Madeira po vlastní ose

Madeira

Madeira je nádherný portugalský ostrov sopečného původu, kam můžete vyrazit kdykoliv během roku. Obyvatelé i turisté mu říkají Perla Atlantiku. Alžběta Bavorská – přezdívaná Sissi – strávila na tomto ostrově těžké i krásné chvíle. Právě zde se uzdravila z nemoci a láska k těmto místům jí zůstala po celý život.

Madeira je ideální místo pro aktivní dovolenou. Poznejte tento ostrov, místní kulturu a především přírodu s naším zájezdem. Máte zajištěné ubytování na 7 nocí se snídaní a pronájem vozu na 7 dní. Můžete se těšit na hlavní město ostrova, hory a krásnou přírodu.

 

Pronájem auta - k pronájmu auta potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavená na jméno řidiče. K pronájmu budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. 

Těšit se můžete na: koupání v přírodních bazénech upřostřed rozbouřeného Atlantiku, ulice Rua de Santa Marie, která je plná pouličního umění a také nezapomeňte na madeirský skanzen Santana.

Portugalsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - Funchal

Odlet z Prahy na Madeiru. 

Přílet na Madeiru, vyzvednutí pronajatého vozu na letišti* a přejezd do Funchalu do hotelu, kde máte zařízené ubytování. Zbytek dne odpočinek a aklimatizace. 

Nocleh v hotelu.

 

*K pronájmu potřebujete mít kreditní embosovanou kartu (vystavenou na jméno řidiče) a mezinárodní řidičský průkaz. 

2. den: Funchal

Dopoledne si prohlédněte město Funchal. Odpoledne se vydejte na cestu do východní části ostrova. Na trase můžete navštívit zahradu Palheiro a květinovou farmu. Nebo můžete cestou odbočit do Santo da Serra, kde kromě golfového hřiště a koňského ranče naleznete i malý zvířecí park. Dále pokračujte na nejvýchodnější výběžek ostrova a vychutnejte si výhledy z Sao Lourenco nebo z Ponta do Rosto. Cestou z výběžku pokračujte kousek dále na sever do městečka Porto da Cruz. Z něj se vydejte přes Ribeiro Frio  zpět do Funchalu a obdivujte další krásné výhledy.

Nocleh v hotelu.

3. - 4. den: Pico Ruivo - Santana

Dnes navštivte vyhlídku Balcoes. Pokud se máte rádi náročnější cesty, udělejte si výšlap na nejvyšší horu Madeiry, Pico Ruivo. Zde však hraje velkou roli počasí. Jednodušší přístup je na druhou nejvyšší horu ostrova Pico do Arieiro. Na horu se snadno dostanete od parkoviště. Kousek od vrcholu začíná i pěší stezka na vrchol Pico Ruivo a i na 16 km vzdálené sedlo Encumeada.

Dalším místem, které byste při návštěvě ostrova měli vidět, je Santana. Jedná se v podstatě o živý madeirský skanzen, kde jsou k vidění domečky ve tvaru písmene A. Jejich fasáda je bílo-červeno-modrá a střecha je většinou došková.

Vydejte se také na severovýchod do obce Arco de São Jorge, kde hlavním lákadlem je především krásná a nespoutaná příroda. Obec je umístěna přímo u pobřeží Atlantiku v nadmořské výšce 575 m. Pokračujte dále podél pobřeží směrem na západ do městečka São Vicente, které patří k nejkrásnějším městečkům na ostrově. Turisticky přitažlivými jsou zde jeskyně Grutas de São Vicente, které vznikly po sopečném výbuchu a jejich výplň tak tvoří místo klasických krápníků kapky lávy.

Nocleh v hotelu.

5. den: Centrální a východní část ostrova

Dnešní den můžete věnovat dalším průzkumům centrální a východní části ostrova.

Nocleh v hotelu ve Funchalu.

6. den: Funchal - Calheta - Paul da Serra

Po snídani se vydejte na cestu na západ do Calhtey, kde budete od dnešní noci mít zařízené ubytování. Prvním výletem může být cesta na horu Pico Fernandes. Od hory se můžete vydat dále na náhorní plošinu Paúl da Serra. Jelikož je zde na plošině vlhké horské klima a často zde padá hustá mlha, můžete si připadat jako ve Skotsku. Pokud však budete mít štěstí na dobré počasí, uvidíte odsud severní i jižní pobřeží ostrova.

Nocleh v hotelu.

7. den: Porto Moniz

Prozkoumejte severozápadní cíp ostrova a navštivte malé pobřežní městečko Porto Moniz. Cesta je sem však náročná a měl by si na ni troufnout spíše zkušenější řidič. Již samotná cesta je velkým dobrodružstvím. Silnice se vine serpentýnami podél pobřeží a nezpevňovanými tunely protínající vysoké skály. Ale cesta má výhodu v tom, že se zde musí jet velmi pomalu, tudíž se můžete kochat nádhernými přírodními úkazy a scenériemi. Největším lákadlem jsou přírodní vulkanická jezera vytvořená ve skalách při pobřeží hned pod městečkem.

Nocleh v hotelu.

8. den: Odlet

Odhlášení z hotelu. Cesta na letiště ve Funchalu. Vrácení vozu na letišti. Odlet směr Praha.

Přílet zpět domů. 

Za příplatek můžeme zařídit

 • Plavbu za pozorováním velryb a delfínů
 • Jízdu lanovkou v botanické zahradě
 • Prohlídku východní části ostrova s průvodcem
 • Plavbu na pirátské lodi
 • Výšlap na madeirské vrcholky (výlet s průvodcem)
 • Trek přírodním parkem Queimadas
 • Výšlap na nejvyšší vrchol ostrova (s průvodcem)
 • Safari s džípy
 • Dobrodružné zdolávání kaňonu
 • Prohlídku jeskyně Sao Vicente a lávové krajiny
 • A mnoho dalšího …

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 01. 2021 - 29. 09. 2021 8 dní / 7 nocí od 23350

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Madeira - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 7 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 7x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Prodloužení pobytu, ubytování v hotelu vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Jitka D.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle naplánované podmínky pro dovolenou, kterou jsme si opravdu užili. Let, ubytování v obou hotelech, pronájem vozu, to vše jste nám perfektně zařídila, a společně se zážitky z ostrova Madeira jsme díky tomu strávili dokonalou dovolenou. Hotel De Centro nemá vlastní parkovací stání, ale umožňuje parkovat ve vedlejším hotelu Windsor, který je naproti. Hotel odpovídá označení tří hvězdiček. Aparthotel Paul de Mar je umístěn na okraji odlehlé části ostrova. Je na slunném místě, servíruje báječné snídaně, je velmi příjemný, i pro náročnější klientelu. Kombinace ubytování v obou místech (centrum Funchalu a v Paul de Mar) je báječně vyladěná. Dovolenou jsme si opravdu užili a doporučila bych ji dalším Vašim zákazníkům.

Jana M.

Se službami Letušky a vaším přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Let tam i zpět proběhl bez problémů, parkování v Praze a transport na letiště a zpět k autu byl perfektní, navíc jsme odlétali v 6:00, čili na letiště jsme potřebovali odvézt před 4. hodinou ranní. Vyzvednutí zapůjčeného auta proběhlo také v pořádku a pobyt sám byl úžasný. Služby v obou ubytovacích zařízeních vynikající, i když to ve Funchalu nebylo na takové úrovni jako v Paul de Mar. Nám ale plně vyhovovalo a nemůžeme k němu nic vytknout. Celkově hodnotím celý zájezd výbornou a doporučuji vaše služby známým :-)

D. H.

Dobrý den,

Úvodem mohu shrnout, že celkově hodnotíme cestu do Portugalska velmi kladně; pobyt se nám líbil a rády se do této destinace opět někdy v budoucnu vrátíme.

Z našich postřehů:

S dopravou leteckou se společností Eurowings, tak se zajištěným transferem z-/do- hotelu jsme byly maximálně spokojené.

Hotel byl v pořádku; zejm. lze vyzdvihnout jeho lokaci, střešní terasu, úroveň snídaně; pokoje působí na internetu útulněji, ale na krátkodobý pobyt  je lze zhodnotit jako dostačující.

Ideální délka krátkodobého pobytu by pak z našeho pohledu byla 4 noci vzhledem k atraktivitě míst v dojezdové vzdálenosti (bus/vlak, event. i zapůjčeným vozem).

Rády se na Vás někdy v budoucnu opět s důvěrou obrátíme.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat