• Zájezdy
 • Krásy Vietnamu od severu k jihu

Krásy Vietnamu od severu k jihu

Vietnam

Vietnam je zemí pestrých přírodních podmínek od tropických džunglí, přes čajové plantáže až po krásné písčité pláže. Vydejte se s námi na 15denní cestu za poznáním krás této kouzelné asijské země.

Během cesty zažijete: širokou paletu měst a vesnic, relaxaci na písečných plážích, plavbu po řece Mekong, průzkum podzemních tunelů využívaných během vietnamské války, plavbu po jedné z nejkrásnějších zátok na světě, jízdu na kajacích a průzkumy jeskyní, divadelní představení s vodními loutkami, náhled do života místních obyvatel a navíc se můžete naučit dělat tradiční vietnamské jarní závitky.

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Hanoje

Odlet z Prahy do Hanoje. 

2. den: Hanoj

Přílet na mezinárodní letiště v Hanoji. Vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu v Hanoji. Zbytek dne individuální volno a odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Hanoj – Ha Long Bay

Po snídani v hotelu vás vyzvedne v hotelu autobus, kterým dojedete do zátoky Ha Long. Cestou se zastavíte v provincii Hai Duong, kde si budete moci dát chvilku odpočinek a občerstvení. Ostrovy v zátoce Ha Long jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1994. Jsou tvořeny převážně z vápence, tudíž jejich dnešní tvar je výsledkem zvětrávacích a erozních procesů. Přijedete na ostrov Tuan Chau, kde budete mít chvilku pauzu a budete přivítání uvítacím drinkem. Budete obeznámeni s bezpečnostními informacemi, nalodíte se na loď (Glory Legend Cruises) a započne vaše cesta po zátoce Ha Long. Během plavby bude na palubě lodi podávaný oběd s tradičním vietnamským jídlem. Navštívíte perlovou farmu Tung Sau. Budete si moci užít plavbu na kajaku po vlastní ose. Podíváte se na krásné pláže ostrova Titov, kde budete moci relaxovat a užívat si výhledu na zátoku. Poté se opět nalodíte a poplujete do oblasti Luon Bo, kde loď zakotví. K večeru se můžete účastnit lekce, jak se dělají tradiční vietnamské jarní závitky. Večeře bude podávaná na palubě formou barbecue.

Nocleh v kajutě na lodi.

4. den: Ha Long Bay – Hanoj

Den můžete začít cvičením Taj-či. Poté si vychutnáte snídani. Přeplujete k jeskyni Sung Sot, kterou si prohlédnete. Jeskyně je jednou z největších v zátoce a má nádhernou krápníkovou výzdobu. Po prohlídce se opět nalodíte a pojedete zpět do přístaviště, kde se rozloučíte s posádkou a zátokou a přejedete autobusem zpět do Hanoje. Cestou se opět zastavíte na krátkou přestávku, kdy se můžete protáhnout a občerstvit se. Příjezd do Hanoje. Ubytování v hotelu.

Odpočinek a nocleh v hotelu.

5. den: Hanoj

V brzkých ranních hodinách vás průvodce vyzvedne v hotelu a začne prohlídka města. První zastávkou bude Ho Či Minovo Mauzoleum s návštěvou jeho domu. Vedle Mauzolea se nachází pagoda na jedné noze (One Pillar Pagoda). Dále uvidíte jednu z nejstarších pagod ve městě – buddhistickou pagodu Tran Quoc. Podle času, a pokud bude otevřeno, tak se podíváte do keramické čtvrti Bat Trang. Oběd v místní restauraci.

Odpoledne se podíváte do Etnologického muzea, do nejstarší univerzity ve Vietnamu – Temple of Literature (Van Mieu). Projdete se podél klidných vod jezera Hoan Kiem, v nichž se odráží krásný chrám Ngoc Son. Na závěr prohlídky se podíváte do staré části města, kde budete mít široké možnosti nákupů na místních trzích.

Odpoledne bude pro vás taktéž nachystané představení s vodními loutkami, tzv. Water Puppet Show.

Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek nebo prohlídku města na vlastní pěst.

Nocleh v hotelu.

6. den: Hanoj – Hue

Dnešní den budete mít individuální volno pro návštěvu města Hanoje, nebo na nakupování.

Doporučujeme navštívit okolí jezera Hoan Kiem v centru města, kde naleznete další významné památky. Od jezera se vydejte dále na západ ke katedrále a k nejrůznějším muzeím. Cestou narazíte též na několik pagod. Všechna významná místa jsou od sebe velmi blízko a je tak možné je snadno prozkoumat pěšky.

Ve večerních hodinách transfer na nádraží v Hanoji. Přejezd nočním vlakem do Hue.

Nocleh ve vlaku.

7. den: Hue

Příjezd do Hue v ranních hodinách. Po příjezdu budete převezeni do hotelu, kde si budete moci nechat zavazadla, popřípadě se ubytovat, pokud bude mít hotel již k dispozici připravené pokoje.

Odpoledne je na programu výlet lodí po řece Song Huong (Perfume river). Navštívíte nejznámější náboženské místo při březích řeky – Pagodu Thien Mu, a také mauzoleum vládce Minh Manga v poklidném areálu plného zahrad a jezer. Též se vydáte na prohlídku královského města Hoang Thanh, kde v letech 1802-1945 vládla významná dynastie Nguyen. Královská rezidence byla v roce 1968 zničena během války ve Vietnamu, ale i tak místo nabízí fascinující procházku. V roce 1993 se dostalo město Hue na Seznam světového dědictví UNESCO a díky tomu dochází k postupné restauraci poničených památek. V blízkosti je muzeum, ve kterém jsou k vidění zajímavé sbírky bronzových předmětů, čínského porcelánového nádobí, dvorní róby či různé osobní předměty nejrůznějších vládců.

K závěru dne se vydáte do marketu města Dong Ba, kde prodejci nabízejí širokou škálu místního zboží a řemeslných výrobků. Navíc zde můžete ochutnat nejrůznější pochutiny domácí kuchyně.

Nocleh v hotelu.

8. den: Hue – Danang – Hoi An

Po snídani budete mít v dopoledních hodinách čas na průzkum staré části města Hue. Později se s Hue rozloučíte a vydáte se na 4 hodinovou vyhlídkovou cestu přes Hai Van Pass, Danang až do Hoi An. Po příjezdu do Hoi An se ubytujete v hotelu a zbytek dne máte individuální volno, kdy můžete relaxovat například na pláži.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hoi An – My Son – Thu Bon

V brzkých ranních hodinách (cca kolem 8. hodiny) vás průvodce vyzvedne v hotelu a vydáte se na cestu směrem do starého město Hoi Anu. Navštívíte posvátné místo My Son, bývalé náboženské centrum říše Čampa (Champa). Dodnes z místa zbyly jen ruiny. V roce 1999 byla oblast vyhlášena kulturní památkou pod ochranou UNESCO. Díky tomu dochází k pomalým opravám zdejších chrámů.

Po návštěvě My Son pojedete zhruba 30 km zpět k řece Thu Bon, po které absolvujete plavbu lodí. Zastavíte se v tradiční řemeslné vesničce Kim Bong. Cestou si dáte na lodi svačinu. V odpoledních hodinách doplujete zpět do města Hoi An. Zbytek dne individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

10. den: Hoi An

Po snídani máte celý den individuální volno na  relaxaci na pláži, nebo na průzkumy města. 

Nocleh v hotelu.

11. den: Hoi An – Danang – Ho Či Minovo Město

Po snídani individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Danangu a odlet do Ho Či Minova Města. Po příletu do města na vás bude čekat průvodce, který vás doprovodí do hotelu.

Nocleh v hotelu.

12. den: Ho Či Minovo Město – Mekong – Cai Be – Vinh Long

Dopoledne vyjedete po snídani do města My Tho, které se nachází u delty řeky Mekong. Zde se nalodíte na dřevěnou loďku, se kterou poplujete směr ostrůvek Thai Son. Při plavbě po deltě řeky budete mít skvělou příležitost pozorovat, jak probíhá život místních obyvatel podél řeky. Zastavíte se také u tropické zahrady, kde budete mít šanci si pochutnat na místním ovoci. Dále navštívíte místní včelí farmu, kde ochutnáte medový čaj a poslechnete si místní lidovou hudbu, která je typická pro jižní část Vietnamu. Dále se podíváte do vesničky, kde ochutnáte místní sladkosti vyráběné z kokosu. Po výletu transfer zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

13. den: Ho Či Minovo Město – Cu Chi

Po snídani transfer k tunelům Cu Chi, které byly používány během vietnamské války. Cestou se zastavíte v likérce, kde budete moci ochutnat místní produkci. Tunely zahrnují neuvěřitelnou podzemní síť dlouhou přes 200 km. Byly zkonstruovány i s ubytovacími místnostmi, továrnami na zbraně, polními nemocnicemi, velícím střediskem a ubytovacími kapacitami. Tunely představují jakýsi symbol neústupného odhodlání Vietnamců se osvobodit. Na nedaleké střelnici si budete moci za příplatek vyzkoušet střelbu z AK47 nebo MK16.

Odpoledne se navrátíte zpět do Ho Či Minova Města. Zbytek dne máte individuální volno.

Nocleh v hotelu.

14. den: Ho Či Minovo Město (odlet)

Po snídani individuální volno. Odhlášení z hotelu (do 12:00). Transfer na letiště dle času vašeho odletu. Odlet zpět domů.

15. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět od Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2020 - 30. 12. 2020 15 dní / 12 nocí od 44750

Ubytování

Ubytování je zajištěné ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj možný za příplatek. 

 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Hanoj / Ho Či Minovo Město – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Letenku ve vnitrostátním přeletu Danang - Ho Či Minovo Město (Vietnam Airlines, odbavené zavazadlo pouze do 20 kg!)
 • Ubytování na 10 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc v nočním vlaku z Hanoje do Hue (klimatizované 4-lůžkové kupé)
 • 1 noc v kajutě na lodi při plavbě v zátoce Ha Long
 • Stravování: 12x snídaně, 5x oběd, 1x večeře
 • Veškeré transfery během programu
 • Vlakovou jízdenku z Hanoje do Hue
 • Skupinový výlet do zátoky Ha Long
 • Skupinovou prohlídku města Hanoj
 • Privátní prohlídku města Hue
 • Skupinový výlet po deltě řeky Mekong
 • Skupinový výlet k tunelům Cu Chi
 • Služby místních anglicky mluvících průvodců
 • Veškeré daně a servisní poplatky
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Olga P.

Dobrý den,

konečně se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za vámi organizovaný zájezd do Vietnamu na přelomu listopadu a prosince 2018. Od začátku jsem čekala kde bude to ale. Žádné ale se nekonalo. Na letišti čekal průvodce s autem, dovezl nás do hotelu, kam se přišla představit zástupkyně viet. kanceláře s malým dárkem a přivítáním. Po celou dobu se u nás střídali průvodci + řidiči a vždy strašně milí. V Hanoji dokonce česky mluvící. Doprovázeli nás vždy při přejezdech a přeletech. Všechny hotely byly v centrech všech měst, tudíž jsme v době idivid. volna kamkoli mohly pohodlně dojít pěšky. Mnohé i neavizované výlety byly s jídlem. Jední slovem, skvělá organizace, bezvadné ubytování i jídlo, výlety (Halong, Mekong, Chu či atd.)

Děkuji a přeji krásný den.

Martin T.

Dovolenka bola velmi pekna a pacilo sa mi v tej krajine. Co sa tyka vasej starostlivosti tak prebehlo vsetko tak ako ste mi povedala pred odjazdom.Zorganizovane to bolo z vasej strany naozaj dobre. Izby na hoteloch boli super no ta naj bola v hoian. Obrovska. Dakujeme. Sprievodcovia az na jedneho celkom dobra anglictina. Na lodi v halongbay jedlo asi naj z celej dovolenky... Dakujem este raz a v buducnosti asi Tibet...

Dana P. a Hubert P.

individuální zájezd pro 2 osoby do Vietnamu 4.-17.4.2019 byl od vás a vašeho partnera perfektně připraven a realizován. Vše proběhlo dle našeho přání, přesně dle harmonogramu a bez zdravotních komplikací. Děkujeme za kvalitně odvedenou práci, rádi vás doporučíme. Připravujeme další cesty a věříme, že opět s vámi. Poděkujte prosím vašemu partnerovi.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat