• Zájezdy
 • Krásy Vietnamu od severu k jihu

Krásy Vietnamu od severu k jihu

Krásy Vietnamu od severu k jihu

Vietnam je zemí pestrých přírodních podmínek od tropických džunglí, přes čajové plantáže až po krásné písčité pláže. Vydejte se s námi na 15denní cestu za poznáním krás této kouzelné asijské země. Během putování prozkoumáte krásy široké palety měst, od hlavního města až po menší městečka a vesnice. Prohlédnete si královské město významné vietnamské dynastie Nguyen. Můžete relaxovat na krásné pláži u malého pobřežního města Hoi An, které překypuje neobyčejným architektonickým bohatstvím. Vychutnáte si jedinečnou atmosféru posvátného místa bývalé Čamské říše, My Son. Projedete se v úžinách delty řeky Mekong, nejúrodnější zemědělské oblasti Vietnamu. A dokonce zavítáte i do podzemních tunelů, které využívali vojáci během vietnamské války, které představují symbol velkého odhodlání vietnamských bojovníků. V neposlední řadě si užijete projížďku jednou z nejkrásnějších zátok na světě – Ha Long Bay.

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Hanoje

Odlet z Prahy do Hanoje. 

Batoh

2. den: Hanoj

Přílet na mezinárodní letiště v Hanoji. Vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu v Hanoi. Zbytek dne individuální volno a odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Hanoj – Ha Long Bay

Po snídani v hotelu individuální volno. Později vás vyzvedne v hotelu autobus, kterým dojedete do Ha Long Bay. Ostrovy v Ha Long Bay jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1994. Jsou tvořeny převážně z vápence, tudíž jejich dnešní tvar je výsledkem zvětrávacích a erozních procesů. Před naloděním budete přivítáni drinkem a projdete stručným bezpečnostním školením. Při cestě na lodi bude servírován oběd z mořských plodů. Doplujete až k jeskyni Sung Sot, k jedné z nejhezčích jeskyní v zátoce, do které se dostanete jízdou na kajaku. Potom doplujete k ostrovu Titov, kde budete mít volný čas pro plavání v moři. Poté se na kajacích vydáte skrze jeskyni Luon.

Večer odpočinek a přenocování na palubě lodi.

4. den: Ha Long Bay – Hanoj

Den můžete začít cvičením Tai Chi. Při východu slunce na vás bude čekat snídaně na palubě lodi cestou k ostrovu Titov. Od ostrova zamíříte k plovoucí rybářské vesničce Hoa Cuong. Projedete se také kolem další vesničky Ba Hang, ostrova Ga Choi nebo Dinh Huong Islet. Po cestě na lodi se přidáte ke společné hodině vaření a následně bude oběd servírován na palubě lodi. Před polednem se vylodíte a autobusem zamíříte zpět do Hanoje do hotelu. Zbytek dne individuální volno.

Nocleh v hotelu.

5. den: Hanoj

Po snídani se vydáte na půldenní pěší prohlídku města s průvodcem. Navštívíte komplex Ho Či Min, které zahrnuje mauzoleum bývalého vietnamského premiéra Ho Či Mina, jeho dům a Prezidentský palác. V blízkosti komplexu uvidíte pagodu One Pillar, jejíž datum vzniku je shodné se vznikem samotného města. Následuje návštěva Temple of Literature (Van Mieu), budova, která představuje nejstarší univerzitu ve Vietnamu. Později se podíváte do věznice Hoa Lo, kde byli zajati a zadržování američtí piloti v letech 1967–1973.

Od 16:00 vás čeká v divadle Water Puppet Show. Do divadla můžete dojít sami z hotelu. Cesta vám zabere cca 3-5 minut.

Nocleh v hotelu.

6. den: HANOJ

Dnešní den budete mít individuální volno pro návštěvu města Hanoje, nebo na nakupování.

Doporučujeme navštívit okolí jezera Hoan Kiem v centru města, kde naleznete další významné památky jako chrám Ngoc Sơn, most Cau The Huc nebo věž Tháp Rùa. Od jezera se vydejte dále na západ ke katedrále a nejrůznějším muzeím. Cestou narazíte též na několik pagod. Všechna významná místa jsou od sebe velmi blízko a je tak možné je snadno prozkoumat pěšky.

Ve večerních hodinách transfer na nádraží v Hanoji. Přejezd nočním vlakem do Hue. Odjezd vlaku v 19:30.

Nocleh ve vlaku.

7. den: Hue

Příjezd do Hue v 8:50 ráno. Po příjezdu budete převezeni do hotelu, kde si budete moci nechat zavazadla, popřípadě se ubytovat, pokud bude mít hotel již k dispozici připravené pokoje.

Odpoledne je na programu výlet lodí po řece Song Huong. Navštívíte nejznámější náboženské místo při březích řeky – Thien Mu Pagoda, a také mauzoleum vládce Minh Manga v poklidném areálu plného zahrad a jezer. Též se vydáte na prohlídku královského města Hoang Thanh, kde v letech 1802-1945 vládla významná dynastie Nguyen. Královská rezidence byla v roce 1968 zničena během války ve Vietnamu, ale i tak místo nabízí fascinující procházku. V roce 1993 se dostalo město Hue na Seznam světového dědictví UNESCO a díky tomu dochází k postupné restauraci poničených památek. V blízkosti je muzeum, ve kterém jsou k vidění zajímavé sbírky bronzových předmětů, čínského porcelánového nádobí, dvorní róby či různé osobní předměty nejrůznějších vládců.

K závěru dne se vydáte do města k marketu Dong Ba, kde prodejci nabízejí širokou škálu místního zboží a řemeslných výrobků. Navíc zde můžete ochutnat nejrůznější pochutiny domácí kuchyně.

Nocleh v hotelu.

8. den: Hue – Danang – Hoi An

Po snídani budete mít v dopoledních hodinách čas na průzkum staré části města Hue. Později se s Hue rozloučíte a vydáte se na 4 hodinovou vyhlídkovou cestu přes Hai Van Pass, Danang až do Hoi An. Po příjezdu do Hoi An se ubytujete v hotelu a zbytek dne máte individuální volno, kdy můžete relaxovat například na pláži.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hoi An – My Son – Thu Bon

Mezi 8:00 a 8:30 vás vyzvedne průvodce v hotelu a vydáte se na cestu směrem Hoi An. Navštívíte posvátné místo My Son, bývalé náboženské centrum říše Čampa (Champa). Dodnes z místa zbyly jen ruiny. V roce 1999 byla oblast vyhlášena kulturní památkou pod ochranou UNESCO. Díky tomu dochází k pomalým opravám zdejších chrámů.

Po návštěvě My Son pojedete zhruba 30 km zpět k řece Thu Bon, po které absolvujete plavbu lodí až do starého města Hoi An. Poté návrat zpět, vylodění a cesta do hotelu v Hoi An.

Nocleh v hotelu.

10. den: Hoi An

Po snídani máte celý den individuální volno na  relaxaci na pláži, nebo na průzkumy města. 

Nocleh v hotelu.

11. den: Hoi An – Danang – Ho Či Minovo Město

Po snídani individuální volno. Poté transfer na letiště v Danangu a odlet do Ho Či Minova Města. Po příletu do Města na vás bude čekat průvodce a doprovodí vás do vašeho hotelu.

Nocleh v hotelu.

12. den: Ho Či Minovo Město – Mekong – Cai Be – Vinh Long

Brzy ráno odjezd směr Cai Be. Cestou zastávka pro vyfotografování rýžových polí u Tan An. Po příjezdu do Cai Be se vydáte na cestu motorovou lodí k plovoucímu marketu. Navštívíte i malé rodinné podniky na výrobu kokosového a rýžového popcornu. Zatouláte se i do malých vesniček, kde se podíváte na ovocné a květinové plantáže. Při těchto toulkách vás bude doprovázet tradiční vietnamská lidová hudba. Kolem poledne budete pokračovat v plavbě po řece Mekong. Vychutnáte si plavbu po malých kanálcích, kterými se dostanete k horní části delty řeky Mekong. Řeka Mekong je 12. nejdelší řekou na světě a její úrodná delta je nejvýznamnější zemědělskou oblastí Vietnamu. Dojedete k ostrůvku Tan Phong, kde se přidáte k hodině vaření a naučíte se, jak připravit speciální vietnamské jídlo. V srdci zahrady si vychutnáte vaše uvařené a servírované jídlo. Poté můžete relaxovat v připravených houpacích sítích, abyste nabrali energii na další cestu.

Odpoledne se vydáte na kolech podél ovocných sadů a zahrad s bonsajemi. Setkáte se s místními obyvateli ostrova a zjistíte více o životě v deltě řeky Mekong. Poté se na lodi vydáte zpět do Cai Be a autem vyrazíte zpět do Ho Či Minova Města.

Nocleh v hotelu.

13. den: Ho Či Minovo Město – Cu Chi

Po snídani transfer do města Cu Chi, kde navštívíte tunely, které byly používány během vietnamské války. Tunely zahrnují neuvěřitelnou podzemní síť dlouhou přes 200 km. Byly zkonstruovány i s ubytovacími místnostmi, továrnami na zbraně, polními nemocnicemi, velícím střediskem a ubytovacími kapacitami. Tunely představují jakýsi symbol neústupného odhodlání Vietnamců se osvobodit. Na nedaleké střelnici si budete moci za příplatek vyzkoušet střelbu z AK47 nebo MK16.

Odpoledne se navrátíte zpět do hotelu a zbytek dne budete mít individuální volno.

Nocleh v hotelu.

14. den: Ho Či Minovo Město

Po snídani individuální volno. Odhlášení z hotelu (do 12:00). Později transfer na letiště Tan Son Nhat v Ho Či Minově Městě.

Odlet zpět do Prahy.

15. den: Přílet do Prahy

Přílet od Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 05. 2019 - 30. 09. 2019 15 dní / 12nocí39980

Ubytování

Ubytování je zajištěné ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj možný za příplatek. 

Hanoi: Golden Sun Palace Hotel (Superior Room)

Halong Bay: Halong Flamingo Cruise (Deluxe Cabin)
Hue: Rosaleen Boutique Hotel (Deluxe Room)
Hoi An: Hoi An Green Heaven Hotel & Spa (Superior Room)
Saigon: Ruby River Hotel (Superior room)

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Hanoi: Golden Sun Palace Hotel (Superior Room)

Halong Bay: Halong Flamingo Cruise (Deluxe Cabin)

Hue: Rosaleen Boutique Hotel (Deluxe Room)

Hoi An: Hoi An Green Heaven Hotel & Spa (Superior Room)

Saigon: Ruby River Hotel (Superior room)

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha – Hanoj a Ho Či Minovo Město – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Ubytování na 10 noci ve 3 * hotelu
 • 1 noc v nočním vlaku z Hanoj do Hue
 • 1 noc na lodi při plavbě v Ha Long Bay
 • Stravování: 11x snídaně, 4x oběd, 1x večeře
 • Letenku Danang – Ho Či Minovo Město (Vietnam Airlines)
 • Vlakovou jízdenku z Hanoje do Hue (ve 4 lůžkovém kupé, lůžkový vůz, klimatizace)
 • Privátní transfer z/na letiště v Hanoji, Danangu, Ho Či Minově Městě
 • Transfer na/z nádraží v Hanoji a Hue
 • Průvodce při plavbě v Ha Long Bay (2 dny, 1 noc)
 • Průvodce v Hanoji (1/2 dne)
 • Privátní průvodce v Hue (1/2 dne)
 • Průvodce v My Son
 • Průvodce při plavbě na řece Mekong (Cai Be)
 • Průvodce v tunelech Cu Chi
 • Veškeré daně a servisní poplatky
 • Veškeré daně a servisní poplatky
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme, cena: 1 400 Kč / osoba)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Česky mluvícího průvodce (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat