Malý okruh Šrí Lankou

Šrí Lanka

Exotický ráj v srdci Indického oceánu, to je Šrí Lanka. Zaujme vás nekonečně zelenou krajinou, impozantní výzdobou buddhistických chrámů a pohostinností místních obyvatel. Během zájezdu navštívíte sloní sirotčinec, skalní pevnost, jeskynní chrámy a nahlédnete do tajemství zpracování cejlonského čaje.

Co uvidíte: sloní sirotčinec, skalní pevnost, jeskynní chrámy, botanickou zahradu, čajové plantáže a pozůstatky britských vlivů

Srí Lanka

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Kolomba

2. den: Kolombo

Přílet na letiště v Kolombu. Po příletu vás na letišti vyzvedne zástupce CK. Následuje přejezd do Negomba, kde budete ubytováni. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek po cestě. Večeře v hotelu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Kolombo – Pinnawala – Sigiriya

Po snídani se vydáte na cestu do sloního sirotčince Pinnawala. Tento sirotčinec byl založen v roce 1975, aby chránil opuštěné a zraněné slony. Odpoledne pojedete ke skalní pevnosti Sigiriya. Pevnost je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z největších úkazů na ostrově. Je často nazývána jako Lví skála, jelikož u vstupu do paláce zde stával ohromný lev. Určitě doporučujeme návštěvu vodních zahrad ve spodní části komplexu a terasovité zahrady. Blíže ke skále se rozprostírá ještě skalní zahrada, ve které jsou obrovské balvany, jež dříve sloužily jako základy budov.

Odjezd do hotelu v Habaraně. Večeře v hotelu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Sigiriya – Dambulla – Matale – Kandy

Po snídani se vydáte na cestu do Dambully, kde navštívíte jeskynní chrámy, továrnu na batikování a zahrady s kořením v Matale.

Jeskynní chrámy v Dambulle zahrnují jeden z nejstarších chrámů na ostrově, jehož vznik je datován k 1. století před naším letopočtem. Po návštěvě jeskyní se podíváte do továrny na batikování, kde uvidíte výrobu nejrůznějších druhů batik. Zahrady s kořením v Matale budou vaší další zastávkou. Zde si budete moci i nějaké koření zakoupit.

Později se vydáte do města Kandy, horského městečka, které je hned po Kolombu druhým nejdůležitějším městem ostrova. Město je jedno z nejsvatějších míst pro vyznavače buddhismu. Je zde umístěn Chrám Buddhova zubu (Dalada Maligawa). V blízkosti chrámu uvidíte pozůstatky Královského paláce (Maha Wasala), Paláce Palle Wasala, kde žily královny a dnes je v něm umístěné muzeum. A Palác Meda Wasala, ve kterém žili nejbližší příbuzní královské rodiny.

Večer uvidíte kulturní představení „kandyjské tance“.

Poté večeře v hotelu a nocleh v hotelu.

5. den: Kandy – Peradeniya – Nuwara Eliya

Po snídani pojedete do Královských botanických zahrad Peradeniya. K nejzajímavějším exemplářům zde patří sbírka orchidejí a vznešená stromořadí.

Poté při cestě do Nuwara Eliya, tzv. malé Anglie, navštívíte továrnu na výrobu čaje. Město Nuwara Eliya leží uprostřed čajových plantáží. Patří též k nejchladnějším místům na Šrí Lance, kdy obzvláště v noci teploty klesají velmi nízko. Celkově jsou stavby a celé prostranství města ovlivněny britským vlivem, který je znatelný snad na každém kroku.

Večer večeře v hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Nuwara Eliya – Kolombo

Po snídani odjezd zpět do Kolomba na letiště. Odlet to Prahy.

7. den: Přílet do Prahy

Přílet do Prahy

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O POBYT U MOŘE NA LIBOVOLNÝ POČET DNŮ

Výběr ze široké nabídky 3*, 4* a 5* hotelů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 07. 2020 - 31. 08. 2020 7 dní / 4 noci od 32040
Kdykoli v období   01. 09. 2020 - 31. 10. 2020 7 dní / 4 noci od 28430

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Colombo: Pegasus Reef hotel

Sigiriya: Sigiriya Village nebo Fresco Water Villa

Kandy: Thilanka Kandy nebo Devon Kandy hotel

Nuwara Eliya: Glenfall Reach hotel nebo Heaven Seven Nuwara Eliya hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha – Kolombo – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Ubytování na 4 noci ve 4* hotelu
 • Stravování formou polopenze
 • Transfery v privátním klimatizovaném voze s řidičem
 • Vstupy do památek zmíněných v itineráři
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum na Šrí Lanku (rádi vám zařídíme, cena: 1 400 Kč / osoba)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Česky mluvícího průvodce (můžeme vám zařídit)
 • Prodloužení pobytu v hotelu u pláže
 • Spropitné a osobní výdaje
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra, vánoční a silvestrovský večer

Reference od našich klientů

Hedvika G.

Děkuji za skvělou dovolenou, kterou jste pro mě připravili výborně po všech stránkách. Musím poděkovat rovněž Vaší partnerské cestovce, se kterou spolupracujete na Sri Lance. Byla jsem mile překvapena sympatickým  uvítáním na letišti v Kolombo. Kromě mého řidiče a průvodce v jedné osobě na mě čekal ještě další člověk, který se postaral o zavazadla a poradil, kde si mohu vyměnit peníze. Byl rovněž přítomen u mého zpátečního odletu až do odbavení. Vřele doporučuji průvodce Jayana – profesionální průvodce a bezpečný řidič. S ubytováním v hotelích jsem byla rovněž spokojena. Odpovídaly kategoriím hvězdičkového zařazení. I když i poslednímu hotelu The Palms v Beruwala nemohu formálně nic vytknout, přece personál tam nebyl tak přátelský jako v ostatních hotelech.  V místech jako továrna na výrobu čaje, safari, zahrada s kořením a muzeu drahokamů mě vždy doprovázel další místní průvodce.

Zuzana B.

Dovolená na Sri Lance byla naprosto skvělá, moc jsme si to užily a obě dvě s dcerou jsme se do této země zamilovaly. Náš průvodce byl velmi milý , obětavý a fundovaný člověk, přesto to byl ale ze začátku po příjezdu na letiště šok,když jsme zjistily, že v zájezdu jsme pouze samy dvě. Nějak jsem to z Vašeho popisu ( zájez bude dělaný na míru, přizpůsoben Vašemu termínu apod .) nepostřehla. Možná by bylo vhodné tuto skutečnost v instrukcích zmínit. Zbytečný pro nás celkem byl i konfort ubytování, televizi na pokoji, bar, bazén - to jsme naprosto nevyužily. Chápu ale , že některé klientela právě toto vyhledává. My spíše oceňujeme zážitky a rády se vzdáme i trochy pohodlí a event. ušetříme, proto bych navrhovala cílit na 2 kategirie turistů - např. high standard a common standard. Jediným nepříjemným překvapením pro nás byla nutnost platit všimné - vždy a všude. Sice jsme s tím počítaly, ale často nás jeho výše až zaskočila . Možná by bylo vhodné i na tuto věc upozornit a podrobněji popsat, co přesně např,zahrnují vstupy do chrámů a NP. Měly jsme např. za to, že řidič na safari v Yalle je v ceně vstupu, ale pak nám bylo doporučeno mu dát všimné 2.000 LR .Podobně to bylo i jinde. Chápu, že místní jsou velmi chudí,nás mají za boháče a turisti jsou pro ně jediným zdrojem příjmu, ale přesto si myslím, že má-li zůstat Sri Lanka tím čím je, neměl by příliv turistů mentalitu místních zkazit.
Jinak k organizaci zájezdu není co vytknout a Vaši kancelář budu doporučovat v okruhu svých známých. 
Děkujeme za tuto možnost se na Sri Lanku podívat.

Kateřina H.

V první řadě bych Vám chtěla velice poděkovat za realizaci zájezdu! Byl opravdu úžasný a moc jsme si dovolenou užili. Není snad nic, co bychom mohli vytknout! Všechny hotely byli velice příjemné, čisté a personál byl velice milý a ochotný. Snad jen hotel Thilanka v Kandy nás zprvu nadchnul, ale pak jsme zjistili, že nad naším pokojem se nacházela obrovská chladící centrála na klimatizace a ta neustále dost nahlas hučela, což nebylo moc příjemné... Ze všech hotelů byl nejlepší první a poslední hotel :) První díky tomu, že jako jediný byl připraven pro 3 a dcerka měla připravenou vlastní postel. Na posledním hotelu bylo úžasně a mile nás překvapil balíček All inclusive. I náš průvodce byl velice fajn, vše nám přizpůsoboval a nabídl nám i možnosti výletů, které jsme původně neměli naplánované, ale staly za to :) Vše bylo perfektní.

Mockrát Vám děkujeme. Už teď uvažujeme nad dovolenou na příští rok a rádi bychom přes vás navštívili asi Thajsko, ale destinaci ještě nemáme pevně vybranou :)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat