Kavkazské dobrodružství

Netradiční destinace na dosah ruky

Zažijte nová dobrodružství a vydejte se s Letuškou do nádherných zemí na rozmezí Evropy a Asie. Obě země nabízejí nesčetné množství nejen historických památek, ale především přírodních krás. Čekají na vás chrámy, katedrály, pevnosti, ale také hory, jezera a nádherné přírodní scenérie.

Na co se můžete těšit: na velké množství církevních památek, směsici starých památek a moderní architektury s mrakodrapy, jízdu nočním vlakem při přejezdu mezi zeměmi, nádhernou horskou přírodu

Exkluzivně: Možnost letu horkovzdušným balónem nad úžasnou krajinou Gruzie!

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy. Přílet do Baku. Přivítání na letišti. Odjezd do hotelu a ubytování v hotelu. Zbytek času individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. den: Baku

Po snídani v hotelu se v lobby hotelu sejdete s vaším průvodcem a vydáte se na prohlídku města Baku. Začnete ve Starém městě (Icheri Sheher). Navštívíte Panenskou věž, Palác Širvanšáhů a tržiště. Po prohlídce Starého města přejdete později do části města s moderní architekturou 19. a 20. století. Následuje přejezd zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Baku - region Surahkany - Atešgah - Yanardag

Po snídani přejedete do regionu Surakhany, kde navštívíte místní vesnici. Prohlédnete si Chrám Atešgah, který je znám jako Chrám věčného ohně. Dále se podíváte na horu Yanardag, jejíž název by se volně dal přeložit jako „hořící hora“. Již při prvním pohledu vám bude důvod pojmenování jasný. Z hory vycházejí hořící proudy zemního plynu. Jedná se o unikátní přírodní úkaz. Naneštěstí hrozí, že tyto vývěry časem vymizí, jelikož se na Apšeronském poloostrově začalo těžit velké množství plynu a ropy. Přejezd zpět do hotelu v Baku.

Nocleh v hotelu.

4. den: Ázerbájdžán - Gruzie (přejezd nočním vlakem)

Po snídani máte individuální volno na nákupy a poslední prohlídky Baku. Poté podle času odjezdu vás řidič převeze na vlakové nádraží, odkud pojede nočním vlakem do Gruzie.

Nocleh ve vlaku.

5. den: Tbilisi

Přivítání na vlakovém nádraží v Tbilisi. Transfer do hotelu a ubytování v hotelu. Zbytek času máte individuální volno na odpočinek a na první průzkumy města Tbilisi.

Nocleh v hotelu.

6. den: Tbilisi - Mcchety - Tbilisi

Po snídani v hotelu pojedete do Mcchety (Mtskhety), která je jedním z nejstarších měst v Gruzii a je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Město bylo hlavním městem od 3. století před naším letopočtem až do 5. století našeho letopočtu. V tomto místě Gruzie přijala křesťanství jako své státní náboženství. Město je dodnes centrem gruzínské ortodoxní církve a apoštolské církve. Navštívíte pravoslavný klášter Džvari (Jvari), který je též součástí UNESCO. Další památkou je katedrála Sveticchoveli (neboli Katedrála životodárných sloupů).

Fakultativně: Můžete navštívit místní domácí vinařství a ochutnat místní produkci vín, vodky a ochutnat některé z gruzínských gurmánských specialit.

Odpoledne návrat zpět do Tbilisi, ve kterém si prohlédnete starou část města. Doporučujeme navštívit chrám Metekhi, skutečný symbol starověkého města. Projdete se „čtvrtí koupelí“ Abanotubani. Dominantu města tvoří pevnost Narikala, která pochází již ze 4. století našeho letopočtu. Projdete se skrze malebnou ulici Bambis Rigi a dojdete až k proslulému divadlu Rezo Gabriadze, které se pyšní hodinovou věží.

Nocleh v hotelu.

7. den: Tbilisi - region Kachetie

Po snídani přejedete do nejvýchodnějšího regionu země, Kachetie (Kakheti). Navštívíte klášter Bodbe. Městečko Signagi a jeho okolí jsou oblíbeným turistickým místem a pokladnicí gruzínského cestovního ruchu. Region je proslulý místní produkcí vína. Město a jeho okolí nabízejí řadu nádherných historických a církevních památek s okouzlujícími výhledy na vrcholky Velkého Kavkazu. Za návštěvu rozhodně stojí místní Etnografické a archeologické muzeum. Na požádání lze prohlídku muzea zařídit.

Fakultativně: Můžete navštívit místní vinárnu s ochutnávkou lokální produkce vína a vodky.

K večeru se navrátíte zpět do Tbilisi a od 20 hodin pro vás bude připravený program s večeří a doprovodným kulturním představením.

Nocleh v hotelu.

8. den: Tbilisi

Po snídani máte celý den individuální volno. To můžete využít na podrobnější prohlídku města, nebo se můžete vydat na některý z fakultativních výletů.

Fakultativně: Pevnost Rabat v Achalciche (Akhaltsikhe) a Bordžomi (Borjomi).

Fakultativně: Pevnost Ananuri, resort Gudauri a horské městečko Stepancminda (Kazbegi).

Nocleh v hotelu.

9. den: Tbilisi (odlet)

Odhlášení z hotelu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2020 - 30. 12. 2020 9 dní / 8 nocí od 29250

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Baku/Tbilisi – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Přepravu z letiště do hotelu a z hotelu na letiště
 • Veškerou přepravu během výletů
 • Ubytování na 8 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 8x snídaně
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Večeři s kulturním programem v Tbilisi
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Ázerbájdžánu (můžeme vám zařídit)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné
 • Fakultativní výlety, návštěvu lokálních vinic s ochutnávkou
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Aleš S.

Výlet do Gruzie se skutečně velmi povedl. Nemám co bych vytknul :-) Vše bylo téměř stoprocentní a já jsem si ho skvěle užil. Průvodce byl skvělý empatický, zábavný a velmi ochotný a starostlivý.... ten se vám skutečně povedl :-). S ubytováním také nebyly problémy a v některých případech jsem byl doslova "unešen" servisem hotelů i vybavením pokojů. Takže vám velice děkuji za mimořádné zážitky.... :-)

Ivana D.

Hodnocení celého pobytu je velmi kladné. Po celou dobu nenastaly žádné problémy, ubytování skvělé, snad hotel v Kutaisi malinko pokulhával za ostatními, nicméně bylo bohatě vykoupeno ubytováním v Kazbegi, etc. Gruzie má obrovský turistický potenciál. Krása přírody a památek je ohromující, lidé milí a laskaví, jídlo a víno báječné. Jeli jsme tam s nějakými očekáváními, ale byla v každém ohledu kladně překonána. Chtěla bych vyzdvihnout práci našeho pana řidiče, který nás zcela spolehlivě a bezpečně provezl celou Gruzií, i když terén je tam místy velmi složitý. A nakonec pár slov k našemu průvodci, Sulkhanu Tsulukidzemu. Vzdělaný, milý, trpělivý, pečlivě se starající o naši ne vždy nejklidnější skupinu, se smyslem pro humor. A v neposlední řadě s rozsáhlými znalostmi o své zemi, které nám v průběhu našeho putování krajinou předával. Zkrátka člověk na svém místě. Děkuji i Vám za dobře odvedenou práci. Mějte se hezky a ať se Vám daří.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat