• Zájezdy
 • Objevování severního Vietnamu

Objevování severního Vietnamu

Objevování severního Vietnamu

Vychutnejte si proudící tisíciletou historii hlavního města Vietnamu – Hanoj. Zažijte jedinečnou plavbu zátokou Ha Long, kde budete proplouvat mezi ostrůvky nejrůznějších velikostí a tvarů. Poté se s námi vydejte na sever do vietnamských hor a oblastí pěstování čaje. Zastavte se na nádherných vyhlídkách s pohledem na autentické horské vietnamské vesničky a terasy s rýžovými plantážemi. A na závěr si vychutnejte plavbu na veslicích podél rýžových polí s nádhernými scenériemi okolní krajiny.

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Hanoje. 

2. den: Hanoj

Přílet na mezinárodní letiště v Hanoji. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Z letiště budete dopraveni soukromým transferem do centra Hanoje na ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno k odpočinku po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Hanoj

Po snídani navštívíte komplex Ho Či Min, ve kterém uvidíte mauzoleum a dům bývalého vietnamského premiéra Ho Či Mina. Dalším místem, které navštívíte je One Pillar Pagoda – jedná se sice o nejmenší, ale nejznámější pagodu v Hanoi. Od ní půjdete dále k chrámu Temple of Literature (Van Mieu) – tento chrám se stal první vietnamskou univerzitou a přispěl k šíření filozofického proudu Konfucianismu. Navštívíte také jezero Hoan Kiem, kde na ostrůvku v jeho severní části naleznete chrám Ngoc Son.

Odpoledne individuální volno pro vlastní průzkum města, či nakupování.

Nocleh v hotelu. 

4. den: Hanoj - Ha Long Bay

Po snídani v hotelu odjezd autobusem do Tuan Chau Marina. Cestou se zastavíte ve městě Hai Duong, kde můžete obdivovat krásu ručně vyráběných vietnamských předmětů. Příjezd do Tuan Chau Marina, kde vás uvítají drinkem. Poté se vydáte na plavbu do zátoky Ha Long. Během plavby vám bude servírován oběd, zatímco budete plout kolem ostrůvků. Ha Long je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Vietnamu a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Proplujete kolem vápencových skal a ostrůvků, kolem vás se bude třpytit smaragdové moře. Nikde jinde na světě nic podobného nespatříte. Na kajacích poplujete kolem plovoucí vesničky Pearl Farm, navštívíte ostrov Titov, kde můžete volný čas trávit nejrůznějšími aktivitami. K večeru se přidáte k hodině vaření, kdy vám šéfkuchař předvede a vysvětlí přípravu vietnamského jídla. Následuje příjemné posezení při západu slunce s ovocem a čajem. Po západu bude servírována večeře, při které se vám nabídne celá řada vietnamských a asijských jídel. V pozdějších hodinách se budete moci přidat i k lovu olihní a jejich následné přípravě.

Nocleh na lodi.

5. den: Ha Long Bay - Hanoj - Lao Cai - Sapa

Ráno na palubě lodi můžete navštívit hodinu Tai Chi. Poté následuje lehká snídaně. Ještě v brzkých ranních hodinách dojedete k jeskyni Dau Go, největší jeskyni v zátoce. Prohlídka jeskyně bude trvat zhruba 60 minut. Po návratu na loď si zabalíte věci z vašich kajut. Po zbytek cesty můžete relaxovat na palubě lodi. Kolem jedenácté hodiny se servíruje oběd. Připlutí do přístavu, kde na vás bude čekat autobus, kterým pojedete zpět do Hanoje. Zbytek dne individuální volno. Nezapomeňte si zajít na večeři (nezahrnuta v ceně), než budete převezeni ve večerních hodinách na nádraží na noční vlak do Sapa.

Nocleh ve vlaku.

6. den: Lao Cai - Sapa - Ta Van

Ráno po příjezdu do stanice Lao Cai pojedete autobusem do horského městečka Sapa, kde se před vaší túrou posilníte lahodnou snídaní. Sestoupíte až k vesničce Ta Van, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu.  Po cestě vám bude servírován oběd formou pikniku. Na cestu zpět do města Sapa vás vyveze jeep nebo motorka. Večer se můžete vydat objevovat kouzlo nočního života v Sapě.

Nocleh v hotelu.

7. den: Sapa - Cat Cat - Hanoj

Po snídani budete mít chvilku čas na relaxaci. Poté se vydáte na nenáročnou túru do okolních kopců. Když vyšplháte na vrchol, otevře se vám nádherný výhled na vesnici Cat Cat, která je jednou z největších atrakcí v oblasti Sapa, rozprostírající se v údolí Muong Hoa poblíž ohromujících vodopádů Cat Cat. Vesnice je atraktivní zejména proto, že v ní žije etnická skupina H’Mongů, kteří zachovávají unikátní staré zvyky a tradice. Oběd formou pikniku a poté vás vyzvedne vůz, který vás odveze zpět do města Sapa. V odpoledních hodinách se vydáte na cestu autobusem zpět do Hanoje.

Nocleh v hotelu.

8. den: Hanoj - Hoa Lu - Tam Coc

Po snídani vás v ranních hodinách vyzvedne autobus, s kterým zamíříte do provincie Ninh Binh. Cestou se budete moci kochat nádhernými přírodními scenériemi. Navštívíte tvrz Hoa Lu, která byla v 10. stoletím hlavním sídelním městem starověkého království. V poledne půjdete na oběd do restaurace. Po obědě se vydáte na plavbu na veslicích podél rýžových polí. Kanály doplujete až do Tam Coc. Cestou po řece uvidíte celou řadu jeskyní, kterými budete i proplouvat, a několik pagod. Ve večerních hodinách se vrátíte zpět do Hanoje.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hanoj (odlet)

Ráno snídaně v hotelu. Dle letového itineráře individuální volno v Hanoji. Poté transfer na letiště. 

Odlet do Prahy.

10. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 05. 2019 - 30. 09. 2019 10 dní / 7nocí33300
Kdykoli v období   01. 10. 2019 - 31. 12. 2019 10 dní / 7nocí35390

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Hanoj: Golden Sun Palace Hotel 

Halong Bay: Halong Flamingo Cruise 

Sapa: Sapa Unique Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

7x snídaně, 5x oběd, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Hanoj - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 5 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc ve vlaku z Hanoje do Lao Cai
 • 1 noc na lodi při plavbě v Ha Long Bay
 • Veškeré transfery
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vlakovou jízdenku z Hanoje do Lao Cai (lůžkový vůz)
 • Autobusovou jízdenku ze Sapy do Hanoje
 • Plavbu v zátoce Ha Long Bay
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Česky mluvícího průvodce (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat