• Zájezdy
 • Křížem krážem centrální Asií

Křížem krážem centrální Asií

Křížem krážem centrální Asií

V tomto zájezdu od Letušky projedete region Centrální Asie, který se rozprostírá ve střední Asii na východ od Kaspického moře. V historii byly státy součástí Sovětského svazu, který zde zanechal svůj otisk. Cestou budete obdivovat rozmanité kulturní krásy, kdy se zde misí islámské a pravoslavné vlivy společně se sovětskou historií. Ty budete mít doplněné o jedinečné přírodní krásy od vyprahlých stepí až po úrodná mezihorská údolí.

Zažijte: folklórní představení, návštěvu fabriky na porcelán, jak se vyrábí hedvábí, spoustu církevních, středověkých památek a velké množství památek zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO, procházky a nákupy v pestrobarevných bazarech, panoramatické procházky s výhledy na hory a údolí, uvidíte nejvýše položené brusliště na světě

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Taškentu. 

2. den: Taškent

Přílet na mezinárodní letiště v Taškentu, kde vás přivítá zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejedete se ubytovat do hotelu. Ubytujete se v hotelu. Poté vás čeká prohlídka města. Navštívíte Staré Město včetně s komplexem Khazrati Imam, kde se nachází jeden z nejproslulejších a nejstarších Koránů. Dalšími body zájmu bude Barak-khan Madrasah, mešita Tillya-Sheykj, mauzoleum Kaffal Shashi či islámský institut Imam al-Bukhari. Metrem poté přejedete do centra na náměstí Amir Timur. Navštívíte také Náměstí Svobody a Muzeum aplikovaného umění. Po sedmé hodině večer si vychutnáte folklórní představení v lokální restauraci.

Nocleh v hotelu.

3. den: Taškent - Kokand - Ferganská kotlina

Po snídani se odhlásíte z hotelu a pojedete směrem do Ferganské kotliny. Cestou se zastavíte v porcelánové fabrice v Rishtonu. Další zastávku uděláte ve městě Kokand, které si projdete. Určitě uvidíte místa jako je Palác Khudayar Khan, mauzoleum Modari Khan, mešita Jomiy. V pozdějších odpoledních hodinách budete pokračovat do samotné Fergany, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Fergana – Margilan – Andižan (Andijan) – Oš (Osh)

Po snídani navštívíte v Margilanu místní výrobnu hedvábí. Podíváte se také k mešitě Chakar a madrase Said Akhmad Khodja. Po poledni přejedete mezinárodní hranice mezi Uzbekistánem a Kyrgyzstánem. Odpoledne si vychutnáte pěší prohlídku města (Osh). Zde vás bude čekat výstup k posvátné hoře Sulamain-Too, která je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Později se vydáte do útrob místního orientálního bazaru. Ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Oš (Osh) – Biškek

Po snídani přejedete na letiště, ze kterého přeletíte do Biškeku. Po příletu vás na letišti přivítá zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejedete do hlavního města, ve kterém započne vaše prohlídka. Navštívíte nejvýznamnější památky zahrnující Vítězné náměstí (Pobeda), dubový park, náměstí Ala-Too, Národní muzeum umění a prozkoumáte místní pestrobarevný a živý bazar. Ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Biškek - Ala Archa

Po snídani pojedete do přírodního parku Ala Archa chránícího stejnojmennou kotlinu. V době, kdy byl Kyrgyzstán součástí Sovětského svazu, mohli do této oblasti vstoupit pouze privilegovaní lidé. Zde si vychutnáte panoramatické procházky s výhledy na údolí, řeku a hory. Později návrat zpět do Biškeku, kde si po zbytek volného času můžete vychutnat individuální procházky po městě nebo jít nakupovat suvenýry.

Nocleh v hotelu.

7. den: Biškek - Almaty

Po snídani se vydáte na cestu do kazachstánského největšího města Almaty. Po příjezdu se hned  vydáte na prohlídku. Prohlédnete si proslulý zelený bazar, navštívíte jeden z nejstarších parků města – park Panfilov. Podíváte se do Muzea hudebních nástrojů nebo do Muzea historie státu. Ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Almaty

Po snídani vás čeká další část prohlídky města. Navštívíte kotlinu Medeu, kde se nachází nejvýše položené brusliště na světě. Uvidíte lyžařské středisko umístěné ve výšce více než 2 200 m nad mořem. Vychutnáte si také výhled na průsmyk Talgar nebo na horu Kok-Tobe. V kotlině Arasan navštívíte sokolí farmu. Poté návrat zpět do Almaty.

Nocleh v hotelu.

9. den: Almaty - Dušanbe

Po snídani v hotelu přejedete na letiště, odkud poletíte do Dušanbe. Zde vás po příletu na letišti přivítá zástupce cestovní kanceláře. Po příjezdu se vydáte na prohlídku města. Při prohlídce navštívíte mimo jiné park Rudaki, Národní knihovnu, budovu parlamentu či divadlo Jomi. Uvidíte také jednu z největší národních vlajek na světě a rozhodně doporučujeme navštívit lokální bazar. Poté se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Dušanbe / Varzob

Dnešní den si můžete naplánovat dle vlastní volby. Nebo se můžete vydat na fakultativní výlet do údolí Varzob, které je velmi oblíbeným cílem výletů a dovolených. Zde si můžete užít túru v horách a vychutnat si jedinečné panoramatické výhledy na údolí, řeku a okolní hory. K večeru návrat zpět do Dušanbe. Večer pro vás bude připravena rozlučková večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

11. den: Dušanbe

Podle času vašeho letu vás řidič odveze na letiště, ze kterého poletíte zpět do Česka.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 09. 2019 - 31. 10. 2019 11 dní / 9nocí od 62150

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Taškent: Shodlik Palace Hotel

Fergana: Hotel Asia Fergana

Oš (Osh): Hotel Sunrise 

Biškek: Plaza Hotel

Almaty: Kazzhol Hotel

Dušanbe: Atlas Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Taškent / Dušanbe - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Veškerou pozemní přepravu
 • Ubytování na 9 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 9x snídaně, 2x večeře
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vyřízení pozvání od místní cestovní kanceláře, které potřebujete k vízům
 • 1 láhev vody na osobu a den
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Uzbekistánu (možné získat po příletu na základě pozvání od místní CK)
 • Vízum do Tádžikistánu
 • Pobytové a turistické taxy
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat