Studujeme ve světě

Jak si vybrat jazykový kurz

5. 3. 2020 | Letuška.cz Redakce
Chcete se vydat na jazykový kurz do zahraničí? Nabídka jazykových škol široká, jak vybrat tu nejvhodnější? Který kurz je vhodný právě pro vás? Pomůžeme vám s výběrem.

Jak si vybrat jazykový kurz

Při výběru jazykové školy je dobré přečíst si pár tipů, jistě vám pomohou při vašem výběru. 

  • Pokud chcete intenzivní výuku a výrazný pokrok v krátkém čase, zvolte kurz v zemi, kde žijí rodilí mluvčí.
  • Jestli rádi poznáváte exotické země, vydejte se na jiný kontinent. Jazykový kurz může obohatit vaši dovolenou nebo pracovní pobyt. 
  • Podívejte se, jaké má škola certifikáty a ocenění. Tím máte větší záruku, že dáváte své peníze profesionálům.
  • Jeďte pokud možno bez přátel a příbuzných. Budete muset mluvit i ve chvílích, kdy nebudete ve škole.
  • Najděte dobrou agenturu. Většinou mají velké zkušenosti, mnoho informací, které na webu nenajdete – například reference a zpětnou vazbu studentů, kteří se z kurzu vrátili. 

Kdo vám pomůže vybrat jazykový kurz

Princip jazykových pobytů v zahraničí spočívá v tom, že student se ocitá v prostředí, kde může mluvit jen cizím jazykem. A to i ve chvílích, kdy není ve škole. Vyvarujte se proto skupinovým kurzům, kam se hlásí i další čeští studenti. Vyhněte se agenturám, které vám vnucují jednu dvě konkrétní školy. Hrozí, že vybraný jazyk, který jste se přijeli naučit, uslyšíte pouze v placených lekcích a zbytek pobytu budete mluvit česky. Rozhodně se vyplatí návštěva agentury, která má dlouholeté zkušenosti a v nabídce velký výběr. Nebojte se na všechno zeptat. Opravdoví profesionálové si nejdříve vyslechnou vaši představu a podle toho vám navrhnou pobyt na míru. 

Typy jazykových kurzů

Je třeba si dopředu rozmyslet, co by vám měl jazykový kurz v zahraničí přinést. Existují intenzivní jazykové kurzy nebo lekce pro odborníky či obchodníky. Můžete studovat i individuálně bez spolužáků. Pokud potřebujete certifikát, existuje pestrý výběr možností. Můžete pobyt na zahraniční jazykové škole spojit i s rodinnou dovolenou. Zajímavé je, že školy se zaměřují na věkové skupiny – například juniory nebo kategorii 50+.    

Jak vybrat kurz pro dceru nebo syna

Osobní návštěvu agentury doporučujeme zejména u kurzů pro juniory. Školy mají pestrý výběr volnočasových aktivit a je mezi nimi velký rozdíl. Je důležité probrat všechna specifika a požadavky s ohledem na zájmy a osobnost dítěte. Přece jen – kurzy jsou v době prázdnin a dítě by se mělo učit i bavit.

Kam chcete jet?

Možností je mnoho a například angličtinu můžete studovat po celém světě. Tradičním prostředím je pochopitelně Spojené království, kde mají školy obrovskou prestiž a dlouholetou tradici. Zajímavé je studium angličtiny u moře – třeba na Maltě nebo Kypru. Tam lze trávit příjemný čas na pláži i s rodinou. Můžete vyjet i mimo Evropu, třeba do Spojených států amerických, Austrálie nebo na Nový Zéland. A studium spojit s cestováním nebo studiem či prací. Pro milovníky asijské kultury doporučujeme studovat angličtinu třeba v Indii v Džajpuru nebo Goa.   

Jak vybrat vhodnou školu

Nabídka jazykových škol je pestrá a pro laika je těžké se zorientovat. Určitým vodítkem jsou akreditace a ocenění, kterými jsou školy ověnčené. Institutů je celá řada a jejich služby se liší. Proto je vhodná osobní schůzka se zástupcem zprostředkovatelské agentury. Díky každodennímu kontaktu se školami, řadě zkušeností a oku profesionála vám agent doporučí takový kampus, který bude korespondovat s vašimi požadavky. Proto je nutné vždy sdělit celkovou představu dříve, než agentura vypracuje nabídku. V případě, že nemáte konkrétní představu, tak společně najdeme tu správnou variantu.

Jak rezervovat jazykové pobyty  

  • Web. Na našem portálu Study.cz