Praktické informace

Garance doletu nebo vrácení peněz

Aktualizováno 11. 9. 2019
Jsme s vámi na cestách už od roku 1993. S letenkou od Letušky máte zaručeno, že doletíte v pořádku, nebo dostanete peníze zpět. Kromě toho vám zajistíme péči a servis i v adrenalinových situacích. Poradíme, jak vše zajistit tak, abyste včas nastoupili na palubu letadla a šťastně doletěli do cíle.

Jak šťastně do cíle? Poradíme, pomůžeme, garantujeme dolet nebo vrátíme peníze

image
Prodáváme letenky, ale tím to pro nás nekončí. Záleží nám na tom, abyste včas nastoupili do letadla a doletěli, kam potřebujete. Problém během letu? Letuška se o vás vždy postará, je to samozřejmé. 
 

Garance doletu: Na co se můžete u Letušky spolehnout?

 1. Dolet. S Letenkami od Letušky doletíte do cíle.  
 2. Zajistíme jiný let. Nenecháme vás v nesnázích. Pokud to bude potřeba, ve spolupráci s aerolinkou vás přesměrujeme na let s jinou leteckou společností. 
 3. Peníze zpět. V případě zrušení letu Letuška nabídne nové spojení nebo garantuje vrácení peněz.

Vše v českém jazyce

 • Ať jste kdekoliv, veškerou péči před odletem i na cestách máte na Letušce v českém jazyce
 • Naši operátoři mluví i anglicky a rusky.  

Jak se nenachytat při nákupu letenky

 • Kupujte letenky jen u ověřených prodejců. Jedině tak se vyhnete nemilému překvapení.  
 • Dejte si pozor na prodejní weby, kde se dají koupit letenky na lety s více přestupy, které zajišťují nízkonákladoví dopravci (lowcost). Cena může být lákavá, ale za ty trable to nestojí. Lowcost dopravci nejsou mezi sebou provázáni a letenky mezi sebou neuznávají.
 • Vždy si ověřte, jestli má prodejce letenek akreditaci IATA. Prodávat letenky umí kde kdo. Doporučujeme cestovat jen s profesionály, kteří rozumějí světu letecké přepravy osob.
 • Pozor na neakreditované prodejce, kteří si od vás nechají zaplatit letenky, ale potom je nevystaví. Jak si můžete přečíst v denním tisku, takové případy jsou bohužel běžné. To se vám v Letušce nemůže stát. Pravost rezervace pro vás v Letušce bezplatně ověříme.
 • Přečtěte si tarifní podmínky vaší letenky. Tyto podmínky jsou stanoveny leteckou společností a mohou ovlivnit řešení nenadálých situací: například když je potřeba letenku změnit nebo vrátit peníze. Letuška se v těchto situacích snaží vše vyřešit co nejlépe. 

8 tipů před odletem, co na palubě a jak po doletu

 1. Letuška je všude s vámi. Stáhněte si naši aplikaci do mobilu, uložte si Letuščino telefonní číslo. Pokud se vám něco stane, kontaktujte nás, budeme se snažit udělat všechno pro to, abyste doletěli v pořádku.  
 2. Na vše se raději zeptejte Letušky. Věnujte pozornost tarifním podmínkám přepravce. Letuška tyto podmínky nestanovuje, ale pomůžeme vám je lépe pochopit.
 3. Správná jména bez překlepů. Ještě před zaplacením letenky si dobře zkontrolujte jméno a příjmení.
 4. Jaké jméno máte v pasu? Podívejte se, jestli máte stejné osobní údaje v pasu a na letence. Kvůli nepřesnostem a překlepům by mohla být letenka neplatná.
 5. Na letenku s vaším jménem nemůže letět nikdo jiný. Vystavená letenka platí pro konkrétní osobu, nelze ji převést.
 6. Nezměnil se čas odletu? Tři dny před odletem si prosím zkontrolujte čas odletu, i když cestujete z Prahy.
 7. Pořadí letů se nedá změnit. Bohužel nelze měnit harmonogram jednotlivých úseků cesty a je třeba letět v takovém pořadí, jak je uvedeno na letence.  
 8. Buďte na letišti včas. U letů do států schengenského prostoru stačí přijít na letiště 90 minut před odletem. U letů mimo schengenský prostor počítejte raději se dvěma hodinami. 

Poradíme, pomůžeme. Letuška, největší prodejce letenek v ČR a silný garant s tradicí od roku 1993

 • Letuška je největším prodejcem letenek na českém trhu.
 • Poradíme, pomůžeme. Jaké zavazadlo, nejvýhodnější let, přestupy? Na každou vaši otázku známe odpověď. Cestujete s námi již od roku 1993. 
 • Naše práce byla mnohokrát oceněna. Opakovaně jsme se umístili na čelních pozicích hodnocení IATA agentur Nejlepší prodejce letenek v ČR (Travel Trade Gazette), Nejproduktivnější rezervační terminál Amadeus v ČR (Amadeus Marketing ČSA), získali jsme prestižní ocenění International Star for Quality Award. Za významný podíl na technologickém pokroku jsme obdrželi Deloitte Technology Fast 50. Vážíme si i hodnocení leteckých společností Nejlepší partner ČSA, SkyTeam, Star Aliance a další. Mezi naše úspěchy patří i ocenění za největší segmentovou produkci GDS AMADEUS.
 • Trpěliví a zkušení operátoři. V Letušce pracuje skvělý tým lidí, kteří jsou tu pro vás. Poznáte sami, že naši kolegové jsou zkušení a jsou schopni vám zajistit nejen letenky, ale i poradit v neobvyklých situacích. 
 • Máme zkušenosti. Letuška zajišťuje cestování na míru již od roku 1993. 

Proč si zajistit letenky u Letušky? 

 • Letuška je čím dál přehlednější. Neustále pracujeme na vývoji našeho webu. Novinkou je rychlá a přesná mapa nejlepších cen od Letušky. Ve vteřině víte o tom nejlepším, co je zrovna dostupné.
 • Zajistíme i vízum. Poradíme, jaký potřebujete pas a které dokumenty musíte mít k vyřízení víza. Víme, do kterých zemí je třeba mít očkování nebo zdravotní testy. Bez správných pasových, vízových a zdravotních formalit, které požadují země odletu, průletu a určení, nemůžete vstoupit do letadla. 
 • Prodali jsme miliony letenek. Letuška od roku 1993 zajistila cestovní služby pro více než 4,5 milionu zákazníků.
 • Snadno vyhledáte a koupíte letenku. Letuška provozuje nejsofistikovanější systémy pro vyhledávání a rezervaci letenek ve střední Evropě.
 • Garantujeme kvalitní služby. Letuška drží od počátku svého působení akreditaci IATA (International Air Transport Association).
 • Všechny aerolinky dobře známe. Letuška má přímý přístup do inventářů naprosté většiny leteckých společností a díky tomu dokáže nabídnout nejen nejvýhodnější ceny letenek, ale i souvisejících služeb.
 • Umíme se o vás postarat. Letuška je zvyklá se za své zákazníky u leteckých společností postavit a vyjednat vše potřebné.
 • Česká firma s klienty mnoha národností: Letuška je česká společnost s česky mluvícím personálem. Domluvíte se s námi samozřejmě i jinými světovými jazyky.  
 • Na webu, v mobilu i na tabletu. Letušku můžete mít díky naší vlastní aplikaci všude s sebou. 

Děkujeme

image
Děkujeme, že cestujete s Letuškou, jsme tu pro vás.