Filipíny

Vízum na Filipíny

Jak na víza na Filipíny?

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že od 14. 3. 2020 00:00 bude z důvodu karantény uzavřeno hlavní město Manila pro jakoukoliv vnitrostátní pozemní, leteckou a námořní dopravu mezi Manilou a regiony Filipín. V tomto období nebude možné z/do Manily cestovat. Vzhledem k těmto opatřením doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR urychlený návrat z Filipín do ČR. V opačném případě může být problematické z Filipín odcestovat.

Lze předpokládat, že toto opatření bude mít dopad i na mezinárodní leteckou dopravu z manilského letiště NAIA, a to vzhledem ke karanténě i k tomu, že z Manily nebude možné letecky pokračovat dál na jiná letiště na Filipínách. Další kroky týkající se mezinárodní letecké dopravy mezi Manilou a destinacemi v zahraničí budou záležet na rozhodnutích a opatřeních leteckých společností.

Další filipínská mezinárodní letiště jsou zatím v provozu a území Filipín je možné opustit z těchto letišť. Jedná se zejména o letiště Clark a letiště v Cebu City.

V případě, že se v konkrétním filipínském regionu objeví více než dva případy onemocnění Covid-19, mají místní orgány také právo v dotčeném regionu vyhlásit karanténu.


Doplňující informace ke karanténě Manily a k dalším opatřením na Filipínách Úřady hlavního města Manila dnes rozhodly, že od 15. 3. 2020 bude v Manile platit zákaz vycházení mezi 20:00 a 5:00.

Po zavedení karantény Manily od dnešní půlnoci, respektive od prvních minut 15. 3. 2020 nebude existovat letecké spojení mezi Manilou a dalšími mezinárodními letišti na Filipínách. V souvislosti s opatřeními zaváděnými na Filipínách, zejména karanténou Manily, se vyhrotila situace zejména na jihozápadě Filipín, na ostrově Palawan a Coron, kde uvízly desítky českých občanů a stovky občanů dalších členských zemí EU, neboť tamní úřadu pozastavily leteckou a námořní dopravu mezi Palawanem a Coronem a mezi dalšími oblastmi Filipín již během pátku 12.3. Situace je nepřehledná, mění se každou minutou a o řešení situace jednají také velvyslanci zemí EU s filipínskými vysokými představiteli, zejména s ministrem zahraničí Teodoro Locsinem a ministrem obrany Delfinem Lorenzanou, který je předsedou filipínského hlavního krizového štábu.

O vývoji situace a o eventuálně přijatých opatřeních, které by měly usnadnit odjezdy turistů ze zemí EU z Filipín, budeme informovat. Nadále českým turistům doporučujeme opustit co nejdříve Filipíny buď z manilského letiště NAIA, na které se bude možno dostat z jiných filipínských letišť pouze do dnešní půlnoci nebo z dalších filipínských mezinárodních letišť jako je letiště Clark na Luzonu na sever od Manily nebo letiště Mactan v Cebu City.

V případě nouze kontaktujte Zastupitelský úřad Manila na telefonu: +63 918 990 5778.

MZV doporučuje českým občanům registraci v databázi DROZD.

 

S Filipíny má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 30 dnů.

Při delším pobytu je třeba vyřídit vízum na ambasádě v Praze, pas je nutné vyzvednout osobně s naší asistencí.

 • vízum má platnost 30 dnů a déle
 • vyřídit vízum trvá 3–4 dny

Pro vyřízení víza na Filipíny budete potřebovat tyto dokumenty:

 • cestovní pas, který bude platný ještě šest měsíců po odjezdu z Filipín
 • vyplněný formulář se stejným podpisem, jaký máte v pase
 • pasovou fotografii
 • kopii letenky nebo potvrzení o rezervaci letenky
 • čestné prohlášení, že má žadatel dostatek peněz na cestu i pobyt v angličtině
 • potvrzení o zaměstnání (kde a jak dlouho) v angličtině
 • tyto údaje si může ambasáda ověřovat u zaměstnavatele s požadavkem na výpis z účtu
 • cestovní pojištění pro celou dobu pobytu
 • při služební cestě je nutné dodat zvací dopis od místního partnera s účelem cesty

Další informace

Platnost víza

povinné pro pobyty nad 30 dní

Doba vyřízení

3–4 dny

Cena víza

od 1 620 Kč

Cena se odvíjí od typu víza, platnosti, počtu vstupů, rychlosti vyřízení, národnosti a dalších parametrů. Konzulární poplatek může bez předchozího upozornění zastupitelský úřad změnit. Cena je konečná a zahrnuje konzulární, bankovní i servisní poplatky. Pokud potřebujete další informace, formuláře i kompletní aktuální ceník, rádi vám je pošleme. Kontaktujte nás.

Servisní poplatek hradí služby, které nenabízí zastupitelský úřad, například vyplnění formuláře, kurýrní službu a další. Přesná částka se liší podle aktuálních administrativních požadavků ambasády. 

Portál Viza.cz není oficiálním zastoupením zastupitelského úřadu žádné konkrétní země.

Žádost o bližší informace

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Pole státní příslušnost je povinné
Pole pobyt od je povinné
Pole pobyt do je povinné
Bez souhlasu není možné formulář odeslat