Krásy Nepálu

Vrcholky Himalájí a divoká příroda Nepálu

Nepál je země vyhlášená nejkrásnějšími horskými treky díky přítomnosti nejvyššího pohoří světa – Himálaj. Tato země nabízí víc než „jen“ Himálaj a nádherné zasněžené velikány. Je to země plná kulturních památek a především velkým počtem národních parků. Jeden z nich při cestování v našem zájezdu navštívíte, konkrétně park Chitwan. Těšit se můžete na sloní safari, ale též na nádherné památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO v hlavním městě Káthmándú.

Zájezd není vhodné absolvovat v období dešťů - červen a červenec. 

Za snovými zážitky: pozorování východu slunce nad vrcholky Himalájí, poznání jedinečných vesnic a místních tradicí, návštěva sloního pečovatelského centra, jízda na kánoích, safari v subtropické džungli, tradiční nepálská večeře s kulturním představením, nejposvátnější buddhistická poutní místa

Nepál

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Káthmándú.

2. den: Káthmándú

Přílet na mezinárodní letiště v Káthmándú. Po příletu přivítání zástupcem naší cestovní kanceláře a transfer do hotelu na ubytování. Po ubytování uvítací drink a krátké seznámení s programem zájezdu. Zbytek času máte individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Káthmándú - Pókhara

Po snídani vyrazíte na cestu do Pókhary. Cesta trvá zhruba 6 hodin. Pókhara se nachází v nadmořské výšce 900 m a 200 km západně od údolí Káthmándú. Toto okouzlující město je obklopeno řadou jezer a nabízí ohromující panoramatické výhledy na horské pásmo Himálaj. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Po zbytek času máte individuální volno po dlouhé cestě na odpočinek nebo na procházku podél jezera Phewa, ve kterém se odráží majestátní vrchol hory Mačapučare (Machapuchare, neboli Fish Tail).

Nocleh v hotelu.

4. den: Pókhara

Brzy ráno vás čeká výšlap do Sarankotu (Sarangkot), odkud budete mít ještě lepší výhled na horské pásmo. Od hotelu cesta zabere cca 20 minut jízdy autem a následně 20 minut cesty pěšky. Sarankot je nejoblíbenějším vyhlídkovým místem v Pókhaře v nadmořské výšce 1 592 m. Po úžasném zážitku při sledování východu slunce s panoramatickým výhledem na Himálaj se vrátíte zpět do hotelu na snídani.

Po snídani navštívíte chrám Bindhya Basini zasvěcený bohyni Bhagavati. Dále uvidíte jeskyni Gupteswar vzniklou ve vápencích a vodopády Devi’s, které postupně mizí v podzemí.

Odpoledne se vydáte na plavbu po jezeře Phewa a na výšlap k pagodě Shanti Stupa, odkud budete mít nádherný výhled na samotnou Pókharu a horu Annapurnu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Pókhara - Bandipur

Po snídani pojedete zhruba 2 hodiny do Bandipuru, ve kterém se nachází newarská kulturní vesnice. Budete se moci kochat nejen nádhernou místní kulturou, ale také dalšími úžasnými výhledy na horská panoramata.

Nocleh v hotelu.

6. den: Bandipur - Chitwan

Po snídani transfer do národního parku Chitwan. Cesta povede podél řeky Tirsuli. Po příjezdu do Chitwanu se ubytujete v hotelu, občerstvíte se a budete mít krátké představení programu na následující dva dny. Poté se vydáte vstříc naplánovaným aktivitám. Projdete se vesnicí a u břehů řeky Rapti budete sledovat nádherný západ slunce, které jakoby zapadalo do spárů subtropické džungle. Večer pro vás bude připraven kulturní program s představením místního etnického kmene, který vám předvede své tance a hraní na bubny.

Nocleh v hotelu.

7. den: Chitwan

Ráno budete mít budíček společně s kávou nebo čajem. Po snídani si můžete vybrat, na kterou aktivitu se chcete vydat. Buď můžete navštívit sloní pečovatelské centrum a pozorovat sloní mláďata, jak si hrají na březích řeky, nebo se můžete vydat na jízdu na kánoích po řece Rapti. Později půjdete na procházku přírodou, kde si vychutnáte pohled na nejrůznější druhy rostlin a živočichů. Po obědě se vydáte na sloní safari, při kterém budete mít možnost narazit na další zvířata žijící v místním pralese (nosorožce, tygři, leopardi či opice). Večer vám místní přírodovědní expert promítne prezentaci a seznámí vás s historií národního parku Chitwan a s dalšími tématy týkající se místní divočiny.

Nocleh v hotelu.

8. den: Chitwan - Káthmándú

Po snídani vyrazíte na zpáteční cestu do Káthmándú, která zabere zhruba 5 – 6 hodin času. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Večer bude připravena typická nepálská večeře s kulturním představením, při které se vám představí nejrůznější etnika. Celé představení a večeře trvá zhruba 3 hodiny.

Nocleh v hotelu.

9. den: Káthmándú

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku města Káthmándú zapsaného i na Seznam světového dědictví UNESCO. Navštívíte největší stupu na světě – Boudhanath, která je jedním z nejposvátnějších buddhistických poutních míst. Také navštívíte hinduistický chrám Pashupatinath u břehů řeky Bagmati. Uvidíte i nejvýznamnější náměstí Patan Durbar, které je specifické pro jedinečné projevy umění a architekturu u každého chrámu.

Nocleh v hotelu.

10. Káthmándú (odlet)

Podle času vašeho letu individuální volno v Káthmándú k poslední procházce a nákupu suvenýrů. Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

11. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 11. 2019 - 30. 12. 2020 11 dní / 8 nocí od 45880

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Káthmándú: Hotel Arts / Hotel Moonlight / Yatri Suites & Spa

Pókhara: Hotel White Pearl / Batika Classic Hotel / Kuti Reosort

Bandipur: The Old Inn / Gaun Ghar Resort

Chitwan: Jungle Villa Resort

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

8x snídaně, 2x oběd, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Káthmándú - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 8x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Program dle itineráře
 • Výstup na Sarangkot při východu slunce
 • Plavbu po jezeře Phewa s výšlapem k pagodě Peace
 • Safari v Chitwanu
 • Jízdu na slonech
 • Kulturní show Tharu cultural dance
 • Návštěvu sloního chovatelského centra
 • Jízdu na kánoích
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Povolení vstupu do národního parku
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu (obdržíte po příletu na letišti - nutné mít s sebou 2 pasové fotografie; poplatek 30 USD 15-denní pobyt, 50 USD 30-denní pobyt)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Další služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Osobní výdaje, spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách, vstupné do památek (platíte si na místě dle toho, do kterých památek chcete opravdu jít i dovnitř)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Dana O.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd, všechno klaplo, místní cestovní kancelář byla skvělá, doporučuji Vám s nimi spolupracovat i nadále, všichni místní průvodci byli úžasní. Celkově dovolená byla parádní, lepší než loňský Vietnam a Kambodža.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat