• Zájezdy
 • Portugalské pobřeží po vlastní ose

Portugalské pobřeží po vlastní ose

Portugalsko

Portugalsko má toho tolik, co stojí za to objevit. V zemi naleznete rozmanitou krajinu, nádherné písečné pláže a malebnou architekturu a kulturu. Od pradávna se zde prolínaly odlišné civilizace, které zde zanechaly své pozůstatky. Vydejte se na cestu s pronajatým vozem a poznejte tak Portugalsko po vlastní cestě od severu až do Lisabonu. Inspirujte se naším programem níže.

Pronájem auta - k pronájmu auta potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavená na jméno řidiče.

To nejlepší z portugalského pobřeží: národní park Serra da Estrela, malebné uličky, řáda vinic a středověké hrady. Dojem na Vás zanechá také bývalé královské sídlo a staré maureské město Sintra.

Portugalsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - Porto

Po příletu si vyzvednete vůz v autopůjčovně*. Vydejte se na průzkum samotného města Porto. Výhodou Porta je, že je docela malé a tak stihnete projít hlavní zajímavosti za den.

Hlavním lákadlem je portské víno a místní vinné sklípky. Ty pro tento večer určitě doporučujeme navštívit. Nádherná je architektura starého města s terasovitou zástavbou podél řeky Douro. K zajímavostem patří také mosty přes řeku, které patří k technickým skvostům.

*K pronájmu potřebujete mít kreditní embosovanou kartu (vystavenou na jméno řidiče).

2. den: Porto - Serra da Estrela/Aveiro - Coimbra

Věnujte Portu ještě dnešní dopoledne, než se vydáte na cestu na jih.

Cestou do Coimbry si udělejte odbočku buď na západ, do národního parku Serra da Estrela, nebo na východ k malému přístavnímu městečku Aveiro.

Serra da Estrela – Národní park chránící nejvyšší pohoří v Portugalsku a největší portugalské řeky. Nejvyšším vrcholem je hora Torre (1 993 m). Ten je dostupný po horské silnici. Založen byl také přírodní park chránící zdejší charakter vesnic a krajiny.

Aveiro – Toto malé přístavní městečko se rozprostírá v malebné krajině plné zátok, říček a kanálů. K hlavním turistickým atrakcím tak bez pochyby patří projížďka na člunu.

Později přejeďte do samotného města Coimbra.

Coimbra je městem s nejstarší a nejprestižnější portugalskou univerzitou založenou již v roce 1290. Po více než 100 let byla Coimbra hlavním městem, než její místo převzal Lisabon. K vidění je zde řada historických památek včetně katedrál či maurské městské brány. Navštívit zde můžete také park miniatur významných portugalských staveb.

3. den: Tomar - Fatima - Batalha - Alcobaca

Dnešní cestu můžete pojmout v duchovním a poutním duchu, kdy navštívíte jedno z nejvýznamnějších poutních míst na světě, proslulou Fatimu. Cestou si udělejte také zastávky u dvou krásných klášterů. Při cestě se můžete zastavit ve městě Tomar. To bývalo hlavním sídlem řádu Templářů, který financoval zámořské objevy.

Fatima je jedním z nejdůležitějších katolických poutních míst na světě. Zde se údajně 3 malým dětem zjevila Panna Marie. Na místě, kde se údajně Panna Marie objevila, dnes stojí velká bazilika, která je přeplněna obětními dary.

Batalha – Klášter zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO.

Alcobaca – Místní klášter Santa Maria de Alcobaca je nádhernou ukázkou středověké cisterciácké gotiky.

4. den: Óbidos - Peniche - Cabo Carvoeiro

Před cestou k atlantskému oceánu se zastavte ve středověkém městečku Óbidos, které se pyšní zachovalými hradbami. Před dalšími túrami a cestami si můžete odpočinout na vyhlášených písečných plážích u městečka Peniche.

Peniche – Pobřežní město vyhlášené dlouhými písečnými plážemi. Díky značnému větru jsou zde také skvělé podmínky pro různé vodní sporty, například pro surfing nebo windsurfing.

Mys Cabo Carvoeiro – Nedaleko přístavu Peniche se nachází divoký rozeklaný mys s nádhernými výhledy na útesy a maják z poloviny 18. století.

5. den: Pláž Praia do Magoito - přírodní park Sintra - Cascais

Vychutnejte si den plný odpočinku západně kousek od města Magoito na nádherné stejnojmenné písečné pláži s blízkými strmými útesy.

Lákadlem oblasti v okolí romantického městečka Sintra je přírodní park Sintra-Cascais plný kopců a lesů, který nabízí velké množství výletů až k pobřeží Atlantského oceánu. Pokud vás již odpočinek na pláži omrzí, můžete si sem zajít na procházku.

6. den: Sintra - Cabo da Roca - Lisabon

K závěru cesty by měla proběhnout návštěva romantického městečka Sintra a výhled z nejzápadnějšího cípu pevninské Evropy.

Sintra – bývalé královské letní sídlo se 2 paláci, které jsou hlavními lákadly. Město je umístěno na úpatí pohoří Serra de Sintra. Nedaleko paláce Pena si můžete prohlédnout pozůstatky maurského hradu. Navíc je Sintra zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Mys Cabo da Roca – Oficiálně nejzápadnější pevninský bod nejen Portugalska, ale celé pevninské Evropy.

Poté dojeďte do Lisabonu, jehož návštěva je naplánována na závěr vaší cesty po Portugalsku.

Lisabon – Hlavní město, ve kterém navštivte čtvrti Belém, odkud vyplouval Vasco da Gama za svými mořeplaveckými dobrodružstvími, Alfama, jež je tvořená nepravidelnými úzkými uličkami a Baixa, jež byla přestavěna v barokním stylu po silném zemětřesení a je charakteristická širokými bulváry.

7. den: Odlet

 Cesta na letiště v Lisabonu. Vrácení vozu na letišti. Odlet směr Praha.

Přílet zpět domů. 

Za příplatek můžeme zařídit

 • Vstupné do paláce Pena a Maurského hradu v Sintře (bez čekání ve frontě)
 • Plavbu lodí jeskyněmi Benagil s pozorováním delfínů
 • Výlet do údolí řeky Douro s ochutnávkou vín, plavbou po řece a obědem
 • Výlet lodí k Azorským ostrovům s pozorováním velryb
 • Vstupné do akvária v Lisabonu
 • Plavbu na kajacích k jeskyním Ponta da Piedade
 • A mnoho dalšího …

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 03. 2021 - 30. 10. 2021 7 dní / 6 nocí od 18990

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

S ohledem na aktuální situaci může být upraveno místo odletu / příletu dle aktuálního letového řádu. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Porto / Lisabon – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: snídaně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Jitka D.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle naplánované podmínky pro dovolenou, kterou jsme si opravdu užili. Let, ubytování v obou hotelech, pronájem vozu, to vše jste nám perfektně zařídila, a společně se zážitky z ostrova Madeira jsme díky tomu strávili dokonalou dovolenou. Hotel De Centro nemá vlastní parkovací stání, ale umožňuje parkovat ve vedlejším hotelu Windsor, který je naproti. Hotel odpovídá označení tří hvězdiček. Aparthotel Paul de Mar je umístěn na okraji odlehlé části ostrova. Je na slunném místě, servíruje báječné snídaně, je velmi příjemný, i pro náročnější klientelu. Kombinace ubytování v obou místech (centrum Funchalu a v Paul de Mar) je báječně vyladěná. Dovolenou jsme si opravdu užili a doporučila bych ji dalším Vašim zákazníkům.

Jana M.

Se službami Letušky a vaším přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Let tam i zpět proběhl bez problémů, parkování v Praze a transport na letiště a zpět k autu byl perfektní, navíc jsme odlétali v 6:00, čili na letiště jsme potřebovali odvézt před 4. hodinou ranní. Vyzvednutí zapůjčeného auta proběhlo také v pořádku a pobyt sám byl úžasný. Služby v obou ubytovacích zařízeních vynikající, i když to ve Funchalu nebylo na takové úrovni jako v Paul de Mar. Nám ale plně vyhovovalo a nemůžeme k němu nic vytknout. Celkově hodnotím celý zájezd výbornou a doporučuji vaše služby známým :-)

D. H.

Dobrý den,

Úvodem mohu shrnout, že celkově hodnotíme cestu do Portugalska velmi kladně; pobyt se nám líbil a rády se do této destinace opět někdy v budoucnu vrátíme.

Z našich postřehů:

S dopravou leteckou se společností Eurowings, tak se zajištěným transferem z-/do- hotelu jsme byly maximálně spokojené.

Hotel byl v pořádku; zejm. lze vyzdvihnout jeho lokaci, střešní terasu, úroveň snídaně; pokoje působí na internetu útulněji, ale na krátkodobý pobyt  je lze zhodnotit jako dostačující.

Ideální délka krátkodobého pobytu by pak z našeho pohledu byla 4 noci vzhledem k atraktivitě míst v dojezdové vzdálenosti (bus/vlak, event. i zapůjčeným vozem).

Rády se na Vás někdy v budoucnu opět s důvěrou obrátíme.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat