Indický Maharaja's Express

Indický Maharaja's Express

Poznejte z okna superluxusního vlaku rozmanitou krajinu i kouzlo indických kultur. Letuška vám nabízí atraktivní zájezd spojený s unikátní jízdou indickým luxusním expresem.

Zažijte luxusní cestu: putování po nejvýznamnějších místech v Indii luxusním vlakem, pobyty v 5* hotelech, návštěva památek UNESCO, velkého množství paláců a svatyní, plavba po jezeře, nákupy na tradičních tržištích, návštěva velbloudí farmy, ochutnávka místního čaje, pozorování majestátních tygrů, slavnostní večeře v indickém stylu, návštěva jednoho ze sedmi divů světa

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet (čtvrtek)

Odlet z Prahy do Bombaje. 

2. den: Bombaj (pátek)

Přílet do Bombaje. Po příletu vás na letišti bude čekat zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejedete do vašeho hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu Trident Narinam Point Hotel 5* nebo v podobném.

3. den: Bombaj (sobota)

Ráno se nasnídáte v hotelu. Po snídani vyrazíte na celodenní prohlídku Bombaje. Navštívíte jeskyně Elefanta na stejnojmenném ostrově. Dále si prohlédnete Muzeum Prince z Walesu, uvidíte Bombajsou univerzitu a budovu Vrchního soudu. Podíváte se do zahrad (Hanging Gardens), které se nacházejí na vrcholku Malabar. Prohlédnete si také vyhlášenou venkovní prádelnu Dhobi Ghat a chrám Jain.

K večeru návrat zpět do hotelu a nocleh v hotelu.

4. den: Bombaj - Maharaja's Express (neděle)

Ráno se nasnídáte a budete mít individuální volno do doby odjezdu na vlakové nádraží čhatrapatiho Šivádžího (Chhatrapati Shivaji Terminus). Slavnostní a tradičně vřelé uvítání s hudbou, květinami a šampaňským na uvítanou. Doprovod k vašemu apartmá ve vlaku. Začíná program The Heritage of India. Vlak Maharajas' Express odjíždí do Ajanty.

Večeře v restauraci Maharajas' Express.

Nocleh ve vlaku.

5. den: Maharaja's Express: Ajanta (Adžanta; pondělí)

Snídaně ve vlaku. Návštěva jeskynních komplexů Adžanta (Ajanta), které byly roku 1983 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Pro velké množství návštěvníků Indie znamená návštěva těchto míst vrcholný zážitek. Staré chrámy byly tesány do skal po celá staletí, proto zde najdeme díla z různých období. Stavby překvapí především svou velkolepostí. Nejznámější ze staveb – chrám Kailasanatha ve městě Ellora – měří 60 x 30 x 90 metrů. Návrat do pohodlí Maharajas' Expressu. Oběd a odpočinek. Vlak Maharajas' Express odjíždí do Udajpuru (Udaipur).

Večeře ve vlakové restauraci.

Nocleh ve vlaku.

6. den: Maharaja's Express: Udajpur (úterý)

Snídaně ve vlaku. Příjezd do Udajpuru, romantického jezerního města – Benátek Indie. Plavba lodí po jezeře Pichola. Prohlédnete si nejkrásnější místa v Udajpuru. Z mnoha paláců ve městě je nejproslulejší palác Jagat Niwas. Mramorové stavby paláce vypadají, jako by se vynořovaly přímo z modrých vod jezera. Navštívíte Městský palác – největší palácový komplex v Rádžasthánu (Rajasthan) s galerií starodávného křišťálu. Oběd v restauraci paláce Fateh Prakash Palace / Jagmandir Palace. Návrat do pohodlí Maharajas' Expressu nebo se můžete projít zahradami Saheli Ki Bari a zvolit fakultativní návštěvu muzea Lok Kala Mandal s kolekcí lidového umění a místních trhů. Vlak poté odjíždí do Jodhpuru.

Večeře v Maharajas' Expressu.

Nocleh ve vlaku.

7. den: Maharaja's Express: Džódhpur (Jodhpur; středa)

Okázalá snídaně ve vlaku. Dopoledne můžete trávit odpočinkem, nebo se můžete vydat na některý z fakultativních výletů.

Fakultativní možnosti – výlet do vesnice Bishnoi (pokud dovolí čas), lázně v 5* hotelu.

Oběd ve vlaku. Po obědě se vydáte na prohlídku proslulé pevnosti Mehrangarh, která se nachází na 125 metrů vysokém kopci nad městem. Dále se projdete podél tržiště Old Clock Tower Market. Během prohlídky se můžete domluvit na jízdě tuk-tuky.

V Džódhpuru si můžete nakoupit ručně vyráběné předměty včetně vyšívaných oděvů, zdobených bot, nábytku, příborů, obrazů a látek. Vlak k večeru zamíří do  Bíkáneru (Bikaner).

Nocleh ve vlaku.

8. den: Maharaja's Express: Bikáner (Bikaner; čtvrtek)

Ráno si vychutnáte snídani ve vlaku a poté se můžete rozhodnout, zda chcete dopoledne věnovat odpočinku nebo prvnímu poznání místa. Doporučujeme návštěvu muzea Lalgarh, kde můžete obdivovat architektonické divy Radžastánu.

Oběd bude podáván ve vlaku a poté vyrazíte na prohlídku Bikáneru. Město proslulo díky rozlehlé pevnosti Junagarh Fort, která byla postavena v letech 1588 až 1593 rádžou Rai Singhem. Pevnostní zeď měří 986 metrů, má 37 bašt a dvě brány. Uvnitř pevnosti se nachází množství paláců. Hlavním ozdobným rysem jsou unikátní kamenné rytiny, které jsou celosvětovou raritou. Bíkáner je také známý chovem velbloudů. Blízko města se nachází státní velbloudí farma, kterou navštívíte. Po cestě se zastavíte na odpolední čaj. Poté se vlakem vydáte na cestu dále do Džajpuru (Jaipur).

Nocleh ve vlaku.

9. den: Maharaja's Express: Džajpur (Jaipur; pátek)

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amber Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Velkolepá stavba Amberské pevnosti je jedním z nejlepších příkladů Rádžputské architektury. Poté se vydáte k městskému paláci (City Palace). Návštěva sloní farmy, kde můžete nakrmit slony, pomalovat je speciálními barvami a zase z nich barvy smýt. Následuje oběd. Po obědě se můžete navrátit zpět do vlaku a oddat se relaxaci, nebo můžete pokračovat v prohlídce města. Dále pro vás můžeme připravit vstup do lázní v 5* hotelu nebo privátní prohlídku po místních marketech, či si můžete zajít zahrát golf.

Večeře bude podávána ve vlaku.

Nocleh ve vlaku a odjezd směr národní park Ranthambhór.

10. den: Maharaja's Express: Ranthambhór - Fatehpur Sikrí (sobota)

Vlak přijíždí do stanice Sawai Madhopur​. Toto místo je vstupní branou do jednoho z nejhezčích národních parků v Indii. Po lehké snídani (za svítání ve vlaku) následuje výlet v džípech na safari do NP Ranthambhór s ruinami pevnosti z 10. století. Tato svatyně divočiny je považována za jedno z nejlepších míst v Indii k pozorování a fotografování tygrů.

Můžete také pozorovat na 300 druhů ptáků a 30 druhů savců – tygři, hyeny, tchoři, šakali, indický divočák, leopardi, gepardi, pralesní kočky a lišky. Lze zde spatřit krokodýly, jeleny, antilopy, paviány, srny a mnoho dalších divokých zvířat. Vlak se poté vydá do Fatehpur Sikrí. Oběd bude ve vlaku.

Fatehpur Sikrí (Město vítězství) je komplexem chrámů a památek postavených v 16. století v jednotném architektonickém stylu. Zahrnuje i jednu z největších indických mešit Jama Masjid. Po krátkou dobu bylo hlavním městem Mughalské říše. Město však bylo opuštěno zřejmě pro nedostatek vody. Prohlídka Fatehpur Sikrí. Jama Masjid, Velká mešita, ve které se konají páteční modlitby. Jodh Bai Mahal – tento palác se jmenuje podle manželky císaře Džahángíra (Jahangir). Je zde zkombinována hinduistická a muslimská architektura.

Slavnostní večeře „Indický večer“.

Nocleh ve vlaku. Cesta směr Ágra.

11. den: Maharaja's Express: Ágra - Dillí (neděle) - Odlet

Příjezd do Ágry. Navštívíte světoznámý skvost architektury a symbol lásky – mauzoleum Tádž Mahal (Taj Mahal). V roce 1632 mughalský vládce Shah Jahan nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtaz Mahal. Stavba trvala 22 let. Hrobka z běloskvoucího mramoru vyniká filigránskými intarziemi s polodrahokamy, dokonalou symetrií, všeobjímající čistotou a vkusem. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa. Snídaně se šampaňským v restauraci Taj Khema. Návrat do vlaku – pohodlný odpočinek. Vlakem se vydáte do Dillí (Delhi). Oběd v restauraci ve vlaku.

Rozloučení s personálem. Konec programu Maharajas' Express.

Podle času vašeho letu přejezd na letiště, odkud poletíte zpět domů. V případě pozdního večerního/nočního letu vám můžeme zařídit pobyt v hotelu.

Odlet zpět domů.

12. den: Přílet (pondělí)

Přílet zpět do Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
  10. 10. 2019 - 21. 10. 2019 12 dní / 9nocí od 207520
  07. 11. 2019 - 18. 11. 2019 12 dní / 9nocí od 207520
  09. 01. 2020 - 20. 01. 2020 12 dní / 9nocí od 207520
  06. 02. 2020 - 17. 02. 2020 12 dní / 9nocí od 207520
  05. 03. 2020 - 16. 03. 2020 12 dní / 9nocí od 207520
  12. 12. 2019 - 23. 12. 2019 12 dní / 9nocí od 212910

Ubytování

Ubytování v 5* hotelu v Bombaji (Trident Narinam Point Hotel nebo podobný). 

Ubytování v kupé typu Deluxe během programu Maharaja's Express. 

Maharaja's Express

Dostupné pokoje

Deluxe cabin

Kupé typu Deluxe jsou ve vlaku pojmenované podle toho, v jaké barvě jsou zařízené. 

Celkem je těchto pokojů ve vlaku 20. 12 pokojů je s oddělenými postelemi a 8 s velkou manželskou postelí. 

 

Vlak Maharaja's Express se pyšní titulem jednoho z nejvíce luxusních vlaků na světě. 

Ve vlaku naleznete celkem 4 druhy pokojů a apartmá. 

Všechny pokoje jsou vybavené TV, DVD přehrávačem, detektorem kouře, Wi-fi připojením, telefonem, trezorem, šastní skříní, klimatizací, vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou, toaletními potřebami a esenciálními olejemi, vysoušečem vlasů, župany a přezůvkami. 

 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

Snídaně - u pobytu v hotelu. 

Plná penze - u programu Maharaja's Express. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Bombaj / Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinové a odbavené zavazadlo
 • Přivítání na letišti zástupcem cestovní kanceláře (anglicky)
 • Transfer z letiště do hotelu klimatizovaným vozem
 • Transfer na letiště v den odletu klimatizovaným vozem
 • Ubytování v 5* hotelu v Bombaji ve dvoulůžkovém pokoji
 • Ubytování na 7 nocí ve vlaku Maharaja's Express v kupé typu Deluxe
 • Stravování: snídaně (při pobytu v hotelu), plná penze (program Maharaja's Express)
 • Prohlídku Bombaje s anglicky mluvícím průvodcem
 • Vstupné do památek během programu v Bombaji (Muzeum Prince z Walesu, Mani Bhawan, jeskyně Elefanta)
 • Program Maharaja's Express na 8 dní
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (můžeme vám zařídit)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat