Klasický okruh Šrí Lankou

Klasický okruh Šrí Lankou

Exotický ráj v srdci Indického oceánu, to je Šrí Lanka. Zaujme vás nekonečně zelenou krajinou, impozantní výzdobou buddhistických chrámů a pohostinností místních obyvatel. Zažijete safari v nespoutané přírodě Národního parku Yala, nahlédnete do tajemství zpracování cejlonského čaje v Nuwara Eliya, prohlédnete si pozoruhodné svatyně v kulturním trojúhelníku měst Polonnaruwa, Anuradhapura a Kandy či jeskynní chrámy v Dambulle.

Poznejte: hlavní město ostrova, buddhistické svatyně a bývalé hlavní město ostrova, skalní pevnost s nádherným výhledem, kulturní trojúhelník s nejvýznamnějšími památkami země, čajové plantáže a jak se vyrábí místní čaj, populární národní park plný slonů a leopardů, pozůstatky nizozemských a britských vlivů

Srí Lanka

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Kolomba. 

2. den: Kolombo

Po příletu na mezinárodní letiště v Kolombu vás na letišti vyzvedne zástupce cestovní kanceláře. Z letiště pojedete do centra, kde budete mít krátkou prohlídku města před ubytováním v hotelu. Kolombo je obchodním centrem Šrí Lanky. Nové hlavní město Šrí Džajavardanapura Kotte je od Kolomba vzdáleno jen pár kilometrů. Ve městě Kolombu je k nalezení řada portugalských, dánských a britských budov. Toto koloniální dědictví města je dodnes nedotčené. Navštívíte historickou čtvrť Fort a rušný bazar Pettah, který patří k nejstarším čtvrtím Kolomba. Zároveň je jedním z nejzajímavějších míst města, kde je řada různorodých etnických skupin. V této čtvrti též naleznete velké množství sakrálních staveb, které odrážejí velký počet různých náboženství. Při návštěvě Kolomba uvidíte také buddhistický chrám Kelaniya Raja Maha Vihara, mešitu Davatagaha, Kolombské muzeum, nebo Přírodopisné muzeum.

Po prohlídce ubytování v hotelu.

Večeře v hotelu a nocleh.

3. den: Kolombo - Anuradhapura - Sigiriya

Po snídani se vydáte na cestu do Anuradhapury. Po příjezdu započne vaše prohlídka města. Anuradhapura byla hlavním městem Šrí Lanky od 5. století před naším letopočtem až do konce 10. století našeho letopočtu. Je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Největšími poklady města jsou tzv. dagoby (kopulovité svatyně uchovávající ostatky Buddhy a dalších buddhistických svatých). Dagoby byly stavěny z cihel a mají polokulovitý tvar. Nejpozoruhodnějšími svatyněmi jsou Ruvanvelisaya, se svými 91,5 m v průměru a Jetavanaramaya, se svými téměř 113 m v průměru, jež představuje jednu z největších starověkých struktur světa. Nejstarší svatyně Thuparamaya uchovává Buddhovu klíční kost. Nejproslulejším pozůstatkem města je svatý strom Bo, pod kterým dosáhl Buddha stavu osvícení.

Večer večeře v hotelu a nocleh v hotelu.

4. den: Sigiriya - Polonnaruwa - Sigiriya

Po snídani se vydáte na výšlap na skalná chrám Sigiriya, jež je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Název v překladu znamená Lví skála. Jméno dostala podle lvích tlap, které se nacházejí pod skálou. Sigiriya se tyčí 200 m nad okolní krajinou a je tak významným bodem.  Na vrcholku skály dříve stával Královský palác a dnes jsou zde k nalezení pozůstatky vodních nádrží, které zásobovaly vodou další okolní stavby. Určitě doporučujeme návštěvu vodních zahrad ve spodní části komplexu a terasovité zahrady. Blíže ke skále se rozprostírá ještě skalní zahrada, ve které jsou obrovské balvany, jež dříve sloužily jako základy budov.

Po prohlídce přejedete do Polonnaruwy, která je dalším významným místem ostrova, též zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO. Město leží ve střední části ostrova a společně s Anuradhapurou a Kandy tvoří tzv. kulturní trojúhelník. Díky tomu, že se v minulosti město těšilo velkému významu, je zde dodnes zachována řada památek. Od 11. do 13. století bylo hlavním městem Šrí Lanky. Jednou z největších zajímavostí je Gal Vihára, což je skupina 4 soch, které zobrazují Buddhu v různých polohách. Dalšími velmi dobře zachovanými chrámy jsou Rankoth Vehera a Kiri Vehera.

Po prohlídce návrat zpět do hotelu.

Večeře a nocleh v hotelu.

5. den: Sigiriya - Dambulla - Kandy

Po snídani pojedete na prohlídku jeskynních chrámů v Dambulle. Jeskynní chrámy v Dambulle jsou jedním z nejlépe dochovaných a nejrozsáhlejších jeskynních chrámů na ostrově. V jeskyních je k nalezení řada maleb a soch, jak buddhistických, tak i hinduistických. Po návštěvě jeskyní se podíváte do továrny na batikování, kde uvidíte výrobu nejrůznějších druhů batik. Ve zdejším krámku naleznete širokou nabídku předmětů vyrobených touto metodou. Zahrady s kořením v Matale budou vaší další zastávkou. Zde si budete moci i nějaké koření zakoupit.

Po prohlídce všech těchto míst pojedete do města Kandy. Horské městečko, které je hned po Kolombu druhým nejdůležitějším městem ostrova. Město je jedno z nejsvatějších míst pro vyznavače buddhismu. Je zde umístěn Chrám Buddhova zubu (Dalada Maligawa). V blízkosti chrámu uvidíte pozůstatky Královského paláce (Maha Wasala), Paláce Palle Wasala, kde žily královny a dnes je v něm umístěné muzeum. A Palác Meda Wasala, ve kterém žili nejbližší příbuzní královské rodiny.

Večer zhlédnete kulturní představení „kandyjské tance“.

Poté večeře v hotelu a nocleh v hotelu.

6. den: Kandy - Peradeniya - Nuwara Eliya

Po snídani navštívíte Královské botanické zahrady Peradeniya. K nejzajímavějším exemplářům zde patří sbírka orchidejí a vznešená stromořadí.

Poté při cestě do Nuwara Eliya, tzv. malé Anglie, navštívíte továrnu na výrobu čaje. Město Nuwara Eliya leží uprostřed čajových plantáží. Patří též k nejchladnějším místům na Šrí Lance, kdy obzvláště v noci teploty klesají velmi nízko. Celkově jsou stavby a celé prostranství města ovlivněny britským vlivem, který je znatelný snad na každém kroku.

Večer večeře v hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Nuwara Eliya - Yala

Po snídani vyrazíte na cestu do Národního parku Yala, v jihozápadní části ostrova. Cestou se zastavíte u vodopádů Ravana. Vysoké jsou 19 m a v období dešťů patří k nejdivočejším na ostrově. Naopak v období sucha je v nich vody nedostatek.

Odpoledne budete mít na programu safari v džípech po Národním parku Yala. Park patří k nejstarším parkům na Šrí Lance. Park je populární díky zdejším stádům slonů, leopardům a dalším exotickým zvířatům, která zde můžete spatřit. Nejnavštěvovanější a nejcennější částí parku je jeho západní část, která se stala chráněnou již v roce 1938.

Po návštěvě parku ubytování v hotelu.

Večeře v hotelu a nocleh.

8. den: Yala - Galle

Po snídani odjezd směr Hikkaduwa. Cestou navštívíte pevnost v Galle. Galle je z historických měst Šrí Lanky jedním z nejzajímavějších. Město je starou pevností, která pochází z holandského koloniálního období. Na většině výběžku, kde se pevnost nachází, se rozprostírá i starší část města. Město je další památkou zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. 

Večeře v hotelu a nocleh.

9. den: Kolombo (odlet)

Podle času odletu odjezd do Kolomba na mezinárodní letiště. Odlet zpět do Prahy.

10. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O POBYT U MOŘE NA LIBOVOLNÝ POČET DNŮ

Výběr ze široké nabídky 3*, 4* a 5* hotelů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 10. 2021 - 29. 04. 2022 10 dní / 7 nocí od 37410

Ubytování

Ubytování ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Kolombo: Pegasus Reef Hotel

Sigiriya: Sigiriya Village Hotel / Fresco Water Villa Hotel / Elephas Resort

Kandy: Thilanka Kandy Hotel / Devon Kandy Hotel / Royal Kandyan Hotel

Nuwara Eliya: Glenfall Reach Hotel / Heaven Seven Hotel Nuwara Eliya

Yala: Hotel Chandrika / Elephant Eye Hotel

Beruwala/Kalutara: The Palms Hotel / Tangerine Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Kolombo - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 7 nocí ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 7x polopenze
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum na Šrí Lanku (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Česky mluvícího průvodce (můžeme vám zařídit)
 • Prodloužení pobytu v hotelu u pláže (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách

Reference od našich klientů

Hedvika G.

Děkuji za skvělou dovolenou, kterou jste pro mě připravili výborně po všech stránkách. Musím poděkovat rovněž Vaší partnerské cestovce, se kterou spolupracujete na Sri Lance. Byla jsem mile překvapena sympatickým  uvítáním na letišti v Kolombo. Kromě mého řidiče a průvodce v jedné osobě na mě čekal ještě další člověk, který se postaral o zavazadla a poradil, kde si mohu vyměnit peníze. Byl rovněž přítomen u mého zpátečního odletu až do odbavení. Vřele doporučuji průvodce Jayana – profesionální průvodce a bezpečný řidič. S ubytováním v hotelích jsem byla rovněž spokojena. Odpovídaly kategoriím hvězdičkového zařazení. I když i poslednímu hotelu The Palms v Beruwala nemohu formálně nic vytknout, přece personál tam nebyl tak přátelský jako v ostatních hotelech.  V místech jako továrna na výrobu čaje, safari, zahrada s kořením a muzeu drahokamů mě vždy doprovázel další místní průvodce.

Zuzana B.

Dovolená na Sri Lance byla naprosto skvělá, moc jsme si to užily a obě dvě s dcerou jsme se do této země zamilovaly. Náš průvodce byl velmi milý , obětavý a fundovaný člověk, přesto to byl ale ze začátku po příjezdu na letiště šok,když jsme zjistily, že v zájezdu jsme pouze samy dvě. Nějak jsem to z Vašeho popisu ( zájez bude dělaný na míru, přizpůsoben Vašemu termínu apod .) nepostřehla. Možná by bylo vhodné tuto skutečnost v instrukcích zmínit. Zbytečný pro nás celkem byl i konfort ubytování, televizi na pokoji, bar, bazén - to jsme naprosto nevyužily. Chápu ale , že některé klientela právě toto vyhledává. My spíše oceňujeme zážitky a rády se vzdáme i trochy pohodlí a event. ušetříme, proto bych navrhovala cílit na 2 kategirie turistů - např. high standard a common standard. Jediným nepříjemným překvapením pro nás byla nutnost platit všimné - vždy a všude. Sice jsme s tím počítaly, ale často nás jeho výše až zaskočila . Možná by bylo vhodné i na tuto věc upozornit a podrobněji popsat, co přesně např,zahrnují vstupy do chrámů a NP. Měly jsme např. za to, že řidič na safari v Yalle je v ceně vstupu, ale pak nám bylo doporučeno mu dát všimné 2.000 LR .Podobně to bylo i jinde. Chápu, že místní jsou velmi chudí,nás mají za boháče a turisti jsou pro ně jediným zdrojem příjmu, ale přesto si myslím, že má-li zůstat Sri Lanka tím čím je, neměl by příliv turistů mentalitu místních zkazit.
Jinak k organizaci zájezdu není co vytknout a Vaši kancelář budu doporučovat v okruhu svých známých. 
Děkujeme za tuto možnost se na Sri Lanku podívat.

Kateřina H.

V první řadě bych Vám chtěla velice poděkovat za realizaci zájezdu! Byl opravdu úžasný a moc jsme si dovolenou užili. Není snad nic, co bychom mohli vytknout! Všechny hotely byli velice příjemné, čisté a personál byl velice milý a ochotný. Snad jen hotel Thilanka v Kandy nás zprvu nadchnul, ale pak jsme zjistili, že nad naším pokojem se nacházela obrovská chladící centrála na klimatizace a ta neustále dost nahlas hučela, což nebylo moc příjemné... Ze všech hotelů byl nejlepší první a poslední hotel :) První díky tomu, že jako jediný byl připraven pro 3 a dcerka měla připravenou vlastní postel. Na posledním hotelu bylo úžasně a mile nás překvapil balíček All inclusive. I náš průvodce byl velice fajn, vše nám přizpůsoboval a nabídl nám i možnosti výletů, které jsme původně neměli naplánované, ale staly za to :) Vše bylo perfektní.

Mockrát Vám děkujeme. Už teď uvažujeme nad dovolenou na příští rok a rádi bychom přes vás navštívili asi Thajsko, ale destinaci ještě nemáme pevně vybranou :)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat