. Tenhle proces byl srozumitelný a fungoval dobře. V každém případě je však vhodné mít výsledek testu také v papírové podobě!

Malé překvapení bylo, že jsme se kvůli přestupu v Lisabonu museli přihlásit do podobného systému i pro pevninské Portugalsko. Tuhle informaci jsme se dozvěděli až na ruzyňském letišti a až do odletu jsme s registrací zápasili neúspěšně. Muž z letištního personálu jen řekl: „Tento systém není ideální.” Situace se vyřešila sama. V letadle nám dali k vyplnění papírové blankety. Jako místo pobytu na pevnině jsme vyplnili lisabonské letiště. Tím to bylo vyřešené.

Ubytování

Madeira

Madeira má bezpočet možností se ubytovat. Velké i malé hotely, apartmány. My si vybrali čtyřhvězdičkový hotel se snídaní formou bufetu. Snídaně není nabízena vždy, ale nebyl problém ubytování se snídaní najít. Protože rozloha ostrova není velká, dostali jsme dobrou radu udělat si základnu v hlavním městě Funchal a dělat si denní výlety autem. Kdybychom měli v plánu objevovat horské levády, bylo by výhodnější ubytovat se blíž horám. Potkali jsme právě takovou skupinu, takže vím, že jsou průvodci, kteří se na to zaměřují.

Ostrov

Madeira

Madeira je zelená kvetoucí zahrada. To jsem poznal na každém kroku, ve městě i mimo něj. Její velkou výhodou, spolu s podnebím, je dostatek vláhy. Myslím, že co tam zasadíte, tomu se tam daří.

Funchal