Víza: 234 703 187
Po–Pá 8–18 hod
Zájezdy: 841 111 117
Po–Pá 8–18 hod
Letenky: 841 133 266
Denně 6–20 hod

Zájezdy / Madeira

Madeira, ostrov sopečného původu s příjemným celoročním klimatem
V CENĚ LETENKA, HOTEL A AUTO

Madeira je ideální místo pro aktivní dovolenou. Poznejte tento ostrov, místní kulturu a především přírodu s naším Fly and Drive programem. Máte zajištěné ubytování na 7 nocí se snídaní a pronájem vozu na 6 dní. Kromě námi doporučeného programu je vám na ostrově k dispozici slovensky hovořící delegát. Tento zájezd pořídíte již za cenu od 26 990 Kč na osobu včetně zpáteční letenky z Prahy či Vídně. Můžete se těšit na hlavní město ostrova, hory a krásnou přírodu.

Co vás čeká na Madeiře

1. den

Přílet na Madeiru, transfer do městečka Caniço de Baixo, které se nachází cca 10 min. jízdy od letiště, do hotelu Cais da Oliveira ***, kde máte zajištěné ubytování na 2 noci se snídaní (v dražší variantě lze ubytování v hotelu Royal Orchid **** či v hotelu Roca Mar  ****).

2. den – východní pobřeží

Přistavení vozu k hotelu. Možnost návštěvy sousední vesničky Garajau, jejíž zajímavostí je socha Ježíše Krista podobná slavnému monumentu v brazilském Riu. V oblasti doporučujeme návštěvu Palheiro Garden/Blandy´s Garden s různými druhy exotických rostlin a stromů (vstup 10,50 €). Další zastávkou je Camacho proslulé výrobou proutěného zboží a nábytku. Cesta pokračuje do Santo da Serra, kde se kromě golfového hřiště a koňských stájí nachází malý zvířecí park. Výlet k nejvýchodnějšímu výběžku ostrova Sao Lourenco, který se vyznačuje zcela odlišnou krajinou od ostatních částí Madeiry především svou vyprahlostí. Vyhlídky Ponta do Rosto na severním cípu a Baia d`Abra na jižním cípu. Nocleh v hotelu Cais da Oliveira.

3. den – Pico do Arreiro, severní pobřeží

Doporučujeme výstup na druhou nejvyšší horu Madeiry (1.818 m). Zastávka v Ribeiro Frio je zajímavá pstruží farmou s možností hodinové vycházky na vyhlídku “Balcões” Balkóny. Dalším cílem je vesnička Santana na severním pobřeží s typickými domky ve tvaru trojúhelníku a doškovou střechou. Návštěva tématického parku (vstup 10 €). Nocleh v São Vicente v hotelu Estalagem do Vale ****, kde máte zajištěné ubytování na 2 noci se snídaní.

4. den – São Vicente, Porto Moniz, Encumeada

Dopoledne prohlídka vulkanických jeskyní spojených spojených s vulkanickým centrem  v São Vicente (vstup 7 €) a poté odjezd do Porto Moniz (doporučujeme jet po staré silnici s krásnými výhledy). Celá oblast Porto Moniz proslula skvělým vínem a zejména pak přírodními bazény z lávy a skal, které jsou za přílivu plněny mořskou vodou (vstup 2 €). Dále se vydejte do oblasti Rabaçal a Encumeada, kde doporučujeme podniknout nejznámější levadu 25 Fontes (25 pramenů). Návrat zpět do São Vicente na nocleh v hotelu Estalagem do Vale.

5. den – Ponta do Pargo, jižní pobřeží

Odjezd do Ponta do Pargo na západní cíp ostrova s nádhernou vyhlídkou u majáku. Možnost prohlídky pobřežních vesniček Paul do Mar nebo Jardim do Mar. V nedaleké Calhetě možnost koupání na písečné pláži. Nocleh na 1 noc se snídaní v hotelu Paul do Mar ***+ ve stejnojmenné vesničce.

6. den – jižní pobřeží, Cabo Girão, Funchal

Cestou do hlavního města Madeiry budete míjet mimo jiné městečko Ribeira Brava s jedním z nejstarších kostelů na ostrově. Neměli byste opomenout zastávku u Cabo Girão, 580 m druhého nejvyššího útesu Evropy. Příjezd do Funchalu a ubytování v hotelu Jardins d´Ajuda *** na 2 noci se snídaní (v dražší variantě lze změnit ubytování do hotelu Golden Residence ****).

7. den – Funchal

Celý den v hlavním městě ostrova s možností návštěvy Monte s kostelem či tropické zahrady (vstup 10 €). Na kopec Monte je možno se nechat vyvézt lanovkou za 10 €. Další možností je Blandy´s – muzeum vína s ochutnávkou (vstup 6 €), městská tržnice, katedrála... Odevzdání vozu a nocleh v hotelu Jardins d´Ajuda se snídaní.

8. den

Transfer na letiště a odlet domů.

Doporučujeme včasnou rezervaci. Názvy hotelů jsou pro informaci o kvalitě a typu ubytování, hotel však může být změněn, kvalita bude zachována.

Termín a cena

TermínCena pro 1 osobu
ve 2lůžkovém pokoji
Cena za 1lůžkový pokoj
13. 10 – 20. 10.201426 990 Kč35 390 Kč
20. 10. – 27. 10. 201426 990 Kč35 390 Kč

 


 

Objednávka zájezdu