Kultura a příroda Malé Asie

Kultura a příroda Malé Asie

Probádejte s Letuškou nejatraktivnější místa území s jedním z nejstarších osídlení na světě. Obdivujte nejen moderní architekturu, ale též muslimské a antické památky, které se na území Malé Asie rozprostírají v nemalém počtu. Při vašem putování určitě navštívíte proslulé území Kapadocie nebo vyhlášené antické lázně v Pamukkale.

To nej z cesty: dominantní svatostánky Hagia Sofia a Modrá mešita, výhled na město z nejvyššího vrcholu na jeho území, jedinečné skalní útvary a podzemní město, travertinové terasy v Pamukkale, ve kterých se můžete vykoupat a následně můžete obdivovat pozůstatky antického města se skvělým výhledem na okolní krajinu, pozůstatky antického města Efezu

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Istanbulu. 

Přílet do Istanbulu. Transfer z letiště do hotelu.

Nocleh v hotelu.

2. den: Istanbul

Po snídani se vydáte na celodenní návštěvu Starého města. Prohlédnete si byzantský chrám Hagia Sofia, Modrou mešitu, sportovní a společenské centrum staré Konstantinopole – Hippodrom, palác Topkapi, jež byl oficiální rezidencí osmanských sultánů a navštívíte i jeden z největších a nejstarších komplexů tržnic – Velký bazar. Během celodenního výletu máte oběd v ceně.

Nocleh v hotelu v Istanbulu.

3. den: Istanbul

Nasnídáte se a vyrazíte k průlivu Bospor. Navštívíte trh s kořením, impozantní palác Dolmabahçe, visutý Bosporský most a nejvyšší bod Istanbulu, vrch Çamlıca. Projedete se také po Bosporském průlivu lodí. Během výletu budete mít opět oběd v ceně.

Večer nocleh v hotelu v Istanbulu.

4. den: Istanbul – Kapadocie​

Po snídani máte individuální volno podle času odletu. Poté přejedete na letiště, odkud poletíte do Kayseri, které se nachází ve středním Turecku. Odtud přejedete do hotelu v Kapadocii.

Nocleh v hotelu.

5. den: Kapadocie

Dnes bude po snídani na programu další celodenní výlet. Podíváte se do muzea pod širým nebem v Göreme s nádhernými skalními útvary. Dále se vydáte do městečka Avanos, kousek severně od Göreme, které se proslavilo hlavně výrobou keramiky. Pokračovat budete do Devrent Valley, území pokryté mohutnými skalními kužely nejrůznějších tvarů. Navštívíte také údolí Pasabag, nazývané jako údolí Mnichů. Název nevznikl jen tak. Samotné tvary skalních kuželů totiž připomínají postavy mnichů. Během dne budete mít opět v ceně oběd.

Večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Kapadocie

Nasnídáte se a pojedete na prohlídku podzemního města Kaymakli, které tvoří propracovaný systém chodeb. Další zastávkou bude Red Valley (Červené údolí), které je tvořeno kamennými pahorky z vápenců a tufů (horniny ze sopečného popelu). Navštívíte také starou řeckou vesnici Cavusin, dále údolí Ortahisar a jedno z nejdelších údolí v regionu – Pigeon Valley („Holubí údolí“).

Večer večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Kapadocie – ​Kuşadası

Po snídani pojedete na letiště, odkud poletíte do Smyrny (İzmiru). Z něj budete pokračovat do přístavního města Kuşadası, které je nejseverněji položeným letoviskem v Turecku při pobřeží Egejského moře. Zbytek času máte individuální volno na odpočinek nebo na relaxaci na pláži.

Večeře a nocleh v hotelu.

8. den: Kuşadası – Pamukkale a Hierapolis​

Po snídani se vydáte na celodenní výlet k travertinovým terasám v Pamukkale u bývalého antického města Hierapolis, ze kterého je nádherný výhled na široké okolí. Místo bylo vyhlášenými termálními lázněmi. I dnes se v některých travertinových „bazéncích“ můžete vykoupat. Během výletu budete mít v ceně oběd.

Večer večeře a nocleh v hotelu.

9. den: Kuşadası ​– Efez – Istanbul

Po snídani vyrazíte na další celodenní výlet do antického města Efezu. Jedná se o jedno z nejzachovalejších antických měst na světě (hned po Pompejích). Hlavní symbol města tvoří Celsova knihovna. Uvidíte také jeden ze slavných chrámů – chrám bohyně Artemis. V blízkosti Efezu navštívíte svatyni Panny Marie na tajemné hoře Koressos (Slavičí Vrch), která láká nejen zbožné poutníky. Po výletu, podle času odletu, přejedete na letiště, ze kterého poletíte zpět do Istanbulu a ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Istanbul (odlet)

Po snídani máte individuální volno (podle času odletu). V dostatečném předstihu před vaším letem přejedete na letiště, odkud poletíte zpět do Prahy.

Přílet do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 04. 2020 - 31. 10. 2020 10 dní / 9 nocí od 32350

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 6x oběd, 5x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Přímé lety nebo letenky s rozumnými časy přestupů. 

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Istanbul - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenky ve vnitrostátních přeletech Istanbul – Kayseri, Kayseri – Smyrna, Smyrna– Istanbul v ekonomické třídě
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 9x snídaně, 6x oběd, 5x večeře
 • Veškerou přepravu mezi letišti a ubytováním
 • Program dle itineráře
 • Veškeré transfery
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat