Jižní Korea

Vízum do Koreje

Jak na víza do Koreje?

V souvislosti s počtem případů nákazy koronavirem SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) MZV ČR doporučuje zvážit cestu do Korejské republiky. Zároveň MZV doporučuje necestovat do provincie North Gyeongsang (Kjôngsangbuk-do), kde se mj. nachází město Gyeongsan (Kjôngsan) a okrsek Cheongdo (Čchôngdo-gun), a do města Daegu (Tägu). V těchto oblastech vyhlásila vláda Korejské republiky dne 23. února 2020 nejvyšší stupeň výstrahy.

Aktuální informace pro cestovatele včetně míry rizika nákazy koronavirem jsou zveřejňované na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví.

V návaznosti na návrh Bezpečnostní rady státu dne 2. 3. 2020 došlo ke zrušení letů z Korejské republiky, a to od čtvrtka 5. 3. 2020. Poslední přímý let Soul-Praha se uskutečnil dne 4. března. Zrušení přímé linky Praha-Soul nemá žádný vliv na lety Korean Air do jiných evropských destinací (Korean Air nadále létá například do Rakouska nebo Německa) nebo na přímé lety jiných leteckých společnosti do Prahy s přestupem (například LOT, Finnair).

České aerolinie a. s. pozastavily dne 27. 2. 2020 až do odvolání přímé lety Praha – Soul.  

Spolehlivé informace o aktuálním počtu případů lze nalézt v anglickém jazyce na webových stránkách korejského Centra pro kontrolu nemocí (
http://www.cdc.go.kr/cdc_eng/). Praktické informace v angličtině poskytuje horká linka KCDC na čísle 1339 (ze zahraničního telefonu +82 2 1339).

Další informace včetně států, které omezují vstup cestujících z Korejské republiky, naleznete také v Doporučení MZV k cestování v souvislosti s koronavirem ve světě.

Informace o vývoji situace šíření koronaviru naleznete na webových stránkách

kde naleznete také praktické informace, jak snížit riziko nákazy.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

V případě potřeby kontaktujte nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Korejské republice na tel.  +82 10 7445 6765.


S Korejskou republikou má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 90 dnů.

Další informace

Žádost o bližší informace

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Pole státní příslušnost je povinné
Pole pobyt od je povinné
Pole pobyt do je povinné
Bez souhlasu není možné formulář odeslat