Jižní Afrikou po vlastní ose

Jižní Afrikou po vlastní ose

Projeďte si ty nejvýznamnější místa Jihoafrické republiky po vlastní ose. Trasa je jen na vás. Níže se však můžete inspirovat programem, který pro vás Letuška připravila.

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (platí oba dva - dle Ženevské i Vídeňské úmluvy). 

Zájezd lze prodloužit/zkrátit dle přání. 

JAR

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Johannesburgu. 

2. den. Johannesburg

Přílet do Johannesburgu. Po příletu si vyzvednete v autopůjčovně na letišti vůz.

Johannesburg je často brán jen jako přestupní stanice, ale když už v něm jednou jste, určitě stojí za to se po městě a jeho okolí trošku porozhlédnout. Za návštěvu stojí historická budova pošty (ulice Rissik) nebo Muzeum Afriky s dějinami země.

3. den: Johannesburg – Hazyview

Přejeďte do městečka Hazyview v regionu Mpumalanga, které je výchozím bodem do Krugerova národního parku. V okolí města se rozprostírá nádherná příroda se spoustou srázů, vodopádů, kaňonů a lesů s jedinečnými panoramatickými výhledy.

4. den: Krugerův národní park

Nejznámější, největší a nejstarší park v Jihoafrické republice, který umožňuje velkou volnost v cestování. Do parku je možné vjet vlastním vozem. K orientaci vám postačí vlastní mapka. Těšit se můžete na slony, lvy, gepardy, zebry, žirafy, antilopy a mnoho dalších živočichů. Během safari (jízdy autem přes park) je zakázáno vystupovat z vozů. Ven můžete vystoupit pouze v kempech nebo ve vyhrazených místech. Vůbec se nemusíte bát, jelikož zvířata jsou na vozy zvyklá a nijak zvlášť na ně nereagují. Můžete si tak užít jedinečný zážitek na celý život.

5. den: Mbabane – Svazijsko

Dnes zavítejte do malého, ale kulturně a přírodně bohatého Svazijského království. Za návštěvu stojí místní parky a rezervace. V blízkosti vesnice Lobambaúdolí Ezulwini se rozprostírá rezervace Mlilwane Wildlife Sanctuary, v níž žije mnoho druhů divoké zvěře. Zajímavou rezervací je Mkhaya, ve které žijí ohrožení nosorožci černí.

6. den: Svatá Lucie

Dnes si vychutnejte krásy jezera Svaté Lucie, jež leží při pobřeží Indického oceánu. V okolí jezera se nachází močály. Prozkoumejte místní přírodní prostředí a jeho typickou faunu a flóru.

7. den: Durban

Přejeďte do města Durban, které patří k jednomu z největších měst Jihoafrické republicky. Hlavním lákadlem města jsou dlouhé písčité pláže a čilý turistický ruch přímořských restaurací a barů. Výjimečným zážitkem také může být surfování a pozorování delfínů. Pokud dáváte před ruchem města a pobytu u pláže přednost přírodě, doporučujeme návštěvu parku PheZulu Safari Park, který se nachází ve vyšších nadmořských výškách a nabízí krásná panoramata. Navíc místní klan vám zde milerád předvede tradiční domorodé tance a užijete si tak pravou africkou atmosféru.

8. - 9. den: Dračí hory (Drakensberg)

Pohoří Dračích hor je hotovým rájem pro pěší turistiku. Otevírají se zde úžasná panoramata. K hlavním turistickým lákadlům zde patří druhé nejvyšší vodopády na světě, Tugela. Hory jsou opravdovým geomorfologickým unikátem a jejich průzkum si zaslouží alespoň 2 dny. Navíc díky tomu, že většina turistů míří především na safari nebo do okolí Kapského Města, si tak můžete být jisti, že si zde vychutnáte opravdu klidnou a pohodovou atmosféru.

 

10. den: Chintsa East

Pokračujte v poklidném duchu vaší cesty a zavítejte do malé pobřežní vesničky Chintsa East obklopené pobřežními lesy. Místo je také ideální na procházky po dalekosáhlých písčitých plážích. Před tím se ještě můžete zastavit v rodišti Nelsona Mandely, v Mvezo.

11. den: Port Elizabeth

Port Elizabeth je dalším krásným pobřežním městem. Vydejte se také do některé z dalších přírodních rezervací a národních parků v jeho okolí. Za návštěvu určitě stojí Národní park Addo Elephant v údolí řeky Sundays, který se pyšní početným stádem slonů.

12. den: Knysna

Městečko Knysna je hotovým rájem milovníků treků a horských kol. V poslední době se stalo navíc symbolem tzv. Zahradní cesty (Garden Route), kterou je označován nádherný úsek pobřeží Jižního Atlantiku.

Vydejte se na nějaký z treků nebo si užijte plavbu lodí po místní laguně.

13. den: Knysna – Mossel Bay

Mossel Bay je malým přístavním městem, které leží taktéž na Zahradní cestě. Můžete se projít po stezce St. Blaize Trail, která je příjemnou procházkou podél pobřeží se spektakulárními výhledy. Poté si můžete odpočinout na pláži Santos, případně si zajít do Muzea portugalského mořeplavce Bartolomea Diaze.

14. den: Kapské Město

Kapské Město patří k jedněm z nejkrásnějších měst na světě. Jedním z hlavních lákadel je Stolová hora, na kterou si můžete užít výšlap, nebo si na ni vyjet moderní lanovkou. Dalším lákadlem je barevná čtvrť Bo-Kaap. V případě deštivého počasí se můžete schovat do Akvária dvou oceánů. Určitě si sjeďte na Kapský poloostrov, jehož návštěvě můžete klidně věnovat zbylé dny.

15. den: Kapské Město – Kapský poloostrov

Zajeďte si na prohlídku Kapského poloostrova, kde na pláži Boulders Beach můžete pozorovat kolonii afrických tučňáků. Vyjděte na horský vrchol Chapman’s Peak. Přírodní rezervace Cape Point nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a výborné stezky pro pěší túry. Za návštěvu stojí také historické městečko Simon’s Town s místním Muzeem hraček a Námořním muzeem. Dojeďte si k mysu Dobré naděje, odkud máte nádherný výhled na Atlantský a Indický oceán. Pokud jste milovníky surfování a pláží, tak doporučujeme návštěvu pláže Llandudno.

16. den: Kapské Město (odlet)

Podle času vašeho letu přejedete autem na letiště, kde vrátíte zpět pronajatý vůz a nasednete na váš let zpět do Česka.

17. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 04. 2020 - 31. 05. 2020 17 dní / 14 nocí od 29690
Kdykoli v období   01. 06. 2020 - 31. 08. 2020 17 dní / 14 nocí od 31350
Kdykoli v období   01. 09. 2020 - 30. 09. 2020 17 dní / 14 nocí od 29690
Kdykoli v období   01. 10. 2020 - 31. 12. 2020 17 dní / 14 nocí od 28750

Ubytování

Strava

Typ stravování: Vlastní

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Johannesburg / Kapské Město - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Poplatek za jednosměrný pronájem vozu
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Ubytování a stravování (rádi vám zařídíme)
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Další služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat