• Zájezdy
 • Cesta pohádkovou centrální Asií

Cesta pohádkovou centrální Asií

Cesta pohádkovou centrální Asií

Putování dvěma státy regionu Centrální Asie vám přinese hned dvojnásobné potěšení. K největším lákadlům obou zemí patří nejen řada měst, která v historii ležela na proslulé Hedvábné stezce, jež vedla z Číny do Evropy, ale také velké množstvím přírodních krás. Mezi pohořími Ťan-šan a Pamír se projedete úrodným údolím s bohatými nalezišti nerostných surovin – Ferganskou kotlinou. Místo bylo též významným centrem obchodu na Hedvábné stezce a je zástupcem jednoho z nejstarších osídlení. Na území Kyrgyzstánu si projedete severní turistické pobřeží slaného jezera Issyk-kul i jižní přírodnější pobřeží. Kyrgyzstán má ze všech států na světě nejdelší vzdálenost k moři. Možná právě proto Kyrgyzové toto slané jezero označují jako své vlastní moře. Cestou Uzbekistánem a Kyrgyzstánem uvidíte navíc řadu mešit, minaretů, náboženských škol (madras) a rušných orientálních bazarů.

Co na cestě zažijete: pozoruhodné středověké architektonické monumenty, jízdu taškentských metrem, jízdu rychlovlakem, významná města na proslulé Hedvábné stezce, divadelní představení, folklórní a módní představení, návštěvu keramické dílny, projížďku nádherným údolím a jedinečné přírodní scenérie, návštěvu fabriky na výrobu hedvábí, návštěvu posvátné hory, večeři a nocleh u kyrgyzské rodiny, uvidíte petroglyfy z přelomu letopočtu

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Taškentu. 

2. den: Taškent

Přílet na mezinárodní letiště v Taškentu. Na letišti vás přivítá zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejdete do hotelu, v němž se ubytujete.

Později vás čeká první prohlídka města. Navštívíte komplex Khazrati Imam, dále Barak-khan Madrasah, jeden z nejpozoruhodnějších středověkých architektonických monumentů. Uvidíte také Kukeldash Madrasah, Muzeum aplikovaného umění, Náměstí svobody a podíváte se i do útrob taškentského metra.

Nocleh v hotelu.

3. den: Taškent - Samarkand

Bude pro vás přichystaná brzká snídaně, po které hned přejedete na taškentskou železniční stanici. Z ní pojedete rychlovlakem do Samarkandu, kam dorazíte v dopoledních hodinách. Po příjezdu půjdete rovnou na prohlídku města. Samarkand byl jedním z nejvýznamnějších měst nacházejících se na Hedvábné stezce. Je přezdíván jako perla Střední Asie a v současnosti je druhým největším městem Uzbekistánu. Navštívíte mauzoleum Tamerlánů (Gur-e-Amir Mauzoleum), náměstí Registán, které je považováno za jedno z nejhezčích náměstí na světě a je též zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte také mešitu Bibi-chanum a vedle stojící bazar, nekropoli Shah-i-Zinda a Ulugh Begovu observatoř, která byla postavena již v polovině 15. století. Po prohlídce přejdete do hotelu, kde se ubytujete a zbytek času máte individuální volno na odpočinek nebo další procházky po městě. Večer si užijete divadelní představení El Merosi.

Nocleh v hotelu.

4. den: Samarkand - Buchara

Po snídani pojedete rychlovlakem do Buchary. Po příjezdu půjdete rovnou na prohlídku města. Buchara je důležitým duchovním, kulturním a obchodním centrem, ležící na Hedvábné stezce. Navštívíte pozoruhodné opevněné sídlo Ark, mauzoleum dynastie Samánovců, místní mešitymadrasy a náměstí. K večeru zajdete na folklórní a módní představení Nodir Devon Begi Madrasasi (pokud počasí dovolí).

Nocleh v hotelu.

5. den: Buchara - Taškent

Po snídani si prohlédnete další části Starého Města. Odpoledne přejedete rychlostním vlakem do Taškentu. Po příjezdu se pojedete ubytovat do hotelu. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

6. den: Taškent - Rishton - Kokand - Ferganská kotlina

Po snídani se odhlásíte z hotelu a pojedete směrem Ferganská kotlina. Cestou si uděláte mezizastávky hned v několika místech. První bude v Rishtonu, kde navštívíte místní keramickou dílnu. Poté přejedete do města Kokand, kde se vydáte na prohlídku města. Navštívíte zde pozůstatky paláce posledního chána, páteční mešitu a medresu Narbutabey. Po konci prohlídky pojedete do Fergany, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Fergana – Margilan – Andižan (Andijan) – Oš (Osh)

Po snídani pojedete do města Margilan, v němž navštívíte místní produkční závod hedvábí. Odpoledne zavítáte do města Andižan (Andijan), které negativně proslulo státem řízeným masakrem v roce 2005. Zde byly při poklidné demonstraci proti vládě postříleny stovky lidí. Později překročíte hranice mezi Uzbekistánem a Kyrgyzstánem poblíž města (Osh). V něm hned po příjezdu vyrazíte na prohlídku. Navštívíte posvátnou horu Sulamain-Too a místní bazar. Poté se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Oš (Osh) – Biškek – Burana – Chong-Kemin

Po snídani přejedete na letiště, odkud poletíte do Biškeku. Po příletu do města se hned vydáte na prohlídku. Uvidíte Vítězné náměstí (Pobeda), dubový park, náměstí Ala-Too, které je centrálním (hlavním) náměstím Biškeku. Navštívíte také Národní muzeum umění. Odpoledne přejedete do vesničky Chong-Kemin, která je situovaná v malebném údolí ve stejnojmenném národním parku. Cestou navštívíte věž Burana, jež je pozůstatkem minaretu z 11. století. Poblíž zahlédnete muzeum pod širým městem s kamennými vojáky (zvané Balbans). Poté zažijete scénickou jízdu skrze údolí Chong-Kemin. Večer budete mít nachystanou večeři u kyrgyzské rodiny, u které budete mít též zařízený nocleh.

Nocleh v rodině.

9. den: Chong-Kemin – jezero Issyk-kul (severní břeh) – Karakol

Po snídani zavítáte k druhému největšímu jezeru v alpských nadmořských výškách, Issyk-kul. Jezero se rozprostírá v protáhle kotlině ohraničené ze severu i z jihu zasněženými vrcholky 4 000 m vysokých hor. Projedete se podél celého severního břehu jezera. Odpoledne zavítáte do města Karakol. Cestou se zastavíte u Čolpon Ata, kde jsou k vidění petroglyfy z přelomu letopočtu. Dále v okolí jezera navštívíte starý dřevěný ortodoxní kostel. Přejedete se ubytovat do penzionu.

Nocleh v penzionu.

10. den: Karakol – Jeti-Ögüz – jezero Issyk-kul (jižní břeh) – Biškek

Po snídani vás bude čekat výlet do kaňonu Jeti-Ögüz. Kaňon je proslulý díky svým červeně zbarveným skalnatým formacím, podle nichž dostal kaňon název. Později přejedete do vesnice Bokonbayevo, kde se seznámíte s tradičními lovci, kteří při lovu využívají orly. Tímto způsobem se nejčastěji chytají zajíci nebo lišky. Tento druh lovení se dědí z generace na generaci. Poté budete pokračovat zpět do Biškeku, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

11. den: Biškek (odlet)

Podle času vašeho letu vás řidič převeze zpět na letiště, kde nasednete na váš let zpět do Česka.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 09. 2019 - 31. 10. 2019 11 dní / 9nocí od 56890

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji, v penzionu a u místních obyvatel. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Taškent: Shodlik Palace Hotel / Hotel Uzbekistan / Le Grand Plaza Hotel

Buchara: Devon Begi Hotel  / Kavsar Boutique Hotel / Boutique Hotel Minzifa

Samarkand: Hotel Asia Samarkand / Hotel Registon / Emirkhan Hotel

Fergana: Hotel Asia Fergana / Club 777 Hotel

Oš: Sunrise Hotel

Chong-Kemin: ubytování u místních obyvatel

Karakol: Green Yard (penzion)

Biškek: Plaza Hotel

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Taškent / Biškek - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenku ve vnitrostátním přeletu Oš (Osh) - Biškek v ekonomické třídě
 • Veškeré transfery
 • Ubytování na 9 nocí ve 3 - 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji, penzionu a u místních obyvatel
 • Stravování: 9x snídaně, 1x večeře
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vyřízení pozvání od místní cestovní kanceláře, které potřebujete k vízům
 • Vlakové jízdenky v rychlovlacích z Taškentu do Samarkandu, ze Samarkandu do Buchary a z Buchary do Taškentu
 • 1 lahev vody na osobu a den
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Uzbekistánu (možné získat po příletu na základě pozvání od místní CK)
 • Pobytové a turistické taxy
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat