• Zájezdy
 • Portugalsko od severu k jihu po vlastní ose

Portugalsko od severu k jihu po vlastní ose

Portugalsko

Portugalsko má toho tolik, co stojí za to objevit. V zemi naleznete rozmanitou krajinu, nádherné písečné pláže a malebnou architekturu a kulturu. Od pradávna se zde prolínaly odlišné civilizace, které zde zanechaly své pozůstatky. Vydejte se na cestu s pronajatým vozem a poznejte tak Portugalsko po vlastní cestě od severu až na jih. Při delším pobytu si budete moci také vychutnat vyhlášenou slunnou oblast Algarve s úchvatnými plážemi. Inspirujte se naším programem níže.

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. 

Těšit se můžete na: vinné sklípky s portským vínem, významné poutní místo Fátima, 2 impozantní cípy Evropy a to také to nejslunnější místo Evropy - Algarve.

Portugalsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - Porto

Odlet z Prahy do Portugalska.

Po příletu si vyzvednete vůz v autopůjčovně*. Vydejte se na průzkum samotného města Porto. Výhodou Porta je, že je docela malé a tak stihnete projít hlavní zajímavosti za den.

Hlavním lákadlem je portské víno a místní vinné sklípky. Ty pro tento večer určitě doporučujeme navštívit. Nádherná je architektura starého města s terasovitou zástavbou podél řeky Douro. K zajímavostem patří také mosty přes řeku, které patří k technickým skvostům.

*K pronájmu potřebujete mít kreditní embosovanou kartu (vystavenou na jméno řidiče).

2. den: Porto

Portu je toho k vidění spousta, proto mu věnujte i dnešní den.

Rádi Vám zajistíme různé vstupenky, aktivity, výlety po okolí nebo prohlídku vinných sklepů s portským vínem včetně ochutnávky.

3. den: Fatima - Óbidos - Peniche

Dnes se můžete vydat do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst na světě, do Fatimy. Zde se údajně třem dětem zjevila Panna Marie. Na místě, kde k tomuto jevu mělo dojít, stojí dnes bazilika. Před cestou k Atlantskému oceánu se ještě zastavte v krásném zachovalém středověkém městečku s hradbami, v Óbidos. U pobřeží dojeďte k městečku Peniche, které je vyhlášeno okolními písečnými plážemi. Dojeďte se také podívat k mysu Cabo Carvoeiro s rozeklanými útesy a majákem z 18. století.

4. den: Peniche - Sintra - Cascais

Dnešní den můžete věnovat odpočinku na pláži. Pokud budete nabaženi odpočinkem a budete chtít poznat další kousek krásné přírody, určitě se vydejte do přírodního parku Sintra-Cascais.  

Tip Letušky: Zajeďte si do autentického regionu Alentejo, jehož hlavním centrem je město Évora. Jedná se o rozsáhlý region, který svojí rozlohou zabírá téměř jednu třetinu Portugalska. Velká část zemědělské půdy je zde tvořena vinicemi a olivovými háji. Ochutnejte místní výrazné červené víno.

5. den: Sintra - Mys Roca (Cabo da Roca)

Vydejte se na prohlídku romantického městečka Sintra. Hlavním lákadlem je pestrobarevný palác Pena. V blízkosti si můžete prohlédnout pozůstatky maurského hradu. Sintra se také navíc pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Poté přejeďte pozorovat západ slunce na nejzápadnější cíp pevninské Evropy, Mys Roca (Cabo da Roca).

6. den: Lisabon

Dnes si udělejte celodenní výlet do Lisabonu. Navštivte čtvrti Belém, odkud vyplouval Vasco da Gama za svými mořeplaveckými dobrodružstvími, Alfama, jež je tvořená nepravidelnými úzkými uličkami a Baixa, jež byla přestavěna v barokním stylu po silném zemětřesení a je charakteristická širokými bulváry.

7. den: Lisabon/přírodní rezervace Estuário do Sado - přírodní rezervace Santo André e Sancha - Praia Pequena - Mys Svatého Vincenta

Dnešní den věnujte dalším procházkám po městě Lisabon. Pokud však budete chtít utéct městskému ruchu a spíše se podívat za přírodou, doporučujeme vám místa níže.

Přírodní rezervace Estuário do Sado se rozprostírá v okolí řeky Sado a jejího ústí. Rezervace chrání místní močály, laguny a jezera s velkým množstvím druhů živočichů. K nejatraktivnějším živočichům zde patří zaručeně delfíni, které zde můžete pozorovat. Další krásné přírodní tvary si můžete užít v přírodní rezervaci Santo André e Sancha, která chrání místní lagunu. Pokud budete výletů pro dnešek již nasyceni, odpočiňte si na krásné pláži Praia Pequena.

Oblíbeným místem hlavně pro surfaře je pláž u vesničky Odeceixe s velkými vlnami.

Pokud budete mít ještě dost energie, můžete dojet k nejvíce jihozápadnímu cípu Evropy k mysu Svatého Vincenta.

Tip od Letušky: Jižně od Lisabonu a přírodního parku Estuário do Sado naleznete nádherné dlouhé písčité pláže.

8. den: Praia do Beliche - Lagos - Ponta da Piedade - Meia Praia

Dnes si vychutnejte odpočinek v zátoce na krásné pláži Praia do Beliche.

Později se můžete vydat na prohlídku města Lagos, které svůj největší rozkvět zažilo v období zámořských objevů. Sídlil zde samotný Jindřich Mořeplavec.

Určitě doporučujeme si prohlédnout nádherně tvarované skalnaté útvary při pobřeží v Ponta da Piedade. Seběhněte dolů ze schodů a odchyťte si zde nějakého místního průvodce na loďce, který vás za pár euro proveze kolem skalnatých útvarů a jeskyní. Budete v rozpacích, co dříve fotit.

U varianty pro odpočinkový den musíte rozhodně zavítat na pláž Meia Praia – na 4 km dlouhou písečnou pláž lemovanou písečnými dunami.

9. den: Monchique - Silves - Faro - Písečné ostrůvky v ústí řeky Formosa - Faro

Dnes můžete zavítat více do vnitrozemí a navštívit oblast pohoří Monchiques nejvyšší horou slunné oblasti Algarve, která nabízí jedinečný výhled. Cestou zpět k pobřeží se zastavte ve městě Silves, v němž najdete jednu z nejzachovalejších maurských staveb – pevnostní hrad z červeného pískovce postavený v 11. století.

Nebo se vydejte dále po pobřeží až do samotného města Faro. Navštivte historické památky v centru města včetně katedrály Sé a místní chráněnou lagunu. Dalším lákadlem jsou písečné ostrůvky v ústí řeky Formosa.

10. den: Odlet

Cesta na letiště v Lisabonu. Vrácení vozu na letišti. Odlet směr Praha.

Přílet zpět domů. 

Za příplatek můžeme zařídit

 • Vstupné do paláce Pena a Maurského hradu v Sintře (bez čekání ve frontě)
 • Plavbu lodí jeskyněmi Benagil s pozorováním delfínů
 • Výlet do údolí řeky Douro s ochutnávkou vín, plavbou po řece a obědem
 • Výlet lodí k Azorským ostrovům s pozorováním velryb
 • Vstupné do akvária v Lisabonu
 • Plavbu na kajacích k jeskyním Ponta da Piedade
 • A mnoho dalšího …

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 03. 2021 - 30. 10. 2021 10 dní / 9 nocí od 25450

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

S ohledem na aktuální situaci může být upraveno místo odletu / příletu dle aktuálního letového řádu. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Porto / Faro – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: snídaně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Jitka D.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle naplánované podmínky pro dovolenou, kterou jsme si opravdu užili. Let, ubytování v obou hotelech, pronájem vozu, to vše jste nám perfektně zařídila, a společně se zážitky z ostrova Madeira jsme díky tomu strávili dokonalou dovolenou. Hotel De Centro nemá vlastní parkovací stání, ale umožňuje parkovat ve vedlejším hotelu Windsor, který je naproti. Hotel odpovídá označení tří hvězdiček. Aparthotel Paul de Mar je umístěn na okraji odlehlé části ostrova. Je na slunném místě, servíruje báječné snídaně, je velmi příjemný, i pro náročnější klientelu. Kombinace ubytování v obou místech (centrum Funchalu a v Paul de Mar) je báječně vyladěná. Dovolenou jsme si opravdu užili a doporučila bych ji dalším Vašim zákazníkům.

Jana M.

Se službami Letušky a vaším přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Let tam i zpět proběhl bez problémů, parkování v Praze a transport na letiště a zpět k autu byl perfektní, navíc jsme odlétali v 6:00, čili na letiště jsme potřebovali odvézt před 4. hodinou ranní. Vyzvednutí zapůjčeného auta proběhlo také v pořádku a pobyt sám byl úžasný. Služby v obou ubytovacích zařízeních vynikající, i když to ve Funchalu nebylo na takové úrovni jako v Paul de Mar. Nám ale plně vyhovovalo a nemůžeme k němu nic vytknout. Celkově hodnotím celý zájezd výbornou a doporučuji vaše služby známým :-)

D. H.

Dobrý den,

Úvodem mohu shrnout, že celkově hodnotíme cestu do Portugalska velmi kladně; pobyt se nám líbil a rády se do této destinace opět někdy v budoucnu vrátíme.

Z našich postřehů:

S dopravou leteckou se společností Eurowings, tak se zajištěným transferem z-/do- hotelu jsme byly maximálně spokojené.

Hotel byl v pořádku; zejm. lze vyzdvihnout jeho lokaci, střešní terasu, úroveň snídaně; pokoje působí na internetu útulněji, ale na krátkodobý pobyt  je lze zhodnotit jako dostačující.

Ideální délka krátkodobého pobytu by pak z našeho pohledu byla 4 noci vzhledem k atraktivitě míst v dojezdové vzdálenosti (bus/vlak, event. i zapůjčeným vozem).

Rády se na Vás někdy v budoucnu opět s důvěrou obrátíme.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat