Luxusním vlakem po Indii

Luxusním vlakem po Indii

Nastupte do vagonu a vydejte se na jedinečnou jízdu královským vlakem po Indii. Název Palác na kolejích – (Palace on Wheels) má svoji historii. Na samém počátku to byly původní vagony, které k cestování na železnici využívala indická aristokracie a britská vládnoucí elita. Jedenadvacet vagonů s názvy rádžputských měst veze jen 112 cestujících. V každém vagonovém hotelu jsou čtyři dvoulůžkové pokoje. Samozřejmostí je klimatizace a vlastní koupelna s horkou vodou. Navíc můžete v soupravě využívat spa vagon s nabídkou různých masáží, dva restaurační vozy, bar a veškeré sociální zařízení včetně prádelny. Nejcennější výbavou Paláce na kolejích je obsluhující personál. K dispozici je čtyřiadvacet hodin denně a starají se o vás s noblesou a důstojností.

Netradiční cesta: poznávání krás Indie z paluby luxusního vlaku, prohlédnete si hlavní památky a města severní Indie, budete mít šanci spatřit ohrožené tygry, shlédnete kulturní představení, ochutnáte místní čaje, projedete se na velbloudech v písečných dunách, prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet (neděle)

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí (pondělí)

Přílet do Dillí. 

Na letišti vás přivítá zástupce cestovní kanceláře, se kterým přejedete do hotelu, kde se ubytujete. Ubytování v hotelu Metropolitan 5* (nebo podobný).

Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu. 

3. den: Dillí (úterý)

Ráno snídaně v hotelu. Po snídani vás bude čekat celodenní prohlídka města. Uvidíte památník India Gate, pojedete kolem budov parlamentu a prezidentského paláce, navštívíte Raj Ghat (památník věnovaný Mahátma Gándhímu), dále uvidíte pevnost Red Fort a navštívíte mešitu Jama Masjid. Později navštívíte chrám Akšardham, který patří k pozoruhodným stavbám indické architektury. Večer se navrátíte zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu. 

4. den: Palace on Wheels: Dillí - Džajpur (středa)

Po snídani budete mít individuální program do doby, než pojedete na vlakové nádraží Safdarjung, kde nastoupíte na vlak – Palace on Wheels. Odjezd směr Džajpur. Večeře ve vlaku.

Nocleh ve vlaku.

5. den: Palace on Wheels: Džajpur (čtvrtek)

První zastávkou na vaší cestě po kolejích bude růžové město Džajpur. Klimatizovaným vozem se vydáte na prohlídku a uvidíte úchvatný palác větrů, neboli Hawa Mahal. Dále se vydáte na pevnost Amber. Poté budete mít chvíli na procházku po tržištích a na nákupy místních produktů a také uvídíte Městský palác. Během výletu zajdete na oběd. V pozdějších odpoledních hodinách se navrátíte zpět do vlaku, kde se navečeříte a vydáte se na cestu směr Sawai Madhopur.

Nocleh ve vlaku. 

6. den: Palace on Wheels: Sawai Madhopur a Chittaurgarh (pátek)

Dnes si vychutnáte pravou indickou divočinu, kdy se po snídani vydáte do národního parku Ranthambor. Park je skvělým místem pro pozorování tygrů. Dále můžete v parku spatřit stovky nejrůznějších druhů ptáků, hyeny, šakaly, lišky a mnoho dalších živočichů. Po návštěvě vyrazíte ještě v dopoledních hodinách směr Chittaurgarh. Během cesty se naobědváte. Zde navštívíte místní pevnost, kde shlédnete představení. Ve večerních hodinách návrat do vlaku. Večeře ve vlaku. V noci odjezd směr Udaipur.

Nocleh ve vlaku. 

7. den: Palace on Wheels: Udaipur (sobota)

Kolem 8. hodiny ranní dorazíte do jezerního města Udaipur. Nasnídáte se a poté pojedete na prohlídku města. Uvidíte proslulé zahrady Saheliyon Ki Bari, navštívíte místní nákupní galerii, naobědváte se v hotelu Palace. Po obědě vyrazíte na plavbu lodí po jezeře. Po plavbě se vrátíte zpět do vlaku, kde si vychutnáte odpolední čaj a vydáte se na cestu do Jaisalmeru.

Večeře a nocleh ve vlaku.

8. den: Palace on Wheels: Džajsalmér (neděle)

Uprostřed Thárské pouště leží město Jaisamler. Nasnídáte se a vydáte se na průzkumy města. Užijete si impozantní pohled na pevnost ze žlutého pískovce, tyčící se nad městem. Objevíte nádherné pískovcové mřížované fasády – ukázkové příklady kameníkovy zručnosti. Můžete si tady nakoupit rádžasthánské šály, sklářské výrobky, dřevěné malebné truhličky, stříbro apod. Po obědě se vydáte na vyjížďku na velbloudech po písečných dunách pouště Thar, ochutnáte tradiční rádžasthánské speciality a osvěžující čaj. Poté si užijete folklórní tance a tradiční hudbu během slavnostní večeře v luxusním hotelu Sam Dhaní. V noci odjedete vlakem do Džódhpuru (Jodhpur).

Nocleh ve vlaku. 

9. den: Džódhpur (pondělí)

Další ráno přijede Palace on Wheels do Džódhpuru, druhého největšího města v Rádžasthánu. Džódhpur, obehnaný vysokou kamennou zdí se sedmi branami a baštami, byl založen mahárádžou Rao Jodhem v roce 1459. Toto město se proslavilo masivní pevností Mehrangarh, která se nachází na 125 metrů vysokém kopci nad městem. Uvnitř pevnosti je několik paláců s ornamentální výzdobou a rozlehlými nádvořími, která jsou důkazem architektonické dokonalosti. Největší turistickou atrakcí pevnosti je chrám bohyně Chamundy a Jaswant Thada, skupina královských hrobek z bílého mramoru.

Po obědě si v Džódhpuru můžete nakoupit ručně vyráběné předměty včetně vyšívaných oděvů, zdobených bot, nábytku, příborů, obrazů a látek. V odpoledních hodinách odjezd do Bharatpuru. Večeřet budete ve vlaku.

Nocleh ve vlaku.

10. den: Palace on Wheels: Bharatpur - Ágra (úterý)

Brzy ráno vlak přijede do hlavního města mahárádži Suraje Mala. Po lehké snídani navštívíte světově proslulý NP Keoladeo Ghana. Park se pyšní rozmanitou škálou ptáků a živočichů ve volné přírodě. Je tady hnízdiště tisíců volavek, jeřábů, kachen a dalších druhů ptáků, z nichž většina migruje ze vzdálených končin ruské Sibiře nebo Číny do Indie. Snídaně je servírována v národním parku. Po snídani odjezd do Ágry.

Po příjezdu do Ágry si prohlédnete pevnost, naobědváte se v luxusním 5* hotelu a poté na vás bude čekat velkolepý Tádž Mahal. Monumentální mramorová stavba je památníkem nehynoucí lásky. V roce 1632 mughalský vládce Shah Jahan nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtaz Mahal. Tádž Mahal se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa.

Po prohlídce se můžete vydat nakupovat na místní trhy. Večeře bude podávána ve vlaku. V pozdních večerních hodinách se vlak vydá směrem zpět do Dillí.

Nocleh ve vlaku. 

11. den: Dillí - Odlet (středa)

Lehká snídaně, rozloučení s personálem. Dle času vašeho odletu pojedete buď rovnou na letiště, nebo vám přes den zařídíme hotel, ve kterém můžete odpočívat. Případně si nechat osobní zavazadla a vydat se po vlastní ose na poslední prohlídky města Dillí a na nákupy.

Odlet z Dillí zpět domů.

12. den: Přílet (čtvrtek)

Přílet zpět do Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
  26. 01. 2020 - 06. 02. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  02. 02. 2020 - 13. 02. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  09. 02. 2020 - 20. 02. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  16. 02. 2020 - 27. 02. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  23. 02. 2020 - 05. 03. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  01. 03. 2020 - 12. 03. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  08. 03. 2020 - 19. 03. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  15. 03. 2020 - 26. 03. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290
  22. 03. 2020 - 02. 04. 2020 12 dní / 9 nocí od 134290

Ubytování

2 noci v 5* hotelu Metropolitan 5* (nebo v podobném) ve dvoulůžkovém pokoji. 

7 nocí v klimatizovaném dvoulůžkovém luxusním kupé s vlastní koupelnou (vlak Palace on Wheels)

Palace on Wheels

Dostupné pokoje

Deluxe Cabin

Kupé typu Deluxe jsou vybavené 2 oddělenými postelemi. Všechny jsou vybavené vlastní koupelnou, elektrickou zásuvkou (220 V), teplou a studenou vodou, klimatizací, trezorem, TV, vysoušečem vlasů, vodou, čajem a kávou (zdarma). 

Za příplatek - wi-fi připojení, služby praní a žehlení. 

Krásy Indie můžete poznávat nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je luxusní vlak s názvem "Palác na kolejích". 

Vlak má celkem 13 vagonů s pokoji typu Deluxe. V jednom vagonu se nachází 3 tyto pokoje. Dále je zde jeden vagon, který má 2 pokoje typu Super Deluxe. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

Při pobytu v hotelu: 2 x snídaně

Při cestách vlakem: plná penze (nezahrnuje nápoje).

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinové a odbavené zavazadlo
 • Asistenci po příletu (anglicky mluvící zástupce cestovní kanceláře)
 • Ubytování na 2 noci v 5* hotelu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji
 • Ubytování na 7 nocí v luxusním vlaku (Palace on Wheels) v klimatizovaném dvoulůžkovém kupé
 • Stravování: 7x plná penze (během programu Palace on Wheels)
 • Veškeré transfery klimatizovaným vozem během programu
 • Vstupenky a aktivity dle programu
 • Lahev pitné vody denně (během programu Palace on Wheels)
 • 24 hodinovou asistenční linku v Indii (anglicky)
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Víza do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla nezmíněné v "cena zahrnuje", nápoje (nealkoholické, alkoholické)
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách

Hodnocení lokality od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat