• Zájezdy
 • Kultura a příroda severní Indie

Kultura a příroda severní Indie

Kultura a příroda severní Indie

Vydejte se s námi na cestu za poznáním Indie. Prohlédnete si město Dillí, budete okouzleni jedinečnou architekturou řady pevností a paláců, ale také navštívíte národní park, kde budete unešení nádhernou přírodou a místními obyvateli – bengálskými tygry.

Zažijete: prohlídku nejvýznamnějších indických měst, možná spatříte tváří tvář tygra bengálského nebo leoparda, shlédnete posvátný obřad ve Váránásí, projedete se na typické indické rikše a vychutnáte si tradiční večerní show plnou barev a zvuků

Hlavní zážitky: prohlídky nejvýznamnějších architektonických památek včetně skvostu Taj Mahalu, návštěva kavárny, kde uvidíte, jak se do života zapojují ženy, jež byly poleptány kyselinou, návštěva krásného národního parku s šancí pozorování ohroženého tygra bengálského, vidět můžete i leoparda a další zvěř v přirozeném prostředí, zhlédnutí hinduistického rituálu, jízda na rikše, kulturní představení plné světel a barev

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí

Přílet na mezinárodní letiště v Dillí. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Dillí - Ágra

Ráno vás čeká prohlídka města Nové Dillí. V nové části uvidíte palác Raštrapati Bavan (Prezidentský palác), který je dnes oficiálním sídlem indického prezidenta. Dále uvidíte India Gate, obrovský oblouk vystavěný jako pocta indickým vojákům, kteří padli ve světové válce. Pokračovat budete k hrobce Humájún (Humayun), která je prvním exempláře mughalské architektury v Indii. Prohlídka skončí u Kutub Minár (Qutub Minar), jednoho z největších minaretů.

Odpoledne transfer z Dillí do Ágry.

Po příjezdu ubytování v hotelu s polopenzí.

4. den: Ágra

Po snídani si užijete prohlídku města Ágra. Navštívíte skvost světové architektury – slavný Tádž Mahal, jehož stavba trvala 22 let. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa. Poté si prohlédnete pevnost Agra Fort s nádhernými mramorovými pavilony představujícími jeden z vrcholů stavitelství Velkých Mughalů. Večer navštívíte malou kavárnu, kde obsluhují ženy, které byly poleptány kyselinou, a tato práce jim vrací zpět odvahu být mezi lidmi.

Nocleh v hotelu s polopenzí.

5. den: Ágra - Ranthambhór

Snídaně v hotelu. Později transfer do Bharatpur na vlakové nádraží, odkud pojedete do Národního parku Ranthambhór. Cestou navštívíte Fatehpur Sikrí – opuštěné město vystavěné na skalnatém hřebenu. Zdejší chrámový komplex a další architektonické památky jsou dnes unikátní ukázkou mughalské architektury 16. století a jsou zařazené mezi světové dědictví UNESCO.  Dále navštívíte Buland Darwaza (Brána vítězství), která je nejvyšší branou na světě.

Kolem 18. hodiny dorazíte do Ranthambhóru.

Národní park Ranthambhór je znám pro své nádherné scenérie. Je zde tygří rezervace, kde je šance, že uvidíte ohrožený druh tygra bengálského.

Nocleh v hotelu, polopenze.

6. den: Ranthambhór

Ráno a odpoledne strávíte v safari spolu s přírodovědcem.

Národní park Ranthambhór je jedním z největších národních parků v severní Indii a bývá považován za jedno z nejlepších míst k pozorování tygra bengálského v jeho přirozeném prostředí. Můžete zde také vidět leopardy, jeleny nebo antilopy. Parkem protéká několik řek, díky kterým můžete vidět různé druhy ptactva, ale také například krokodýli.

Nocleh v hotelu, plná penze.

7. den: Ranthambhór – Karauli

Po snídani volný čas.

Po obědě vás čeká cesta do Karauli (zhruba 3-4 hodiny cesta). Posvátné město Karauli, známé také jako Kalyanpuri, bylo založeno v roce 1348. Prohlédnete si městský palác, který byl postaven královskou rodinou více než před 600 lety.

Přenocování v hotelu, plná penze.

8. den: Karauli

Snídaně v hotelu.

Po snídani vás čeká procházka 500 let starými vesničkami, kde se nachází malé dílny a krámky s řemeslnými výrobky, jako jsou například náramky, dřevěné hračky, bambusové výrobky. Ti odvážnější mohou cestu podniknout na velbloudovi. Cestou možnost ochutnávky tradičních indických sladkostí.

Večer zhlédnete posvátný obřad Aarti v místním chrámu.

Přenocování v hotelu, plná penze.

9. den: Karauli – Džajpur

Po snídani vás čeká cesta do Džajpuru. Cestou se zastavíte v Abhaneri. Navštívíte zde impozantní nádrž na vodu Chand Baori, jejíž vnitřní stěny mají zhruba tři a půl tisíce schodů a pochází z 9. století. Po návštěvě pokračujete do Džajpuru. Ubytování v hotelu. Individuální volno k návštěvě místních tržnic nebo k návštěvě místního kina a shlédnutí bollywoodského filmu.

Přenocování v hotelu, plná penze.

10. den: Džajpur

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amer Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Cestu nahoru absolvujete na hřbetech slonů. V pevnosti si prohlédnete překrásné zahrady a romantický palác z 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. K vidění jsou také skvostně zdobené rituální předměty a hudební nástroje.

Později vás čeká prohlídka města Džajpur. Navštívíte unikátní astronomickou observatoř Jantar Mantar s monolitickými stavbami, které určují přesné polohy hvězd a planet. Tato observatoř z 18. století patřila k technickým zázrakům své doby. Dále navštívíte Městský palác a zastavíte se u Hawa Mahal, známého jako palác větrů. Palác má krásnou fasádu, která je pravděpodobně nejfotografovanější v Džajpuru.

Dále se projedete starou tržnicí na rikše. Projížďka kolem staré části města, které je plné barevných krámků a do růžova zbarvených ulic.

Přenocování v hotelu s polopenzí.

11. den: Džajpur – Dillí

Po snídani transfer do Dillí a prohlídka Starého Dillí. Navštívíte slavný Raj Ghat (místo, kde odpočívá Mahátma Gándhí). Dále vás čeká jedna z největších mešit na světě – Jama Masjid. Tradiční indickou rikšou se projedete po čtvrti Chandni Chowk, která je plná barev a vonícího koření. Večer vás čeká Sound and Light show u Red Fort.

Ubytování v hotelu s polopenzí.

12. den: Dillí (odlet)

Dle letového itineráře transfer na letiště, odlet zpět domů.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 10. 2019 - 31. 10. 2020 13 dní / 10 nocí od 37150

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Dillí: Park Plaza Delhi CBD Shahadra

Ágra: Howard Plaza The Fern / The Retreat Hotel

Ranthambór: Hotel Ranthambore Regency / The Pugmark Resort

Karauli: Suroth Mahal

Džajpur: Hotel Park Regis

Dillí: Hotel Atrio

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

10x snídaně, 4x oběd, 9x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 10 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 10x snídaně, 4x oběd, 9x večeře
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Jízdu džípem nebo na slonech v Džajpuru
 • Vstup do národního parku Ranthambór včetně safari
 • Vlakovou jízdenku z Ágry do Ranthambhóru
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat