• Zájezdy
 • Putování Vietnamem a Kambodžou

Putování Vietnamem a Kambodžou

Putování Vietnamem a Kambodžou

Prozkoumejte společně s námi dvě exotické země jihovýchodní Asie – Vietnam a Kambodžu. Prohlédnete si moderní metropole jako je například vietnamské finanční centrum Ho Či Minovo Město (dříve Saigon). Vydáte se i do podzemí, kde prozkoumáte kilometrový labyrint tunelů vytvořených za války ve Vietnamu. Objevíte krásy prostředí řeky Mekong a jejích plovoucích trhů. Uvidíte i hlavní město Kambodži a jeho Královský palác a Stříbrnou pagodu. Zažijete i mrazivou atmosféru Muzea Genocidy - Tuol Sleng. V neposlední řadě si prohlédnete světoznámý chrámový komplex Angkor Vat zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Můžete se těšit na: poznání jižního Vietnamu s jeho hlavním centrem Ho Či Minovo městem, plavbu po řece Mekongu, místní kuchyni, ohromný chrámový komplex v Kambodži, plovoucí markety, tunely vybudované za vietnamské války

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Ho Či Minova Města. 

2. den: Ho Či Minovo Město

Přílet na mezinárodní letiště v Ho Či Minově Městě. Přivítání zástupcem cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Individuální volno na odpočinek po cestě a procházku po Ho Či Minově Městě. Pokud bude čas, první prohlídka města s průvodcem.

Ho Či Minovo Město je finančním a kulturním centrem Vietnamu. Jistě vás hned okouzlí svou atmosférou, kterou skvěle doplňují všude se prohánějící kola a motorky. Doporučujeme navštívit místní kavárny a ochutnat místní kuchyni.

Nocleh v hotelu.

3. den: Ho Či Minovo Město – Cu Chi

Snídaně. Dopoledne program u tunelů Cu Chi, které byly nápomocné při vietnamské válce. Neuvěřitelná síť tunelů, ve které se žilo, byly zde i továrny na zbraně, nemocnice. Budete mít možnost si i zastřílet ze zbraní AK47 nebo MK16 na místní střelnici (na vlastní náklady).

Odpoledne se vydáte na prohlídku poutavého Ho Či Minova Města. Uvidíte dřívější rezidenci prezidenta jižního Vietnamu, prohlédnete si pozůstatky francouzského kolonialismu (katedrála Notre Dame a budova staré pošty). Dále navštívíte pagodu Jade EmperorMuzeum válečných obětí. Na závěr prohlídky města se projdete rušnou ulicí a marketem Ben Thanh.

Nocleh v hotelu. 

4. den: Ho Či Min – My Tho – Ben Tre – Can Tho

Brzká snídaně a ranní odjezd k deltě řeky Mekong. Nalodíte se na dřevěnou motorovou loďku a poplujete k jednomu z ostrůvků na řece. Cestou budete mít možnost spatřit, jak probíhá každodenní život obyvatel v okolí řeky. Na ostrově navštívíte včelí farmu a ochutnáte místní proslulý medový čaj. Projdete se místními vesničkami, než se nalodíte na dřevěnou veslařskou loď. Během plavby máte příležitost pozorovat nejrůznější plavební prostředky, které místní obyvatelé využívají. Podíváte se do obchodu, kde se vyrábí spousta předmětů z kokosových stromů, jež rostou podél řeky. Doporučujeme si zakoupit a ochutnat sladkosti z kokosů.

Oběd v místní restauraci.

Následně zavítáte do sadu, kde se pěstuje spousta nejrůznějších druhů ovoce. Ochutnejte známé i neznámé druhy a užijte si při tom poslech tradiční folkové vietnamské hudby.

Loďkou se poté vrátíte zpět do přístaviště, ze kterého přejedete do Can Tho.

Nocleh v hotelu.

5. den: Can Tho – Cai Rang – Tra Su – Chau Doc

Snídaně v hotelu. Dnes vás čeká objevování dalších krás řeky Mekong. Úžasné plovoucí trhy, překřikování obchodníků, smlouvání o ceně, pojízdné kavárny i široká nabídka barevného ovoce.

A už jste někdy ochutnali pravou vietnamskou polévku? Nejen že zde budete mít možnost, ale uvidíte, jak se tato pochoutka správně připravuje. Seznamte se s místními přátelskými lidmi, zkuste přejít přes „Monkey bridge“ a navštivte zahradu s orchidejemi. Individuální volno na oběd.

Pokračujete přes město Tra Su, které je útočištěm velkého množství ptactva. Pozorování ptactva. V pozdějších hodinách cesta do Chau Doc a ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu. 

6. den: Chau Doc – Phnompenh

Snídaně v hotelu. Transfer do přístavu a transfer motorovým člunem do Phnompenhu.

Vyřízení víz do Kambodži (mějte s sebou pasovou fotografii, pas a peníze na poplatek cca kolem 20 – 30 USD).

Příjezd do Phnompenhu, transfer do hotelu. Individuální volno k odpočinku a procházce po městě.

Nocleh v hotelu.

7. den: Phnompenh

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka města. Navštívíte známý Královský palác, Stříbrnou pagodu a národní muzeum. Individuální volno na oběd. Váš průvodce vám rád poradí, kde ochutnat výborné kambodžské jídlo.

Poté navštívíte Tuol Sleng – Museum Genocidy, bývalou školu, která byla později předělána na nechvalně proslulé vězení S21. Dalším místem návštěvy budou tzv. Killing Field s nejznámějším masovým hrobem připomínajícím období Rudých Khmerů. Prohlídku zakončíte  prohlídkou Wat Phnom, nejvyšší náboženskou stavbou v Phnompenhu, kde se můžete pomodlit za štěstí a úspěchy.

Nocleh v hotelu.

8. den: Phnompenh – Siem Reap

Snídaně v hotelu. Transfer autobusem do Siem Reap. Příjezd a ubytování v hotelu. Individuální volno k procházce po městě a odpočinku.

Nocleh v hotelu.

9. den: Siem Reap – Angkor Vat

Snídaně v hotelu. Dnes vás čeká prohlídka světoznámých chrámů Angkor Vat. Úžasné paláce a chrámy z 9. – 14. století, z nichž se dochovalo do dnešních dnů asi 130. Takovéto paláce ukryté v kořenech stromů, chrámy ukryté v džungli, najdete pouze tady. Na prohlídku celého komplexu byste potřebovali několik dní. Den zakončíte při západu slunce u jednoho z chrámů.  

Nocleh v hotelu.

10. den: Siem Reap

Snídaně v hotelu. Individuální volno na vlastní objevování chrámů Angkor Vat. Fakultativně možnost zapůjčení jízdního kola.

Nocleh v hotelu.

11. den: Siem Reap (odlet)

Po snídani poslední možnost k procházce po Siem Reap. Poté transfer na letiště dle času letu, odlet zpět domů.

12. Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2020 - 30. 12. 2020 12 dní / 9 nocí od 42000

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj možný za příplatek. 

Ho Či Minovo Město: Saigon Ruby River Hotel

Can Tho: Hau Giang 2 Hotel 

Chau Doc: Dai Loi Hotel

Siem Reap: Cheathata Angkor Hotel

Phnompenh: Le Grand Palais Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 2x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Ho Či Minovo Město / Siem Reap - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 9x snídaně, 3x oběd
 • Veškerou přepravu během programu klimatizovaným vozem/autobusem
 • Autobus z Phnompenhu do Siem Reap
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Minerální vodu během programu
 • Lístek na loď z Chau Doc do Phnompenhu
 • Program dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme)
 • Vízum do Kambodži (získáte za poplatek na hraničním přechodu)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Další stravování a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Olga P.

Dobrý den,

konečně se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za vámi organizovaný zájezd do Vietnamu na přelomu listopadu a prosince 2018. Od začátku jsem čekala kde bude to ale. Žádné ale se nekonalo. Na letišti čekal průvodce s autem, dovezl nás do hotelu, kam se přišla představit zástupkyně viet. kanceláře s malým dárkem a přivítáním. Po celou dobu se u nás střídali průvodci + řidiči a vždy strašně milí. V Hanoji dokonce česky mluvící. Doprovázeli nás vždy při přejezdech a přeletech. Všechny hotely byly v centrech všech měst, tudíž jsme v době idivid. volna kamkoli mohly pohodlně dojít pěšky. Mnohé i neavizované výlety byly s jídlem. Jední slovem, skvělá organizace, bezvadné ubytování i jídlo, výlety (Halong, Mekong, Chu či atd.)

Děkuji a přeji krásný den.

Martin T.

Dovolenka bola velmi pekna a pacilo sa mi v tej krajine. Co sa tyka vasej starostlivosti tak prebehlo vsetko tak ako ste mi povedala pred odjazdom.Zorganizovane to bolo z vasej strany naozaj dobre. Izby na hoteloch boli super no ta naj bola v hoian. Obrovska. Dakujeme. Sprievodcovia az na jedneho celkom dobra anglictina. Na lodi v halongbay jedlo asi naj z celej dovolenky... Dakujem este raz a v buducnosti asi Tibet...

Dana P. a Hubert P.

individuální zájezd pro 2 osoby do Vietnamu 4.-17.4.2019 byl od vás a vašeho partnera perfektně připraven a realizován. Vše proběhlo dle našeho přání, přesně dle harmonogramu a bez zdravotních komplikací. Děkujeme za kvalitně odvedenou práci, rádi vás doporučíme. Připravujeme další cesty a věříme, že opět s vámi. Poděkujte prosím vašemu partnerovi.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat