Poklady Arménie

Netradiční exotika na dosah ruky

Letuška vás zavede na nejvýznamnější místa nádherné Arménie. Mezi velká lákadla patří památky a jedinečná příroda v podhůří Kavkazu, ale také možnost vycestovat bez víz a žádné postrkávání s davy turistů.

Těšte se na: spousty a spousty církevních památek, seznámení se s životem místních obyvatel a ukázku přípravy tradičních pokrmů a dezertů, ochutnávku arménských vín, procházky po lázeňském městečku nebo podél největšího vysoko položeného jezera, na 1 den v programu dle vašich preferencí

Arménie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Jerevanu.

2. den: Jerevan

Přílet do Jerevanu. Přivítání na letišti. Odjezd do hotelu a ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek a první procházky po městě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Jerevan – Ečmiadzin – Zvartnoc – Parakar – Jerevan

Po snídani se vydáte na výlet k jedněm z nejvýznamnějších církevních památek v zemi – na prohlídku 2 významných památek UNESCO – do EčmiadzinuZvartnocu. Ečmiadzin je hlavním sídlem patriarchy arménské církve. K vidění je zde spousta nádherných kostelů a katedrál – katedrála Mayr Tachar, kostel sv. Gajane, kostel sv. Hripsime. Zvartnoc dnes představuje pouze ruiny katedrály ze 7. století, které ovšem stojí za to navštívit, nejen z hlediska historického, ale taktéž z architektonického.

Následně pojedete do vesnice Parakar, kde zavítáte do jednoho z místních domů. Zde se naobědváte a budete svědky, jak se připravují tradiční arménské dezerty „gata“ a „sudzukh“ (sudžuch).

Návrat zpět do Jerevanu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Jerevan – Khor Virap – Noravank – Areni – Jerevan

Nasnídáte se a vyjedete na prohlídku klášterního komplexu Khor Virap. Klášter je významným místem z hlediska historie. Protože se zde rozhodlo o tom, že se Arménie stala první zemí, která přijala křesťanství. Úchvatná je též lokace kláštera, jelikož se nachází na planině před majestátní posvátnou horou Ararat. Cesta bude pokračovat ke klášteru Noravank, který je jedním z nejkrásnějších v zemi. Na cestě zpět se zastavíte ve vesničce Areni, která je centrem arménského vinařství. Určitě doporučujeme ochutnat některé místní produkty.

Návrat zpět do Jerevanu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Jerevan – Sevan – Dilijan (Dilidžan)

Po snídani vyjedete k jezeru Sevan, které je jedním z největších jezer ve vyšších nadmořských výškách a největším jezerem Arménie. Díky nadmořské výšce je kolem jezera chladnější klima. Místo je ideálním místem pro odpočinek – koupání, projížďky na koních, vodní sporty a mnoho dalšího. Restaurace v okolí jezera nabízejí spoustu rybích specialit.

Podíváte se také k místnímu klášteru Sevanavank. Pokračovat budete do lázeňského města Dilidžan, které leží uprostřed stejnojmenného národního parku, kterému Arménci přezdívají „Malé Švýcarsko“. Po příjezdu do města se projdete hlavní ulicí, uvidíte spoustu obchodů, krásné tradiční dřevěné domky.

K večeru si vychutnejte procházky na čerstvém horském vzduchu v městečku plného zeleně.

Nocleh v hotelu.

6. den: Den dle vašeho výběru

Možnost 1 – pro milovníky architektury a památek: Návštěva kláštera Sanahin na zalesněném horském svahu a klášterního komplexu Haghpat, oba zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Haghpat představoval největší náboženské, kulturní a vzdělávací centrum v Arménii ve středověku.

Možnost 2 – pro milovníky přírody: Výlet k jezeru Parz uprostřed hustých lesů. Od jezera si můžete vychutnat výšlap ke klášteru Goshavank. Pokud by počasí nepřálo, nebo se vám nechtělo pěšky, je možné k oběma místům vyjet co nejblíže autem.

Možnost 3 – pro milovníky aktivního odpočinku: Výlet do rezortu Yenokavan, který je centrem aktivního odpočinku. Užít si zde můžete celodenní túry, zažít jízdu na zip line a další různé aktivity.

Po každé z možností večer návrat do Jerevanu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Jerevan

Po snídani začne prohlídka hlavního města, Jerevanu. Podíváte se na Náměstí Republiky, Mashtoc Avenue, uvidíte budovu opery a baletu Arama Chačaturjana (Aram Khachatryan). Projdete se parkem Cascade, který tvoří krásné kaskádové schodiště, upravené zahrady a sochy. Umístěno je zde sídlo uměleckého centra. Podíváte se do muzea Marenadaran, kde jsou uchovány starověké arménské rukopisy. Muzeum uchovává však i mnoho dalších rukopisů – například také perské či arabské.

Individuální volno na oběd.

Odpoledne se podíváte do Muzea historie. Poslední zastávkou bude památník obětí arménské genocidy.

Nocleh v hotelu.

8. den: Jerevan – Garni – Geghard – Jerevan

Nasnídáte se a vyrazíte na výlet do Garni, kde se nachází nádherný antický chrám v krásné přírodní scenérii. Chrám je jedinou stojící  antickou stavbou na území bývalého sovětského svazu. Dále se pojedete podívat do klášterního komplexu Geghard, který se také pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Pochutnáte si na tradičním arménském chlebu, který nese název lavaš. Během dne ještě navštívíte ovocný trh.

Návrat do Jerevanu a nocleh v hotelu.stojící

9. den: Jerevan (odlet)

Snídaně v hotelu. Dle času odletu vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte zpět domů.

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 08. 2020 - 30. 12. 2020 9 dní / 7 nocí od 30900

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

7x snídaně, 1x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Jerevan - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 7 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 7x snídaně, 1x oběd
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Veškerou přepravu během programu
 • Veškeré vstupné do památek dle itineráře (kromě zábavního rezortu Yenokavan)
 • Láhev vody na osobu a den
 • Návštěvu vinařství a ochutnávku vín
 • Ukázku přípravy arménských dezertů
 • Ochutnávku tradičního pokrmu - "lavaš"
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další stravování a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v pmátkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Jan V.

Dovolená byla perkfetní, hotel byl krásný, čistý s milým personálem. Průvodkyně i řidič byli velice příjemní a velkou měrou přispěli k úspěchu celého zájezdu.

Ještě jednou děkujeme za vše!

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat