Thajsko

Vízum do Thajska

Jak na víza do Thajska?

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že cestující z Číny (včetně Hongkongu a Macaa), Íránu, Itálie a Korejské republiky nebo ti, kteří v těchto zemích v posledních 14 dnech pobývali, se na základě rozhodnutí thajských orgánů ze dne 7. 3. 2020 musí při vstupu do Thajska podrobit 14denní karanténě v předem určených lokalitách.

Cestující, kteří v posledních 14 dnech navštívili Francii, Japonsko, Německo, Tchaj-wan nebo Singapur, mohou být ze strany thajských orgánů vyzváni, či jim být doporučena, 14 denní domácí karanténa, pokud nepředloží lékařské potvrzení, že nejsou nakaženi koronavirem.

Krátkodobí návštěvníci Thajska mohou být vyzváni k doložení místa pobytu v následujících 14 dnech. V případě, že cestující nebude schopen toto doložit, jsou imigrační úředníci oprávněni osobu vrátit zpět, či povolit jim vstup do Thajska za podmínky dodržení domácí karantény po dobu 14 dní. Pokud se u cestujících objeví symptomy nákazy koronavirem, jsou povinni nejpozději do tří hodin o svém stavu informovat thajské orgány.

Seznam zemí i přijímaná opatření se mohou měnit. Doporučujeme sledovat aktualizované informace na webu Ministerstva zdravotnictví Thajska  https://ddc.moph.go.th/viralpneumonia/eng/situation.php a  https://ddc.moph.go.th/viralpneumonia/eng/news.php .

Doporučujeme se před cestou s přestupem v Bangkoku informovat o aktuálních omezeních navazujících spojů do zmíněných a dalších destinací.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v databázi DROZD.

V případě nouze je možné se obrátit na nouzovou linku velvyslanectví ČR Bangkok +66/614233819.

S Thajskem má Česká republika bezvízový styk na dobu pobytu maximálně 30 dnů (15 dnů při překročení pozemní hranice).

Platí pro vstup do země letecky. Při vstupu po zemi platí pouze pro pobyty do 15 dnů. Víza pro delší pobyty vám rádi vyřídíme na Velvyslanectví Thajska v Praze. V současné době je při vstupu do Thajska vyžadováno prokázání hotovosti ve výši 10.000 THB na osobu nebo 20.000 THB v případě rodiny.
 • Délka pobytu až 60 dní (délku pobytu určí imigrační pracovník na hranicích).
 • Pobyt lze prodloužit zde: Office of Immigration Bureau located on Government Center B, Chaengwattana Soi 7, Laksi, Bangkok 10210, Tel 0-2141-9889.
 • Platnost víza: začíná dnem vydání.
 • 3 měsíce / 1 vstup.
 • 6 měsíců / více vstupů.
 • Doba vyřízení je 4–5 pracovních dní.

Potřebné dokumenty k vyřízení na ambasádě:

 • cestovní pas platný min. 6 měsíců po návratu z Thajska
 • výpis z vlastního bankovního účtu za poslední dva měsíce
 • kopie datové strany pasu
 • u cizinců kopie dlouhodobého nebo trvalého pobytu v ČR
 • vyplněný formulář
 • 1x fotografie pasového formátu
 • rezervace zpáteční letenky nebo potvrzení o zakoupeném zájezdu
 • rezervace hotelu nebo jinou evidenci o ubytování

K žádosti o vícevstupní vízum je nutné navíc doložit:

 • výpis z bankovního účtu každého žadatele s minimálním zůstatkem 160 000 Kč za posledních 6 měsíců (nebo adekvátní finanční evidenci)
 • potvrzení o zaměstnání v angličtině
 

Další informace

Bez víza

15 dní
nebo 30 dní

Cena víza

od 1 400 Kč

Cena se odvíjí od typu víza, platnosti, počtu vstupů, rychlosti vyřízení, národnosti a dalších parametrů. Konzulární poplatek může zastupitelský úřad bez předchozího upozornění změnit. Cena je konečná a zahrnuje konzulární, bankovní i servisní poplatky. Pokud potřebujete další informace, formuláře i aktuální ceník, rádi vám je pošleme. Kontaktujte nás.

Servisní poplatek hradí služby, které nenabízí zastupitelský úřad, například vyplnění formuláře, kurýrní službu a další. Přesná částka se liší podle aktuálních administrativních požadavků ambasády. 

Portál Viza.cz není oficiálním zastoupením zastupitelského úřadu žádné konkrétní země.

Žádost o bližší informace

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Pole státní příslušnost je povinné
Pole pobyt od je povinné
Pole pobyt do je povinné
Bez souhlasu není možné formulář odeslat