Klasický okruh severní Indií

Klasický okruh severní Indií

Procestujte s námi nejvýznamnější místa v Indii. Prohlédnete si jednu z nejkrásnějších a největších mešit světa a jeden z nejvyšších minaretů. Projedete se na rikše rušnou páteřní ulicí Starého Dillí. Projdete se tzv. „růžovým městem“, užijete si jízdu na slonech či na džípech a navštívíte světoznámé mauzoleum Tádž Mahal (Taj Mahal), které nesmí při žádné návštěvě Indie chybět. Budete svědky hinduistického modlitebního ceremoniálu u posvátné řeky Gangy. A navíc prozkoumáte jedinečné sochy vytesané na chrámech, které jsou proslavené svými sexuálními výjevy.

Na co nezapomenete: na jízdu rikšou po rušné ulici v Dillí, návštěvu jednoho ze 7 novodobých divů světa, chrámy a paláce s vyobrazením soch v sexuálních výjevech, průběh hinduistického rituálu u posvátné řeky Gangy

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí

Přílet na mezinárodní letiště v Dillí. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Dillí

Dnes vás čeká prohlídka Starého a Nového Dillí.

Prohlídka započne ve Starém Dillí, kde navštívíte Jama Masjid, jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě, která je postavena z červeného pískovce a bílého mramoru. Ve staré části se projdete skrze uličky staré více než 350 let. Poté si užijete jízdu na rikše skrze úzké ulice Chandni Chowk, páteří Starého Dillí. Pojedete kolem Červené pevnosti (Red Fort), postavené z červeného pískovce ve tvaru nepravidelného osmiúhelníku. Poté projedete skrze majestátné bulváry Nového Dillí. V nové části uvidíte palác Raštrapati Bavan (Prezidentský palác), který je dnes oficiálním sídlem indického prezidenta. Dále uvidíte India Gate, obrovský oblouk vystavěný jako pocta indickým vojákům, kteří padli ve světové válce. Pokračovat budete k hrobce Humájún (Humayun), která je prvním exemplářem mughalské architektury v Indii. Prohlídka skončí u Kutub Minar (Qutb Minar), jednoho z největších minaretů.

Nocleh v hotelu.

4. den: Dillí - Džajpur

Po snídani započne vaše cesta do města Džajpur (Jaipur). Po příjezdu se ubytujete v hotelu a budete mít zbytek času volno, kdy můžete využít široké nabídky hotelových aktivit, využít zdejší lázně, nebo navštívit místní trhy.

Nocleh v hotelu.

5. den: Džajpur

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amber Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Cestu nahoru absolvujete na hřbetech slonů. V pevnosti si prohlédnete překrásné zahrady a romantický palác z 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. K vidění jsou také skvostně zdobené rituální předměty a hudební nástroje. Zde si můžete nakoupit vyhlášené džajpurské šperky, řemeslné výrobky, modrou keramiku a látky.

Odpoledne věnujete prohlídce města a návštěvě unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar s monolitickými stavbami, které určují přesné polohy hvězd a planet. Tato observatoř z 18. století patřila k technickým zázrakům své doby. Po cestě se podíváte na Palác větrů – Hawa Mahal, ve kterém je 953 oken. Dnešní prohlídku zakončíte návštěvou Městského paláce (City palace).

Nocleh v hotelu.

6. den: Džajpur - Fatehpur Sikrí - Ágra

Po snídani se vydáte na cestu do Ágry. Cestou ale navštívíte ještě městečko Fatehpur Sikrí. Město bylo vybudováno císařem Akbarem. Stalo se hlavním městem jeho říše a je nádherným příkladem opevněného města s impozantními bránami, ve kterém byly vymezené soukromé a veřejné prostory. Město v sobě odráží světskou vizi a způsob vlády Akbara, kdy město v sobě mísí hinduistický a islámský vliv. Podíváte se i k Buland Darwaza, obrovské bráně, která je největší bránou na světě.

Později navštívíte světoznámé mauzoleum Tádž Mahal.

Nocleh v hotelu.

7. den: Ágra - Jhansi - Khadžuráho

Ráno vás řidič odveze na nádraží v Ágře, kde nastoupíte na vlak směr Jhansi. Jakmile dorazíte do stanice v Jhansi, vyzvedne vás zástupce CK a pojedete s ním do města Khadžuráho (Khajuraho). Cestou se zastavíte ve městě Órčha (Orchha), kde navštívíte chrámy a paláce podél břehů řeky Betwa.

Poté individuální volno na oběd. Odjezd do města Khadžuráho.

Po příjezdu do města se ubytujete v hotelu a zbytek času máte volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

8. den: Khadžuráho - Váránasí

Khadžuráho je městečko slavné svými chrámy, které jsou vyhledávanou turistickou atrakcí především díky výjevům erotických soch. Tyto chrámy jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dopoledne si prohlédnete západní skupinu chrámů.  Poté se vydáte k východní skupině chrámů.

Po prohlídce vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte místními aerolinkami do Váránasí.

Po příletu vás opět vyzvedne zástupce CK a ubytujete se na hotelu.

Večer budete svědky hinduistického modlitebního ceremoniálu nazývajícího se „aarti“, jež se odehrává na březích posvátné řeky Gangy. Od Dashashwamedh Ghat, kam se dostanete na rikše, se nalodíte na loď, odkud budete tento ceremoniál pozorovat.

Nocleh v hotelu.

9. den: Váránasí

Brzy ráno se vydáte na plavbu lodí po řece Ganze, odkud budete mít nádherný výhled na tzv. ghaty (schody) a životní cyklus podél řeky. Po plavbě se vrátíte zpět na hotel na snídani.

Po snídani navštívíte slavnou univerzitu Banaras Hindu, která je jedním z nejstarších vzdělávacích zařízení v Indii. Univerzitní kampus se rozkládá na ploše 5 čtverečních kilometrů a jeho součástí je Bharat Kala Bhavan, archeologické muzeum a chrám Kashi Vishwanath.

Navštívíte také chrám Bharat Mata Mandir, který slavnostně otevřel Mahátma Gándhí a v němž je vyobrazena mapa reliéfu Indie. Prohlídka vyvrcholí u chrámu Durga, nazývaný jako „opičí chrám“.

Později se vydáte na návštěvu Sárnáthu (Sarnath), buddhistického centra, kde Buddha přednášel své první kázání.

Nocleh v hotelu.

10. den: Váránasí - Dillí (odlet)

Dnes vás čeká poslední den k poznání Indie. Můžete ho strávit prohlídkami chrámů, kterých je zde opravdu spousta, anebo nákupem koření a suvenýrů. Později vás řidič zaveze na letiště, odkud poletíte do Dillí a z Dillí následně zpět do Prahy.

11. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 11. 2019 - 31. 10. 2020 11 dní / 8 nocí od 40290

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Dillí: Clarks Inn

Džajpur: Leisure Inn Chanakya

Ágra: Siris 18 Hotel / Crystal Hotel 

Khadžuráho: Syna Heritage Hotel

Váránasí: Suryaa Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Vnitrostátní letenky Khadžuráho - Váránasí - Dillí v ekonomické třídě (odbavené zavazadlo je omezeno pouze do 15 kg!)
 • Ubytování na 8 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 8x snídaně
 • Transfery v soukromém klimatizovaném voze
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Jízdu na rikše v Dillí
 • Jízdu džípem nebo na slonech v Džajpuru
 • Vlakovou jízdenku z Ágry do Jhansi (klimatizovaný vůz)
 • Plavbu lodí ve Váránasí
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat