Kouzelná Kérala

Kouzelná Kérala

Kérala je jedním z indických států a rozprostírá se na jihozápadě země při pobřeží Arabského moře. Region představuje kouzelnou mozaiku od rýžových polí, přes kokosové háje a široké pláže, až po sítě vodních kanálů a řek spolu se zelenajícími se kopci a deštnými pralesy. Při zájezdu si vychutnáte nejen tuto bohatou mozaiku přírodních krás, ale též poznáte místní kulturu ve městě Kóčin (Kochi, Cochin) a doplníte své síly při relaxaci na plážích v letovisku Kovalam. Čeká vás také plavba po jezeře Periyar s pozorováním divoké zvěře, nebo plavba na hausbótu po vodní spleti území Kéraly.

Zakuste nové zážitky: plavbu na hausbótu, představení kombinující to nejlepší z indického tance, dramatu a hudby; čajové plantáže; pozorujte divoká zvířata ve volné přírodě včetně majestátních slonů, plavbu po jezeře, odpočinek na indických plážích

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Kóčinu. 

2. den: Kóčin

Přílet na mezinárodní letiště ve městě Kóčin. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno pro odpočinek po cestě.

Kóčin je obchodním centrem indického státu Kérala a významný přístav. Bylo vybudováno na několika ostrůvcích a poloostrůvcích. Město v sobě odráží portugalské, holandské, anglické a čínské vlivy společně s indickými.

Fakultativně: Možnost plavby po moři a při pobřeží Kóčinu během západu slunce.   

Nocleh v hotelu.

3. den: Kóčin

Ráno po snídani se vydáte na prohlídku města s vlastním průvodcem. První zastávkou bude kostel St. Francis, první z evropských kostelů založených v Indii. Byl zde pochován i Vasco da Gama, ale jeho ostatky byly později odvezeny zpět do jeho rodné země. Později navštívíte Čínské rybářské sítě, které jsou zavěšené na konzolích. Tyto sítě svědčí o indických obchodních stycích s Čínou.

Odpoledne individuální volno k prozkoumání místního tržiště a obchodů.

Večer navštívíte městské kulturní centrum, ve kterém shlédnete představení Kathakali Dance Performance. Představení v sobě kombinuje to nejlepší z tance, dramatu a hudby.

Nocleh v hotelu.

4. den: Kóčin - Munnar

Po snídani se vydáte na cestu do města Munnar. Jedná se o kouzelné místo obklopené horami a významné především svými kilometrovými čajovými plantážemi. Místo je centrem čajového průmyslu Kéraly.

Po příjezdu do Munnaru se ubytujete v hotelu a po zbytek dne máte individuální volno na prohlídku města a jeho okolí. Můžete se vydat na návštěvu muzea výroby čaje, prohlédnout si místní kostel, podívat se na čajové plantáže, nebo se projít kolem jezera Mattupetty.

Nocleh v hotelu.

5. den: Munnar

Tento den si můžete naplánovat podle svého. Po celý den budete mít k dispozici vůz s řidičem, který vás zaveze na místa v okolí Munnaru dle vašich přání. Doporučujeme prohlídku místních čajových plantáží, vodopádu Attukal Waterfalls nebo vyhlídkového místa Pothamedu View Point. Odpoledne můžete věnovat prohlídce Muzea čaje, kde se dozvíte, jak se od sebe různé typy čajů liší, nebo navštívit Eravikulam park.

Nocleh v hotelu.

6. den: Munnar - Periyar

Dnes vyrazíte z Munnaru do Periyaru. Po příjezdu se ubytujete na hotelu.

V oblasti Periyar a Thekkady je jedna z nejhezčích přírodních rezervací v Indii. V okolí celého regionu jsou rozmístěné malebné plantáže a horská městečka, která nabízejí nesčetné možnosti pro túry. Pýchou Keraly je Periyar Wildlife Sanctuary, která vznikla podél břehů jezera Periyar, jež bylo vytvořené uměle. Původně byla rezervace vyhlášena v roce 1978 jako tygří rezervace. Rezervace láká turisty z celého světa především svou geomorfologií, rozmanitostí druhů a kouzelnou krajinou. Místo je jedinou rezervací v Indii, kde můžete pozorovat zvířata ve volné přírodě v blízkosti, ale zároveň v bezpečí na palubě lodi na jezeře. Největší atrakcí parku jsou stáda slonů, která si chodí k jezeru hrát.

Nocleh v hotelu.

7. den: Periyar

Ráno se projedete na lodi po jezeře Periyar, odkud budete mít možnost sledovat místní divokou zvěř ve volné přírodě.

Odpoledne máte individuální volno.

Nocleh v hotelu.

8. den: Periyar - Hausbót

V ranních hodinách se vydáte na tradiční říční loď (backwaters), po které poplujete po řekách Kéraly. Tato síť řek a mrtvých ramen vytváří unikátní formaci s naprosto odlišným životním stylem. Zažijete noc v hausbótu, který byl vytvořený z plavidel, jež byla dříve využívána k přepravě potravin a dalšího zboží z izolovaných vnitrozemních vesniček do měst. Dnes jsou tato plavidla plně vybavená a zařízená. Naleznete zde ložnice s koupelnami či kuchyňky. Na lodi budete mít servírovaná jídla a při vaší platbě si v poklidu vychutnáte klidné vody, výhled na pobřeží olemovaná palmami, jezera a vesnice.

Nocleh v hausbótu.

9. den: Hausbót - Kovalam

Po snídani se vylodíte a vyrazíte na cestu do Kovalam. 14 km jižně od Trivandrumu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Indie.

Po příjezdu se ubytujete na hotelu a po zbytek času máte individuální volno pro relaxaci na pláži nebo další aktivity.

Nocleh v hotelu.

10. den: Kovalam

Celý den máte volno pro relaxaci na pláži, nebo využití nejrůznějších plážových aktivit.

Fakultativně můžete vyrazit na půldenní prohlídku města Kovalam  s průvodcem, nebo vyrazit na výlet do Kanyakumari – nejjižnější cíp pevninské Indie.

Nocleh v hotelu.

11. den: Kovalam - Thiruvanantapuram (odlet)

Dle času odletu individuální volno. Poté transfer na letiště ve městě Thiruvanantapuram. Odlet zpět do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 12. 2019 - 31. 10. 2020 12 dní / 9 nocí od 44950

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Kóčin: Casino Hotel

Munnar: Mountai Trails Hotel

Periyar: Mountain Courtyard Hotel / Carmelia Heaven Hotel

Backwaters: hausbót deluxe (klimatizovaný)

Kovalam: Uday Samudra Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

8x snídaně, 1x oběd, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Kóčin / Thiruvanantapuram - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc na hausbótu
 • Stravování: 9x snídaně, 1x oběd, 1x večeře
 • Soukromé transfery klimatizovaným vozem
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Lístky na představení Kathakali dance show (Kóčin)
 • Plavbu lodí po jezeře Periyar
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat