Po stopách Inků

Po stopách Inků

Vydejte se po stopách dávných civilizací. Nechte se okouzlit inckými památkami a krajinou pohoří And. Poznáte místní domorodé obyvatelstvo, incké posvátné vodní cesty a navštívíte unikátní plovoucí ostrovy místních Indiánů. Výprava do Peru se tak jistě pro vás stane jedinečným cestovatelským zážitkem.

Do horských a pralesních oblastí není doporučené cestovat v měsících od prosince do března, kdy jsou v těchto částech silné a dlouhotrvající deště a hrozí zde sesuvy půdy.

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Limy.

2. den: Lima

Přílet do Limy. Po příletu vás na letišti vyzvedne zástupce naší cestovní kanceláře a pojedete se ubytovat do hotelu. Zbytek dne máte volno na odpočinek po cestě a na první procházku po Limě.

Lima je hlavním a největším městem Peru. Je hlavním ekonomickým, kulturním i administrativním centrem země. Zajímavostí Limy je to, že se zde nachází největší zoologická zahrada z jihoamerických zemí a najdete zde také vyšší sochu Krista (37 m) než je proslavenější socha v Riu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Lima

Po snídani máte čas na odpočinek. Odpoledne se vydáte do koloniální části města a prohlédnete si tak nejhlavnější turistické atrakce. Projdete přes náměstí Plaza San Martín a přes Plaza Mayor. Uvidíte Prezidentský palác (Palacio de Gobierno), kostel Santo Domingo a další stavby z koloniálního období. Navštívíte kostel a klášter San Francisco se svými proslulými katakombami. Na závěr si projdete i residenční čtvrť San Isidro.

Nocleh v hotelu.

4. den: Lima - Arequipa

Po snídani vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte do Arequipy, druhého největšího města ležícího v Andách a obklopené impozantními vulkány. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. V odpoledních hodinách se vydáte na prohlídku města, které je navíc jedním z nejlépe zachovaných peruánských měst. Prohlídka zahrnuje také klášter Santa Catalina, jehož vznik je datován do 16. století a je korunním klenotem koloniálního období.

Nocleh v hotelu.

5. den: Arequipa - Puno

Po snídani přejedete na autobusové nádraží, ze kterého pojedete do města Juliaca. Cesta trvá cca 5 hodin a nabízí nádherné scenérie And. Po příjezdu do Juliacy vás na autobusovém nádraží vyzvedne průvodce, se kterým se vydáte na návštěvu nejznámějších pohřebních sloupů Sillustani, které pocházejí z předinckého období. Nádheru místa podtrhuje jezero Umayo. Pokračovat budete do městečka Puno, domova místní domorodé populace. Zde se ubytujete.

Nocleh v hotelu.

6. den: Jezero Titicaca

Po snídani vás dnes čeká celodenní výlet k jezeru Titicaca, posvátného jezera Inků. Navštívíte unikátní plovoucí ostrovy místních Indiánů. Pokračovat budete na ostrov Taquile. Během výletu budete mít servírován oběd. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Puno - Cuzco

Po snídani vás čeká cesta autobusem do města Cuzco. Pojedete skrze rozsáhlé travnaté pláně, až dojedete k hornímu toku řeky Urubamba, který nese název Vilcanota. Tyto vodní cesty jsou pro Inky posvátné. Cestou skrze města Pukara, Tinta a Urcos budete mít pocit, jako byste se vrátili zpět do historie. Do Cuzca dorazíte v odpoledních hodinách. Město bylo hlavním městem říše Inků. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Během dnešní cesty je součástí i oběd.

Nocleh v hotelu.

8. den: Cuzco

Po snídani budete mít volno, abyste si mohli prohlédnout na vlastní pěst krásy tohoto historického města. Odpoledne se vydáte na návštěvu hlavního náměstí, které je řazeno k jedněm z nejhezčích náměstí na světě. Ve městě se v architektuře prolínají incké a španělské vlivy. Nevynecháte ani návštěvu incké pevnosti Sacsayhuamán a věštírny Qenko, administrativního centra Puka Pukary a archeologické naleziště s ceremoniálními koupelemi Tambomachay.

Nocleh v hotelu.

9. den: Sacred Valley (Posvátné údolí)

Po snídani vás dnes čeká celodenní exkurze do posvátného údolí Inků, místa nedostižné krásy. Výlet započne v mimořádně úzké vesničce Pisac. Nad městem uvidíte terasovitá pole a kamenné stavby z původního inckého osídlení. Místní komunity jsou vyhlášené svými řemeslnými dovednostmi. Vyrábí se zde propracované deky, oblečení z vlny z alpak a další ručně vyráběné produkty, které zde můžete zakoupit. Vychutnáte si oběd na venkově. Závěr prohlídky a samotného údolí tvoří město Ollantaytambo v nadmořské výšce 2 750 m. Vrchní částí městečka dominuje mytický chrám, který zde působí jako pevnost. Následuje návrat do Cuzca.

Nocleh v hotelu.

10. den: Machu Picchu

Po snídani opustíte Cuzco a pojedete vlakem do ztraceného města Inků, které bylo objevené v roce 1911 americkým historikem Hiramem Binghamem.  Toto ztracené město bylo označené za jeden ze 7 novodobých divů světa. Machu Picchu je určitě místem, které by každý měl za život alespoň jednou navštívit. Po cestě budete mít oběd v místní restauraci v malém městečku Aguas Calientes. Poté se vlakem vrátíte zpět do Cuzca.

Nocleh v hotelu.

11. den: Cuzco - Lima

Po snídani pojedete z Cuzca zpět do Limy, odkud poletíte letadlem zpět do Česka.

12. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 06. 2019 - 30. 09. 2019 12 dní / 9nocí od 72500
Kdykoli v období   01. 10. 2019 - 31. 05. 2020 12 dní / 9nocí od 75460
Kdykoli v období   01. 10. 2020 - 31. 12. 2020 12 dní / 9nocí od 75460
Kdykoli v období   01. 06. 2020 - 30. 09. 2020 12 dní / 9nocí od 79790

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Lima: Allpa Hotel & Suites

Arequipa: Hotel San Agustin Posada del Monasterio

Puno: Royal Inn Hotel

Cuzco: Hotel Munay Wasi Inn

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

9x snídaně, 4x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Lima - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenky ve vnitrostátních přeletech Lima - Arequipa, Cuzco - Lima v ekonomické třídě (v ceně je pouze kabinové zavazadlo, odbavené zavazadlo je nutné si připlatit)
 • Ubytování na 9 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 9x snídaně, 4x oběd
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vlakovou jízdenku Poroy - Machu Picchu - Poroy
 • Veškerou dopravu během programu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla, nápoje a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat