• Zájezdy
 • Hlavní města Skandinávie a fjordy

Hlavní města Skandinávie a fjordy

Z Kodaně přes fjordy až po Helsinky

Oblíbený zájezd, kdy k přesunům mezi místy využíváte hlavně místní dopravu – vlaky a trajekty. Vychutnejte si hlavní města Skandinávie. Ale tím výlet pouze začíná. Užijete si také úchvatnou cestu norskými fjordy. Zažijte s Letuškou to nejlepší, co může Skandinávie nabídnout v kombinaci s poznáváním měst, historie a skvostné přírody.

Skandinávie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Kodaně.

Přílet do Kodaně. Dle času příletu odjezd do hotelu, ubytování v hotelu. Individuální volno na odpočinek nebo první procházky po městě.

Nocleh v hotelu.

2. den: Kodaň

Po snídani se vydejte za poznáním těch nejvýznamnějších míst a pamětihodností města. Doporučujeme zábavní park Tivoli, sochu Malé mořské víly, fontánu Gefion, Královský palác Amalienborg a mnoho dalšího. Poseďte si také v některé z místních kaváren či pekáren.

Nocleh v hotelu.

3. den: Kodaň – Oslo

Snídaně v hotelu. Individuální volno. Dopoledne odhlášení z hotelu a menší procházka po městě. Odpoledne odjezd z přístavu trajektem do Osla.

Nocleh v kajutě na trajektu.

4. den: Oslo

Ráno příjezd do přístavu v Oslu. Oslo je krásným moderním městem, které je z velké části tvořeno lesem a obklopené nádhernou přírodou. Je taktéž domovem celé řady muzeí, galerií, parků a zahrad. K největší atrakci patří budova Norské opery a baletu a Národního divadla. Nejvíce turistů lákají atrakce jako park Vigeland či Munchovo muzeum.

V odpoledních hodinách ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Oslo

Volný den k objevování krás města a jeho okolí.

Nocleh v hotelu.

6. den: Oslo – Myrdal – Flåm

Po snídani půjdete na vlakové nádraží, ze kterého pojedete do Myrdalu. Cesta vlakem potrvá cca 5 hodin. V Myrdalu přesednete na proslulou železnici Flåmsbana, která vás provede jedinečnými norskými krásami přírody. Trasa železnice patří k oblíbeným turistickým atrakcím. Během cesty překonáte téměř 900 výškových metrů.

Nocleh v hotelu.

7. den: Flåm – Gudvangen – Voss – Bergen

Snídaně. Dopoledne můžete trávit poznáváním vesničky Flåm a jejího okolí. Můžete se vydat na některou z výšlapových tras nebo si pronajmout kolo či kajak.

Odpoledne se nalodíte na trajekt a pojedete skrze fjordy Aurlandsfjord a Nærøyfjord. Nærøyfjord je nejužším fjordem Evropy a je zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO společně s fjordem Geirangerfjordem. Po doplutí do Gudvangenu pokračuje vaše cesta autobusem skrze Stalheimskleiva se spoustou serpentin. Poslední část cesty bude vlakem z Vossu do Bergenu.

Po příjezdu do Bergenu se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Bergen

Po snídani máte volný den k objevování krás města Bergen a jeho okolí. Můžete se vydat na některou z dalších plaveb fjordy.

Vyjeďte si pozemní lanovkou na vrchol Fløyen a projděte se místní přírodou, nebo zajděte do akvária či navštivte některé z místních muzeí.

Nocleh v hotelu.

9. den: Bergen – Stockholm (přelet)

Po snídani dle času letu přejedete po vlastní ose na letiště v Bergenu (z centra města jezdí na letiště přímá linka tramvaje Bybanen).

Odlet do Stockholmu.

Transfer z letiště do hotelu. Ubytování v hotelu. Odpočinek.

Nocleh v hotelu.

10. – 11. den: Stockholm

Dva celé dny k poznání jednoho z nejkrásnějších hlavních měst severu, které je přezdívané jako „Benátky severu“. Město leží na 14 ostrovech, které jsou pospojovány více než 50 mosty.

K zážitkům patří i samotné pohybování se po městě městskou dopravou, především metrem, kdy jsou některé zastávky či tunely zajímavě navržené a vyzdobené.

Doporučujeme návštěvu Muzea lodi Vasa, kde je vystavena vyzdvižená loď z mořského dna v perfektním stavu, jež se v 17. století potopila. Pokud zatoužíte poznat blíže kulturu Švédů, jistě byste měli zajít do Severského muzea (Nordiska muset). Zajímavým muzeem je Muzeum skupiny ABBA, kde si v rámci interaktivní expozice můžete zazpívat a zatančit na nejproslulejší hity této skupiny.

Nocleh v hotelu.

12. den: Stockholm – Helsinky

Snídaně v hotelu. Dopoledne odhlášení z hotelu. Odpoledne odjezd pozdním odpoledním trajektem z přístavu do Helsinek.

Nocleh v kajutě na trajektu.

13. – 14. den: Helsinky

Snídaně na lodi a ranní příjezd do Helsinek. Po příjezdu se z přístavu můžete vydat hned na první prohlídku města. Odpoledne ubytování v hotelu.

Celé 2 dny máte na prohlídku Helsinek.

Projděte se po Senátním náměstí s krásnou bílou helsinskou katedrálou. Navštivte největší pravoslavnou stavbu v Evropě, katedrálu Uspenski, nebo unikátní kostel ve skále Temppeliaukio. Ve městě můžete navštívit taktéž celou řadu muzeí.

Z centra Helsinek jezdí pravidelně loď k pevnosti Suomenlinna, která je jednou z největších mořských pevností na světě a je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším úchvatným místem je skanzen Seurasaaren Ulkomuseo. Zde jsou k vidění přenesené dřevěné stavby z celého Finska.

Nocleh v hotelu.

15. den: Helsinky (odlet)

Dle času odletu snídaně v hotelu, odhlášení z hotelu a odjezd na letiště. Odlet zpět domů.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 04. 2021 - 29. 09. 2021 15 dní / 14 nocí od 65600

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Přímé lety, nebo lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferncí. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Kodaň / Helsinky – Praha v ekonomické třídě
 • Přelet Bergen – Stockholm v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 12 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Ubytování na 2 noci v kajutách na trajektech
 • Stravování: 14x snídaně
 • Transfer z letiště v Kodani
 • Transfer z letiště ve Stockholmu
 • Transfer na letiště v Helsinkách
 • Vlakové jízdenky dle itineráře v Norsku (norské fjordy)
 • Lístky na trajekty dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další stravování a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • Místní pobytové/turistické taxy
 • Termíny v období svátků (za příplatek)

Reference od našich klientů

Všechno bylo v naprostém pořádku. Jen si pak musím zapamatovat, že když chci pokoj s vanou a musím se ozvat :)

Počasí bylo typicky finské, v sobotu mrholení a v neděli studený vítr a večer sníh. Což mi ale nevadí, užila jsem si právě to, protože u nás bylo stále dost teplo. Mám raději zimu.

Lety byli klidné a nebyl žádný problém.  FinnAir je úžasná společnost.

Určitě Vašich služeb znovu využiju. A s vysokou pravděpodobností se bude jednat znovu o Finsko, jen si vyberu jiné město.

Na hotelu nechtěli vidět ani ten voucher, checkout proběhl hrozně rychle, ani podpis nechtěli.  

Takže za mě maximální spokojenost.

Moc děkuju za Vaše služby a budu se těšit na další využití.

Marie N.

Krom zpoždění letadel, což nemůžete ovlivnit, bylo všechno báječně zařízené a neměla jsem žádné komplikace. Děkuji za krásně zařízenou dovolenou.

K ubytování (Arstaviken Hotell): můžu doporučit na letišti si koupit "lítačku" na SL linky, která platí krom rychlovlaků na celou mhd (byla jsem s ní i u Drottningholmského paláce), na 72 hodin stála 280 SEK (kdy 20 je záloha za kartu) a když u letiště nastoupí na autobus do stanice Marsta Station a tam přestoupí na příměstský vlak Pendeltag, tak dojedou až do zastávky Stockholms Sodra, která je asi tak 400 metrů od hotelu, což bylo super. Z hotelu to je na Stavidlo asi 20 minut svižnou chůzí a snídaně byli velké. Hotel je ve čtvrtém patře nemocnice, kde na snídani člověk potkává maminky s pár hodin starými miminky, ale vše probíhalo v klidu, že jsem to ani nevnímala.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat