• Zájezdy
 • Objevování severního Vietnamu

Objevování severního Vietnamu

Vietnam

Vychutnejte si proudící tisíciletou historii hlavního města Vietnamu – Hanoj. Zažijte jedinečnou plavbu zátokou Ha Long, kde budete proplouvat mezi ostrůvky nejrůznějších velikostí a tvarů. Poté se s námi vydejte na sever do vietnamských hor a oblastí pěstování čaje. Zastavte se na nádherných vyhlídkách s pohledem na autentické horské vietnamské vesničky a terasy s rýžovými plantážemi. A na závěr si vychutnejte plavbu na veslicích podél rýžových polí s nádhernými scenériemi okolní krajiny.

Co zažijte: Nakoupíte si na živých tržištích hlavního města, lekci Taj-či na palubě lodi při východu slunce, plovoucí vesničky, život v horských vesničkách a jak se pracuje na rýžových polích, poznání života horských kmenů, plavbu skrze rýžová pole, jízdu na kolech zelenající se přírodou, poznání života horských kmenů

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Hanoje. 

2. den: Hanoj

Přílet na mezinárodní letiště v Hanoji. Po příletu na vás bude čekat zástupce cestovní kanceláře. Z letiště přejedete do hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Hanoj

Po snídani navštívíte komplex Ho Či Min, ve kterém uvidíte mauzoleum a dům bývalého vietnamského premiéra Ho Či Mina. Dalším místem, které navštívíte, je One Pillar Pagoda – jedná se sice o nejmenší, ale nejznámější pagodu v Hanoji. Od ní půjdete dále k chrámu Temple of Literature (Van Mieu) – tento chrám se stal první vietnamskou univerzitou a přispěl k šíření filozofického proudu Konfucianismu. Navštívíte také jezero Hoan Kiem, kde na ostrůvku v jeho severní části naleznete chrám Ngoc Son.

Odpoledne individuální volno pro vlastní průzkum města, či nakupování.

Nocleh v hotelu.

4. den: Hanoj - zátoka Ha Long Bay

V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem směr zátoka Ha Long. Cestou se zastavíte v Hai Duong, kde budete mít možnost si prohlédnout místní řemeslnou produkci. Krátce po poledni přijedete na ostrov Tuan Chau, kde se nalodíte na loď. Podáván bude přivítací drink a seznámíte se se základními bezpečnostními pravidly během plavby. Plavba započne zátokou Ha Long Bay, která se pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Během plavby mezi ostrůvky a skalnatými vrcholky bude podáván oběd. Odpoledne si užijete plavbu kajaky, návštěvu perlové farmy, odpočinete si na ostrově Titov (Titop). V pozdějších odpoledních hodinách se budete moci účastnit lekce vaření na palubě lodi. Večer si užijte západ slunce s výhledem na zátoku a s nějakým skvělým míchaným drinkem.

Nocleh v kajutě na lodi.

5. den: Ha Long Bay - Hanoj - Lao Cai

Brzy ráno na palubě lodi se můžete přidat na lekci Taj-či. Poté následuje lehká snídaně. Ještě v brzkých ranních hodinách dojedete k jeskyni Dau Go, největší jeskyni v zátoce, která se může pochlubit krásnou krápníkovou výzdobou. Prohlídka jeskyně bude trvat zhruba 60 minut. Po návratu na loď si zabalíte věci z vašich kajut. Po zbytek cesty můžete relaxovat na palubě lodi. Kolem jedenácté hodiny se servíruje oběd. Doplujete zpět do přístavu. Zde na vás bude čekat autobus, kterým pojedete zpět do Hanoje.

Zbytek dne individuální volno.

Nezapomeňte si zajít na večeři (nezahrnuta v ceně), než budete převezeni ve večerních hodinách na nádraží na noční vlak do Lao Cai.

Nocleh ve vlaku.

6. den: Lao Cai - Sapa - Ta Van - Sapa

Ráno po příjezdu do stanice Lao Cai pojedete autobusem do horského městečka Sapa, kde se před vaší túrou posilníte lahodnou snídaní. Pokud nebude možné brzké ubytování do vašeho pokoje, budete mít zařízený alespoň dočasný pokoj, abyste se mohli opláchnout.

Po osvěžení se vydáte na průzkum horského městečka Sapa. Sestoupíte až k vesničce Ta Van, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu. Cestou půjdete nádhernou přírodou údolí a terasovitých rýžových políček. Budete mít šanci spatřit i místní etnikum černých Hmongů. Oběd si vychutnáte u místní rodiny. Na cestu zpět půjdete cca další 2 km ještě pěšky a do města Sapa vás vyveze džíp nebo minivan.

Večer se můžete vydat objevovat kouzlo nočního života v Sapě.

Nocleh v hotelu.

7. den: Sapa - Cat Cat - Hanoj

Po snídani budete mít chvilku čas na relaxaci. Poté se vydáte na nenáročnou túru do okolních kopců a hlavně k vesnici Cat Cat. Cestou si pochutnáte na obědě formou pikniku v poklidu u řeky. Pokračovat budete k vesnici Sin Chai, která se nachází při úpatí nejvyšší hory Vietnamu, Fansipanu. Zpět do Sapy dojedete džípy.

V pozdějších odpoledních hodinách nasednete na autobus, který vás odveze zpět do Hanoje. Příjezd do Hanoje ve večerních hodinách.

Nocleh v hotelu.

8. den: Hanoj - Hoa Lu - Tam Coc - Hanoj

Po snídani vás v ranních hodinách vyzvedne autobus, s kterým zamíříte do provincie Ninh Binh. Cestou se budete moci kochat nádhernými přírodními scenériemi. Navštívíte proslulé starověké chrámy dynastií Le a Dinh. V poledne přejdete na oběd do Tam Coc. Po obědě nasednete na loďku a budete obdivovat nádherné krasové útvary a jeskyně v okolí Tam Coc. Poté vyměníte loďku za kola. Čeká vás zhruba hodinová projížďka na kolech skrze vesničky, klidnou přírodu a rýžová pole.

V odpoledních hodinách odjezd zpět do Hanoje. Zbytek dne individuální program.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hanoj (odlet)

Ráno snídaně v hotelu. Dle letového itineráře individuální volno v Hanoji. Poté transfer na letiště. 

Odlet zpět domů. 

10. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět do Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2021 - 19. 12. 2021 10 dní / 7 nocí od 37900

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. 

Hanoj: Golden Silk Boutique Hotel

Halong Bay: Ancora Cruise / Flamingo Cruise

Vlak Hanoj – Lao Cai: 4 lůžkové kupé

Sapa: Chau Long Sapa 2 Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

7x snídaně, 5x oběd, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Hanoj - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 5 nocí ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc ve vlaku z Hanoje do Lao Cai (4 lůžkové kupé)
 • 1 noc na lodi při plavbě v Ha Long Bay
 • Veškeré transfery
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vlakovou jízdenku z Hanoje do Lao Cai (lůžkový vůz)
 • Autobusovou jízdenku ze Sapy do Hanoje
 • Plavbu v zátoce Ha Long Bay
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Olga P.

Dobrý den,

konečně se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za vámi organizovaný zájezd do Vietnamu na přelomu listopadu a prosince 2018. Od začátku jsem čekala kde bude to ale. Žádné ale se nekonalo. Na letišti čekal průvodce s autem, dovezl nás do hotelu, kam se přišla představit zástupkyně viet. kanceláře s malým dárkem a přivítáním. Po celou dobu se u nás střídali průvodci + řidiči a vždy strašně milí. V Hanoji dokonce česky mluvící. Doprovázeli nás vždy při přejezdech a přeletech. Všechny hotely byly v centrech všech měst, tudíž jsme v době idivid. volna kamkoli mohly pohodlně dojít pěšky. Mnohé i neavizované výlety byly s jídlem. Jední slovem, skvělá organizace, bezvadné ubytování i jídlo, výlety (Halong, Mekong, Chu či atd.)

Děkuji a přeji krásný den.

Martin T.

Dovolenka bola velmi pekna a pacilo sa mi v tej krajine. Co sa tyka vasej starostlivosti tak prebehlo vsetko tak ako ste mi povedala pred odjazdom.Zorganizovane to bolo z vasej strany naozaj dobre. Izby na hoteloch boli super no ta naj bola v hoian. Obrovska. Dakujeme. Sprievodcovia az na jedneho celkom dobra anglictina. Na lodi v halongbay jedlo asi naj z celej dovolenky... Dakujem este raz a v buducnosti asi Tibet...

Dana P. a Hubert P.

individuální zájezd pro 2 osoby do Vietnamu 4.-17.4.2019 byl od vás a vašeho partnera perfektně připraven a realizován. Vše proběhlo dle našeho přání, přesně dle harmonogramu a bez zdravotních komplikací. Děkujeme za kvalitně odvedenou práci, rádi vás doporučíme. Připravujeme další cesty a věříme, že opět s vámi. Poděkujte prosím vašemu partnerovi.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat