Arménie: země chutí a vůní

Do tajů netradiční exotiky

Arménie je zemí s bohatou historií a krásnými památkami. Navíc dobrá zpráva pro všechny, kteří preferují nízký počet turistů. Vycestujte s námi za poznáním trochu jiné exotiky, která vás zaručeně nadchne.

Zažijte: seznamte se s průběhem výroby vodky s ovocem včetně ochutnávky, ochutnejte také místní vína a brandy, projděte se po spoustě nádherných církevních památek zapsaných na Seznamu UNESCO, ochutnejte místní speciality, užijte si čerstvý horský vzduch a klid v lázeňských městech, projděte se podél největšího vysoko položeného jezera, projeďte se nejdelší lanovkou svého druhu na světě

Arménie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Jerevanu. 

2. den: Jerevan

Přílet do Jerevanu. Přivítání na letišti a odvoz do hotelu. Ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek a první procházky po městě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Jerevan

Po snídani začne prohlídka hlavního města, Jerevanu. Podíváte se na Náměstí Republiky, Mashtoc Avenue, uvidíte budovu opery a baletu Arama Chačaturjana (Aram Khachatryan). Projdete se parkem Cascade, který tvoří krásné kaskádové schodiště, upravené zahrady a sochy. Umístěno je zde sídlo uměleckého centra. Podíváte se do muzea Marenadaran, kde jsou uchovány starověké arménské rukopisy. Muzeum uchovává však i mnoho dalších rukopisů – například také perské či arabské.

Individuální volno na oběd.

Odpoledne se podíváte do Muzea historie. Poslední zastávkou bude památník obětí arménské genocidy.

Nocleh v hotelu.

4. den: Jerevan – Ečmiadzin (Vagharšapat) – Zvartnoc – Jerevan

Snídaně. Dnes vás průvodce zavede na prohlídku 2 významných památek UNESCO – do EčmiadzinuZvartnocu. Ečmiadzin je hlavním sídlem patriarchy arménské církve. K vidění je zde spousta nádherných kostelů a katedrál – katedrála Mayr Tachar, kostel sv. Gajane, kostel sv. Hripsime. Zvartnoc dnes představuje pouze ruiny katedrály ze 7. století, které ovšem stojí za to navštívit, nejen z hlediska historického, ale taktéž z architektonického.

Cestou zpět do Jerevanu se zastavíte na prohlídku továrny na brandy.

Příjezd zpět do Jerevanu a nocleh v hotelu.

5. den: Jerevan – Khor Virap – Areni – Noravank – Karahunj – Goris

Snídaně v hotelu. Odjezd k nádhernému klášteru Khor Virap, který je významným místem z hlediska historie. Protože se zde rozhodlo o tom, že se Arménie stala první zemí, která přijala křesťanství. Úchvatná je též lokace kláštera, jelikož se nachází na planině před majestátní posvátnou horou Ararat. Pojedete do vesničky Areni, která je jedním z významných center vinařské produkce v Arménii. Zde pro vás  bude přichystána ochutnávka vín a tradiční arménské barbecue. Pokračovat budete ke klášteru Noravank, k jednomu z nejkrásnějších klášterních komplexů v Arménii. Cesta pokračuje k Karahunju (nebo také Zorats Kareru), místa s více než dvěma stovkami menhirů v horách. Místo je starší než Stonehenge či egyptské pyramidy. To dělá z místa jednu z nejstarších megalitických míst, které sloužilo nejspíše jako observatoř.

Dojedete až do města Goris, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Goris – Khndzoresk – Tatev – Jermuk

Po snídani návštěva jeskynního komplexu Khndzoresk. Pokračujete ke klášternímu komplexu Tatev. Abyste se ke komplexu dostali, pojedete lanovkou, která nese název „křídla tatevu“ a představuje nejdelší lanovku svého druhu. Během dnešní cesty se zastavíte na ochutnávku vodky, kterou místí připravují z nejrůznějších druhů ovoce. K závěru dne dojedete do lázeňského městečka Jermuk. Vychutnejte si skvělý čistý horský vzduch, projděte se po okolí, které nabízí nejen léčivé minerální prameny, ale také vodopády či ruiny klášterů. S průvodcem se zajdete podívat k jednomu z nejhezčích místních vodopádů.

Ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Jermuk – Selim – Noratus – Sevan – Dilijan (Dilidžan)

Po snídani budete následovat cesty, které byly využívány již poutníky a cestovateli po slavné Hedvábné stezce. Pojedete skrze průsmyk Selim, kterým procházela první část Hedvábné stezky. V blízkosti průsmyku je k vidění nedotčený karavanseráj, ke kterému se také podíváte. Zajímavým místem další zastávky bude hřbitov Noratus, který představuje největší zachovaný hřbitov se středověkými náhrobky. Nejstarší pocházejí z 10. století. Pokračovat budete k jezeru Sevan, které je jedním z největších jezer ve vyšších nadmořských výškách a největším jezerem Arménie. Díky nadmořské výšce je kolem jezera chladnější klima. Místo je ideálním místem pro odpočinek – koupání, projížďky na koních, vodní sporty a mnoho dalšího. Restaurace v okolí jezera nabízejí spoustu rybích specialit. Navštívíte místní klášter Sevanavank. Cesta vede dále do Dilidžanu, lázeňského městečka ve středu stejnojmenného národního parku. Místní obyvatelé říkají národnímu parku „Malé Švýcarsko“. Vychutnejte si procházky na čerstvém horském vzduchu a v městečku plného zeleně.

Nocleh v Dilidžanu.

8. den: Dilidžan – Ijevan – Haghpat – Gyurmi (Gjumri)

Po snídani pojedete přes Ijevan, kde navštívíte fabriku na výrobu vína a brandy. Poté navštívíte významný klášterní komplex Haghpat, který je zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO a  představoval největší náboženské, kulturní a vzdělávací centrum v Arménii ve středověku.

Dojezd do města Gjumri, ve kterém se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

9. den: Gjumri – Amberd – Saghmosavank – Jerevan

Po snídani se vydáte na procházku ulicemi města Gjumri, které je druhým největším arménským městem. Během prohlídky města navštívíte Muzeum Dzitoghtsyan – Muzeum národní architekturyetnografické muzeum. U vesnice Artashavan se zastavíte u velkých kamenných písmen představujících arménskou abecedu. Dojedete k pevnosti Amberd. Pevnost byla vybudována v 7. století. Nachází se v nadmořské výšce 2 300 m nad kaňonem soutoku řek Amberd a Arkašen. Dalším cílem bude krásný klášterní komplex Saghmosavank.

Po všech prohlídkách vyrazíte na cestu zpět do Jerevanu, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Jerevan – Garni – Geghard – Jerevan

Nasnídáte se a vyrazíte na výlet do Garni, kde se nachází nádherný antický chrám v krásné přírodní scenérii. Chrám je jedinou stojící antickou stavbou na území bývalého sovětského svazu. Dále se pojedete podívat do klášterního komplexu Geghard, který se také pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Pochutnáte si na tradičním arménském chlebu, který nese název lavaš. Během dne ještě navštívíte ovocný trh.

Návrat do Jerevanu a nocleh v hotelu.

11. den: Jerevan (odlet)

Snídaně v hotelu. Dle času odletu vás řidič odveze na letiště, odkud přiletíte zpět domů.

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 08. 2020 - 30. 12. 2020 11 dní / 9 nocí od 41750

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Za příplatek můžeme zařídit ubytování v hotelech vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. 

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Jerevan - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 9x snídaně
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Veškerou přepravu během programu
 • Veškeré vstupné do památek dle itineráře
 • Láhev vody na osobu a den
 • Návštěvu fabriky na brandy včetně ochutnávky
 • Ochutnávku ovocné vodky
 • Ochutnávku tradičního pokrmu (lavaš)
 • Jízdenku na lanovku v Tatevu
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další stravování a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Jan V.

Dovolená byla perkfetní, hotel byl krásný, čistý s milým personálem. Průvodkyně i řidič byli velice příjemní a velkou měrou přispěli k úspěchu celého zájezdu.

Ještě jednou děkujeme za vše!

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat