Po stopách Inků

To nejkrásnější z Peru

Vydejte se po stopách dávných civilizací. Nechte se okouzlit inckými památkami a krajinou pohoří And. Poznáte místní domorodé obyvatelstvo, incké posvátné vodní cesty a navštívíte unikátní plovoucí ostrovy místních Indiánů. Výprava do Peru se tak jistě pro vás stane jedinečným cestovatelským zážitkem.

Do horských a pralesních oblastí není doporučené cestovat v měsících od prosince do března, kdy jsou v těchto částech silné a dlouhotrvající deště a hrozí zde sesuvy půdy.

Peru

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Limy.

2. den: Lima

Přílet do Limy. Po příletu vás na letišti vyzvedne zástupce naší cestovní kanceláře a pojedete se ubytovat do hotelu. Zbytek dne máte volno na odpočinek po cestě a na první procházku po Limě.

Lima je hlavním a největším městem Peru. Je hlavním ekonomickým, kulturním i administrativním centrem země. Zajímavostí Limy je to, že se zde nachází největší zoologická zahrada z jihoamerických zemí a najdete zde také vyšší sochu Krista (37 m) než je proslavenější socha v Riu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Lima

Po snídani máte čas na odpočinek. Odpoledne se vydáte do koloniální části města a prohlédnete si tak nejhlavnější turistické atrakce. Projdete přes náměstí Plaza San Martín a přes Plaza Mayor. Uvidíte Prezidentský palác (Palacio de Gobierno), kostel Santo Domingo a další stavby z koloniálního období. Navštívíte kostel a klášter San Francisco se svými proslulými katakombami. Na závěr si projdete i residenční čtvrť San Isidro.

Nocleh v hotelu.

4. den: Lima - Arequipa

Po snídani vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte do Arequipy, druhého největšího města ležícího v Andách a obklopené impozantními vulkány. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. V odpoledních hodinách se vydáte na prohlídku města, které je navíc jedním z nejlépe zachovaných peruánských měst. Prohlídka zahrnuje také klášter Santa Catalina, jehož vznik je datován do 16. století a je korunním klenotem koloniálního období.

Nocleh v hotelu.

5. den: Arequipa - Puno

Po snídani přejedete na autobusové nádraží, ze kterého pojedete do města Juliaca. Cesta trvá cca 5 hodin a nabízí nádherné scenérie And. Po příjezdu do Juliacy vás na autobusovém nádraží vyzvedne průvodce, se kterým se vydáte na návštěvu nejznámějších pohřebních sloupů Sillustani, které pocházejí z předinckého období. Nádheru místa podtrhuje jezero Umayo. Pokračovat budete do městečka Puno, domova místní domorodé populace. Zde se ubytujete.

Nocleh v hotelu.

6. den: Jezero Titicaca

Po snídani vás dnes čeká celodenní výlet k jezeru Titicaca, posvátného jezera Inků. Navštívíte unikátní plovoucí ostrovy místních Indiánů. Pokračovat budete na ostrov Taquile. Během výletu budete mít servírován oběd. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Puno - Cuzco

Po snídani vás čeká cesta autobusem do města Cuzco. Pojedete skrze rozsáhlé travnaté pláně, až dojedete k hornímu toku řeky Urubamba, který nese název Vilcanota. Tyto vodní cesty jsou pro Inky posvátné. Cestou skrze města Pukara, Tinta a Urcos budete mít pocit, jako byste se vrátili zpět do historie. Do Cuzca dorazíte v odpoledních hodinách. Město bylo hlavním městem říše Inků. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Během dnešní cesty je součástí i oběd.

Nocleh v hotelu.

8. den: Cuzco

Po snídani budete mít volno, abyste si mohli prohlédnout na vlastní pěst krásy tohoto historického města. Odpoledne se vydáte na návštěvu hlavního náměstí, které je řazeno k jedněm z nejhezčích náměstí na světě. Ve městě se v architektuře prolínají incké a španělské vlivy. Nevynecháte ani návštěvu incké pevnosti Sacsayhuamán a věštírny Qenko, administrativního centra Puka Pukary a archeologické naleziště s ceremoniálními koupelemi Tambomachay.

Nocleh v hotelu.

9. den: Sacred Valley (Posvátné údolí)

Po snídani vás dnes čeká celodenní exkurze do posvátného údolí Inků, místa nedostižné krásy. Výlet započne v mimořádně úzké vesničce Pisac. Nad městem uvidíte terasovitá pole a kamenné stavby z původního inckého osídlení. Místní komunity jsou vyhlášené svými řemeslnými dovednostmi. Vyrábí se zde propracované deky, oblečení z vlny z alpak a další ručně vyráběné produkty, které zde můžete zakoupit. Vychutnáte si oběd na venkově. Závěr prohlídky a samotného údolí tvoří město Ollantaytambo v nadmořské výšce 2 750 m. Vrchní částí městečka dominuje mytický chrám, který zde působí jako pevnost. Následuje návrat do Cuzca.

Nocleh v hotelu.

10. den: Machu Picchu

Po snídani opustíte Cuzco a pojedete vlakem do ztraceného města Inků, které bylo objevené v roce 1911 americkým historikem Hiramem Binghamem.  Toto ztracené město bylo označené za jeden ze 7 novodobých divů světa. Machu Picchu je určitě místem, které by každý měl za život alespoň jednou navštívit. Po cestě budete mít oběd v místní restauraci v malém městečku Aguas Calientes. Poté se vlakem vrátíte zpět do Cuzca.

Nocleh v hotelu.

11. den: Cuzco - Lima

Po snídani pojedete z Cuzca zpět do Limy, odkud poletíte letadlem zpět do Česka.

12. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 10. 2019 - 31. 05. 2020 12 dní / 9 nocí od 75460
Kdykoli v období   01. 06. 2020 - 30. 09. 2020 12 dní / 9 nocí od 79790
Kdykoli v období   01. 10. 2020 - 31. 12. 2020 12 dní / 9 nocí od 75460

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Lima: Allpa Hotel & Suites

Arequipa: Hotel San Agustin Posada del Monasterio

Puno: Royal Inn Hotel

Cuzco: Hotel Munay Wasi Inn

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 4x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Lima - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenky ve vnitrostátních přeletech Lima - Arequipa, Cuzco - Lima v ekonomické třídě (v ceně je pouze kabinové zavazadlo, odbavené zavazadlo je nutné si připlatit)
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 9x snídaně, 4x oběd
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vlakovou jízdenku Poroy - Machu Picchu - Poroy
 • Veškerou dopravu během programu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla, nápoje a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

J. M.

Rád bych Vám poděkoval za velmi pěkný zájezd na Kubu a do Peru, odlet z Prahy 14.9.2019.

Peru: 

přelet z Havany do Limy, Lima je hlavní město, leží u oceánu a má řadu velmi moderních staveb, hotelů. Je to přístavní oceánské město. Začínalo Jaro, mladí lidé tam běhají, podobně jako v Praze, speciální stezky, parky pro cvičení. Dále jsme letěli do města Cusco, hlavní město původních Inků, výškové převýšení jsem vůbec nezaznamenal. Historické město se spoustou staveb, historické okolí s pamětnými místy Inků, krajina se nedá popsat – musí se navštívit. I v horách bylo velmi teplo (25 st.C, slunečno), cesta vlakem z Ollanta na horu – Machu Pichu, kouzelná krajina podél řeky, trochu mne překvapilo, že řeka stále tekla směrem „do hor“, ale poté jsem zjistil, že město Cusco leží výše než MP. Prostředí hory je úžasné (možná i díky počasí), originální stavby, také se tam pasou Lamy.

Velmi kvalifikovaní průvodci.

Přejezd autobusem do Puna – cestou jsme zažili hodně zajímavých věcí, např. pohled na zemědělce, pastviny, řeky, historická městečka, kostely, muzea, na trhu řadu řemeslníků, keramika a pletené doplňky – typické oděvy.

Navštívená města: Lima, Cusco, Andahuailillas, Urcos, Raqchi, Sicuani, Pukara, památné chrámy, historie.

Druhý den výlet po nejvýše položeném jezeře TitiKaka, ostrovy s původními obyvateli, tradice a zvyky, domky z rostlin podobných rákosu, úžasná plavba po jezeře Lago, život lidí (Kečuánci) na ostrovech, uměle vytvářené, i plavoucí, (také tak např. měli sluneční kolektor a el. spotřebiče). Dověděli jsme se, jak dříve žili, pracovali a radovali se. Dá se říci, že tradice udržují. Např. v Punu jsem navštívil školu, kde děvčata právě hrála volejbal. Na hřišti venku probíhal fotbalový zápas dorostu: Peru-Bolívie. Tržiště plné květin, ovoce, knihy, oblečení, pletené doplňky, obuv apod. Zážitků je velmi, ale nedají se přenést. Restaurace čisté, hotely – standard jako v Evropě. A opět neměl jsem sebou žádný Repelent a nikde jsem ho nepotřeboval. V hotelech jsou nabízené kokové čaje nebo lístky koky na žvýkání.

Tedy děkuji Vám za tento nezapomenutelný zážitek a úžasný výlet.     

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat