• Zájezdy
 • Aztecké a Mayské poklady s návštěvou Kuby

Aztecké a Mayské poklady s návštěvou Kuby

Aztecké a Mayské poklady s návštěvou Kuby

Při návštěvě Mexika navštívíte dvě nejvýznamnější historická místa v zemi spojené s Aztéky a Mayi. Poté se přemístíte na ostrov vyhlášený svými doutníky a rumem. Kuba vám nabídne poznání spousty zajímavých koloniálních měst se zachovanými historickými centry, kde budete mít chvílemi pocit, že se zde snad zastavil čas. Užijete si také pohledy na zalesněné pohoří Sierra del Escambray a všudypřítomné tabákové plantáže.

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Ciudad de México. 

Přílet na mezinárodní letiště v Ciudad de México. Na letišti vás přivítá zástupce naší cestovní kanceláře. Poté přejedete do hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. den: Ciudad de México - Teotihuacán

Po snídani si prohlédnete náměstí (archeologické naleziště) Plaza de las Tres Culturas v centru Ciudad de México společně s bazilikou Our Lady of Guadalupe. Pokračovat budete do aztéckého města Teotihuacánu, jehož hlavními dominantami jsou Pyramidy slunce a měsíce. Hlavní alej tehdejšího města tvoří Cesta mrtvých. Místo je považováno za jedno z nejvýznamnějších náboženských center své doby ve Střední Americe. Po prohlídce se navrátíte zpět do hotelu v Ciudad de México.

Nocleh v hotelu.

3. den: Ciudad de México - Mérida

Po snídani vás řidič převeze na letiště, ze kterého poletíte do Méridy. Po příletu vás řidič převeze do hotelu, kde se ubytujete a zbytek času máte individuální volno na odpočinek. Volno můžete využít k průzkumům samotného hlavního města Yucatánu, nebo můžete vyrazit do 20 minut jízdy autobusem vzdáleného letoviska Progreso u Mexického zálivu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Mérida - Chichen Itzá - Cancún

Nasnídáte se a vyrazíte na cestu do mayského města Chichén Itzá. Místo je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Proslavená Kukulkánova pyramida je považována za jeden ze sedmi novodobých divů světa. V ceně výletu máte pro dnešek oběd.

Po prohlídce pojedete dále až do Cancúnu, kde se pro dnešní noc ubytujete.

Nocleh v hotelu.

5. den: Cancún - Havana

Po snídani vás řidič převeze na letiště v Cancúnu, ze kterého poletíte do kubánského hlavního města Havany. Po příletu přejedete do hotelu, kde se ubytujete a zbytek času budete mít individuální volno na odpočinek a první průzkumy tohoto živého města.

Nocleh v hotelu.

6. den: Havana - Cienfuegos

Po snídani pojedete do města Cienfuegos, v němž byl založen první cukrovar již v polovině 18. století, nejen díky skvělým podmínkám pro pěstování této suroviny, ale také díky výhodné strategické poloze místního přístavu. Historické centrum města je postaveno převážně v neoklasicistním stylu a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíte divadlo Tomás Terry a palác Palacio de Valle. Naobědváte se v restauraci. Odpoledne si užijete unikátní ekosystém na jihovýchodě v okolí zátoky Cienfueguera. Zde budete moci pozorovat kolonie růžových plameňáků a řadu migrujícího ptactva. Večer se navečeříte v hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Cienfuegos – Trinidad – Sancti Spíritus

Po snídani se vydáte na cestu do jednoho z nejzachovalejších koloniálních měst na Kubě, do Trinidadu. Místní architektura na vás bude působit, jako byste se vrátili zpět do přelomu 18. a 19. století. Sami uvidíte, proč je historické centrum zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Srdcem města je náměstí Plaza Mayor. Jistě vás okouzlí také palác Cantero. Za návštěvu stojí také některé z mnoha muzeí. Návštěva města bude kompletní až s ochutnávkou zdejší speciality, nápoje La Canchánchara. Ten si vychutnáte v místním baru. Později budete pokračovat do Sancti Spíritus, kde se ubytujete v hotelu.

Oběd i večeře jsou v dnešním programu zahrnuty.

Nocleh v hotelu.

8. den: Sancti Spíritus – Santa Clara

Městečko Sancti Spíritus se nachází v srdci úrodného zemědělského kraje u řeky Tuinucú. Malebné koloniální městečko nabízí nově zrestaurované historické centrum s uličkami a neoklasicistními budovami.

V provincii Santci Spíritus se rozprostírá vápencové pohoří Sierra del Escambray, do nějž se dnes vydáte na panoramatickou túru.  Díky tomu, že je pohoří tvořeno převážně vápencovými horninami, je zde k nalezení řada jeskyní a dalších krasových jevů. Velká část pohoří je porostlá tropickým pralesem. Po túře projedete usedlostí Manicaragua, která je domovem pěstitelů tabáku, jež je pěstován na horských svazích. Pokračovat budete směr Santa Clara. Cestou uvidíte tabákové plantáže. Zastavíte se u jezera Hanabanilla, jediného kubánského horského jezera. Naobědváte se v místní restauraci a budete pokračovat ve vaší cestě směr Santa Clara. Zde se ubytujete v hotelu a navečeříte se.

Nocleh v hotelu.

9. den: Santa Clara - Varadero

Santa Clara leží v centrální části provincie Villa Clara a je jejím hlavním městem. Město se proslavilo útokem na opancéřovaný vlak revolucionářem Ernestem Che Guevarou a jeho partyzánským oddílem. Tato událost je připomínána v místním muzeum. Navíc je ve městě také jeho náměstí s obrovským komplexem s mauzoleem a jeho památníkem. Naobědváte se a budete pokračovat směr Varadero. Po příjezdu se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Varadero (odlet)

Nasnídáte se a podle času vašeho letu vás řidič převeze na letiště do Havany, odkud poletíte zpět do Česka.

11. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
st v období   01. 07. 2020 - 31. 08. 2020 11 dní / 9 nocí od 61610
st v období   01. 09. 2020 - 31. 10. 2020 11 dní / 9 nocí od 55790

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Ciudad de México: Best Western Hotel Majestic

Mérida: Hotel Residencial

Cancún: Hotel Ramada 

Havana: Hotel Memories Miramar

Sancti Spiritus: Rancho Hatuey

Varadero: Memories Varadero Beach Resort

Cienfuegos: Islazul Pasacaballo Hotel

Santa Clara: Los Caneyes Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 5x oběd, 3x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Ciudad de México / Havana - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenku ve vnitrostátním přeletu Ciudad de México - Mérida v ekonomické třídě
 • Letenku v mezinárodním přeletu Cancún - Havana v ekonomické třídě
 • Veškerou dopravu během programu
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 9x snídaně, 5x oběd, 3x večeře
 • Anglicky/španělsky mluvícího průvodce
 • Víkendovou asistenci na telefonu (anglicky)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum na Kubu (turistickou kartu; rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje", osobní výdaje, spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Prodloužení pobytu v hotelu u pláže (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

J. M.

Rád bych Vám poděkoval za velmi pěkný zájezd na Kubu a do Peru, odlet z Prahy 14.9.2019.

Kuba:

Organizace zájezdu byla skvělá, na všech domluvených místech mě čekali odpovědní pracovníci nasmlouvané agentury, takže jsem měl vždy pocit jistoty. Dále program byl volen velmi zdařile, pro poznávání i odpočinek. První dny v Havaně a prohlídka města, historie, příroda (prales na okraji Havany, vojenská pevnost, historické paláce, zajímavá architektura, na hotelu možnost koupání v bazénu. Počasí v září bylo velmi zdařilé. Poté odlet do Santiaga de Cuba – prohlídka města a okolí, seznámení se s historií, s lidmi, kteří jsou velmi přívětiví a komunikativní (určitě by byla přednost ve znalosti španělštiny, ale angličtina také funguje). Dále jsem měl možnost procestovat řadu historických měst, s tradicí a atmosférou 18. století, mnoho kočárů tažených koňmi, legendární automobily, typické oblečení Kubánců, zvyky, národ je „pomíchán“ z několika národností hodně si navzájem rozumí. Kubánci se rádi veselí, zpívají a tancují. Jsou hrdi na „samostatnost“, snaží se zavádět nové věci, jsou většinou zemědělci, ale je znatelný i technický pokrok, železnice, továrny … nová architektura, jsou velmi kulturní. 

Návštěva na krokodýlí farmě – spojení s přírodou.

Navštívená města: Havana, Santiago de Cuba, Bayamo, Camaguey, Trinidad. Sancti Spiritus, Cienfuegos. Varadero.

Obdivovatelé přírody si přijdou na své, např. ploty pro pastviny krav jsou z přírodních kaktusů až do výšky 1,5-2 m. Poměrně slušné silnice (mám na mysli okresní, kde se auta prohání až 100 km/h), mají i dálnici, např. Varadero – Havana, jízda po ní téměř kopíruje pobřeží oceánu a je tam pěkný výhled, dobrý vzduch. Za celý pobyt (15 dní) pouze 1x pršelo, teplý déšť, odpoledne asi 2 hod. Po celý pobyt žádný otravný hmyz. Stravování – velmi chutné, také polívky a pivo apod.                                                                   Zvláštní bylo, že Kubánci se dívají na Turisty jako na „milionáře“ naproti tomu v Peru bylo řada studentů z celého světa a přístup k turistům mi tak připadal „normálnější“.

Kvalitní průvodci.

V menších městech historická centra upravená, kamenné cesty, náměstí i chodníky, vyznačené pěší zóny a s řadou obchodů, restaurací, je na nich ruch od rána do pozdního večera, a čisto. Velmi jsem oceňoval celkovou bezpečnost, turistů si obyvatelé váží. Dva dny jsem strávil v hotelu Varadero, koupání a relaxování, každý večer byla divadelní inscenace, koncert apod.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat