Perská pohádka - Írán

Perská říše

Prožijte s Letuškou nezapomenutelnou cestu za památkami proslulé starověké Perské říše. Obrovská země plná kontrastů, nádherné přírody a tradiční muslimské i moderní architektury. Vydejte se s námi na tuto cestu a určitě budete spokojení. Íránští obyvatelé jsou vyhlášeni svou pohostinností a laskavostí, která překvapila nejednoho cestovatele. Vše důležité o návštěvě Íránu 

Za netradičními zážitky: projděte se po druhém největším náměstí na světě, ochutnejte neuvěřitelné porce místního výborného jídla, shlížejte na hlavní město a úchvatné pohoří z jedné z nejvyšších televizních věží na světě, obdivujte perské zahrady a pozůstatky Perské říše

Írán

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Teheránu. 

2. den: Teherán

Přílet do Teheránu. Přivítání na letišti a odjezd do hotelu. Pokud bude již pokoj připraven, ubytujete se. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den. Teherán

Snídaně v hotelu. Prohlídka města Teherán. Navštívíte Golestánský palác. Tento komplex budov a parků je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Na budově se krásně prolíná perské umění a evropské prvky architektury. Dalším lákadlem je zdejší květinová zahrada. Po obědě se zajdete podívat do Národního muzea šperků a následně zajdete do nákupního centra Palladium. Na závěr procházka parkem Ab-o-Atash. Večeře.  

Nocleh v hotelu.

4. den: Teherán – Kášán

Po snídani odjezd směr Kášán. Město je proslulé svou výrobou koberců, hedvábí a dalších textilií. Jeho historie sahá přes devět tisíc let daleko. Ve středověku bylo místo střediskem výroby kvalitní keramiky. Město bylo také oblíbeným místem odpočinku bohatých rodin. Díky tomu zde dnes můžete spatřit mnoho tradičních domů vlivných rodů. Krásné jsou taktéž místní lázně, zahrady a krytý bazar. Navštívíte jeden z historických domů, Tabātabāei, který patří k jedněm z nejkrásnějších. Po obědě zavítáte do nádherných veřejných lázní Sultana Amira Ahmada. Další zastávkou bude mešita Agha Bozorg. Po večeři ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Kášán – Isfahán

Snídaně. Cesta do Isfahánu. Cestou se zastavíte ve starobylé horské vesnici Abyaneh postavenou z červené hlíny. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a naobědváte. Odpoledne zavítáte do centra města a projdete se po druhém největším náměstí na světě, Imámově náměstí. Na náměstí můžete obdivovat mešitu šejcha Lotfolláha, palác Alí Qápú nebo obrovský krytý bazar. Podíváte se také do fabriky, kde se vyrábí místní proslulá pochutina „gaz“. Večeře. Návrat do hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Isfahán

Snídaně. Dopoledne se pojedete podívat na tzv. „třesoucí se minarety“ (Menar Jonban). Minarety byly přistavěny v 17. století k mešitě ze 14. století. Třesoucí se jim říká proto, že když rozhýbete jeden z nich, začne se třást i druhý. Tento úkaz nejsou schopni vědci ani stavitelé vysvětlit dodnes. Přejedete do arménské čtvrti ve městě a podíváte se do krásné arménské katedrály Vank. Nachází se zde taktéž muzeum, kde se můžete dozvědět podrobnosti o arménské genocidě (spáchána Turky). Po obědě se podíváte k paláci Alí Qápú, dále k mostu Si-o-se-pol, který je nejkrásnějším a nejpopulárnějším mostem z 11 skvostných mostů přes řeku Zayanderud. Uvidíte ovšem i druhý oblíbený most – Khaju. K závěru prohlídky se podíváte k pavilonu Hasht Behesht. Nakonec si vychutnáte večerní procházku po Imámově náměstí (večer působí náměstí zase trochu jinak). Zajdete na večeři a vrátíte se zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Isfahán – Širáz

Po snídani odjezd do Šírázu, města parků a básníků. Po příjezdu zajdete na oběd a ubytujete se v hotelu. Podíváte se k bráně Darvaze Quran, navštívíte hrobky proslulých básníků – Sa’diho a Háfeze. Hrobky jsou obklopeny krásnými zahradami. Večeře a návrat do hotelu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Šíráz – Persepolis – Šíráz

Brzká snídaně a odjezd do Persepole, která je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tato výjimečná památka zahrnuje pozůstatky paláců, audienčních síní, pokladnic, zásobáren a stájí. Navštívíte také úchvatná archeologická míst Naqsh-e Rajab a Naqsh-e Rustam s hrobkami králů vytesaných do skalních stěn. Oběd. Po obědě prohlídka tradičního historického domu Naranjestan Qavam. Projdete se skrze uzavřený bazar Vakil, kde vám z nabídky koberců, šátků a dalšího tradičního zboží budou až oči přecházet. Před večeří se ještě podíváte do zahrad Afif Abad.

Po večeři návrat do hotelu a nocleh.

9. den: Šíráz – Isfahán

Po snídani odjezd zpět do Isfahánu. Po příjezdu navštívíte mešitu Jameh. Naobědváte se a poté máte volno na nákupy v bazarech podél Imámovo náměstí.

Večeře a nocleh v hotelu.

10. den: Isfahán – Teherán (odlet)

Snídaně a odjezd do Teheránu. V Teheránu se podíváte do palácového komplexu Sa’ad Abad. Oběd. Odpoledne výjezd na 5. nejvyšší televizní věž na světě, Milad, ze které budete mít nádherný výhled nejen na rozlehlé město, ale taktéž na pohoří Alborz. Večeře a odjezd na letiště dle času vašeho letu.

Odlet zpět domů.

11. den: Přílet zpět do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 05. 2019 - 31. 03. 2020 11 dní / 8 nocí od 48350

Ubytování

Ubytování: Ubytování ve 3*, 4*, nebo 5* hotelech (dle výběru) ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Uvedená cena za zájezd je ve 3* hotelech. 

Příplatek za 4* hotely - 8 100 Kč 

Příplatek za 5* hotely - 13 500 Kč

Strava

Typ stravování: Plná penze

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Teherán - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve dvoulůžkovém pokoji (kategorie hotelu dle výběru)
 • Stravování: 8x plná penze
 • Přivítání na letišti
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Veškerou dopravu během programu klimatizovaným vozem
 • Podklady k vyřízení víz z íránské strany
 • Veškeré vstupné do památek dle itineráře
 • 2 lahve vody na osobu a den
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Víza do Íránu
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat