• Zájezdy
 • Poznávání krás Myanmaru (Barmy)

Poznávání krás Myanmaru (Barmy)

Poznávání krás Myanmaru (Barmy)

Vydejte se s námi na cestu po přírodních i kulturních krásách Myanmaru (Barmy). Při putování touto zemí budete mít možnost nahlédnout do života místních obyvatel a setkat se s tradičními řemesly. Poznáte krajinu plnou pagod, chrámů, ale také si budete moci vychutnat západy slunce nad tropickou přírodou.

Splňte si sen: navštivte největší buddhistickou svatyni celou zahalenou ve zlatě, žasněte nad stylem veslování místních rybářů na jezeře Inle, prohlédněte si vesnice na kůlech, proleťte se horkovzdušným balónem nad Paganem při východu slunce (nezapomenutelný zážitek na celý život!), nechte si vzít dech při výhledu z vrcholu Popa, pozorujte jaký je běžný život podél řeky během plavby po legendární řece

Myanmar

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Yankounu (Rangúnu). 

2. den: Yankoun (Rangún)

Přílet na mezinárodní letiště v Yankounu (původně Rangún). Vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno a odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Yankoun (Rangún)

Po snídani v hotelu vás čeká půldenní okružní jízda vlakem s anglicky mluvícím průvodcem. Touto projížďkou se ponoříte do každodenního života bývalého hlavního města Myanmaru. Nastoupíte do vlaku, který jede z rangúnského hlavního nádraží a projíždí různými částmi města. Pomalá okružní jízda plná krás a barev vám odhalí místní zvyky, tradice, architektonické krásy města a místní život. V tradičním vlaku na dřevěných lavičkách se budete cítit jako místní obyvatel. Navštívíte pagodu Shwedagon a posilníte se menší svačinkou v místním obchůdku.

Odpoledne individuální volno k vlastnímu objevování krás Yankounu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Yankoun (Rangún) - Inle

Po snídani v hotelu krátké volno. Poté transfer na letiště v Yankounu, přelet do Heho. Po příletu privátní transfer k přístavu jezera Inle, odkud se přesunete lodí k vašemu hotelu.

Odpoledne budete mít volné na prozkoumání místních krás jezera Inle. Druhé největší jezero Myanmaru je naprosto průzračné a známé díky vesnicím na kůlech, které se nachází kolem jezera.

Nocleh v hotelu.

5. den: Inle

Po snídani v hotelu se můžete těšit na celodenní výlet po jezeře Inle. Na břehu jezera Vás vyzvedne motorový člun a poplujete kolem vesnic s tradičními domky na pilířích. Nebudou chybět ani místní světoznámí rybáři se svou tradiční technikou rybolovu a plovoucí zahrady s hyacinty.  Navštívíte klášter Nga Hpe Chaung, který obsahuje desítky obrázků Buddhy, ale je více známý pro své „skákající kočky“. Dále budete pokračovat do Phaung Daw Oo Pagody, hlavní svatyně na jezeře. Objevíte místní umění ve vesnici Inpawkhone a navštívíte továrnu na výrobu myanmarských doutníků.  

Nocleh v hotelu.

6. den: Inle - Pagan

Po snídani transfer na autobusové nádraží. Cesta autobusem do Paganu (7 – 8 hodin; možnost nahradit vnitrostátním přeletem – cena cca 1 900 Kč / os.). Panoramatická jízda myanmarskou krajinou a místními vesnicemi. Na cestě budou také zastávky, při kterých si budete moci vychutnat kávu či ochutnat místní jídlo.

Po příjezdu transfer do hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. den: Pagan

Po snídani celodenní prohlídka Baganu. Budete mít možnost navštívit několik nejznámějších chrámů, jako je například Shwezigon Paya, jehož elegantní zvonovitý tvar stúpy se stal prototypem pro většinu později stavěných stúp, Gubyaukhyi Temple ve Wettkyi-Inn, kde se nachází velká barevná kresba o dřívějším životě Buddhy. Nebude chybět ani Ananda Pahto, jeden z největších, nejzachovalejších a nejuctívanějších chrámů v Paganu, Gubyaukhyi Temple v Myinkaba, který obsahuje krásné malby považované za nejstarší v Paganu. Navštívíte také menší vesnici poblíž Paganu, kde se nachází lakovna s výrobou nejlepších laků v Myanmaru.

Fakultativní výlety:

 • Let horkovzdušným balónem nad Paganem při východu Slunce

Vzlétněte balónem a vychutnejte si pohled na paganskou krajinu plnou zlatavých věžiček místních chrámů a pagod ze vzduchu. Během letu je podáváno šampaňské. Celková doba letu je 45 minut.

Lety možné od dubna do září.

Nocleh v hotelu.

8. den: Pagan

Snídaně v hotelu. Individuální volno na procházku po Paganu.

Fakultativní výlet:

Celodenní výlet z Paganu na vyhaslou sopku Popa. Hora Popa hrála důležitou roli v myanmarské kultuře, náboženství a historii. Dech beroucí výhled z vrcholku jistě nezapomenete. Na myanmarském obědě si budete moci pochutnat v restauraci Mt Popa resortu. Poté budete pokračovat do města Salay, významného buddhistického centra. Město Salay si v průběhu minulosti vytvořilo vlastní typickou architekturu a dodnes zde můžete spatřit jedny z nejkrásnějších a nejstarších dřevěných klášterů.

Nocleh v hotelu.

9. den: Pagan - Mandalaj

Brzy ráno se se snídaňovým balíčkem vydáte na plavbu do Mandalaje. Plavba po legendární řece Irrawaddy, během které budete moci v poklidu relaxovat a užívat si okolní scenérie - malé rybářské usedlosti přímo na vodě, tradiční obdělávání polí buvoly, hrající si děti nebo ženy chodící s koši na hlavách.

Po příjezdu do přístavu v Mandalaji transfer do hotelu.  

Nocleh v hotelu.

10. den: Mandalaj

Po snídani prohlídka města Mandalaj. Mandalaj je jedním z největších měst v Myanmaru a zároveň je kulturním a duchovním centrem. Ráno zamíříte k Mahamuni Paya – 4 metry vysoká socha Buddhy Mahamuni je pravděpodobně nejvíce uctívanou v celém Myanmaru, pokrytá více jak 15cm vrstvou zlata. Před individuálním volnem na oběd navštívíte řemeslnou dílnu specializovanou na výrobu loutek, bronzové sošky a řezbářství. Odpolední program nabízí návštěvu několika nejzajímavějších chrámů a paláců Mandalaje. Kyauktawgyi Paya – slavná pro svou monumentální sochu sedícího Buddhy, která je vyrobena z jednoho bloku mramoru; Kuthodaw Paya, které se přezdívá „největší kniha světa“. Poslední zastávka vás čeká v Shwe Kyin Old Monastery, klášter na vrcholku mandalajského kopce. Odtud si budete moci vychutnat úžasný výhled na okolí.

Nocleh v hotelu.

11. den: Mandalaj (odlet)

Po snídani individuální volno k poslední procházce. Transfer na letiště v Mandalaj, odlet zpět domů.

12. Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 11. 2018 - 31. 10. 2019 12 dní / 9nocí od 49980

Ubytování

Ubytování ve 3 - 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Yankoun - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Vnitrostátní letenku z Yankounu do Heho v ekonomické třídě
 • Ubytování na 9 nocí ve 3 - 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 9x snídaně
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Transfery v soukromém klimatizovaném voze
 • Autobusovou jízdenku z Bahanu do Heho
 • Privátní lodní transfer na jezeře Inle
 • Lodní lístek Pagan - Mandalaj
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Myanmaru (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat