• Zájezdy
 • Cesta po Malajsii s návštěvou Singapuru

Cesta po Malajsii s návštěvou Singapuru

Malajsie a Singapur

Při putování Malajsií spatříte moderní centra, jako je hlavní město Kuala Lumpur, projedete skrze čajové plantáže v Cameronově vysočině, objevíte koloniální architekturu v přístavním městě Malakka (Melaka) a ostrov Penang s buddhistickými, hinduistickými a čínskými chrámy. To vše zastřeší poznání místních tradičních řemesel s ochutnávkou specifických malajsijských pokrmů.

 

Od listopadu do února panuje v Malajsii období dešťů, převážně na východním pobřeží. Během této doby může dojít k úpravám programu, tak aby byl zájezd pro klienty bezpečný.

Během muslimských svátků Hari Raya (24. - 25. 5. 2020) a během oslav Čínského nového roku (25. - 26. 1. 2020) je velká část památek uzavřena.

Na co nezapomenete:  na směsici tradiční a moderní architektury, posvátnou hinduistickou jeskyni, nekonečně zelené kamerunské výšiny s čajovými plantážemi, na tradiční řemeslnou výrobu dýk či tradičních létajících draků, krásy ostrova Penang, tradiční vesnice, barevné vodní trhy, moderní a čistý Singapur

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Singapuru. 

2. den: Singapur

Přílet na mezinárodní letiště v Singapuru. Na letišti vás přivítá zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejdete do hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

3. den: Singapur - Johor Bahru - Malakka

V ranních hodinách dojdete na místo setkání s průvodcem a vydáte se na cestu do Malakky se zastávkou v Johor Bahru. V Malakce navštívíte chrám Cheng Hoon Teng, který je nejstarším fungujícím čínským chrámem v Malajsii. Dále mešitu Kampung Kling, projdete ulicí Jalan Hang Jebat (dříve Jonker Street), na které se nachází několik starožitnictví, Muzeum Baba-Nyonya, budovu Stadthuys, jež je nejstarším pozůstatkem nizozemských vlivů na celém východě, hodinovou věž (Clock Tower), kostel Christ Church a pozůstatek portugalské pevnosti Porta de Santiago (neboli A Famosa), která je nejfotografovanější památkou v Malakce

Nocleh v hotelu.

4. den: Malakka - Kuala Lumpur

V ranních hodinách se vydáte na cestu do Kuala Lumpur, hlavního města Malajsie. Po příjezdu vás čeká prohlídka města, během které zavítáte ke královskému paláci, národní mešitě, projdete se po  Náměstí Nezávislosti, spatříte budovu Sultána Abdul Samada, budovu the Royal Selangor Club, kostel sv. Marie a největší volně stojící stožár s vlajkou na světě. K závěru prohlídky uvidíte chrám Sri Mahamariamman a smlouvající prodejce na barevných tržištích v čínské čtvrti (Chinatown).

Před tím, než se ubytujete v hotelu, ještě navštívíte nejvyšší televizní věž v jihovýchodní Asii, ze které budete mít nádherný panoramatický výhled na město a proslavené mrakodrapy Petronas Twin Towers.

Nocleh v hotelu.

5. den: Kuala Lumpur

Po snídani se vypravíte na cestu do vesnické krajiny v okolí Kuala Lumpur. Navštívíte továrnu na výrobu cínu. Dále se podíváte do jeskyní Batu, které jsou posvátným místem Hinduistů. Navštívíte také batikovací továrnu.

Po prohlídkách budete mít zbytek dne individuální volno na procházku po Kuala Lumpur a k objevování místních kaváren, tržnic a restaurací.

Nocleh v hotelu.

6. den: Kuala Lumpur - Cameron Highlands

Brzy ráno vyrazíte na cestu do Cameron Highlands, které se nacházejí v nadmořských výškách nad 1 500 m. Oblast je známá pěstováním čaje a také tím, že je zde oproti typickému malajskému počasí výrazně chladnější počasí. Po cestě se zastavíte v lokální výrobně proutěných košíků, projdete se k vodopádům Lata Iskandar a navštívíte místní usedlosti. Ponoříte se do místní nádherné scenérie, příjemného podnebí a nahlédnete do procesu výroby čaje.

Nocleh v hotelu.

7. den: Cameron Highlands - Kuala Kangsar - Penang

Brzy ráno vyrazíte na cestu na ostrov Penang. Cestou se zastavíte v královském městě Kuala Kangsar, v němž navštívíte okouzlující mešitu Ubudiah, palác Iskandariah a rezidenci Istana Kenangan. Vydáte se na plavbu po řece, ze které budete mít krásný výhled na výsledky uměleckých řemesel. Budete svědky i výroby dýk. Nakonec navštívíte centrum, kde jsou vyráběné speciálně tvarované černé hrnce.

Poté přejedete po jednom z nejdelších mostů světa na ostrov Penang, který je někdy označován jako „perla orientu“.

Nocleh v hotelu.

8. den: Penang

Dopoledne půjdete na prohlídku města George Town, které je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Uvidíte 3. největší sochu ležícího Buddhy na světě, buddhistický chrám Kek Lok Si (známý též jako chrám desetitisíce Buddhů), jeden z nejkrásnějších a největších buddhistických chrámových komplexů v jihovýchodní Asii. Dále navštívíte pevnost Cornwallis, pokračovat budete k plovoucí vesnici Clan Jetties, projdete se hlavní ulicí města Pitt Street, podél které jsou v harmonickém celku postavené kostely, čínské chrámy, mešity a hinduistické chrámy. Užijete si také jízdu na místní rikše a poté se navrátíte zpět do hotelu. Zbývající čas máte individuální volno. V nočních hodinách můžete jít obdivovat noční život podél pláže Batu Ferringhi.

Nocleh v hotelu.

9. den: Penang - Kota Bharu

V ranních hodinách pojedete skrze hlavní horské masivy poloostrova do východní části Malajsie. Cestou uvidíte deštné pralesy, nádherné tradiční vesnice a plantáže. Cestou krátká foto-zastávka u ostrova Banding na jezeře Temenggor. Místo je skvělým bodem pro oběd (není v ceně zájezdu; individuální volno). Po dalším kousku cesty se zastavíte na nejvyšším bodě cesty, kdy z nadmořské výšky v 1 050 metrech nad mořem budete mít jedinečný výhled na thajsko-malajsijskou hranici a na pohoří Titiwangsa s hustými deštnými pralesy. Po příjezdu do Kota Bharu ubytování v hotelu a zbytek dne volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

10. den: Kota Bharu - Kuala Terengganu

Po snídani se vydáte k nejznámějším a nejbarevnějším vodním trhům v Kota Bharu. Uvidíte tradiční řemesla a výrobnu tradičních létajících draků. Po návštěvách pojedete podél pobřeží jižním směrem ke Kuala Terengganu. Ochutnáte místní pochoutku – chipsy z ryb nebo z krevet. Když budete mít štěstí, uvidíte trénované opice na shazování kokosů. Po příjezdu do Kuala Terengganu se ubytujete v hotelu a budete mít po zbytek dne volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

11. den: Kuala Terengganu - Kuantan

Brzy po snídani vyrazíte směrem do Kuantanu. Cestou se zastavíte v Pualu Duyong na dalším místním tradičním vodním trhu. Ještě před odjezdem navštívíte Waterfront Heritage City s parkem islámské civilizace (Islamic Civilisation Park*), ve kterém je několik desítek miniatur a replik významných islámských monumentů (např. španělská citadela Alhambra, nebo Tádž Mahal v Indii). A určitě uvidíte hlavní pamětihodnost parku mešitu Grand Crystal. Poté se vydáte již na cestu do Kuantanu. Cestou ochutnáte pokrm lemang – uvařená rýže s kokosovým mlékem zapečená v bambusu. Při příjezdu do okresu Kuantan se zastavíte u pobřežní rybářské vesničky a navštívíte informační centrum, kde se dozvíte o ohrožených želvách. Po návštěvě vás čeká odpolední čajový dýchánek, po kterém se zastavíte v batikovací továrně. Poté následuje ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

* V období svátku Ramadánu je park zavřený.

12. den: Kuantan - Singapur (odlet)

Z Kuantanu vyrazíte v ranních hodinách na cestu do Singapuru. Cestou se ještě zastavíte v PekanuRoyal Town, kde bydlí sultán. Navštívíte tradiční muzeum lodí a poté pojedete již přímo do Singapuru. Odhadovaný příjezd do Singapuru je v odpoledních až večerních hodinách. Na hranicích v Johor Bahru na vás bude čekat anglicky mluvící průvodce, který vás převeze do Singapuru.

Odjezd na letiště a odlet ve večerních hodinách zpět do Česka.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 01. 2020 - 30. 12. 2020 13 dní / 10 nocí od 57310

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Singapur - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 10 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 10x snídaně
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Veškeré transfery
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Pobytové a turistické taxy
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat