• Zájezdy
 • Aktivně po Bali a východní Jávě s pobytem u moře

Aktivně po Bali a východní Jávě s pobytem u moře

Aktivně po Bali a východní Jávě s pobytem u moře

Zažijte neobvyklé putování po těchto dvou indonéských ostrovech. Projdete se místními pralesy a národními parky. Budete pozorovat kladení vajec želv obrovských nebo chovatelskou stanici ptáků majny Rothschildovy, kterou neuvidíte ve volné přírodě nikde jinde na světě. Budete šnorchlovat ve vodách u ostrova Menjangan bohatého na mořskou faunu. Vystoupáte ke kráteru aktivní sopky a budete svědky primitivní těžby síry. Po poznávání krás při vašem putování si na závěr užijete odpočinek v hotelu na jihu Bali.

 

Indonésie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Denpasaru (Bali). 

2. den: Bali - Pemuteran

Přílet na letiště v Bali. Setkání se zástupcem naší cestovní kanceláře. Poté transfer na západní pobřeží ostrova do městečka Pemuteran. Ubytování v hotelu Adi Assri Hotel (nebo podobném). Zbytek času máte volno na odpočinek po cestě na pláži, která se nachází 5 minut chůze od ubytování. 

Nocleh v hotelu.

3. den: Taman Nasional Bali Barat (Národní park)

Brzy ráno po snídani pojedete džípem do národního parku Západní Bali. Zde se setkáte s parkovým rangerem, se kterým se vydáte na 3hodinový nenáročný trek po parku. Poté pojedete na pláž Brumbun, kde bude servírován oběd v podobě pikniku. Po obědě budete mít chvilku volno na odpočinek na pláži. Poté navštívíte chovatelské centrum majny Rothschildovy, zpěvného ptáka z čeledi špačkovitých. Následuje návrat do hotelu a zbytek času máte volno pro relaxaci v hotelu nebo na pláži.

Nocleh v hotelu.

4. den: Pemuteran – Menjangan – Ketapang

Po snídani se nalodíte na loď a vyrazíte na ostrov Menjangan. Oblast ostrova je proslavena výskytem nejrůznějších mořských druhů – žahavci, skaláry, murénami, perutýny, trnuchami a příležitostně zde můžete narazit i na žraloka obrovského. Celé dopoledne budete mít možnost šnorchlovat v těchto nádherných a na život bohatých vodách. Budete mít k dispozici i lehký oběd. Cestou zpět si na palubě lodi chvilku odpočinete. Následuje transfer do přístavu Gilimanuk, odkud trajektem pojedete do Ketapangu, který leží na východním pobřeží ostrova Jáva. Po příjezdu transfer do hotelu Ketapang Indah Hotel (nebo podobném).

Nocleh v hotelu.

5. den: Hora Kawah Ijen – Kalibaru

Tento den vás čeká výprava ke kráteru na hoře Ijen. Výlet začíná v 5 hodin ráno u úpatí hory. Kráter dodnes činné sopky leží v nadmořské výšce 2 386 m. Výlet je vhodný pro fyzicky zdatnější cestovatele, jelikož se jedná o poměrně náročný výšlap. V okolí kráteru uvidíte spoustu krásných a jedinečných druhů rostlin. Také budete svědky primitivní těžby síry na dně kráteru sopky. Po výšlapu se navrátíte zpět do hotelu, kde si vezmete věci a odhlásíte se. Následuje transfer do Kalibaru, kde se po příjezdu ubytujete v hotelu Margo Utomo (nebo podobném).

Nocleh v hotelu.

6. den: Kalibaru

Po snídani se vydáte na prohlídku plantáží, kde se pěstuje káva, kakao a hřebíček. Dozvíte se, jak probíhá pěstování a příprava před dalším zpracování a převozem. Po prohlídce budete mít zbytek dne volno na prohlídku okolní přírody.

Nocleh v hotelu.

7. den: Kalibaru – Sukamade

Po snídani v dopoledních hodinách vyrazíte na cestu na pláž Rajekwesi, která je vstupní branou do národního parku Meru Betiri. Projdete se rybářskou vesnicí Rajekwesi a budete zde mít servírován oběd. Poté bude cesta pokračovat do Sukamade. Je možné si udělat procházku džunglí. Večeře v penzionu v národním parku. Po večeři se vydáte na pláž, kde počkáte na parkového rančera. Ten vám ukáže mořské želvy při kladení vajec do písku, pokud budete mít štěstí. Poté se vrátíte zpět do penzionu.

Tento den je zahrnuta plná penze.

Nocleh v penzionu.

8. den: Národní park Meru Betiri

Dnes vás čeká podrobnější prohlídka národního parku s průvodcem. Navíc pokud jste předchozí noc neměli štěstí a neviděli jste želví kladení vajec, můžete vyzkoušet své štěstí ještě dnes. V tomto národním parku žijí leopardi, makakové, pávi, antilopy, želvy a další.

Tento den je zahrnuta plná penze.

Nocleh v penzionu.

9. den: Sukamade – Kalibaru – Bali

Po snídani vyrazíte do přístavu Ketapang, odkud poplujete zpět na ostrov Bali. Transfer do hotelu ve středisku v Nusa Dua (v případě obsazenosti hotelu ve vybraném termínu je vybrán hotel stejné kategorie v jiném středisku na jihu Bali).

Nocleh v hotelu.

10. - 11. den: Pobyt v hotelu na jihu Bali

Individuální volno na pláži.

Nocleh v hotelu.

12. den: Bali (odlet)

Po snídani máte volno na dobalení věcí. Podle času vašeho letu vás řidič odveze na letiště v Denpasaru.

Odlet zpět do Česka.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   05. 01. 2020 - 17. 05. 2020 13 dní / 10 nocí od 55490
Kdykoli v období   03. 06. 2020 - 30. 09. 2020 13 dní / 10 nocí od 59950
Kdykoli v období   01. 10. 2020 - 23. 12. 2020 13 dní / 10 nocí od 55490

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. V národním parku ubytování v penzionu. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

The Grand Bali Hotel 4*

Hotel se nachází v letovisku Nusa Dua

Součástí hotelu je venkovní bazén a wellness centrum. Hotel disponuje 63 prostornými pokoji. V hotelu také naleznete turistické informace a business centrum. Můžete si zde zařídit pronájem auta, kola nebo si nechat směnit peníze či vyprat prádlo (vše za příplatek). Wi-Fi připojení je v celém areálu hotelu zdarma.

na jihu Bali. Od mezinárodního letiště je hotel vzdálený 20 minut jízdy.

Pláž: Součástí hotelu je The Grand Bali Beach Club, který je od hotelu vzdálený 5 minut jízdy. Hotel nabízí kyvadlovou přepravu zdarma.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

10x snídaně, 4x oběd, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Denpasar - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 5 nocí ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Ubytování na 2 noci v penzionu v národním parku s plnou penzí
 • Ubytování na 3 noci ve 4* hotelu na jihu Bali ve dvoulůžkovém pokoji
 • Veškeré transfery
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vstupné do parků
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indonésie (je udělováno zdarma po příletu při pobytu do 30 dní)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)

Reference od našich klientů

Š.D.

zdravím po návratu z dovolené a děkuji za zprávu. Sama jsem Vám i chtěla napsat, abych Vám poděkovala za spolupráci a přípravu dovolené, se kterou jsme byli velmi spokojeni.
Celkově vše fungovalo dle domluvy, cestovní agentura na Bali je opravdu spolehlivá. Průvodce byl velmi příjemný a vstřícný, s dobrou znalostí angličtiny a komunikativní. Řidič byl také velmi spolehlivý. Rovněž jsme přivítali dochvilnost.
Hotely byly na očekávané úrovni, s velmi dobrou úrovní služeb a komfortními pokoji.
Program byl zajímavý, jen myslím,že ještě delší mohl být poznávací okruh,např. zahrnout i návštěvu nějaké sopky s chrámy ve vnitrozemí a prodloužit pobyt v Ubudu,který je velmi atraktivní a zajímavý, např. s organizovanou procházkou v rýžových polích a večerní
návštěvou balijských tanců.
Prodloužení poznávacích dnů by bylo možné i vzhledem k době, která pak zůstává na pobyt v jednom hotelu na jihu. My jsme si po krátkém zorientování zajistili další výlety, ale pokud by šlo o turisty bez znalosti angličtiny, tak by to pro ně bylo obtížnější.
Je to ale pouze náš názor, protože raději máme aktivní dovolenou a na Bali je opravdu stále co poznávat :-)
Ještě jednou tedy děkuji za poskytnuté služby a rovněž za velmi vstřícný přístup i z Vaší strany.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat