• Zájezdy
 • Kontrasty severní a jižní Indie

Kontrasty severní a jižní Indie

Kontrasty severní a jižní Indie

Procestujte s námi nejvýznamnější místa v Indii. Prohlédnete si jednu z nejkrásnějších a největších mešit světa a jeden z nejvyšších minaretů. Projedete se na rikše rušnou páteřní ulicí Starého Dillí. Projdete se tzv. „růžovým městem“, užijete si jízdu na slonech či v džípech a navštívíte světoznámé mauzoleum Tádž Mahal, které by mělo být součástí každé návštěvy Indie. Budete svědky hinduistického modlitebního ceremoniálu u posvátné řeky Gangy. A navíc prozkoumáte jedinečné sochy vytesané na chrámech, které jsou proslavené svými sexuálními výjevy. Prozkoumáte malý stát Kérala v jihozápadní Indii. Prohlédnete si nejznámější přístavní Kóčin, které je také nazýváno „Královna Arabského moře“. Uvidíte známé čínské rybářské sítě, které konstrukcí připomínají obrovského pavouka, nebo navštívíte národní park Periyar, kde budete mít šanci spatřit krásnou přírodu a život divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí.

Zažijte s Letuškou: posvátné stavby muslimů a hinduistů, posvátnou řeku Gangu, nezapomenutelnou zastávku v Taj Mahalu, exotické koření a hlučné bazary, plavbu na hausbótu, místní faunu národních parků

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí

Přílet na mezinárodní letiště v Dillí. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Dillí

Dnes vás čeká prohlídka Starého a Nového Dillí.

Prohlídka započne ve Starém Dillí, kde navštívíte Jama Masjid, jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě, která je postavena z červeného pískovce a bílého mramoru. Ve staré části se projdete skrze uličky staré více než 350 let. Poté si užijete jízdu na rikše skrze úzké ulice Chandni Chowk, páteří Starého Dillí. Pojedete kolem pevnosti Red Fort, postavené z červeného pískovce ve tvaru nepravidelného osmiúhelníku. Poté projedete skrze majestátní bulváry Nového Dillí. V nové části uvidíte palác Rashtrapati Bhavan (Prezidentský palác), který je dnes oficiálním sídlem indického prezidenta. Dále uvidíte India Gate, obrovský oblouk vystavěný jako pocta indickým vojákům, kteří padli ve světové válce. Pokračovat budete k hrobce Humayun, která je prvním exempláře mughalské architektury v Indii. Prohlídka skončí u Kutub Minar, jednoho z největších minaretů.

Nocleh v hotelu.

4. den: Dillí - Džajpur

Po snídani započne vaše cesta do města Džajpur. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a budete mít zbytek času volno, kdy můžete využít široké nabídky hotelových aktivit, využít zdejší lázně, nebo navštívit místní trhy.

Nocleh v hotelu.

5. den: Džajpur

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amber Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Cestu nahoru absolvujete na hřbetech slonů. V pevnosti si prohlédnete překrásné zahrady a romantický palác z 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. K vidění jsou také skvostně zdobené rituální předměty a hudební nástroje. Zde si můžete nakoupit vyhlášené džajpurské šperky, řemeslné výrobky, modrou keramiku a látky.

Odpoledne věnujete prohlídce města a návštěvě unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar s monolitickými stavbami, které určují přesné polohy hvězd a planet. Tato observatoř z 18. století patřila k technickým zázrakům své doby. Po cestě se podíváte na Palác větrů – Hawa Mahal, ve kterém je 953 oken. Dnešní prohlídku zakončíte návštěvou City Palace.

Nocleh v hotelu.

6. den: Džajpur - Fatehpur Sikrí - Ágra

Po snídani se vydáte na cestu do Ágry. Cestou navštívíte městečko Fatehpur Sikrí. Město bylo vybudováno císařem Akbarem a stalo se hlavním městem jeho říše. Podíváte se i k Bulund Darwaza, obrovské bráně, která je největší bránou na světě.

Později navštívíte světoznámé mauzoleum Tádž Mahal. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa.

Nocleh v hotelu.

7. den: Ágra - Jhansi - Khadžuráho

Ráno vás řidič odveze na nádraží v Ágře, kde nastoupíte na vlak směr Jhansi. Jakmile dorazíte do stanice v Jhansi, vyzvedne vás zástupce naší cestovní kanceláře a budete s ním pokračovat do města Khadžuráho. Cestou se zastavíte v palácovém městě Órčha (Orchha), kde navštívíte chrámy a paláce podél břehů řeky Betwa.

Poté individuální volno na oběd. Odjezd do Khadžuráha.

Po příjezdu do města se ubytujete v hotelu a zbytek času budete mít volno na vlastní prozkoumání města či k návštěvě místních trhů.

Nocleh v hotelu.

8. den: Khadžuráho - Váránasí

Khadžuráho je městečko slavné svými chrámy, které jsou vyhledávanou turistickou atrakcí především díky výjevům erotických soch. Tyto chrámy jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dopoledne si prohlédnete západní skupinu chrámů. Poté se vydáte k východní skupině chrámů.

Po prohlídce vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte do Váránasí.

Po příletu vás opět vyzvedne zástupce naší cestovní kanceláře a doprovodí vás do hotelu, kde se ubytujete.

Večer budete svědky hinduistického modlitebního ceremoniálu nazývajícího se „aarti“, jež se odehrává na březích posvátné řeky Gangy. U ghátu Dhaswashmedh, kam se dostanete na rikše, se nalodíte na malou lodičku a budete pozorovat tento tajemný obřad z hladiny řeky Gangy.  

Nocleh v hotelu.

9. den: Váránasí

Brzy ráno se vydáte na plavbu lodí po řece Ganze při východu slunce. Tmou zahalené gháty z předchozího večera budete moci vidět v plné své kráse. Po plavbě se vrátíte zpět na hotel na snídani.

Po snídani navštívíte slavnou univerzitu Banaras Hindu, která je jedním z nejstarších vzdělávacích zařízení v Indii. Univerzitní kampus se rozkládá na ploše 5 čtverečních kilometrů a jeho součástí je Bharat Kala Bhavan, archeologické muzeum a chrám Vishwanath.

Navštívíte také chrám Bharat Mata Mandir, který slavnostně otevřel Mahátma Gándhí a v němž je vyobrazena mapa reliéfu Indie. Prohlídka vyvrcholí u chrámu Durga, nazývaný jako „opičí chrám“.

Později se vydáte na návštěvu Sárnáthu, buddhistického centra, kde přednášel Buddha své první kázání.

Nocleh v hotelu.

10. den: Váránasí - Dillí

Po snídani transfer na letiště ve Váránasí. Přelet do Dillí. Transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne můžete strávit prohlídkou místních památek anebo nákupem koření a suvenýrů.

Nocleh v hotelu.

11. den: Dillí - Kóčin

Po snídani transfer na letiště a odlet do města Kóčin. Po příletu na mezinárodní letiště ve městě Kóčin vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu.

Kóčin je obchodním centrem indického státu Kérala a významný přístav. Bylo vybudováno na několika ostrůvcích a poloostrůvcích. Město v sobě odráží portugalské, holandské, anglické a čínské vlivy společně s indickými.

Nocleh v hotelu.

12. den: Kóčin

Ráno po snídani se vydáte na prohlídku města s vlastním průvodcem. První zastávkou bude kostel St. Francis, první z evropských kostelů založených v Indii. Byl zde pochován i Vasco da Gama, ale jeho ostatky byly později odvezeny zpět do jeho rodné země. Později navštívíte přístav s typickými čínskými rybářskými sítěmi.  

Odpoledne individuální volno k prozkoumání místního tržiště a obchodů.

Fakultativně: Možnost plavby po moři a při pobřeží během západu slunce.   

Nocleh v hotelu.

13. den: Kóčin - Periyar

Po snídani pojedete z Munnaru do Periyaru. V oblasti Periyar se nachází jedna z nejhezčích přírodních rezervací v Indii. V okolí celého regionu jsou rozmístěné malebné plantáže a horská městečka, která nabízejí nesčetné možnosti pro túry. Pýchou Kéraly je Periyar Wildlife Sanctuary, která vznikla podél břehů jezera Periyar, jež bylo vytvořené uměle. Rezervace byla původně vyhlášena v roce 1978 jako tygří rezervace. Místo je jedinou rezervací v Indii, kde můžete pozorovat zvířata ve volné přírodě v blízkosti, ale zároveň v bezpečí na palubě lodi na jezeře. Největší atrakcí parku jsou stáda slonů, která se chodí k jezeru napít.

Odpoledne návštěva plantáží.

Nocleh v hotelu.

14. den: Periyar - Kumarakom

Po snídani transfer do Kumarakomu.

Kumarakom je shluk malých ostrůvků, které byly předělány na turistické resorty. Kanály a vodní cesty protékají tímto zelený rájem, kde najdete mangrovníky, palmy, rýžová pole, ale také vodní lilie a lotosové květy.

Nocleh v hotelu.

15. den: Kumarakom - Kóčin (odlet)

Dle letového itineráře individuální volno. Poté transfer na letiště, odlet zpět domů.

16. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 11. 2019 - 31. 10. 2020 16 dní / 13 nocí od 68500

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Dillí: Clarks Inn

Džajpur: Leisure Inn Chanakya

Ágra: Siris 18 Hotel / Crystal Hotel

Khadžuráho: Syna Heritage Hotel

Váránasí: Suryaa Hotel

Kóčin: Casino Hotel

Munnar: Mountain Club Hotel

Periyar: Mountain Courtyard Hotel 

Backwaters: hausbót (deluxe)

Kovalam: Uday Samudra Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Dillí / Kóčin - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenky ve vnitrostátních přeletech Khadžuráho - Váránasí - Dillí, Dillí - Kóčin (odbavená zavazadla omezena pouze do 15 kg)
 • Ubytování na 13 nocí ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 13x snídaně
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Jízdu na rikše v Dillí
 • Jízdu džípem nebo na slonech v Džajpuru
 • Vlakovou jízdenku z Ágry do Jhansi (klimatizovaný vůz)
 • Plavbu lodí ve Váránasí
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat